Zeven huizen-MoeiggMHÉks kijk op www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Gemeente rotterdampas Nieuw raadslid Hoogheemraadschap meet dijken PvdA benoemd vanuit de lucht Uit de raad van 30 januari jl. Vanaf maandag 12 februari te koop! ROTTERDAMPAS 2007 Afschermen pluimvee sinds 3 februari verplicht vanwege uitbraak in Engeland Ruimtelijke Ordening NIEUWSBRIEF NUMMER TWEE VOOR ONDERNEMEND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE ONLINE Aanvragen bouwvergunning Vrijstelling bestemmingsplan Verkeersmaatregel pagina 4 Hart van Holland 7 februari 2007 ^^^^^JIZEN^fOERKAPELLE.NL Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 6 Tijdens de raads vergadering van 30 januari jl. is het nieuwe raadslid mevrouw Arron-de Jong geïnstalleerd. Zij neemt de plaats in van de overleden Bara- dina Spekman. Vanaf ongeveer 5 februari vliegt het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard met een heli kopter over het beheergebied tussen Zoetermeer, Gouda, Schoonhoven en Rotterdam. De helikopter beschikt over speciale laserapparatuur om de hoogte en vorm van ruim 300 kilometer wa terkeringen in beeld te brengen en te meten. Het is de tweede keer dat het hoogheemraadschap dit doet. De metingen zullen geruime tijd in be slag nemen. De helikopter zal relatief laag vliegen en dus goed te zien en te horen zijn. Als u vragen heeft over de meetactie, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Klanteninformatie van het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard op telefoonnum mer 010 45 37 356. De raadsvergadering is gestart met een in memoriam van mevrouw Baradina Spekman (PvdA).Burgemeester Fijen en de heer Hagens (PvdA) spreken ter herin nering aan de op 3 januari jl. overleden mevrouw Spekman. Er werd een ogenblik stilte in acht genomen. In het vragenuur stelde de heer Boersma (CDA) vragen over het toegenomen ver keer op de Middelweg sinds de afsluiting van de Wollefoppenweg. Het verkeer naar Oud Verlaat gaat nu via de Middelweg. Er zijn borden geplaatst door de gemeente Rotterdam. Het vraagt of daar overleg over is geweest en of de ontstane situatie tijdelijk is. Voorts vraagt hij om een duidelijke aanduiding van de route door Zevenkamp. Voorkomen moet worden dat wegen kapot worden gereden. Wethouder De Jong antwoordt, dat de borden op grondgebied van de gemeente Rotterdam staan. De gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle wist van het "knippen" van de Wollefoppenweg. Deze knip zal niet tijdelijk zijn. De situatie wordt aangezien. Wellicht is er een oplossing denkbaar in de Eendragtspolder. Die maatregelen treffen dan ook de eigen inwoners. In de raadsvergadering van 30 januari jl. zijn de volgende besluiten genomen: - Uitbreiden van het rechtsgebied van de Grondbank. - Beslissing op ingediende bezwaren tegen het voorbereidingsbesluit Twee manspolder/Wilde Veenen. -Aankoop van de schoolwoningen scho lencomplex Zevenhuizen. - Voorfinancieren van de (personele) las ten, die voortvloeien uit het leveren van een adequate bijdrage van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle aan de ontwik keling van de Zuidplaspolder. De fractie van de PvdA wordt geacht tegen het voorstel te hebben gestemd. - Subsidiebeleid peuterspeelzalen. - Intrekken van het verkeersbesluit tot het tijdelijk afsluiten voor gemotoriseerd verkeer van een gedeelte van de Knibbel- weg en Bierhoogtweg te Zevenhuizen. - Installatie van mevrouw M.N. Arron-de- Jong tot lid van de raad. Mevrouw Arron- dejong legt vervolgens de verklaring en belofte af. - Gemeentelijk vertegenwoordiger in een drietal regelingen: Mevrouw M.N. Arron-de Jong (PvdA) wordt met 15 stemmen gekozen als plaatsvervangend lid in de Rekenkamercommissie. De heer G. Zweere (PvdA) wordt met 15 stemmen gekozen als plaatsvervangend lid in het algemeen bestuur van het Recreatieschap Rotte- meren en als vertegenwoordiger in de Adviescommissie luchtvaart Rotterdam Airport. Zevenhuizen-Moerkapelle - De Rot terdampas 2007 is vanaf maandag 12 februari weer te koop voor de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieu- werkerk aan den IJssel. Naast bekende Rotterdamse attracties zoals Euromast, Spido, musea en Diergaarde zijn ook in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel aantrek kelijke voordelen te behalen. In totaal geven 400 bedrijven en instellingen uit de Rotterdamse regio aanbiedingen via de pas. Voor wie geld wil besparen biedt de pas uitkomst. In