ón êl?e*s in t'êgió... LIONS SCHINKEN 5000,- AAN 'T REIGERBOS "MIJ KRIJG JE NIET IN ZO'N DUIVENTIL" m OPEN DAG BIJ COMENIUS COLLEGE EN THORBECKE VOORTGEZET ONDERWIJS Oudste inwoner Woddinxveen (103) wil niets von bejaardentehuis weten Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 februari 2007 pagina 33 <cUb ZevenH" limavp. Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Lionsclub Zeven huizen stelt €5000,- beschikbaar voor de openbare basisschool 't Reigerbos voor besteding aan de verdere uitwerking van het Leef stijlprogramma dat de school dit jaar heeft ingevoerd. De cheque werd overhandigd door de president van de Lionsclub Wie be Bennink aan Elma Jense, direc teur van de school. President Wiebe Bennink legde uit waarom de Lions een bedrag wil den schenken: '"t Reigerbos heeft besloten om dit programma, dat door de Lions-organisatie is ont wikkeld, op te nemen. Hoewel het programma van de Lions-organisa- tie uitgaat, had de plaatselijke af deling van de Lionsclub geen weet van de deelname van de school aan het programma. Pas later kwamen wij daarachter. Zij wilden toch mee werken aan het implementeren van het programma." Het bedrag is be doeld om de leerkrachten verder te trainen en het leerprogramma uit te werken. Leefstijl Het programma 'Leefstijl' is door de Lions-organisatie ontwikkeld. Het gaat uit van het standpunt dat voor het optimaal functioneren van kinderen en het ontwikkelen van hun talenten begrippen als zelfvertrouwen, doordachte beslis singen nemen, luisteren, het uiten van gevoelens en het rekening hou den met anderen, onmisbaar zijn. De belangstelling voor sociaal- emotionele vaardigheden in het onderwijs neemt zeer sterk toe. Scholen willen ongewenst gedrag voorkomen en probleemgedrag bestrijden, en dus staan waarden en normen sterk in de belangstel ling. Niet theoretisch of door ze op te leggen, maar vooral praktisch door samen met klasgenoten acti viteiten en opdrachten te doen die het besef van 'goed omgaan met elkaar' versterken. Meer informa tie: www.leefstijl.nl Wachten op de rondleiding op het piratenvlot. President Wiebe Bennink overhandigt de cheque aan directeur Elma Jense. Nieuwerkerk aan den IJssel - In deze periode van het jaar is het voor ouders en leerlingen van de groepen 8 van de basisscholen tijd om zich te oriënteren op hun toekomstige beroepskeuze en de daaraan verbonden opleiding. Na de CITO-toets kan de keuze voor een school die bij het niveau van de basisschoolleerling past, wor den gemaakt en kan men zich de finitief voor een bepaalde school voor voortgezet onderwijs in schrijven. Zowel op het Comenius College als op het Thorbecke Voortgezet Onderwijs werden Open Dagen gehouden, waarbij de leerlingen en hun ouders werden geïnformeerd over de diverse mogelijkheden van onderwijs. In het Comenius College werden de toekomstige leerlingen, veelal vergezeld door hun ouders, direct geconfronteerd met een piratenvlot in de hal van de school. Aan de hand van een puzzeltocht konden alle lokalen in de school bezocht worden. Thorbecke Voortgezet Onderwijs Op het TVO kregen de ouders en leerlingen eveneens de nodige informatie en uitleg over het lesprogrammaendemogelijkheden voor het voortgezet onderwijs. Het onderwijsprogramma in de onderbouw kent een basiszone, waarin alle verplichte vakken zijn opgenomen en een talentzone, die plaats biedt aan leerlingen, die hun talenten willen ontwikkelen. Grote belangstelling was er ook voor een lesprogramma met een sportprofiel. De leerlingen krijgen 6 uur sport en bewegen, die voor een deel worden gevuld met sportclinics. Vanaf het nieuwe schooljaar start het TVO met een voetbalklas in samenwerking met Voetbalvereniging Nieuwerkerk. Door Mariska van Bommel Waddinxveen - De heer van As werd zondag 103 jaar oud en is daarmee de oudste inwoner van Waddinxveen. Hij vierde zijn ver jaardag zaterdag 3 februari in hui selijke kring. Pieter Cornelis van As is geboren in Melisant, op het eiland Goeree. Later kwam hij naar Waddinxveen, waar zijn vader bedrijfsleider werd op de boerderij bij Van Dort Kroon. Een foto van de boerderij hangt nog altijd in de huiskamer van Van As. Van As heeft onder andere als bouwvakker en op een boerderij gewerkt. Tijdens zijn laatste loop baan was hij werkzaam als vracht wagenchauffeur. Ondanks zijn hoge leeftijd, woont de heer van As nog steeds zelf standig in de Acaciastraat, waar hij al zestig jaar woonachtig is. Hij krijgt één keer per week hulp van iemand van thuiszorg. Sinds een jaar maakt hij gebruik van maal tijdbezorging aan huis. Voorheen kookte hij nog altijd zelf zijn eten. Veel huishoudelijke taken verricht hij nog zelf. Hij houdt van televisie kijken en wandelen. Van een rolla- tor wil hij nog niets weten. Evenals van wonen in een tehuis. "Toen hij 100 jaar werd, hebben we hem meegenomen naar het bejaarden tehuis, om te kijken of dit iets voor r hem was. Hij wilde er nog niets van weten. Mij krijg je niet in zo'n dui ventil, zei hij", aldus de neef van de heer Van As. 1

Hart van Holland | 2007 | | pagina 33