DE SCHADE IN DE REGIO Storm roost over Nederlond P0LITIE BERICHT ERNSTIG GEWOND NA ARBEIDSONGEVAL pagina 3 Moerkapelle: Met windkracht 9 de boom in om schade te beperken. van omvallen was daarmee tot een minimum teruggebracht. Boom door ruit In Nieuwerkerk aan de IJssel kreeg de familie Hooglander aan de Prins Mauritssingel de schrik van hun leven toen een forse boom uit het plantsoentje aan de singel met veel lawaai tegen hun voor gevel viel. De kruin van de boom beschadigde de dakgoot, zodat de regen de gehele middag en nacht vrij spel kreeg. Het grote, van dub bel glas voorziene voorraam van hun woning was totaal vernield. De wind had vrij spel in de woning en zowel binnen als in de voortuin In het winkelcentrum Reigerhof was de lichtkoepel door de harde wind weggeblazen. De volgende dag was het gapend gat afgedekt met een plaat, zodat de regen niet meer naar binnen kon stromen. Moordrecht en Boskoop Zowel in Moordrecht als Boskoop zijn geen opvallende incidenten te melden. Een dak van een van de opstallen bij Golfbaan IJsselweide is er afgewaaid. Verder zijn zowel in Moordrecht als in Boskoop de hulpdiensten tijden bezig geweest met afgewaaide dakpannen en omgewaaide bomen. Regio - Het begon donderdag 18 januari met een weeralarm van het KNMI: zeer krachtige wind die in de loop van de dag aanwakkerde tot kracht 10. Met extra journaal uitzendingen werd iedereen op de hoogte gehouden van de laatste ontwikkelingen: gestrande reizigers, wegen geblokkeerd door gekantelde vracht wagens of omgewaaide bomen. De zware wind heeft in totaal zeven levens geëist. Ook in de regio hadden de hulpdiensten hun handen vol aan meldingen: afgewaaide dakbedekkingen, rondvliegende dakpannen, afdekplaten, reclameborden, omvallende bomen en vliegende takken hebben de nodige problemen gegeven. Bij de meldkamer van de gemeenschappelijke hulpdiensten was een duidelijke toename van het aantal berich ten op te merken. Een kleine inventarisatie: Zevenhuizen: dak sportzaal laat los, bewoners geëvacueerd. Nieuwerkerk Boom tegen gevel woonhuis Prins Mauritssingel. Waddinxveen - Een 32-jarige man uit Bodegraven is vrijdag morgen 19 januari rond 8,30 uur bij een bedrijfsongeval op de Coenecoop ernstig gewond ge raakt. De man van een bedrijf uiit Bodegraven was daar op het dak van een bedrijfshal met anderen bezig reparatiewerkzaamheden te verrichten na de storm van donderdag. Een stuk dakbedek king scheurde daarbij af, waarna de man zijn evenwicht verloor en van het dak viel. Zo'n acht meter lager kwam hij terecht in een stuk betonijzer waardoor hij ernstig gewond raakte. Na sta bilisatie door bemanning van de traumahelicopter werd de man overgebracht naar het UMC. KOM KEUKENS j de storm. Daarnaast is er gevaar voor instorting van een zijmuur van de flat aan de Peppelhorst, aan de bovenzijde wijkt de muur zo'n 20 centimeter naar buiten. Waddinxveen: Instortingsgevaar bij Peppelhorst. Takken verwijderd In de kern Moerkapelle dreigde tijdens de storm een overhan gende boom boven het water aan de Kerkstraat het te begeven en een garage te beschadigen. De gemeente werd gebeld en al snel waren er mensen aanwezig om de klacht te verhelpen. Een van de twee medewerkers klom handig naar het topje van de boom en be gon met windkracht 9 alle wind- vangende takken te verwijderen. Een goed half uur later was de boom 'uitgekleed' en het gevaar Moordrecht: dakbedekking los bij Golfbaan IJsselweide. Volgens een woordvoerder van de brandweer is er instortingsge vaar zoals de muur niet opnieuw aan de binnenmuur is verankerd. De parkeerplaats en een ingang van de flat zijn afgezet. Vrijdag gingen echter toch veel bewoners gewoon langs de afzetting. In de loop van de ochtend kwam de brandweer opnieuw langs om met hekken duidelijk te maken dat er voorlopig geen gebruik gemaakt kan worden van de inrit van de parkeerplaats en de ingang, er is nog steeds reëel instortingsge vaar. Er is een tijdelijke inrit van de parkeerplaats gemaakt en langs de achterzijde kan de flat betre den worden. Evacuatie in Zevenhuizen Rond elf uur in de ochtend waaide een deel van het dak van de gym zaal aan de Dorpsstraat en uit voorzorg werden huizen en appar tementen aan de overkant ont ruimd voor het geval er nog meer naar beneden zou komen. De be woners werden opgevangen in het gemeentehuis, waar koffie, thee en tussen de middag een broodje klaar stonden voor de evacuees. De bewoners van de Dorpsstraat werden regelmatig op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen. Tegen de avond mochten zij onder begeleiding naar huis om nacht kleding op te halen voor het geval zij elders moesten overnachten; gelukkig was dit niet noodzakelijk. Nadat de evacuees samen met het personeel van de gemeente bij de hinees hadden gegeten kwam in de loop van de avond het bericht Qat het weer veilig was om terug naar huis te gaan. De getroffen bewoners van de Dorpsstraat zijn erg tevreden over de wijze waarop ij opgevangen zijn en de zorg die zij hebben ondervonden. Instortingsgevaar in Waddinxveen In Waddinxveen hebben de hulpdiensten eveneens Hun handen vol gehad aan lerlei meldingen. Een op vallend grote hoeveelheid bomen op de Mercurius- weg werd slachtoffer van

Hart van Holland | 2007 | | pagina 3