k CTIE CLINIQUE PRODUCTEN B IS INWONERS SPREKEN BEZORGDHEID OVERLAST JONGEREN UIT STANDWERKERS VERTONEN HUN KUNSTEN IN DE REIGERHOF INTRODUCTIE EXOTISCHE K00KSAUZEN IN WERELDWINKEL NIFUWERKERK Grote opkomst wijkbijeenkomst Nieuwerkerk aon den IJssel (EIND)EXAMENVREES SPORTERS FIETSEN 15.000 EURO BIJ ELKAAR VOOR SOPHIA KINDERZIEKENHUIS KIDZ KNUTSEL CLUB Hart van Holland; dé krant voor de Zuidpias 7 februari 2007 )oor Paulien de Graaf Nieuwerkerk aan de IJssel - Dro- isterij parfumerie Pour Vous in inkelcentrum De Reigershof eeft deze en volgende week een die met producten van Clinique: ij aankoop van Clinique produc- en ter waarde van 50 euro ont- angt men een toilettasje met vier iniaturen van Clinique. rogisterij Pour Vous biedt naast e producten van Clinique ook oogwaardige lichaams- en huid- erzorgingsproducten en geu- en van andere bekende merken. Pour Vous onderscheidt zich door edere twee tot vier weken acti- iteiten te ontwikkelen voor de eurlijnen," vertelt Joep Verlaan, genaar van de drogisterij. "We even dan speciale kortingen en e geuren zijn scherp geprijsd." aarnaast wordt een magazine et speciale acties voor andere drogisterij-artikelen huis aan huis verspreid in Nieuwerkerk. Klantenpas Vaste klanten van de winkel kun nen een speciale klantenpas krij gen. Hiermee kunnen zij met ie dere aankoop punten verzamelen. "Behalve op medicijnen, krijgt men op iedere aankoop punten", zegt Verlaan. "Als men 1000 pun ten bij elkaar heeft gespaard, krijgt de klant een Pour Vous- waardebon ter waarde van 5 euro thuisgestuurd. In de toekomst wil de drogist ook mailingen gaan ver sturen naar de klantenpashouders. "Als men dit op prijs stelt, sturen we hen informatie via email over diverse merken." Verlaan is trots op de mooie win kel en het uitgebreide assortiment artikelen. Service staat hoog in het vaandel bij de eigenaar en zijn vijf personeelsleden. "Als iemand op- of aanmerkingen heeft, willen CLINIQUE we dat graag horen, zodat we ons daarin kunnen verbeteren." Daar naast zal Verlaan ook altijd probe ren om specifieke producten, waar klanten naar op zoek zijn, voor hen te bemachtigen. "En verder zou ik zeggen: Kom maar kijken in de winkel!" 0p maandagavond 29 januari 2007 ond de eerste van een nieuwe reeks wijk- en buurtbijeenkomsten plaats. Deze eerste, bedoeld voor inwoners van de wijk Zuidpias en het aangrenzende Buitengebied, kende een grote opkomst: zo'n 70 inwoners kwamen naar het Comenius College aan het Fresia- veld. Naast presentaties over het project Nieuwerkerk in Actie!, on langs gehouden verkeersmetingen en het onderhoud van de openba re ruimte, lag er deze avond veel nadruk op overlast door jongeren in de wijk. Teamchef van de politie Jaap de Kok gaf in zijn presentatie over veiligheid aan dat de politie zich momenteel met veel prioriteit toe legt op de gebeurtenissen op en rondom het Raadhuisplein tijdens Nieuwjaarsnacht. Hij meldde dat er 18 verdachten zijn aangehouden, zo'n 40 getuigen gehoord en meer aanhoudingen verwacht worden. De inzet van zogenaamde 'bikers', speciaal getrainde politieagenten opfietsen, en een gerichte aanpak, moeten de overlast van jongeren in de weekeinden terugdringen. Dit laatste onderwerp leidde tot veel reacties bij de aanwezigen. Na het horen van diverse getuigenis sen over vandalisme, criminaliteit en andere overlast veroorzakende acties van jongeren in de wijk, mengde burgemeester André Bonthuis, portefeuillehouder Vei ligheid, zich in de discussie. Hij be aamde de problematiek en verze kerde aanwezigen van het feit dat een en ander leidt tot doelgerichte actie van politie en gemeente. Hij gaf aan dat de politie een nieuwe aanpak hanteert die zich met name concentreert op de dialoog met de ouders van overlastgevers. Daar naast benadrukte hij de noodzaak tot samenwerking tussen zowel politie, gemeente als jongerenwer kers