Zevenhuizen- Gemeente INSPRAAKAVOND RAAD EN COMMISSIES Agenda Raad 30 januari a.s. Kinderopvangregister gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle Ondernemers praten mee over economische visie Ruimtelijke Ordening Storm raast over Zevenhuizen-Moerkapelle Voorontwerpbestemmingsplan "Uitbreiding Nijverheidscen trum 2006" Aanvragen bouwvergunning Vrijstelling bestemmingsplan pagina 4 Hart van Holland 24 januari 2007 WWW. ZEVENHUIZEN-MOERKAPF.T .T F. Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Op 14 februari 2007 zal in de raadszaal van het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, een inspraakavond georganiseerd wor den. De avond begint om 19.30 uur. Vertegenwoordigers van de gemeente zullen tijdens deze avond een toelich ting geven op het bestemmingsplan en de bestemmingsplanprocedure. Vergaderoverzicht 30 januari 2007 Raad De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorps straat 89 te Zevenhuizen. De aanvang is om 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moer- kapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente informatie. Tevens kunt u deze stukken raadple gen via de gemeentelijke website. Voorafgaand aan de vergaderingen kunt u gebruik maken van het spreek recht. Hiervoor dient u contact op te nemen met de raadsgrifüer de heer H. Sterken, 0180-637713 of via h.sterken@ zevenhuizen-moerkapelle.nl. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voor zien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers. Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180-637713 Agendapunten, ondermeer: In Memoriam mevrouw B.M. Spek man. Voorstel tot het uitbreiden van het rechtsgebied van de Grondbank. Voorstel tot het nemen van een beslis sing op ingediende bezwaren tegen het voorbereidingsbesluit Tweemanspolder/ Wilde Veenen. Voorstel tot aankoop van de schoolwo- ningen scholencomplex Zevenhuizen. Voorstel tot het voorfinancieren van de (personele) lasten, die voortvloeien uit het leveren van een adequate bijdrage van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle aan de ontwikkeling van de Zuidplaspolder. Voorstel tot het heroverwegen van het subsidiebeleid peuterspeelzalen. Voorstel tot het intrekken van het verkeersbesluit tot het tijdelijk afsluiten voor gemotoriseerd verkeer van een ge deelte van de Knibbelweg en Bierhoogt- weg te Zevenhuizen. Voorstel tot het aanwijzen van een gemeentelijk vertegenwoordiger in een drietal regelingen. Installatie van mevrouw M.N. Arron- de Jong tot lid van de raad. Benoeming lid van de gemeenteraad De voorzitter van het centraal stembu reau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente, maakt ingevolge artikel W7 van de Kieswet bekend, dat de besluiten waarbij 1. de heer J.J.L. Staal (niet aangenomen) 2. de heer H. Doornhein (niet aangenomen) 3. de heer R.G.M. Fermont (niet aangenomen) 4. mevrouw M.N. Arron-de Jong (aangenomen) zijn benoemd verklaard tot lid van de raad van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle, wegens het overlijden van mevrouw B.M. Spekman, in het gemeen tehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen voor een ieder ter inzage zijn gelegd. Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 9 januari 2007 in verband met de verhuizing van de buitenschoolse opvang van Kern Kin deropvang aan de tijdelijke lokatie aan de Leliestraat in Zevenhuizen naar het nieuwe gebouwencomplex van obs 't Reigerbos een wijziging vastgesteld van het Kinderopvangregister. Deze wijzi ging is hieronder opgenomen. Kinderopvanginstelling: Kern Kinder opvang Zoetermeer Adres organisatie: Engelandlaan 226 - 2711 DX Zoetermeer Postbus 7418 - 2701 AK Zoetermeer Telefoonnummer 079-3461100 Locatie: Het Kwartelnest kinderdagopvang Burgemeester Klinkhamerweg 84b 2761 BJ Zevenhuizen Telefoonnummer: 0180-631658 Aantal kindplaatsen: 45 Locatie: Het Kwartelnest (buitenschoolse opvang) gebouwencomplex obs 't Reigerbos Zaagmolenpad 3 - 2761 TL Zevenhuizen Telefoonnummer 06-10882335 Aantal kindplaatsen: 30 per 1 februari 2007: 40 Donderdagavond 11 januari vulde Dorpshuis Moerkapelle zich met zo'n vijfenzestig ondernemers, die op uit nodiging van de Ondernemerskring en de gemeente mee kwamen praten over de economische kansen en be dreigingen. Op het laatste moment schoven er nog deelnemers aan bij de vier discussietafels en moesten er stoelen worden bijgeplaatst. Na de introductie over de opzet door Ginus Aalderink, hielden wethouder Rinus Bosman en voorzitter Annicque van den Berg van de Ondernemerskring korte inleidingen over het doel van de avond. Beiden benadrukten dat het accent in de discussies moest komen te liggen op het benutten van kansen. Zo als Van den Berg zei: van 'moeten naar willen'. Zij benadrukte dat gemeente en ondernemers elkaar nodig hebben. Wethouder