GERIDDERD TIJDENS 'KERKENRAADSVERGADERING' BIJBELS ETEN IN DE STEK ROTARY CLUB MAAKT PAARDRIJDEN VOOR GEHANDICAPTEN MOGELIJK Py LIT I E BERICHTEN BOSKOOP BRIDGEDRIVE VOOR S0EB PRIJSUITREIKING BIJ BOSKOOP CREATIEF DIER VERMIST OF GEVONDEN? AANHOUDINGEN NA WINKELDIEFSTAL VOORJAARSSCHIKKING Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 januari 2007 pagina 19 Boskoop - Bij manege Paardendal werden zaterdag 20 januari door Rotary-voorzitter Hans Loef twee zadels en tuigage, aangepast voor rijden met gehandicapten, feeste lijk overhandigd. Tijdens de in september gehou den Boskoopse Braderie konden bezoekers hun kinderen in een felrode Ferrari laten fotograferen. Deze actie werd mogelijk gemaakt door sponsors. De organisatie was in handen van leden van de Ro tary Club Boskoop. De opbrengst kwam ten goede aan de aanschaf van aangepaste zadels voor het paardrijden voor gehandicapten bij manege Paardendal aan de Zuidkade. Door een extra bijdrage van de Ro tary Club werd het eindbedrag van ruim 1300 euro afgerond op 1500 euro, waardoor twee paarden vol ledig kunnen worden opgetuigd. Opgetogen heeft de Stichting Gehandicapten Sport 'De Groene Hart Ruiters' bij Manege Paarden dal deze mooie en welkome gift in ontvangst genomen. Boskoop - In de Beurshal op het ITC-terrein Hazerswoude/Boskoop vond zaterdag 20 januari een bridgedrive plaats, georganiseerd met medewerking van de Bridge club Waddinxveen e.o. De bridge drive ging om de HOUTMAN-Wis- selbeker. De netto-opbrengst van de bridgedrive komt ten goede aan het scholenproject van de Stich ting Oost Europa Boskoop in Roe menië. Voor de bridgedrive had den zich 40 paren ingeschreven. De uiteindelijke winnaars bleken de dames Bakker en Heigard uit Waddinxveen te zijn. Het positieve resultaat voor het scholenproject van de Stichting Oost Europa Bos koop was ruim 1500,-. De SOEB is alle deelnemers en de sponsors erg dankaar voor dit resultaat. Boskoop - De 32e tentoonstelling van Boskoop Creatief in de biblio theek aan de Babsloot wordt vrij dagavond 26 januari om 20.00 uur afgesloten met de bekendmaking van de winnaars. Er zijn drie win naars gekozen door het publiek. Tevens zijn er drie winnaars geko zen door de jury, die dit jaar be stond uit: Janneke Baljet, Anne- marie van Hooff en Sjaak Blaazer. De zes winnaars mogen in septem ber samen een tentoonstelling in richten in de bibliotheek, waar zij ieder vijf a acht werken kunnen exposeren. Vermist: - gecastreerde cyperse kater, witte onderkant en in snoet, nog geen jaar oud, gechipt. Zuidplaslaan, Waddinxveen. Gevonden: - ongecastreerde zwarte kater, witte poten voor, sokken achter, alle poten met zwart vlekje erin, twee witte stippen op rug. Provin- cialeweg t.h.v. Shell,Boskoop. - gecastreerde cyperrode kater, witte sokken achter, tussen achter poten, onder kin, voorpoten klein wit vlekje bij tenen; Reijerskoop, Boskoop. - rood cyperse poes, wit tussen achterpoten, tenen, onderkant mond. Halve Raak, Boskoop. Voor informatie en aanmeldingen: Amivedi nederland, 0184-661509 of www.amivedi.nl Boskoop - De politie heeft don derdag 18januari omstreeks 17.45 uur twee mannen van 24 en 26 jaar uit Boskoop aangehouden. De 26-jarige man werd aange houden op de Kerkstraat na win keldiefstal uit een supermarkt. De 24-jarige man probeerde de aanhouding van de verdachte te voorkomen en pakte één van de twee agenten van achteren vast. De andere agent wist deze man weer weg te halen en hield hem onder controle tot de verdachte van de winkeldiefstal in de po litieauto was geplaatst. Hierna werd de 24-jarige man weer los gelaten. Kort hierop begon de verdachte in de politieauto met zijn hoofd tegen de ruit te bon ken. De andere man was plots weer terug en probeerde de deur van de politieauto te ope nen voor de andere. Dit konden de agenten voorkomen waarna de man er opnieuw vandoor ging. De verdachte in de auto zag kans een ruit kapot te trap pen. Hij werd vervolgens ook bij de voeten geboeid. Een andere ter plaatse gekomen agent was de vluchtende man achterna ge rend. De man verstopte zich op het Torenpad achter een auto. Een andere agent, die na het boeien van de verdachte in de politieauto was meegerend, zag de man achter de auto, bena- ingespannen op een wijze die hem onderscheidt van