waarbij de hulp van inwoners en bijvoorbeeld sportverenigingen niet gemist kan worden. De bur gemeester zegde toe in volgende wijk-en buurtbijeenkomstensteeds op het onderwerp terug te komen. In de pauze werd de problematiek nader uitgediept en spraken de be trokken bewoners persoonlijk met de burgemeester en wethouder Tamara Venrooy van Welzijn over hun specifieke klachten. Nieuwerkerk in Actie! Geheel in lijn met de gedachte dat samenwerking van het grootste belang is om de leefbaarheid in de gemeente te verbeteren, werd de fotopresentatie Nieuwerkerk in Actie! Bruggen bouwen tussen mensen' vertoond. Alle activiteiten met, voor en door inwoners wor den één jaar lang onder deze titel bekendgemaakt om te laten zien wat er allemaal al in de gemeente gebeurt, in de hoop dat dit ook inspireert tot nieuwe initiatieven bijvoorbeeld bij de aanpak van jeugdoverlast. Het uiteindelijke doel: de sociale kwaliteit en daar mee de leefbaarheid, vergroten voor iedereen. Verkeersmetingen Gemeentelijk medewerker Lars Duin gaf een presentatie over de onlangs gehouden verkeersme tingen op 21 plaatsen binnen en buiten de bebouwde kom van Nieuwerkerk aan den IJssel. Gedu rende twee weken in oktober en november 2006 werden intensiteit, snelheid en voertuiglengte geme ten. Uiteraard werd ingezoomd op de resultaten in de wijk Zuidpias, waar meters geplaatst werden op de Europalaan, de Zuidplaslaan, het aquaduct, het Kroonkruid en het Goudmos. Opvallend was het minieme verschil tussen de ver keersintensiteiten gemeten in 2003 en die in 2006. Onderhoud openbare ruimte Hoofd van de afdeling Beheer van de gemeente, de heer Ron Boon, schetste een totaalbeeld van de werkzaamheden die te maken hebben met het onderhoud van de zogenaamde 'openbare ruimte': groen en wegen, riool en reiniging, gebouwen, kunstwerken, speel plaatsen, sportvelden, begraaf plaatsen, watergangen en het die renpark. Hij gaf daarbij aan welke werkzaamheden inwoners van de wijk Zuidpias de komende tijd kun nen verwachten en waar zij hun opmerkingen over het onderhoud van hun woonomgeving kwijt kun nen: via www.nieuwerkerk-ijssel.nl of 0180-440200. pagina 27 Nieuwerkerk aan den IJssel - Hu- man Touch geeft vanaf dinsdag 27 februarieen training "Examen vrees", voor jongeren en volwas senen die binnenkort examens en tentamens gaan doen. De training bestaat uit vijf avonden van twee uur en heeft als doel dat men zich meer ontspannen kan voorbe reiden op het examen en tevens rustiger is tijdens het examen. Kijk voor meer informatie op www.hu- mantouch.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Sportcentrum Rotterdam vond afgelopen weekend een groot sponsorevenement plaats voor het Sophia Kinderziekenhuis. Vrij dag 2, zaterdag 3 en zondag 4 fe bruari namen honderden sporters deel aan allerlei sportonderdelen, die zich door collega's, familie en vrienden hadden laten sponsoren. Ook 85 sporters van het Achmea Health Center uit Nieuwerkerk aan den IJssel deden zondagmid dag van 12.00 tot 15.00 uur hun sportieve plicht en brachten maar liefst 15.000 euro bij elkaar. De to tale opbrengst bedraagt naar ver wachting ongeveer 240.000 euro. De opbrengst is bestemd voor de patiëntjes van het Sophia Kinder ziekenhuis. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting VEDJ houdt op woensdag 14 februari weer een Kidz knutsel- middag. Dit keer wordt er iets ge knutseld voor Valentijnsdag. Kidz van 4 tot en met 12 jaar oud zijn van harte welkom tussen 14.00 en 16.00 uur in het Con Musica ge bouw bij sportvelden Dorrestein. Voor meer informatie: telefoon 06-48556606 of 06-20207501 of kijk op www.vedj.info. DJ gezocht Tevens is de Kidzdub om zoek naar jongeren vanaf 16 jaar die als dj het team willen versterken. Voor inlichtingen: telefoon 06- 38787180 of e-mail info.vedj@ gmail.