Zevenhuizen-Moerka pelle ligt voor belangstellenden bij de volgende locaties het Rotterdampas magazine en de begeleidende informa tiefolder: Dorpshuis Swanla, Dorpshuis Op Moer, Wijkgebouw De Vierkap, Bibliotheek, Reisbureau De Zwaluw en het gemeentehuis te Zevenhuizen. Aanbiedingen in de buurt Inwoners van Zevenhuizen - Moerka- pelle zijn welkom met de Rotterdam pas bij Openbare Bibliotheek Zevenhuizen Theater Swanla Inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel krijgen korting bij Nieuwerkerkse Muziekschool Openbare Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel Scouting Zeeverkennersgroep De IJssel Scouting Nieuwerkerk Stichting Jeugdwerk Taverna Zwembad Het Polderbad Waar te koop? De Rotterdampas is te koop voor 55,- of 5,-. De prijs van de pas is afhan kelijk van leeftijd, inkomen en gezins situatie. Mensen met een laag inkomen betalen 5,- voor de pas en voor hun inwonende kinderen (3 t/m 17 jaar) is de pas gratis bij gelijktijdige aanschaf.. De Rotterdampas is voor de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle vanaf maandag 12 februari a.s. te koop bij het gemeentehuis in Zevenhuizen aan de Dorpsstraat 89. De pas is geldig van 1 maart 2007 t/m 28 december 2007. 102468 Pluimveehouders zijn weer verplicht hun pluimvee af te schermen. Vanwege de uitbraak van vogelgriep in Engeland zijn aanvullende maatregelen van kracht. Elke houder van pluimvee is vanaf nu weer verplicht kippen, ganzen en ander pluimvee, ook watervogels, af te scher men. De zijkanten van het verblijf moeten minimaal afgeschermd zijn met gaas, de bovenkant met ondoorlatend materiaal. Vogels die volledig gevaccineerd zijn (dat wil zeggen vanaf 1 week na de tweede vaccinatie), hoeven niet afgeschermd te worden. De Algemene Inspectiedienst zal controle ren of de afschermplicht wordt nageleefd. Voor meer informatie verwijzen we u naar de website van de gemeente www.zevenhuizen-moerkapelle.nl en die van het ministerie www.minlnv.nl In de periode van 25/01/2007 t/m 01/02/2007 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengeko men: -Akkerweg 79 te Moerkapelle, plaatsen dakkapel (BL/2007/0003) - Bierhoogtweg 19b te Zevenhuizen, vernieuwen jongvee stal (BR/2007/0006) - Bierhoogtweg 19b te Zevenhuizen, oprichten overkap ping t.p.v. sleufsilo's (BR/2007/0007) - Bierhoogtweg 19b te Zevenhuizen, oprichten overkap ping (BR/2007/0008) - Bierhoogtweg 19b te Zevenhuizen, oprichten tanklokaal (BR/2007/0009) - Bredeweg 32b te Moerkapelle, gedeeltelijk vernieuwen bedrijfsruimte (BR/2007/0010) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter infor matie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een bouwvergunning is verleend of als een vrijstel lingsprocedure wordt gevolgd. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen- Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van: artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan "Dorpsgebied Moerkapelle" voor het vergroten van de woning op het perceel Juliana- straat 72 te Moerkapelle. Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 8 februari 2007 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de ter inzage legging kan een ieder naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indie nen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180-637733. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maakt bekend dat de raad in zijn openbare vergadering van 30 januari 2007 heeft besloten tot het intrekken van de volgende verkeers maatregelen: Krachtens de bepalingen van de Wegenverkeerswet, het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer wordt overgegaan tot: Intrekken van het verkeersbesluit van 4 juli 2006 tot het tijdelijk afsluiten voor gemotoriseerd verkeer voor een gedeelte van de Knibbelweg en Bierhoogt weg te Zevenhuizen ten behoeve van de aanleg van de omleidingsweg N219. De ingangsdatum is 31 januari 2006. Dit besluit en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 8 februari 2007 gedurende 6 weken op de afdeling openbare werken, Dorpsstraat 89 te Zeven huizen ter inzage. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen, kan binnen 6 weken na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders indienen. Voorts kan een verzoek om schorsing of een voorlo pige voorziening worden ingediend bij de president van de Arrondissementsrechtbank Den Haag, Post bus 20302, 2500 EH Den Haag.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 4