GOEDKOPERE ENERGIE CARNAVAL BARST LOS BURGEMEESTER OPENT JAZZSEIZOEN Pjxa/ADDÏNXVEEN Ingezonden brief: KERKDIENSTEN 28 JANUARI WADDINXVEEN/B0SK00P BOEKENMARKT KANGOEROEBUS IN WADDINXVEEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 17 januari 2007 pagina 15 Sinds de liberalisering van de zake lijke en particuliere energiemarkt respectievelijk in 2000 en 2004 is de mogelijkheid geopend om de voor zakelijk en huishoudelijk ge bruik benodigde energie (gas en electriciteit) af te nemen van het door de verbruiker zelf gekozen energieleverancier. In 2002 is 'Stichting Woonenergie' opgericht door woningcorporaties en de koepelorganisatie 'Aedes'. Stichting Woonenergie is belast met de in- en verkoop van ener gie ten behoeve van huurders van woningcorporaties en doet dit zonder winstoogmerk. Door de centrale inkoop van energie zijn op basis van schaalvergroting be langrijke kortingen te bedingen die ten gunste komen van de aan- gesloten verbruikers. Uit publica ties over dit onderwerp blijkt dat besparingen van gemiddeld 90,- kunnen worden bereikt. De deelname aan dit project is ge koppeld aan de woningcorporatie waarvan de verbruiker als huur der deel uitmaakt zodat deze zich voor deelname rechtstreeks tot deze corporatie dient te wenden om zodoende bekend te geraken met de te volgen procedure - die overigens zeer simpel is - en ver krijging van verdere informatie. De woningcorporaties functione ren bij de uitbouw van dit project dus als een coördinerende, kana liserende, begeleidende en infor merende factor. De woningcorporatie Woonpart- ners Midden Holland werd in 2000 benaderd met de vraagstelling of een onderzoek naar een mogelijke centrale inkoop van energie een substantieel voordeel zou kunnen opleveren voor de huurders. Hier op werd afwachtend en weinig geïnteresseerd gereageerd. Toen in 2004 de liberalisatie van de particuliere energiemarkt van start ging werd WP opnieuw met deze vraagstelling geconfron teerd. Hierop werd wederom af wachtend en ongeïnspireerd ge reageerd. Na de publicatie van het betref fende artikel in het Algemeen Dagblad werd WP nogmaals met de betreffende vraagstelling be naderd doch van enige activiteit - al was het maar in de vorm van een onderzoek - is blijkens recent ontvangen berichten nog steeds geen sprake en is in overleg met de koepels van huurders besloten tot het voorjaar te wachten.met het ondernemen van actie.. Het verdient dan ook aanbeve ling dat alle huurders die aan het beoogde project zouden willen meedoen zich rechtstreeks tot de corporatie gaan wenden om zodoende te bewerkstelligen dat het project zo spoedig mogelijk kan worden gestart. Nadere informatie kan worden ingewonnen door een bezoek aan de website van de Stichting Woonenergie www.woonener- gie.nl of het bellen met het gratis nummer 0800-1466. C.M.P. van Vu uren Waddinxveen Reactie op ingezonden brief van de heer Van Vuuren, over het col lectief inkopen van energie "We hebben regelmatig contact met de heer Van Vuuren, over di verse onderwerpen in het bijzon der rond servicekosten en de huur prijzen. Als oud-bestuurder van een van onze rechtsvoorgangers is hij nog altijd zeer betrokken bij de volkshuisvesting en het werk van onze organisatie en dat waarderen we. De heer Van Vuuren heeft in 2000 het onderwerp van collectieve energie-inkoop voor het eerst bij onze organisatie aangekaart. Op dat moment was centrale inkoop van energie geen optie, omdat er nog geen sprake was van een ge liberaliseerde energiemarkt. Na de liberalisering van de energiemarkt in 2004 heeft Woonpartners Mid den-Holland, mede op verzoek van de heer Van Vuuren, serieus geke ken of het centraal inkopen van energie voor onze huurders een optie is. Onze organisatie