<tn cCbws in ?e vegie... COMMISSIE REAGEERT OP BOUWPLAN ZELLING VER HITLAND "WE KUNNEN VEEL VOOR ELKAAR BETEKENEN" GELD UIT NEDERLAND GOED BESTEED IN ZUID-AFRIKA BUURTVERENIGING 'BELANG VER-HITLAND' TEGEN HOOGBOUW OP ZELLING Ondernemerskring organiseert ondernemerscafé Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 10 januari 2007 pagina 29 Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - De leden van de commissie Ruimtelijke Or dening en Volkshuisvesting hebben de bouwplannen voor de zelling Ver Hitland tijdens hun vergadering besproken. Er was een aantal kritische opmerkingen ten aanzien van het plan, toch oordeelde de commissie over het algemeen positief. In het kader van het Project 'Hol- landsche IJssel' is de zelling Ver Hitland aangewezen als heront- wikkelingslocatie. Beëindiging van bedrijfsmatige activiteiten, sane ring van vervuiling en het creëren van mogelijkheden voor nieuwe functies zijn uitgangspunten in het bestemmingsplan Hitland. De Stuurgroep Hollandsche IJssel heeft vorig jaar ingestemd met de plannen. Een voorwaarde hierbij is dat er een tweede openbare ruim te aan de rivier in het plan wordt opgenomen, wat heeft geleid tot een aanpassing van het plan. Het plan omvat 26 vrijstaande wonin gen en 8 appartementen. In de ste denbouwkundige randvoorwaar den zijn voorwaarden opgenomen voor de hoogte van de verschil lende kavels. Chris Nebelstein (PvdA) stelde vast dat er in de plannen geen sociale woningbouw gepland staat. Hij wees op de eventuele financiële bijdrage van de projectontwikke laar in het kader van de afgespro ken compensatieregeling. Wel is hij van mening dat snelheid bij de uitvoering gewenst is: "Het zou goed zijn als we nu voortvarend aan de slag gaan. Wij zijn blij dat we na tien jaar eindelijk zouden kunnen beginnen." Rineke Valk (VVD) wil geen hoogbouw op de zelling en bovendien vroeg zij zich af hoe het met de veiligheid staat als er op de zelling woningen wor den gebouwd. Het CDA commis sielid vroeg zich af of de woningen een aansluiting krijgen op het gas- en het rioolnet. Bovendien ziet hij graag een speelvoorziening voor kinderen bij de woningen en een woonlaag minder bij het geplande appartementengebouw. Harm Lambert (GBN) sloot zich aan bij deze opmerking. Hij wilde inzicht hebben in de kosten van verwer ving van de grond en hij vond het groen rondom het appartementen gebouw buitengewoon beperkt. Wethouder Jan Slagt reageerde teleurgesteld op de opmerkingen in eerste termijn van de commis sieleden: "Hier zit een sombere en enigszins teleurgestelde wethou der." Hij betoogde dat in de Stuur groep Hollandsche IJssel is gesteld dat de mogelijkheden voor een financiële bijdrage in 2010 zijn uit geput. De ontwikkeling op de zel ling Ver Hitland is een particulier initiatief, maar de gemeente moet van de Provincie wel plannen ont wikkelen in het kader van het pro ject Hollandsche IJssel. Hij riep de commissie dan ook op ook naar de andere locaties langs de Holland sche IJssel te kijken. De wethou der gaf aan dat de aangegeven bebouwing van 15% op de zelling veilig is ten opzichte van het water. Het plan is volgens de wethouder alleen financieel haalbaar bij de bebouwing van 4 woonlagen. Hij vond het jammer, dat het niet ge lukt is om één van de drie op de zelling gevestigde bedrijven mee te krijgen om het bedrijf naar el ders te verplaatsen. De wethouder beloofde de commissie om zo snel mogelijk met de projectontwik kelaar rond de tafel te gaan zitten om te kijken of met de opmerkin gen van de leden rekening gehou den kan worden en hij hoopt de plannen dan nog aan te kunnen passen voor de raadsvergadering van 30 januari. Nieuwerkerk aan den IJssel - De buurtvereniging Ver-Hitland is in meerderheid tegen de geplande hoogbouw op de zelling Ver-Hit land. In een brief aan de leden van de commissie Ruimte, Groen en Volkshuisvesting, wordt verwe zen naar de inhoud van het vige rende bestemmingsplan. Naar de mening van de buurtvereniging geeft het bestemmingsplan een evenwichtig beleidskader, waar binnen rekening is gehouden met de belangen van diverse partijen en de landschappelijke en recrea tieve waarde van het gebied. De Buurtvereniging vraagt met name de aandacht van de com missieleden voor de in artikel 4.4 van het bestemmingsplan aange haalde zinsneden, waarin gespro ken wordt over een zorgvuldige landschappelijke benadering. Hierbij horen ook de thema's lan delijk, open en groen en een lig ging aan de rivier. Tenslotte staat hierin vermeld dat vanwege de ligging van de zelling, ver buiten