KOEK VERKOPEN VOOR KENIA POUTIEK RAAD GAAT AKKOORD MEI VOORFINANCIERING PERSONELE LASTEN M PROVINCIE NEEMT MOGELIJK DEEL IN GRONDEXPLOITATIEMAATSCHAPPIJ ZUIDPLAS NOORD 7FVFNHUIZEN - MOERKAPELLE KERKDIENSTEN 11 FEBRUARI NIEUWERKERK Zevenhuizen-Moerkapelle 1 Nieu^erkefR Ij^fussel Oppositie verbaasd over gemak akkoord Investering van 5 miljoen euro m Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 februari 2007 C«"*M Sir, troofiuui/rii Door Paulien de Graaf Regio - Wilco Molenaar gaat sa men met een groep van elf jonge ren uit Moerkapelle, Zevenhuizen en Waddinxveen naar Kenia. Met Livingstone, een christelijke orga nisatie die werkvakanties organi seert, gaan zij daar bouwen aan de uitbreiding van een multifuncti oneel centrum, voorlichting geven aan de plaatselijke bevolking en helpen bij een voedselprogramma. Om geld voor de reis en voor het project in te zamelen, organiseren zij een aantal acties. Binnen de groep zijn er meerdere personen die al eerder met Livings tone zijn weggeweest. Wilco is bij voorbeeld in Roemenië en Namibië geweest. "Maar voor een heel aan tal is het de eerste keer. Bij Livings tone kan je kiezen of je met een eigen groep naar een project gaat of dat je je aansluit bij een pro ject. Voor een eigen groep moet je minimaal tien personen hebben. Onze groep is een groep die elkaar niet echt goed kent: veel vrienden van vrienden. We kunnen nog een persoon meenemen, dus als er nog iemand mee wil, kan dat." De reis wordt door de deelnemers zelf betaald en daarnaast is het de bedoeling dat zij sponsors zoeken om het project waar ze naar toe gaan te steunen. "Wij gaan ver schillende acties houden", vertelt Wilco. "We starten deze week met de verkoop van stroopwafels en krakelingen. Verder gaan we op 10 maart een strandwandeling van Katwijk naar Scheveningen orga niseren, waarvoor de deelnemers sponsors moeten zoeken. En op Koninginnedag gaan we planten verkopen en een ballonnenwed strijd organiseren voor de kinde ren. Via onze website verkopen we kaarten." Bouwen en voedselpakketten De groep vertrekt op 10 juli voor drie weken naar Kenia. Een be staand weeshuis wordt daar ver bouwd tot multifunctioneel cen trum. "We zijn niet de eerste groep die aan dit project werkt, dus we zullen voornamelijk afwerkklussen doen", zegt Wilco. In het centrum wordt voorlichting gegeven over aids en hygiëne en waarschijnlijk zal de groep ook daarbij gaan hel pen. "Verder draait er een voed selprogramma voor de bewoners uit de omgeving: er worden voed selpakketten klaargemaakt in het centrum en ook daarbij zullen wij ons steentje bijdragen." Ze heb ben er zin in: "Het geeft een goed gevoel om iets voor een ander te doen. Maar wij kunnen ook veel van de mensen daar leren: ze heb ben niets en toch hoor je ze nooit klagen en lachen ze altijd." Voor meer informatie: werkvakantieke- nia.atspace.com Dorpskerk 10.00 uur ds. A. Jumeiet; 19.00 uur ds. C.M. van Loon. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 dr. C. Vermeu len; 19.00 uur ds. C. van den Berg. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. D.H. Bosma. Geref. Kerk 9.30 uur pastor W.J. Bettenhaussen-Baak; 9.30 uur Jeugdkerk. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur ds. L. Ter louw; 19.00 uur ds. G. Clements. Herv. Gem. 14.30 en 19.30 uur ds. C. Boele. Herst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. W. van Vlastuin; 18.30 uur ds. H. Verheul. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Maatschappelijk Werk Zevenhui zen-Moerkapelle, Dorpsstraat 75 (gebouw Vierstroom), tel. 0180- 631280. Telefonisch- en inloop spreekuur ma. en wo. 9.00-10.00 uur. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle (Weide- plantsoen 20) do. 