heeft vervolgens besloten om hier nog niet energie centraal in te kopen. Hiervoor had den we een aantal argumenten. Het vrijgeven van de energiemarkt voor consumenten bevatte zeker bij de start veel onzekerheden ten aanzien van de randvoorwaarden. Het collectief inkopen van energie brengt voor ons als corporatie bo vendien risico's met zich mee, on der meer op het financiële en het organisatorische vlak. Hoe ga je bijvoorbeeld om met een mogelijk failissement van de energie-aan bieder die je als corporatie hebt uitgekozen? En wat doe je als cor poratie met forse prijsstijgingen, of met een matige dienstverlening door de energieleverancier? Stap je dan collectief over naar een an dere aanbieder? En wat voor con sequenties heeft dat voor onze huurders? We kwamen daarnaast tot de con clusie dat het centraal inkopen wellicht financieel voordeel kan opleveren voor huurders, maar tegelijkertijd de keuzevrijheid van onze huurders inperkt. Mensen kunnen dan niet meer zélf voor een energieleverancier kiezen. En dat terwijl Woonpartners het juist heel belangrijk vindt om klanten keuzevrijheid te beiden. Daarbij komt dat de verschillende ener gie-aanbieders voor verschillende doelgroepen aparte aanbiedingen tot stand brengen. Collectieve in koop kan dan voor groepen huur ders juist niet de meest aantrekke lijke aanbieding bevatten. Kortom: de voordelen van het col lectief inkopen van energie wogen volgens ons (nog) niet op tegen de nadelen. Omdat we onze huur ders tóch de mogelijkheid willen bieden om zo voordelig mogelijk energie in te kopen, hebben we eind 2005 een link gezet op onze website, die verwijst naar de prak tische site www.energieprijzen.nl. Hier kan iedereen gemakkelijk uit rekenen welke energieaanbieder voor hem of haar het meest voor delig uitpakt. Ruim een jaar later, tijdens het overleg met de huurdersbelangen organisaties op 15 november 2006, kwam het onderwerp 'collectief aanbieden van energie' opnieuw ter sprake. Omdat we weten dat dit onderwerp leeft bij onze huur ders, hebben we tijdens dit over leg toegezegd dat we nogmaals kritisch zullen bekijken of collec tieve energielevering inmiddels wel interessant is voor de huurders én voor onze organisatie praktisch haalbaar is. In het eerstvolgend overleg met de beide huurderskoe pels HWZM en HWHM wordt dit onderwerp besproken en worden conclusies getrokken. Wij hebben de heer van Vuuren hierover inmid dels schriftelijk geïnformeerd." Woonpartners Midden-Holland, R.J. Mascini Directeur. Waddinxveen - Onder het motto "Carnaval Beestachtig Goed" barst het carnaval nu echt los in Waddinxveen. Carnavalsvereni ging "Wadde Wokkels" haalt alle uit de kast om jong en oud een geweldig carnaval te bezorgen. In januari was er het Bruggen festival en het Wadde Wokkei Gala, bei den goed bezocht. Op 10 febru ari beginnen de Wadde Wokkels n samenwerking met het Zuid- lonk voor de jeugd met een Car navalskinderdisco, aanvang 18.00 uur. Vanaf 20.00 uur zijn hier alle 30+ers van harte welkom om los te gaan. Daarna barst het feest echt 'Os met op 17 februari om 14.00 uur de sleuteloverhandiging door de burgemeester. Dit vindt plaats op het gemeentehuis en wordt muzikaal opgeluisterd door de Wokkelnoten". Zodra de Prins de sleutel in bezit heeft en Wad dinxveen is omgedoopt tot Wok- keldonk, vindt er een rondgang plaats. Dit gaat onder andere naar de Passage en vervolgens via het Koningin Wihelminaplein naar "de Hoge Noot". Daar vindt tot 17.00 uur de Prinsenreceptie plaats. Van af 20.00 uur is er het Seniorencar naval in het Zuidhonk. Dan volgt zondag 18 februari met een groots Gehandicaptenbal in het Zuidhonk. Deze begint om 14.00 uur en is toegankelijk voor alle mindervaliden uit de brede omgeving. De