"V.V. MOERKAPELLE HAAR EEN HOGER NIVEAU BRENGEN" ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE OP RISICOKAARI.ZUID-HOLLAND.NL M ZEVENHUIZEÏsTnVIO^RKAPEÜ-E Vrienden van Moerkapelle —50 Weer een uitdaging van Martien Zijderhand WORKSHOP QUANTUM TOUCH THEMA-AVOND: ALCOHOL DRUGS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 januari 2007 pagina 7 M Hertog Joh. Koster A Wrtkes PeterJ. Manska I Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur ds. H. Paul; 15.30 uur ds. A.B. van der Hei den. Herv. Gem. 9.30 uur J. Blom; 18.30 uur C. Boele. Herst. Herv. Gem. 11.00 uur kand. H. Juffer; 18.30 uur ds. IJ. R. Bijl. MEDISCHE WEEKENDDIEN STEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumont- straat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrij willige Thuiszorg: mw. J. Snoep- Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Kwadraad maatschappelijke dienstverle ning, Dorpsstraat 75 (gebouw Vierstroom), tel. 0180-631280. Telefonisch- en inloopspreekuur ma. 9.00-10.00 uur. www.stich- tingkwadraad.nl, www.info@ stichtingkwadraad.nl. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle (Wei- deplantsoen 20) do. 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren dringend hulp van het maat schappelijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182- 594500. Groene Hart Zieken huis: Bleulandlocatie: Bleuland- weg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflo catie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttij den, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Spoedeisende hulp voor dieren. Dierenkliniek Zevenhuizen, Nij verheidscentrum 10, 2761 JP Ze venhuizen, tel: 0180-631458. Zevenhuizen - Quantum Touch (QT) is een techniek om pijn te ver minderen en het genezingsproces te versnellen. De workshop QT stelt een ieder in staat deze vaar digheid binnen een dag te ontwik kelen. Thea Mevissen geeft vrijdag 2 februari een workshop van 9.00 tot 21.00 uur. Voor meer informa tie: 0180-633532/06-14743343 of guantumtouch.nl Informatie over risico's in uw ge meente zijn te vinden op het in ternet via de risicokaart. Denk bij voorbeeld aan bedrijven die met gevaarlijke stoffen werken of de aanwezigheid van een LPG-tank- station. Of plekken waar de kans op een overstroming groter is dan elders in de provincie. Met de digi tale risicokaart kan men inzoomen op locaties in uw leef-, woon- en werkomgeving. Welke risico's in Zevenhuizen- Moerkapelle zijn bijvoorbeeld te vinden op de risicokaart? -Op de risicokaart van de gemeen te Zevenhuizen-Moerkapelle zijn de locaties van twee LPG-stations en meerdere propaantankste zien. LPG en propaan zijn brandbare gas sen. Het gevaar ontstaat wanneer er gas vrijkomt, door open vuur of als er een vonk wordt ontstoken. Daardoor kan een zware explosie plaatsvinden. - Sommige bedrijven (inrichtingen) zijn een risicobron omdat ze ge vaarlijke/ontplofbare stoffen op slaan en/of transporteren.Op de risicokaart zijn bijvoorbeeld ook twee bedrijven in deze categorie te zien. Binnenkort worden op de risicokaart naast risicobronnen, ook kwetsbare objecten binnen Zevenhuizen-Moerkapelle weer gegeven. Kwetsbare objecten zijn woningen, gebouwen waarin zich veel mensen kunnen bevinden en gebouwen waar niet-zelfredzame mensen aanwezig zijn (kinderdag verblijven, scholen, bejaardente huizen). Kwetsbare objecten staan op de risicokaart omdat ze extra aandacht verdienen in de buurt van risicobronnen. Daarnaast be staat er een potentieel risico bij brand of instorting. Kijk voor nog meer risico's op risi cokaart.zuid-hol land.nl Let