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Zevenhuizen - Eigen regie houden, een adequate bijdrage leveren aan de ontwikke ling van de Zuidplaspolder, ambtelijke inzet noodzakelijk. Argumenten van wethouder Te Meij tijdens de raadvergadering van dinsdag 31 januari bij de behandeling van het voorstel om middelen beschikbaar te stellen die het mogelijk maken meer ambtelijke capaciteit in te zetten. Tijdens de commissievergadering ging het er nog hard aan toe. Wethouder Te Meij hoorde vanuit haar eigen partij dat deze ontwikkeling lijnrecht staat ten opzichte van de eerder aangenomen moties door vijf gemeenteraden in de Zuid plaspolder: eerst garanties op financieel gebied omdat het de burgers geen cent extra mag kosten. Tijdens de raad werd de wethouder soe pel tegemoet getreden. De heer Aalderink (VVD) was inmiddels overtuigd van het belang om de eigen regie te behouden en ging akkoord met het voorstel van het col lege. Hij stelde vast dat er aan geen van de voorwaarden van de motie is voldaan maar dat er toch krediet beschikbaar gesteld moet worden tot aan de oprichting van de gemeenschappelijke regeling 'Regionale Ontwikkeling Zuidpias' (ROZ) en dan hoopt hij dat alles goed geregeld is. Wethouder Te Meij beaamde dat de gemeente het geld wat ingezet wordt als voorfinanciering kwijt raakt als er een kink in de kabel komt. De oppositiepartijen PvdA en Gemeente- Belangen waren verbaasd over het gemak waarmee de raad groen licht gaf aan de wethouder. De heer Schweere (PvdA) bleef bij het standpunt dat de financiële risico's te groot zijn. De fractie van Partij van de Arbeid ging dan ook niet akkoord met het voorstel. De heer Aalderink was zijdelings ook van mening dat het 'doodstil' blijft op het ge bied van de ROZ. Wethouder Te Meij bena drukte dat dit niet wil zeggen dat er niets gebeurt: "Elders wordt de voorbereiding van de ROZ voortvarend ter hand geno men. Binnenkort komt er een voorstel voor de ROZ naar uw kant." Zij benadrukte even eens dat er inmiddels wat andere inzichten zijn in de dichtheid van bebouwen, de wens van Rotterdam is inmiddels 'dun en duur.' Wel kon zij ook meedelen dat Gedeputeer de Staten het besluit heeft genomen vijf miljoen risicodragend deel te nemen in de ontwikkeling van Zuidplaspolder-Noord. Regio - De provincie Zuid-Holland wil in principe meedoen in een grondexploita tiemaatschappij voor de Zuidplaspolder Noord. Een voorstel daarvoor is woensdag 31 januari door het college van Gedepu teerde Staten (GS) naar Provinciale Staten gestuurd. De oprichting van de grondex ploitatiemaatschappij is een gevolg van een eerder genomen besluit om in de Zuid plaspolder tussen 2010 en 2030 200 hec tare nieuwe en duurzame glastuinbouw te ontwikkelen, naast de woningbouw- en bedrijfsterreinopgave en herstructurering van het bestaande glas. De Stuurgroep Zuidpias die de ontwik kelingen in de Zuidplaspolder aanstuurt heeft aan de provincie gevraagd om met risicodragend kapitaal in de grondexploi tatiemaatschappij (GEM) deel te nemen. Doorgaans is de provincie op dit gebied terughoudend. In dit geval van glastuin- bouwontwikkeling heeft de provincie aan toonbare belangen als het gaat om econo mie, ruimtelijke inrichting en de kwaliteit van de leefomgeving. Door te participeren in de ontwikkeling kan de provincie ster ker dan anders sturen op deze aspecten. Dat geldt zeker voor de glastuinbouw, waarbij de ambities verder gaan dan wat wettelijk vastgelegd is. Mogelijke partners van Zuid-Holland zijn de Zuidplasgemeen- ten Waddinxveen, Zevenhuizen-Moer kapelle, Nieuwerkerk aan den IJssel, het Stallingsbedrijf Glastuinbouw, de Bank Ne derlandse Gemeenten en wellicht ook de Rabobank. Na consultatie van de betrok ken gemeenteraden en Provinciale Staten zal naar verwachting medio 2007 door een nieuw College van GS en door Provinciale Staten in nieuwe samenstelling een defi nitief besluit worden genomen. In de tus sentijd worden de juridische en financiële aspecten nader bekeken. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland

Hart van Holland | 2007 | | pagina 11