"DE JONGENS IN SENEGAL HEBBEN EEN GROTE VOORSPRONG IN BALVAARDIGHEID" Waddinxvener Waddinxveen leeft! 0PLEIDINGS0RKEST C-AKK00RD NAAR FESTIVAL CJB OP ZOEK NAAR ONDERNEMERS MET LEF KEES KUIPERS AAN DE LEIDING POLITIEK IN GEZINSVERPAKKING SNUFFELMARKT BINGO BIJ DE PADDESTOEL BOEKENMARKT VICT0RK00R ZOEKT BASSEN SENIORWEB LEERCEN TRUM WADDINXVEEN OPENT HAAR DEUREN BREDE SCHOOL ACTIVITEITEN in het nieuws... Wil Kwast, PSV-scout en jeugdtrainer-coördinator Waddinxveen y Sjoelen Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 17 januari 2007 pagina 17 A Waddinxveen - In buurtcentrum 'de Boog' wordt op zaterdag 17 februari een snuffelmarkt gehou den van 10.00 tot 15.00 uur. Indien men nog spullen heeft voor de ver koop, kan er contact opgenomen worden via telefoon 06-22681097. ledereen is welkom op 17 februari in Buurtcentrum 'de Boog' aan de C. Huygenslaan. Waddinxveen - Elke vierde vrijdag van de maand wordt er in De Pad destoel een bingoavond gehou den. De bingo vangt aan om 20.00 uur en entree is gratis. Tevens wordt er voor zaterdag 10 februari een rommelmarkt georganiseerd, ledereen is welkom van 9.00 tot 14.00 uur. Boskoop - De rommelmarktcom missie van de Protestantse Ge meente Boskoop houdt zaterdag 27 januari de jaarlijkse boeken markt. Op deze markt zijn naast (een vernieuwde collectie) boeken ook CD's en puzzels te vinden, le dereen is welkom van 9.00u tot 15.30 uur in Ontmoetingscentrum De Brug aan het kerkplein. Waddinxveen - Het Sint Victorkoor is dringend op zoek naar bassen. Daarnaast is ook bij de sopranen en tenoren versterking zeer wel kom. Het koor ondersteund gemiddeld eenmaal per drie weken een vie ring in de Victorkerk of de Ont- moetingskerk. Geïnteresseerden zijn welkom op de wekelijkse repe titie op maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Ontmoetings- kerk. Voor meer informatie en aanmelden: telefoon 070-3993764 of 0182-612499. Waddinxveen - Het SeniorWeb or ganiseert in de week van 22 tot 28 januari open dagen. Leercentrum Waddinxveen opent daarom haar deuren op 25 januari, ledereen is welkom. Door een goede samenwerking tussen SeniorWeb en Kreater/ S.W.W. wordt er bijna dagelijks les gegeven in het leercentrum. Naast de computercursussen voor begin ners biedt het leercentrum cursus sen voor gevorderden op het ge bied van Tekstverwerken, Excel en digitale fotobewerking. In totaal worden er nu jaarlijks meer dan 35 cursussen gegeven. Kijk voor meer informatie op www.seniorweb.nl. Waddinxveen - In het kader van de 'Brede School Noord en Brede School Zuid' wordt er in Wad dinxveen in samenwerking met basketbalvereniging 'de Flyers' een cursus en training basketbal georganiseerd voor kinderen uit de groepen 5/6 en 7/8. De cursus vindt plaats op woensdag 31 janu ari, 7 en 14 februari in sportzaal 'de Duikelaar' aan de Zuidpla- slaan, voor kinderen uit groep 5/6 van 13.00 tot 14.00 uur en voor kinderen uit groep 7/8 van 14.00 tot 15.00 uur. Opgeven voor de cursus kan bij Kreater/S.W.W., te lefoon 0182-631932 of via e-mail bredeschoolnoord welzij nwad- dinxveen.nl. Kijkt ook op www. bredeschoolwaddinxveen.nl. In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - In de komende zomerperiode gaan zo'n 16 tot 20 spelers van voetbalvereniging Waddinxveen naar Dakar (Sene gal). Hier gaan ze trainingen vol gen en wedstrijden spelen tegen een Senegalees team. Het is niet de eerste keer dat de teams tegen elkaar spelen. Vorig jaar juni was het Afrikaanse team in Nederland om deel te nemen aan een inter nationaal toernooi in de Achter hoek. Het Senegalese team sliep tijdens hun verblijf in Nederland in een schoolgebouw in Gouda. Wil Kwast, scout voor PSV én jeugdtrainer en -coördinator bij voetbalvereniging Waddinxveen, had een belangrijk aandeel in de komst van de jonge Senegalezen naar Nederland. Hij was het ook, die een aantal vriendschappelijke wedstrijden organiseerde