Bosman gaf de ondernemers mee realistisch te zijn. Accepteer met name het Intergemeentelijk Structuur plan (ISP)als een werkelijkheid en denk vandaar uit mee over de toekomst van ondernemend Zevenhuizen-Moerkapelle en de bedrijfsterreinen. Gemeente met lef Aan de hand van een drietal prikke lende stellingen barstten vervolgens de discussies los. Uiteindelijk kwam een hoop informatie en wensen op tafel, die mede gaan dienen voor de input voor de economische visie die in het voorjaar op de agenda van de raad komt te staan. Ideeën, kansen, wensen enzovoortAan een van de tafels werd de wens neerge legd graag een gemeente met lef te heb ben. Liever een duidelijk nee dan ondui delijkheid. De vertegenwoordigster van de Kamer van Koophandel Rotterdam liet weten dat het organiseren van een dergelijke bijeenkomst waarin op een open manier wordt gebrainstormd over een aantal stellingen met elkaar getuigt van gemeentelijke lef Wethouder Rinus Bosman sloot de avond af met een aantal toezeggingen. Dergelijke bijeenkomsten zijn uitermate nuttig en zullen een structureel karak ter krijgen. Verder gaf hij aan dat het college zogenaamde bedrijvenbezoeken gaat oppakken. Bij elkaar in de keuken kijken, zal absoluut bijdragen aan een betere communicatie. Daarna was het tijd om informeel van gedachten te wisselen. In een goede sfeer werd daar gebruik van gemaakt. In de periode van 11/01/2007 t/m 18/1/2007 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengeko men: -Bierhoogtweg 17 te Zevenhuizen, plaatsen werkplaats t.b.v. exportslachterij (BR/2007/0002) -Knibbelweg 89 te Zevenhuizen, plaatsen aanbouw met dakterras (BR/2007/0003) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter infor matie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een bouwvergunning is verleend of als een vrijstel lingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning/vrijstel ling verleend: Bouwvergunningen verzonden 18/1/2007: - Nabij Noordelijke Dwarsweg te Zevenhuizen, vervangen en verbreden viaduct onder de A12 (BR/2006/0073); - Nabij Noordelijke Dwarsweg te Zevenhuizen, plaatsen overkluizing gasleiding (BR/2006/0077); -Moerkapelse Zijde 80 te Moerkapelle, plaatsen dakterras (BL/2006/0034). Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende ver gunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moer kapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestem mingsplan "Landelijk Gebied 1990" voor het vernieu wen van de woning op het perceel Knibbelweg 67 te Zevenhuizen. Het ontwerpbesluit en de daarop be trekking hebbende stukken liggen vanaf 25 januari 2007 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indie nen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180-637732. Voorontwerpbestemmingsplan "Uitbreiding Nijverheidscentrum 2006" ter inzage Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat ten behoeve van de uitbreiding van het lokale bedrij venterrein Nijverheidscentrum in Zevenhuizen een voorontwerpbestemmingsplan is opgesteld. Het voorontwerp ligt vanaf 25 januari 2007 gedu rende zes weken voor een ieder ter inzage ter ge meentesecretarie, afdeling VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, elke werkdag tussen 9.00 en 12.00 uur. Inzage van de stukken buiten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak (0180-637707). Gedurende de periode van terinzagelegging kan een ieder mondeling of schriftelijk zijn of haar inspraak- reactie omtrent het voorontwerpbestemmingsplan kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle. Voor het geven van een mondelinge inspraakreactie kan contact opgenomen worden met de afdeling VROM op telefoonnummer 0180-637707. De schriftelijke inspraakreactie kan worden inge diend bij het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, postbus 30, 2760 AA te Zevenhuizen o.v.v. inspraak- reactie voorontwerpbestemmingsplan "Uitbreiding Nijverheidscentrum 2006". Voor inspraakavond op 14 februari zie links bovenaan Donderdag 18 januari j.l. woedde er een hevige storm over Nederland. Ook in onze gemeente werden bomen om geblazen vooral in Moerkapelle) en dreigde het dak van het gymnastieklo kaal in de Dorpsstraat van Zevenhui zen er af te waaien. Het dak moest met zandzakken worden verzwaard. Uit voorzorg liet de gemeente een aantal woningen en winkels door de brand weer ontruimen en de straat werd deels afgezet met rood/wit lint. Een aantal bewoners en winkeliers kon worden opgevangen in de raadzaal van het gemeentehuis. Gelukkig bleven ongelukken uit. De bewoners konden na 19.00 uur weer veilig terugkeren naar hun huis. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken Is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm Politie Brandweer 112 0900-8844 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2007 | | pagina 4