Agrarisch Uitzendburo Harry van Heijningen met 'succesformule' naar B-driehoek KEURMERK KLANTGERICHT BOUWEN "SCHEIDINGSWAND IN ZEVENHUIZERPLAS PROEFLES KINDER-YOGA NOG NIET VERWIJDEREN" KNAAP MODUULWONINGEN ONTVANGT Raad van State gevraagd om voorlopige voorziening NESSELANDE. KERKDIENSTEN ZONDAG 11 FEBRUARI Ondanks de toenemende automatisering en mechani sering blijft de behoefte aan arbeid in de tuinbouw hoog. In combinatie met de krap pe arbeidsmarkt betekent dat volop drukte voor de uitzendbureaus. Maar niet ieder uitzendbureau blijkt goed te vallen bij de kriti sche doelgroep van glastuin ders. Agrarisch Uitzendburo Harry van Heijningen is een van de uitzonderingen. Het uitzendbureau waagt na 12 jaar Westland nu de 'stap' naar de B-driehoek. Een echte stap is het niet, ver telt Richard Bakker, interce dent bij Agrarisch Uitzendburo Harry van Heijningen. "We zijn hier in het Westland inmiddels een doorgewinterd agrarisch uitzendbureau met veel tevre den klanten. In de B-driehoek kom je dezelfde teelten tegen, dus we gaan er met een gerust hart van start." Het uitzend bureau uit Naaldwijk kent een opvallend succes. Waar andere bureaus de kwantiteit laten prevaleren, zoekt Harry van Heijningen het in kwali teit. "We werken voornamelijk met permanent in Nederland verblijvende arbeidskrachten", verklaart Bakker. "Alle mensen beschikken over documenten waarmee arbeid in Nederland vrij is toegestaan. Zeventig procent beschikt over een Ne derlands paspoort, maar in ieder geval wonen ze hier. Onze uitzendkrachten bouwen meestal een relatie op met een opdrachtgever. Dat vinden tuinders plezierig. En ook voor onze medewerkers is het pret tiger werken." Veel meer dan andere uitzend bureaus investeert Harry van Heijningen in een goede rela tie met de uitzendkrachten. 'Uitzendkrachten met gevoel', zegt het bureau zelf op www. harryvanheijningen.nl. Ri chard Bakker: "Het verschilt inderdaad nogal hoe bureaus met hun mensen omspringen. Het begint met een stukje res pect voor elkaar. We organi seren veel activiteiten buiten het werk om. Een feestavond bijvoorbeeld, of binnenkort met z'n allen naar een voor stelling in een theater. Die per soonlijke benadering pikken onze medewerkers op. Noem het ook maar een stukje maat schappelijke betrokkenheid: we willen mensen stimuleren om een toekomst op te bou wen. Ook het sponsoren van regionale evenementen op het gebied van kunst en cultuur valt daaronder." Ander voorbeeld van de opmer kelijke visie is de deelname aan de stichting Gezond Beleid. "Binnen die stichting praten we regelmatig met P&O'ers en tuinders over het werk." Kleine teams met eigen vervoer Door de aanwas van arbeids krachten is Harry van Heijnin gen inmiddels in staat om een groter gebied dan alleen maar het Westland te bestrijken. "Of je nu van Vlaardingen naar het Westland rijdt of naar de B- driehoek maakt niet uit", zegt Richard Bakker. "Een organisa torisch probleem is het niet. We werken in kleine teams die eigen vervoer hebben." Van 'concurrentie' met Poolse arbeidskrachten wil Richard Bakker niets weten. "Wij wer ken vooral voor tuinbouwbe drijven die liever werken met arbeidskrachten die Neder lands spreken. Het lijkt mij lastig om in het Pools de juiste werkinstructies te geven. Ja, dan moet je weer iemand in dienst hebben die als tolk kan fungeren. Maar in de praktijk is het gewoon makkelijker als je iemand direct op zijn of haar gedrag kan aanspreken." Uitzendwerk en payroll - waar bij de opdrachtgever de tijdro vende personeelsadministratie bij het uitzendbureau neerlegt - zijn de belangrijkste activitei ten. Met zeven mensen op kan toor heeft Harry van Heijnin gen de juiste balans tussen slagvaardigheid en professio naliteit. En qua werkzaamhe den is het bureau allround, van het fijnere werk zoals stek steken tot meer routinematige werkzaamheden. Tuinbouwrelatiedagen Van 13 tot en met 15 februari staat Agrarisch Uitzendburo Harry van Heijningen op de Tuinbouwrelatiedagen, in de Evenementenhal in Rijswijk. Wie kennis wil maken met een agrarisch uitzendbureau met j een aparte filosofie, is welkom in stand nr 495. w w w. h a r ry va n h e ij ningen.nl. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 februari 2007 pagina 30 Nesselande - Knaap Moduulwo- ningen, gevestigd aan de Groene- weg, heeft opnieuw het keurmerk Klantgericht Bouwen ontvangen. In 2003 werd dit keurmerk op ini tiatief van Bouwend Nederland en Vereniging Eigen huis in het leven geroepen en heeft als doel de klantgerichtheid, de opleve ringskwaliteit en de kwaliteit van de totale bouwbranche te verbe teren. Het Keurmerk Klantgericht Bouwen wordt toegekend aan be drijven die bovengemiddeld pres teren bij het (laten) bouwen van Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ds. T.W.H. van der Heijden. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof- fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl nieuwbouwwoningen. Bedrijven die aan de eisen voldoen, leveren woningen op met minder oplever- gebreken en scoren beter op het gebied van dienstverlening. Het krijgen en behouden van het Keurmerk is niet vanzelfsprekend. Deelnemers moeten ieder jaar op nieuw op alle fronten beter pres teren dan het marktgemiddelde. Na een pilotjaar in 2004 ontving Knaap Moduulwoningen in 2005 als één van de eerste bouwers in Nederland het keurmerk. Dat de continuïteit van service en dienst verlening hoog in het vaandel staat bij Knaap Moduulwoningen blijkt uit het feit dat zowel in 2006 als nu in-2007 opnieuw het keur merk is ontvangen. Rotterdam - Kinderyoga is leuk en geeft kinderen kracht, het is goed voor de lichamelijke en geestelijke groei. Spelenderwijs werken ze aan stabiliteit, expres sie en concentratie. In LCC Zeven kamp gaat op vrijdag 2 maart een cursus kinderyoga van start. Op vrijdag 9 februari, 15.30 uur, is er een gratis proefles. Voor meer informatie en aanmelden: telefoon 010-4563993 of 010- 2518988. Nesselande/Nieuwerkerk aan den IJssel - Het uitzetten van paling, een visvergunning en onduidelijk heid over de toekomst zijn voor beroepsvisser Den Boer aanlei ding geweest om een voorlopige voorziening aan te vragen bij Raad van State naar aanleiding van de toestemming die is verleend aan Boskalis-Rijnland voor het verwij deren van de tussenwand tussen de huidige Zevenhuizerplas en de uitbreiding van de plas. De visser heeft jarenlang paling uitgezet in de plas met de bedoeling te oogs ten. Als de tussenwand verwijderd wordt zal hij minder vis vangen en hiervoor wil hij compensatie. De 'oude' plas heeft zand geleverd voor de bouw van de Rotterdamse wijk Zevenkamp. De nieuwe plas is ontstaan door zandwinning voor de bouw van Nesselande. Het zand wordt gewonnen door Boskalis- Rijnland en de provincie heeft in middels toestemming gegeven de damwand weg te halen. Hierdoor wordt het mogelijk opnieuw zand te winnen. De werkzaamheden staan op het punt van beginnen. Den Boer vangt jaarlijks 600 kilo paling in de Zevenhuizerplas. Als de damwand weg is, is ook de pa ling weg omdat hij nog geen vis rechten heeft voor de gehele plas. Deze vergunning moet gegeven worden door het Recreatieschap Rottemeren. Deze kan dat echter pas doen als zij de beheerder is ge worden van de gehele plas, na de oplevering. De zaak van visser Den Boer dient morgen, donderdag 8 februari, bij de Raad van State. Beroepsvisser Den Boer heeft slechts vergunning voor de rechterzijde van de Zevenhuizerplas.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 30