muziek wordt on der andere verzorgd door hofka pel "de Stroopzoolen' uit Gouda. Op dinsdag 20 februari, de dikke dinsdag, is er vanaf 20.00 uur een gezellig samenzijn in gebouw de Hoge Noot voor allen die het carna valsseizoen tot een succes hebben gemaakt. Hier zal de burgemees ter de sleutel weer terug in ont vangst nemen. Ook zal deze avond de Prins worden ontluisterd. Vanaf 00.00 uur is Wokkeldonk dan weer gewoon Waddinxveen. Voor meer informatie: telefoon 0180-632870 of e-mail info@wad- dewokkels.nl. Waddinxveen - Elke laatste don derdagavond van de maand staat Waddinxveen in het teken van Jazz en Swing. Op 25 januari vindt de aftrap plaats. Burgemeester Roij- ers leest Carmiggelt en liefhebbers van onvervalste Franse jazz komen op deze avond aan hun trekken in JazzCafe Easy Dinner. Het concert begint om 20.30 uur. De band die deze avond optreedt heeft de opmerkelijke naam "Swing En Route" en brengt de luisteraar terug naar de tijd van Django Reinhardt. De band be staat uit vijf topmuzikanten, die zowel nationaal- als internationaal hun sporen hebben verdiend: Jean Pierre Guiran op accordeon, Koos Koopmans op viool/altviool, David Lucacs op klarinet/altsax en Nick mcGuire op contrabas. De organisatie, die dit jaar we derom in handen is van de Raad voor Kunst en Cultuur, wil het jaar 2007 aangrijpen om met name ook jongeren te betrekken bij haar ac tiviteiten. Om hiermee een goede start te maken heeft de organisa tie voor deze avond de populaire muziekleraar van het Coenecoop College Mare Bien gechartered. De heer Bien zal een tweetal nummers spelen van eigentijdse artiesten. Het programma van deze avond ziet er als volgt uit: 20.45 uur Ope ning van de avond door de voor zitter van de Raad voor Kunst en Cultuur Waddinxveen Franklin A. Panhuyzen, 21.00 uur Marc Bien en Panhuyzen spelen een aantal stukken, 21.15 uur Burgemeester Royers leest Carmiggelt, 21.30 uur Jazz-concert, 23.30 uur Afsluiting. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur Evang. G. van den Bos; 18.30 uur Vesper Immanuel- kerk. Wijkgemeente Ontmoetings- kerk 9.30 uur pastor G.J. Mar tini. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. H. Schipper; 18.30 uur ds. H. van Vliegen. Boskoop Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Ev. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Timo van Steenis. Pro. Gem. West morgendienst kand. D. Wolters; Centrum ds. E. Baljet; Oost dr. R. de Reu ver. Pro. Gem. West, Centrum, Oost Avonddienst kand. D. Wolters. MEDISCHE WEEKEND DIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Hol land (HAP MH), Jan van Beau- montstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland- locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- catie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - In de Bethelkerk, Bilderdijklaan 1, wordt zaterdag 27 januari een boekenmarkt ge houden. ledereen is welkom tus sen 11.00 en 16.00 uur. Waddinxveen - Speciaal voor peu ters staat woensdagmiddag 31 ja nuari van 14.00 tot 17.00 uur de Kangoeroebus voor de deur van bibliotheek De Groene Venen aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan 1. Dit jaar staat het prentenboek Kleine Kangoeroe van Guido van Genechten centraal tijdens de Na tionale Voorleesdagen. Rondom dit bekroonde boek is de bus in gericht. Doorlopend zal in de bus worden voorgelezen en kunnen de peuters genieten van een fan tasierijke omgeving. Het bezoeken van de bus is gratis. Kinderen tot 6 jaar die tijdens de voorleesdagen lid worden van de bibliotheek ontvangen een wel komstcadeautje. (Bij inschrijving is legitimatie van een van de ou ders verplicht en wordt eenmalig 3,50 inschrijfgeld gevraagd).

Hart van Holland | 2007 | | pagina 15