tussen de A- en B-jeugd van de Waddinx- veense club en het team uit Sene gal. Het verblijf hier en de omgang met de Waddinxveners was het team uit Afrika goed bevallen. Ze nodigden de Waddinxveners uit om naar hun land te komen. Dit gaat in de komende zomervakan tie dan ook gebeuren. Het is de bedoeling dat de Waddinxveense voetballers de laatste week van juli en de eerste week van augus tus naar Senegal gaan. Hiervoor is veel geld nodig. Niet alleen voor de reis en het verblijf van de Wad dinxveners, maar ook omdat Wil Kwast graag veel materialen mee wil nemen naar Senegal. "Er is een groot tekort aan alle sport- materialen, die je maar kunt be denken. Van voetbalschoenen tot ballen en van scheenbeschermers tot trainingsjasjes." Wil Kwast organiseert in nauwe samenwer king met vier spelers van de A- en B-teams de komende maanden di verse sponsoracties. Ze willen zo veel mogelijk spullen meenemen naar Senegal. Hij zocht contact met de stichting Xplore om de reis en het verblijf in Dakar te bekos tigen. Sponsoring De stichting Xplore is een subsi dieprogramma voor jongeren tus sen 12 en 30 jaar. Het subsidieert jongeren die vrijwilligerswerk willen gaan doen in een ontwik kelingsland of internationale er varing willen opdoen via een uit wisseling. In ruil voor de subsidie moeten de jongeren mensen in hun omgeving bewust maken van de noodzaak van ontwikkelings werk. Ze moeten hun ervaringen van hun buitenlandreis delen met anderen en dat kan op vele manieren. Bijvoorbeeld door le zingen te geven op scholen over wat ze in het ontwikkelingsland hebben meegemaakt en hoe het leven daar is. Ook kunnen ze ver slag doen in lokale media. Het project van voetbalvereniging Waddinxveen is goedgekeurd door de stichting Xplore. Wil Kwast: "Dat houdt in dat de deel nemers aan de Senegalreis 25% van alle kosten zelf moeten beta len. Daarvoor kunnen we natuur lijk een sponsorproject opzetten, maar veel liever nemen we door allerlei sponsoracties veel spullen mee voor onze gastheren. Robert Sloof, Rick de Lange, Niels Greep en Sjaak Wenteler vormen samen een commissie die de sponsorac tiviteiten coördineert. Ze sturen op hun beurt ieder een viertal andere deelnemers aan. Hun be doeling is om zoveel mogelijk spullen mee te nemen, die ze in Afrika hard nodig hebben. Dat zijn onder meer computers, voet balschoenen en ballen. Om de ex tra bagagekosten te dekken, zijn de jongens ook op zoek naar een vliegmaatschappij die de gespon sorde spullen voor haar rekening wil nemen." Balvaardigheid "Ik verwacht dat onze teams veel van deze reis leren. Sowieso het besef dat we het in Nederland nog niet zo slecht hebben. Daar naast zullen ze zien wat échte bal vaardigheid is. De jongens in Se negal lopen misschien iets achter als het om speltactiek gaat, maar hebben een grote voorsprong in balvaardigheid. Dat komt omdat ze iedere dag uren op straat voet ballen. Dat kennen we in onze westerse wereld nauwelijks meer, terwijl dat buitenspelen toch zo belangrijk is. Om die reden maak ik me er ook sterk voor dat de jeugd van v.v. Waddinxveen ie dere dag na school op de eigen voetbalvelden kan komen voet ballen. Er is dan wel leiding aan wezig, maar in principe kunnen ze gewoon lekker doen wat ze zelf willen. Dat is goed voor de creati viteit en het spelinzicht. Ik ben nu twee jaar trainer bij v.v. Waddinx veen. Daarvoor ben ik onder meer leraar Lichamelijke Oefening met als specialisatie voetbal geweest. Van 1973 tot 1978 was ik actief als jeugdtrainer van Sparta. Daar heb ik overigens nog Luc Balkenstein, de enige Waddinxvener - voor zo ver mij bekend - onder mijn hoe de gehad, die het later geschopt heeft tot international. Bij v.v. Waddinxveen heb ik het prima naar mijn zin. Over onze reis en het verblijf in Senegal laten we graag in de komende maanden meer horen. Zowel de jongens in Afrika als de Waddinxveners heb ben er in ieder