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - Veer tien standwerkers hebben vorige week in het winkelcentrum Reiger hof hun 'kunsten' mogen vertonen aan het winkelende publiek. Met groot enthousiasme werden al lerlei producten aangeprezen, zo als een Koreaanse ginseng crème tegen koortslippen, kalknagels, spataderen of likdoorns, een ge zondheidskussen, een dennenex tract met reinigende werking, een tapijtreiniger en een vlekkenzeep- uit-grootmoeders-tijd. Even ver derop stond een standwerker te demonstreren hoe dubbele ramen aan beide kanten gelijk schoon gemaakt konden worden met aan 'edere zijde een spons en trekker, die voorzien was van een sterke magneet. s Middags werd de uitslag van het concours bekend gemaakt. De heer Man Leeuwen behaalde de eerste Prijs en de wisselbeker met de de monstratie en verkoop van de Ko reaanse Ginseng crème. Tweede werd Lydia de Ruit met haar vlek- enzeep-uit-grootmoeders-tijd en Porde Henk Groot met de prakti sche raamwisser. De huidige Ne- ü-r'ands Kampioen, de heer Ben- wrnido van Schaik uit Rotterdam, sprak tijdens de prijsuitreiking de l00P uit, dat het Nederlands Kam- Poanschap Standwerken in ok tober 2007 in de regio Rotterdam gehouden kan worden, omdat hij dan 30 jaar als standwerker actief is. Gouden Babbel Vijftien standwerkers zullen maan dag 5 maart tijdens de beurs Mer- cado in Ahoy Rotterdam meedoen voor de prijs De gouden Babbel. De presentatie zal in handen zijn van een bekende Nederlander. De deelnemers zijn geselecteerd op hun prestatie van afgelopen jaar. 1 Wfl|V9| i: M& Zo maak je dubbel glas weer schoon en helder.. Nieuwerkerk aan den IJssel - Steeds meer mensen verleggen hun gren zen in de keuken en gaan exoti scher koken. Gemak speelt daarbij een belangrijke rol. Wereldwinkel Nieuwerkerk aan den IJssel speelt in op deze trend en introduceert drie Zuid-Afrikaanse kooksauzen van Fair Trade Original: Kaapse Kerrie, Bobotie en Peppersweet. Ter gelegenheid van de introductie zijn zolang de voorraad strekt bij de Wereldwinkel gratis recepten van deze nieuwe sauzen verkrijg baar. Garanties De kant-en-klare kooksauzen wor den gemaakt bij Dining In, een mo derne kleine fabriek in Milnerton, vlakbij Kaapstad. Het bedrijf heeft flink geïnvesteerd in voedselveilig heid en nieuwe technieken. Samen met de Zuid-Afrikaanse partner Turqle Trading biedt Fair Trade Ori ginal deze fabriek eerlijke handels- voorwaarden en ondersteuning bij het opleiden van hun medewer kers. Vijf procent van het inkoop bedrag van de kooksauzen gaat naar een speciaal fonds bestemd voor scholing en training van de werknemers. Dit betekent voor hen: betere vooruitzichten in de fabriek, maar ook op de arbeids markt waar geschoold personeel schaars is. Bijzonderheden kooksauzen Peppersweet Saus, gemaakt met de gelijknamige typisch Zuid- Afrikaanse vrucht, is een zoet-pi- kante kooksaus met een verras send romige, licht pikante smaak. Kaapse Kerrie Saus, een kooksaus gemaakt volgens de bekende culi naire Kaaps-Maleise traditie, heeft een pittige kerriesmaak met een vleugje kokos. Bobotie Saus biedt alle kruiden- en vruchteningredi- enten voor de beroemde Zuid-Afri kaanse Bobotie overschotel. Dit traditionele, kruidige ovengerecht heeft de bijzondere smaak van mil de kerrie en gedroogd fruit. Veel families in Zuid-Afrika hebben hun eigen Bobotie familierecept. Als een buitenstaander het recept wil weten, wordt een essentieel ingrediënt weggelaten, zodat het familierecept bewaard blijft. Fair Trade Original maakt het de kok makkelijker: achterop de verpak kingen van de kooksauzen staan eenvoudige recepten met enkele verrassende variaties. De Wereldwinkel van Nieuwerkerk aan den IJssel is gevestigd aan de Prins Bernhardstraat 7a, vlakbij het NS station. Openingstijden: op dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur en op zaterdag tot 16.00 uur.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 27