anderen en die getuigt van een karaktervolle en voorbeeldige plichtsvervulling'. Intussen heeft de heer Bloemen- daal afscheid genomen van de geestelijke gezondheidszorg op levensbeschouwelijke basis. Hij is onder andere directeur geweest van de Stichting Vluchtheuvel en regiomanager van de Stichting Eleos. Hij was mede-initiator en adviseur van de Stichting Onder- Dak en de Stichting Luisterlijn. Door M. Lindhout Boskoop - Van zondag 14 tot en met zondag 21 januari was pro testants Boskoop uitermate actief om de samensmelting van de Her vormde Gemeente en de gerefor meerde kerk te benadrukken. Lan delijk is dit best uniek, want het daadwerkelijk en in alle opzichten samen werken en een gemeente vormen komt nog niet veel voor. Een fusie van wat in 1849 uiteen ging 'komt in 2007 weer bijeen. Omdat God de dank toekomt Gedurende de week vonden diver se activiteiten plaats. Zondag 14 januari werd gestart met een ge denkwaardige en feestelijke vie ring in de-kas-van-Leen (firma De Kooter). Achthonderd mensen van de diverse wijkgemeenten woon den deze bijeenkomst bij. Concor dia verzorgde de passende muziek en de wijkpredikanten leverden een bijdrage. In de liederen stond centraal dat 'zonen van 't zelfde huis als broeders samenwonen'. De verkondiging door dominee de Reuver had als tekst Efeziërs 4:3. In die tijd was er ook spanning tussen richtingen in de kerk. De Reuver noemde de eenheid een cadeau van God. "Span u in om de eenheid te bewaren die de Geest u geeft." Na de dienst was er een gezamen lijke maaltijd. De sfeer was uitne mend, de verzorging en organi satie prima. De feestweek begon joist op zondag, en eindigde ook op zondag 'omdat God de dank toekomt'. Kalfsschotel van de verloren zoon Later in de week vond een bij zondere maaltijd plaats in wijkge- meente West in De Stek. Eenmaal per twee weken wordt in De Stek een maaltijd georganiseerd door een groep enthousiaste kerkleden, leder is welkom en kan meeëten voor twee euro. De tafels worden al sinds 1994 gedekt met als motto 'gastvrijheid en ontmoeting'. He" vindt plaats op dinsdag vanaf 18.00 uur. De maaltijd heeft als vaste on derdelen bijbellezing, gebed en een lied. Voor deze gelegenheid tijdens de feestweek waren er tweemaal zoveel deelnemers als normaal. Zo'n 50 mensen waren er; de andere kerken uit Boskoop waren uitgenodigd voor de ont moeting. Mensen met verschillen de opvattingen en achtergronden kwamen zo samen, waarbij accep tatie en respect voor elkaar essen tieel is. Wat de eetgroep van De Stek in het klein doet is in wezen de kerkenfusie in het groot. 'Samen en met elkaar' naar elkaar luisteren en dienstbaar zijn. Dit is een initiatief aan de basis dat klein en eenvoudig lijkt, maar als een mosterdzaadje beschouwd kan worden. Aan tafel voor 'bijbelse gerechten'. Het eten voor deze avond was apart te noemen: op de menukaart stond als hoofdmaaltijd kalfsscho- tel van de verloren zoon, begeleid door een preisalade (Numeri 11:5), een bietensalade (Jesaja 28:27) en een Israëlische salade. Bijbels eten dus. Het was een geanimeerde bijeenkomst waar een niet vaste deelnemer met een warm gevoel vandaan kwam. Boskoop - Boskoop Creatief or ganiseert voor donderdagavond 1 februari een workshop bloem schikken. Onder begeleiding van docente Fransje van Pelt wordt er een voorjaarsschikking gemaakt. Kijk voor meer informatie op www. boskoopcreatief.nl. Door M. Lindhout Boskoop - Burgemeester Rijsdijk speldde een totaal verraste heer J. Bloemendaal vrijdagavond 19 ja nuari het lintje op dat hoort bij de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Bloemendaal was naar de Ichtuskerk van de gereformeerde gemeente gelokt voor een ker kenraadsvergadering. Vele fami lieleden, vrienden en bekenden wachtten hem op in de kerk. Van wege zijn uitnemende inzet voor de kerk in allerlei functies, alsme de voor zijn tomeloze inzet voor de geestelijke gezondheidszorg op levensbeschouwelijke basis is deze onderscheiding toegekend. Na de toespraak van de burgemees ter volgden meerdere sprekers, die de verdiensten van de heer Bloe mendaal tot uiting brachten. Hij werd gekwalificeerd als 'iemand die zich zowel beroepsmatig als vrijwillig gedurende geruime tijd ten bate van de samenleving heeft

Hart van Holland | 2007 | | pagina 19