wel: de risicokaart is nog niet compleet. Er komen steeds nieuwe gegevens bij. Wat te doen bij een ramp? Rampen vallen niet te plannen, voorbereidingen wel. Met dat motto wil de overheid iedereen bewust maken van risico's en nut tige tips geven over wat te doen in het geval van een ramp. Kijk voor meer informatie op www.crisis.nl Vragen? Gemeenten zijn verplicht hun in woners en de aanwezige bedrijven te informeren over de aanwezige risico's. De risicokaart geeft een overzicht, de aanvullende infor matie komt van uw gemeente. Voor vragen over de risicokaart: risicokaart.nl Voor vragen over een bepaalde lo catie die op de risicokaart staat kan men terecht bij de helpdesk van de risicokaart van Zuid-Holland: risi- cokaart@pzh.nl of 070-4418300. Moerkapelle - De afdeling Ze venhuizen-Moerkapelle van het Nederlandse Rode Kruis houdt dinsdag 30 januarti een thema avond over alcohol en drugs, ledereen is welkom. Om 20.00 uur opent spreker van Pamassia de avond in het Rode Kruis gebouw aan de Wilde Ve nen 1. Het gebruik van alcohol en drugs kan leiden tot een versla ving. Een verslaving kan gemakkelijk leiden tot psychologisch en sociale problemen. Pamassia biedt hulp als iemand verslaafd is aan alcohol, drugs, gokken, medicijnen of aan in ternet. Niet alleen aan de pa tient zelf, ook aan familieleden die leiden onder de verslaving. Door Bart Bakker Zevenhuizen/Moerkapelle - Mar tien Zijderhand is vanwege zijn bestuurlijke loopbaan, die begon in 1982, in de gemeenschap vooral bekend als raadslid en wethouder. Na de laatste gemeenteraadsver kiezing in maart vorig jaar, ver ruilde hij zijn wethoudersporte feuille weer voor die van raadslid van de partij Gemeente Belangen. En vanaf oktober hanteert Zijder hand de voorzittershamer van voetbalvereniging Moerkapelle. "Tja, ik blijf dus ook de komende jaren een actieve maatschappelij ke bijdrage leveren", lacht Zijder hand in de sobere maar gezellige bestuurskamer van de plaatselijk voetbaltrots. "Ik ben nu eenmaal iemand die graag iets voor de ge meenschap wil doen", vervolgt hij. "Toen ik voor deze functie werd gepolst, moest ik er uiter aard eerst even over nadenken. Maar vanaf de jeugd is dit mijn club geweest." Omgeving Toch is deze omgeving geheel anders dan de raadszaal of het gemeentehuis. Waar je als ge meenteraadslid of als wethouder zakelijk met elkaar afspraken kunt maken, daar is het verenigingsle ven een heel ander verhaal. "Klopt helemaal", erkent Zijderhand. "Je hebt met vrijwilligers, actieve en minder actieve leden te maken. Maar daar ligt voor mij juist de uitdaging. Met z'n allen hebben we een gezamenlijk belang en dat is de club in alle opzichten naar een hoger niveau zien te bren gen. Zowel op organisatorisch als op sportief niveau. Daarbij is het van belang om het kader vooral op peil te houden. Stil staan is tenslotte achteruitgang." Penningmeester "We zijn nog steeds op zoek naar een penningmeester. Het is best lastig om zo'n iemand te vinden. KERKDIENSTEN - 28 januari Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 ds L.C. de Borst; 19.00 uur ds. C. Haasnoot. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. G. van Velzen. Geref. kerk 9.30 uur ds. R. Klijnsma; 18.30 uur ds. W. Jeroense. R .M de Hoog R. Germeraad want ook een vereniging als Moer kapelle is met 300 spelende en 130 donateurs c.q. niet spelende leden een bedrijf geworden. Hoewel we gelukkig een groot aantal actieve vrijwilligers hebben, is het kader een blijvende zorg. Ik heb daarom tijdens mijn nieuwjaarsspeech aangegeven dat we met elkaar de schouders er onder moeten blij ven zetten. Zoals bij veel andere verenigingen herbergt onze club leden die veel kwaliteiten hebben om iets in het kader te kunnen betekenen, maar hier helaas (te) weinig tijd voor hebben. Dit is een tendens van deze tijd, waarin het individualisme steeds nadrukkelij ker aanwezig is." Normen en waarden Zijderhand: "Ik maak me zorgen over de normen en waarden bin nen de lijnen. Dit slaat niet zo zeer op Moerkapelle, maar op het amateurvoetbal in het algemeen. Scheidsrechters en (jeugd)leiders krijgen het steeds moeilijker. Com municatie wordt steeds belang rijker. Dat geldt overigens ook voor trainers. Daar komt bij dat de jongeren tegenwoordig steeds meer hun eigen programma heb ben. Kijk maar eens hoe men de vrijdagavond doorbrengt. In veel gevallen is er niet bepaald sprake van een juiste voorbereiding als je de volgende dag moet sporten. En dan druk ik mij voorzichtig uit." Sportief In sportief opzicht maakt Moer kapelle een lastige periode door. Het vlaggenschip moet oppassen dat men niet afdwaalt naar het laagste amateurniveau, de zater dag vijfde klasse. "We hebben het vertrek van een paar spelers vooralsnog niet goed kunnen op vangen", concludeert Zijderhand. "We zijn goed van start gegaan deze competitie maar de laatste wedstrijden hebben we te veel punten verloren. Maar we hebben er vertrouwen in dat Moerkapelle gewoon vierdeklasser blijft. Ik re aliseer me dat de ploeg dan snel punten dient te pakken. Maar met deze selectie moet dat toch mogelijk zijn. Het zou in ieder ge val voor de uitstraling bijzonder jammer zijn als we naar de vijfde klasse afzakken. We moeten er met z'n allen de schouders onder zetten om de prestaties te verbe teren. Bedrijfsleven Martien Zijderhand heeft de am bitie om de band met het lokale bedrijfsleven te verstevigen. "On danks dat de sponsorclub prima werk verricht, is het altijd goed om de bedrijven uit de gemeente te enthousiasmeren voor de v.v. Moerkapelle. De charme van het voetbal blijft toch dat je elkaar als ondernemers in een sportieve en ontspannen sfeer kunt ontmoe ten. We zijn dan ook zeker weer van plan om in het voorjaar een sponsorbijeenkomst te organise ren." Toekomst Het gaat een interessante toe komst voor Moerkapelle wor den. Mede door de komst van 800 nieuwbouwwoningen en de verdere ontwikkelingen van het Zuidplas-gebied zal de nabije omgeving rondom het complex ingrijpend gaan veranderen. "De nieuwbouw en de Zuidpias bie den voor v.v. Moerkapelle veel kansen", stelt Zijderhand. "Dan denk ik in eerste instantie aan de ledenaanwas. Of een fusie met v.v. Groeneweg uit Zevenhuizen dan tot de mo gelijkheden behoort? Je moet voor de hele lange termijn niets uitsluiten, maar op dit moment is de identiteit van beide verenigin gen te verschillend. Dit geldt toch ook voor de gemeenschappen. Ik zie dit daarom niet zo snel ge beuren. Maar hoe zal onze lokale samenleving er over pakweg tien jaar uitzien? Je mag daarom niets meer uitsluiten. Ik wil in ieder geval nauwe ban den met het bestuur en de leden van Groeneweg gaan onderhou den. We zouden op een aantal terreinen best kunnen samenwer ken." O P Bakker H Breedijk C van Helden A Hertog I Joh vanSpengen IL. van Reeuwijk J vanderHegdeo T L Klos C.H Verhoef J Zijderhand D de Leeuw J Verschoor M Zijderhand M.J Pothecary M C. Zijderhand P.H Roest J. van Vliet Het Bestuur T Verschoor L Visser De Tank FJJ. van Amercngen C F. Rutgrink W Germer aad J Sleeuwenhoek E Zuiervetd De Fotoboetiek Gemt en Nanna Heten en Henk D Bontenbal M Hertog Tilburg gangers Bruce Grobbelaar I

Hart van Holland | 2007 | | pagina 7