de bebouwing van Nieuwerkerk en Capelle een lage bebouwings dichtheid gewenst is. De vereniging is van mening dat de geplande hoogbouw, vier lagen hoog bovenop de dijk, in negatie ve zin gezichtsbepalend zal wor den en afbreuk zal doen aan het landelijke en agrarische karakter van het buurtschap Ver-Hitland. Zij vindt dan ook dat hoogbouw in combinatie met landelijkheid niet verenigbaar is en zeker niet in hun buurtschap. De buurtver eniging heeft de commissieleden verzocht rekening te houden met de inhoud van hun schrijven en daarmee met de mening van een belangrijke meerderheid in het buurtschap Ver-Hitland. Annicque van den Berg: "Ze kunnen er zeker van zijn dat ik minimaal een keer in de maand op de stoep sta bij het gemeentehuis." Door Paulien de Graaf Zevenhuizen -Moerkapelle - Tij dens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente noemde voorzitter An nicque van den Berg van de Onder nemers Kring Zevenhuizen Moer kapelle (OKZM) het niet instellen van een bedrijvenloket door de gemeente een gemiste kans. Het bestuur van het OKZM heeft nu zelf het voornemen hun leden op gezette tijden de mogelijkheid te bieden om op de hoogte te blij ven van nieuwe ontwikkelingen, zowel planologisch als op gebied van wetgeving. "Iedere eerste donderdag van de maand willen we het onderne merscafé organiseren", vertelt An nicque van den Berg. "We willen dan van tijd tot tijd ook iemand van de gemeente uitnodigen, of een deskundige die iets kan vertel len over een actueel onderwerp. Het moet informeel en toeganke lijk blijven, want natuurlijk is het ook belangrijk dat de leden elkaar beter leren kennen en met elkaar van gedachten kunnen wisselen: we kunnen onderling ook veel voor elkaar betekenen!" Fusie De Ondernemerskring Zevenhui- zen-Moerkapelle is vrij snel na het samenvoegen van de voormalige gemeenten Zevenhuizen en Moer kapelle in 1991 opgericht. Momen teel telt de vereniging 105 leden. "We ontmoeten elkaar wel een paar maal per jaar, maar dat zou in deze tijd van veranderingen in onze gemeente veel intensiever moeten zijn. Verder willen we de ondernemersvereniging van Nieu werkerk gaan benaderen en kijken wat we voor elkaar kunnen bete kenen." Van den Berg verwacht geen fusie van de verschillende ondernemersverenigingen: "Daar voor is het gebied te groot. Maar een vorm van samenwerking en/of onderling overleg kan er natuurlijk wel komen." Het ondernemerscafé wordt iede re eerste donderdag van de maand georganiseerd, startend op don derdag 1 februari, tussen 17.30 en 19.00 uur in de pub van dorpshuis Swanla. Voor meer informatie: www.okzm.nl heb ik een tijdbestedingprogram ma geschreven. Van het geld dat we in en om Waddinxveen hebben opgehaald, kochten we hulpmid delen, zoals les- en sportmateria- len. We hebben het programma volledig afgedraaid en een mooi resultaat geboekt. Aan het eind van het cursusjaar - eind december - hebben tien van de twintig kin deren besloten terug naar school te gaan, woonden vijf kinderen weer bij hun ouders en hebben vier jongeren een baan gevonden. Het was een mooie tijd, waar ik met veel plezier aan terug denk." Duurzame investeringen Walter zamelde vorig jaar in Wad dinxveen geld in voor dit project. Hij deed dat onder meer met een statiegeldactie, een duomarathon én een 'actie-sportdag'. In totaal haalde hij elfduizend euro op. Die zijn naast de les- en sportma- terialen onder meer besteed aan computers, professionele hulp van psychologen, zwemkleding én een inventaris voor een 'soepkeu ken' in de township. Walter: "We gaan door met geld inzamelen in Nederland. Met name de soepkeu ken heeft hoge vaste lasten. 120 Kinderen eten hier twee keer per week hun enige warme maaltijd, dus het is wel belangrijk dat de keuken blijft bestaan. Op www. steun-afrika.com is informatie over Walter Geluk: "Van het geld dat we in en om Waddinxveen hebben op gehaald, kochten we hulpmiddelen, zoals les- en sportmaterialen." Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - In maart vorig jaar vertelde Walter Geluk over zijn in zamelingsactie voor de stichting Youth for Christ. Hij verbleef met oen aantal andere vrijwilligers van juli tot en met augustus in Knysna, waar Youth for Christ Zuid-Afrika een zogeheten 'drop in centrum' heeft. Dit is een opvanghuis waar kinderen tussen 11 en 18 jaar over dag verblijven. Ze volgen onder wijs en worden met sociale vaar digheidstrainingen voorbereid op een 'normaal' leven in de maat schappij. Goed resultaat Walter: "Samen met een vriendin

Hart van Holland | 2007 | | pagina 29