ERICK TOL BLINKT UIT OP WIELERBAAN EERSTE CARNAVALSFEESTEN VOOR JEUGD DANSMARIEKES KLAAR VOOR CARNAVAL NIEUWE ROUTE CARNAVALSOPTOCHT ROMANTISCHE MUZIEK IN HET PRAATHUIS ft <L" .7 BOSKOOP Vol goede moed voor het wegseizoen: Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 februari 2007 pagina 23 Boskoop - Het 'Hart van Holland' telt momenteel heel wat goede wielrenners. Michel, Raymond en Dennis Kreder uit Zevenhuizen laten zomer en winter van zich horen met overwinningen en ere plaatsen, maar ook Erick Toi ont wikkelt zich goed. Na een goed wegseizoen 2006 verliep ook het baanseizoen voor hem naar te vredenheid. De Boskoper die op 2 maart zestien jaar wordt, deed op de winterbanen van Amsterdam - Sloten en Alkmaar goede zaken. Het Nederlands Kampioenschap sloot hij als vierde af en het Zuid- Holland Kampioenschap als eer ste. Tols beste onderdelen zijn de 200m en 500 m sprint. Ook in 2007 doet Tol mee aan wedstrijden voor nieuwelingen, in 2008 wordt hij junior. "Het rijden op de wielerbaan heeft me meer snelheid gegeven", geeft Tol aan. Hiervan wil ik op de weg profiteren. Veel nieuwelingen wedstrijden worden namelijk in de sprint beslist dus daar liggen kan sen voor mij." In 2006 reed Tol 27 keer bij de eerste tien. Een fraaie score die hij dit jaar wil overtref fen. Voor 2007 heeft hij vier doelen. "Ik wil goed zijn in de Omloop van Lek en IJssel op 14 april, het Nederlands Kampioenschap op 17 juni, het Nederlands Kampioen schap Tijdrijden op 15 augustus en de Jeugdtour Assen van 30 juli tot en met 4 augustus", aldus Tol. Hij is een liefhebber van tijdrijden, zowel op de weg als op de baan. Over het aantal overwinningen in nationale wedstrijden dat hij dit jaar wil behalen, laat Erick zich nauwelijks uit: "Meer dan vorig jaar. Het gaat er echter om om in grote wedstrijden te presteren. De klassiekers zijn daarom het belang rijkst, met de Omloop van Lek en IJssel in Lekkerkerk voorop. Want ik ben lid van de Waardrenner en rij daar dus voor eigen publiek." In 2007 doet Erick onder meer mee aan de vijf wedstrijden tellende Klimmerstrofee in Zuid - Limburg en aan diverse tijdritten. Zijn deel name in Bleiswijk (tijdrit) en Gou da lijkt eveneens vast te staan. Op 3 maart start het wegseizoen in het Belgische Rijkevorsel. "Door de baanactiviteiten heb ik al heel wat kilometers in de benen, zegt Tol die dit najaar de politie - opleiding wil gaan volgen. Misschien kan ik in Rijkevorsel al voor een verras sing zorgen. Want ik rij graag in België. Het wielrennen is daar po pulairder dan hier". Na een winter vol baanactiviteiten en enkele veldritten weet de Bos- koopse sprinter precies wat zijn favoriete onderdeel is: "Dat is de tijdrit. Een eerlijke discipline waar bij altijd de beste wint. Wil ik later wat presteren in etappewedstrij den, dan moet ik een goede tijd rit in de benen hebben. Dat is het halve werk!" Kreders Michel en zijn neef Dennis Kreder komen uit in de beloftecategorie. Beiden maken in 2007 deel uit van een Belgisch continentaal team. Michel rijdt in de kleuren van DAVO terwijl Dennis zijn handte kening zette onder een contract van Unibet.com. Michels broer Ray mond gaat opnieuw als junior aan de slag. Hij zal het Belgische shirt van DCM-Vorselaar dragen, maar maakt ook deel uit van de Neder landse selectie. Dus is Raymond ook in het oranje te aanschouwen. De Ronde van Waddinxveen op 2e Paasdag 9 april is voor de Kreders een thuiswedstrijd. 