geval heel veel zin in." Waddinxveen - Het opleidingsor kest C-Akkoord neemt zaterdag 27 januari deel aan een jeugdfestival in Schoonhoven. C-Akkoord is het opleidingsorkest van muziekver eniging Concordia Waddinxveen en Excelsior Boskoop. De leerlin gen van Concordia en Excelsior zijn in 1997 samengevoegd tot één orkest en aangevuld door wat as sistentie uit beide harmonieor kesten is er een volwaardig op leidingsorkest ontstaan. Het doel van het opleidingsorkest is een zo goed mogelijke voorbereiding te geven op het spelen in het groot harmonieorkest. Het festival waar C-Akkoord aan deelneemt wordt georganiseerd door Brass Band Schoonhoven. Tij dens een festival worden de deel nemende orkesten beoordeeld op de te spelen muziekwerken die door de verenigingen zelf zijn uit gekozen. Die beoordeling gebeurd door een vakjury. C-Akkoord komt uit in de sectie beginners en speelt van 10.30 tot 10.55 uur in het Bas tion in Schoonhoven. Waddinxveen - Contact Jonge Be drijven Midden-Holland presen teerde maandagavond 15 janu ari zijn plannen voor het komende jaar. Met verschillende activiteiten wordt het lidmaatschap van deze netwerkorganisatie voor jonge ondernemers nog aantrekkelijker gemaakt. Tijdens een bijeenkomst in Het Trefpunt introduceerde het CJB drie specialistenteams ter on dersteuning van het bestuur en de leden. Ook vond de aftrap plaats voor de verkiezing van CJB-onder- nemer 2007. De winnaar van deze collegiale competitie ontvangt aan het eind van het jaar een prijs en de eervolle titel beste starter met lef. LEF! is ook het overkoepelende thema voor de maandelijkse net werkavonden die in 2007 worden georganiseerd. De specialisten teams verzorgen de invulling van deze bijeenkomsten. Daarnaast adviseren ze de leden van het CJB op het gebied van organisatie, communicatie en financiën. Met deze veranderingen geeft Contact Jonge Bedrijven een nieuwe im puls aan zijn doelstelling: het uit wisselen van kennis en ervaring en het stimuleren van jong onderne merschap. Geïnteresseerde onder nemers uit de regio zijn van harte welkom op de bijeenkomsten van het CJB. Meer informatie is te vin den op www.cjb.nl. Waddinxveen - Met een score van 1380 punten heeft Kees Kuipers leidende positie bij de Gouds/ Waddinxveense sjoelers verste vigd. Zijn naaste concurrent Jan Kersbergen kwam n iet verder dan 1358 punten. De stand van de A-klasse: 1. Kees Kuipers 140.450 punten; 2. Jan Kersbergen 136.350 punten; 3. Dick Dros 133.025 punten en 4. Frans Bouwmeester 132.575 pun ten. Eerste in de B-klasse is Tine Lut- gendorff met een gemiddelde van 129.950 op zeer kortee afstand gevolgd door Bas Koppenaal die 126.620 punten vergaarde. De klassen C en E worden aan gevoerd door Frans Botger met 113.075 punten, Corrie Treffers met 108.820 punten en C. Van Eek met 98.483 punten. Het gemid delde van de laatste sjoelavond is 114.500, van de sjoelvereniging 115.434 en het totaal van de ver eniging is 149699.000 punten. Waddinxveen - De organisatie van 'Ontmoetingen voor vrouwen uit verschillende culturen' levert in de maand februari "Politiek in ge zinsverpakking". Waddinxveense vrouwen die actief zijn in de poli tiek komen iets vertellen over de keuze die zij gemaakt hebben. Het programma ziet er als volgt uit: 7 februari 'Wat valt er te kiezen?', 14 februari 'Vrouwen en de pro vincie', 28 februari 'Vrouwen die gekozen hebben'. Vrouwen zijn iedere woensdag van 9.15 tot 11.15 uur welkom in Wad dinxveen Wereldwijd aan de Mau- ritslaan 55, telefoon 0182-611780. Kinderopvang is aanwezig en gratis. De voertaal is Nederlands. Er wordt rekening gehouden met mensen die moeite hebben met de Nederlandse taal, taalhulp is aan wezig. De organisatie is in handen van Vluchtelingenwerk Waddinxveen e.o., Stichting voor Marokkaan se vrouwen Tawiza en de Brede school Noord, Waddinxveen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 17