Zevenhuizen in de apotheek Gemeente Verkiezingen Provinciale Staten Minder valide kiezers kunnen stem men in aangepaste stembureaus Stemmen in een stembureau naar keuze buiten de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle Nummer Aanduiding stemdistrict Adres stemdistrict 1 Gemeentehuis 1 Dorpsstraat 89, Zevenhuizen 2 Gemeentehuis 2 Dorpsstraat 89, Zevenhuizen 3 Zorgcentrum "De Zevenster" Leliestraat 3, Zevenhuizen 4 Wijkgebouw "De Vierkap" Vlietkade 37, Oud Verlaat 5 Dorpshuis "Op Moer" Raadhuisstraat 40, Moerkapelle 6 Zorgcentrum "Beth San" Kerkplein 1, Moerkapelle Stemmen bij volmacht Wat doe je als je kind medicijnen moet gebrui ken, maar de tabletten met geen mogelijkheid krijgt doorgeslikt? Gelukkig weet de apotheker raad. Hij maakt een drankje van het geneesmiddel, zodat het kind het makkelijker kan innemen. Medicijnen op maat dus. ^^^^^H^MOERKAPELLE.NL I Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 4 De burgemeester van Zevenhuizen-Moer- kapelle maakt bekend, dat voor de verkie zing van de leden van provinciale staten op woensdag 7 maart 2007 onderstaande stemlokalen op zodanige wijze zullen zijn ingericht, dat voor minder valide kiezers de mogelijkheid bestaat daar zelfstandig hun stem uit te brengen. Nadere inlichtingen worden verstrekt door afdeling Publiekszaken, Dorpsstraat 89, 2761 AA Zevenhuizen ZH De burgemeester van Zevenhuizen-Moerka- pelle maakt bekend dat het bij de aanstaan de verkiezing van de leden van provinciale staten op woensdag 7 maart 2007 een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze buiten de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, maar binnen de provincie Zuid-Holland. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Schriftelijke aanvraag 1. Bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente zijn kosteloos formulieren ver krijgbaar voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze buiten de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, maar binnen de provincie Zuid-Holland aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift, alsmede de stempas (indien reeds verstrekt), moeten uiterlijk op de veertiende dag voor de verkiezing (woensdag 21 februari 2007), door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 23 januari 2007 als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de stempas gesteld, die daar door wordt omgezet in een kiezerspas. B. Mondelinge aanvraag 1. De kiezer dient hiertoe, na ontvangst van de stempas, doch uiterlijk op de vijfde dag voor de verkiezing (vrijdag 2 maart 2007) de stempas over te leggen bij de afdeling Publiekszaken van zijn/haar woonplaats op dinsdag 23 januari 2007. 2. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de stempas gesteld, die daar door wordt omgezet in een kiezerspas. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de afdeling Publiekszaken, Dorpsstraat 89, 2761 AA Zevenhuizen ZH. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerka pelle maakt bekend dat het bij de aanstaan de verkiezing van de leden van provinciale staten op woensdag 7 maart 2007 een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stem men. Daarbij gelden de volgende bepalin gen. A. Machtiging door schriftelijke aanvraag 1. Bij afdeling Publiekszaken van de gemeen te zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de verkiezing, door de kiezer worden ingediend bij de burgemees ter van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 23 januari 2007 als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wan neer het aan de verzoeker is toegestaan om in een stembureau naar keuze buiten de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Degene die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op dinsdag 23 januari 2007 als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. De vol- machtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht. B. Machtiging door overdracht van de stempas 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van de stempas, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen. Dit geschiedt door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemach tigde moet op dinsdag 23 januari 2007 in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle als kiezer zijn geregistreerd die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmacht- stem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem, in de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan 2 (twee) volmachten aannemen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de afdeling Publiekszaken, Dorpsstraat 89, 2761 AA Zevenhuizen ZH. M UdXw6 r k Niet alle geneesmiddelen komen uit de fabriek. Achter de schermen van veel apotheken bereidt een medewerker medicijnen - zo nodig op maat voor één patiënt. Het kan om een drankje gaan, of bijvoor beeld om oogdruppels of een zalfje. De kans is groot dat ook in uw eigen apotheek geneesmiddelen worden bereid als dat nodig is. Een op de twintig medi cijnen wordt namelijk in de apotheek zelf bereid. In het zieken-huis komt dat vaker voor. Daar zijn dagelijks medicijnen nodig voor patiënten die met een standaardmedicijn niet zijn geholpen. Ze worden speciaal bereid in de zieken huisapotheek. Er zijn verschillende redenen om een geneesmiddel op maat te bereiden: Er is een medicijn nodig dat niet (meer) in de handel is. De benodigde dosering is niet verkrijgbaar. In het middel dat in de handel verkrijgbaar is, zit een bestanddeel waar de patiënt allergisch voor is. Het geneesmiddel bestaat alleen in een toedienings vorm die voor deze patiënt niet geschikt is, bijvoor beeld bij slikproblemen. Het benodigde medicijn bederft snel, zodat de apotheek het niet op voorraad kan hebben. Kennis en kunde De meeste geneesmiddelen worden door de industrie gemaakt, maar apotheek bereidingen zullen altijd nodig zijn. Als de standaard medicijnen niet geschikt zijn, biedt alleen maatwerk uitkomst. Hiervoor is veel kennis en kunde nodig. Daarom komt het steeds vaker voor dat één apotheek de bereidingen verzorgt voor een aantal collega apotheken. Zo kunnen ze daar meer kennis en ervaring opbouwen. Voor de bereiding van geneesmiddelen maken apothekers zo veel mogelijk gebruik van standaarden. Deze zijn uitvoerig getoetst en vastgelegd in het Formularium der Nederlandse Apothekers (FNA). Dat geeft zekerheid voor de arts, de apotheker en de patiënt: het juiste geneesmiddel in de juiste vorm en dosering. Meestal is een geneesmiddel dat speciaal voor iemand moet worden gemaakt binnen 24 uur klaar. De volgende dag kunt u het ophalen. Wilt u meer weten over het maatwerk van de apotheker? Kijk op www.apotheek.nl of ga naar uw apotheker voor een persoonlijk gesprek. Medicijnen werken beter, dankzij uw apotheker.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 5