'oskoop - Een week voordat het echte carnaval van start gaat, geeft carnavalsvereniging De Krooshap- Pers een tweetal carnavalsfeesten voor kinderen, jeugd en jongeren in De Rozenburcht aan de Rozen- laan. •Tijdagavond 9 februari is er dis cocarnaval voor de jeugd. Jonge- ren van 10 tot en met 15 jaar zijn welkom vanaf 19.00 uur, waarbij er voor de jongsten een programma is tot 21.30 uur. Voor de wat oude ren is er disco van 21.30 tot 23.30 uur. Nadat de oude jeugdprins en -hofdame zijn afgevoerd, worden ook de nieuwe jeugdprins en -hof dame gepresenteerd. Zaterdag 10 februari gaat om 14.00 uur het kindercarnaval van start. Deze middag presenteren clowns een feestshow waarin veel gebeurt. Er zijn optredens van dansgardes De Spetters en Don- derkopjes en niet te vergeten de Boskoop - Na een jaar hard trainen zijn de dansmariekes van carna valsvereniging de Krooshappers er klaar voor. De oudste groep - de Spetters - hebben dit jaar ge werkt aan het nummer 'Step up' uit de gelijknamige film. De Don- derkopjes dansen op een medley van nummers uit de musical Gre ase (foto: Krooshappers). Naast deze showdansen hebben zij ie der een gardedans. Speciaal voor het clownsbal van zondagavond doen de groepen gezamenlijk een clownsdans. Op ieder carnavals feest in de Rozenburcht treden zij met een of meerdere dansen op. Ook in het zorgcentrum zijn zij van de partij om de ouderen te amu seren. Boskoop - Ook dit jaar trekt er door de straten van Kwakveen, zoals Boskoop wordt genoemd tij dens carnaval, weer een carnavals stoet. De route van de optocht, die wordt gehouden op zaterdag 17 februari, is dit jaar wat aange past. De optocht start om 12.30 uur vanaf het voormalige veiling terrein aan de Middelburgseweg. Vanaf daar is de route als volgt: Reijerskoop-hefbrug-Zijde-Toren- pad-Burgermeester Colijnstraat- Koninginneweg- Voorofsche- weg-Zijde-Hefbrug-Ontbinden op Overslag en/of A.P. van Neslaan. De stoet doorkruist enkele malen het centrum van Boskoop, waar ook verschillende activiteiten plaatsvinden. Voor de leukst ver sierde huizen langs de route is een aardigheidje beschikbaar bij de prijsuitreiking van de optocht, die plaatsvindt in De Rozenburcht aan de Rozenlaan. Aanmelden kan via e-mail optocht@krooshappers.nl. De carnavalskarren komen vanaf de hef brug het centrum van Kwakveen in rijden (archieffoto Krooshappers). Hofkapel 'De Baggerbeugels'. Wie het leukst verkleed is, valt mis schien ook nog in de prijzen. Het eerste carnavalsweekend ver volgt dan 's avonds met het Jeans Carnaval, deze keer een 'opge- pimpt' feest. Met de muziek van drive-in-show Oekie, optredens van de Baggerbeugels en de eigen Spetters. De aanvang is 21.11 uur, de toegang bedraagt 7 euro. Al leen toegang vanaf 16 jaar (legiti matie verplicht). Boskoop - Het Praathuis opent zon dagmorgen 18 februari zijn deuren voor een romantisch concert met een viool-piano duo. Het wordt het tweede van de laatste vier koffie concerten die nog in het Praathuis worden georganiseerd voordat het nieuwe MFC in gebruik wordt genomen. Dit keer zijn het de Armeense pia niste Marina Chamasyan en de Rus sische violist Alexander Skwortsow die het koffieconcert verzorgen. Zij brengen een programma met muziek van Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven en onder andere ook Frederic Cho pin. Het Koffieconcert begint om 11.30 uur. ledereen is welkom.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 23