"ZITTEND OP DE ACHTERBUMPER NAAR HUIS LATEN DUWEN" ADVOCAAT BESCHULDIGT GEMEENTE VAN PESTERIJEN ORGANISATIE BZAV TOERNOOI IN VOLLE GANG DRIE KEER GOUD OP NK-SH0W EN FORMATIE MOERKAPELLE 3 BOEKT BELANGRIJKE OVERWINNING H 2EVËNHUÏZEN^n\/iOERI^ Echtpaar Stuurman 60 jaar geleden getrouwd: VOGELEXCURSIE OVERGEWICHT EN VOEDING SPIRITUEEL BEKEKEN Rechtszitting Raad van State SCHAKEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 februari 2007 pagina 11 Door Mariska van Bommel Zevenhuizen - Het was maandag 12 februari zestig jaar geleden dat het echtpaar Stuurman-Brandhorst elkaar het ja-woord gaf. "Toen was het echter een stuk kouder dan vandaag en er lag een flink pak sneeuw", aldus het echt paar op hun huwelijksdag. En dat hebben ze die dag geweten ook. Ze gingen foto's laten maken in Gouda en werden gereden in de auto van hun zwager. Op de terug weg was de benzine op. "Toen ben ik op de achterbumper gaan zitten, met mijn voeten tegen een andere auto en we hebben ons zo het laat ste stukje naar huis laten duwen", vertelt de heer Stuurman. De heer Stuurman woonde in Waddinxveen, maar kwam regel matig in Zevenhuizen. Het stel viel voor elkaar. Ze werden tussendoor drieënhalf jaar gescheiden door de oorlog. Meneer Stuurman ver bleef in Duitsland, in de barakken. "Toen hij terug was, woog hij nog maar dertig kilo", aldus mevrouw Stuurman. Na de oorlog zijn ze ge trouwd. De heer Stuurman werkte 20 jaar als liftmonteur, daarna moest hij minder zwaar werk gaan zoeken. Hij ging als gevangenisbewaarder in Rotterdam werken. "Dit was geen zwaar lichamelijk werk, psy chisch was het wel zwaar." Door dit werk waren ze eigenlijk ver plicht naar Rotterdam te verhui zen. "Gelukkig vielen we net bin nen de grens van twintig kilometer en konden we hier uiteindelijk blij ven wonen." Het echtpaar woonde in de Dorps straat, de Rozenstraat en aan de Noordelijke Dwarsweg. Nu wonen ze in zorgcentrum De Zevenster. Samen kregen ze twee zoons en ze hebben vier kleinzoons. Gouda - De KNNV, Natuurver- eniging in Gouda en omstreken, houdt op zaterdag 10 februari een excursie naar het vogelreser vaat de Wilck bij Hazerswoude. In dit gebied van het Groene Hart, waar de HSL onderdoor geleidt is, vindt men in de winter veel kleine zwanen en smienten. Vertrek om 9.00 uur vanaf de parkeerplaats van het NS station Gouda, Bloe- mendaalse zijde. Voor meer infor matie: telefoon 0182-618037. Gouda - Grethe van der Laan geeft zondag 11 februari een le zing over 'overgewicht en voeding spiritueel bekeken'. Tijdens deze lezing geeft ze haar visie omtrent voeding in de breedste zin van het woord. Door voeding spiritueel te benaderen blijkt, dat voeding veel meer is dan een maaltijd. De lezing wordt gehouden in de Vrije School aan de Ridder van Catsweg 256a (hoek Bloemendaalseweg). De school is open vanaf 14.30 uur, de lezing vangt aan om 15.00 uur. Voor meer informatie: www.de- lachende-boeddha.nl of telefoon 0182-373086, 0182-610848. Den Haag/Moerkapelle - De ge meente Zevenhuizen-Moerkapel- le dwarsboomt de plaatsing van een 7,5 hectare grote kas door te veel vast te houden aan de letter van de wet. Dat verwijt maakte advocaat P. Duijsens maandag tij dens een rechtszitting bij de Raad van State in Den Haag. Duijsens trad op namens tuinder H. Vijver berg. Die wil samen met zijn zoon en een compagnon drie percelen aan de Herenweg in Moerkapelle samenvoegen en daarop één gro te kas plaatsen. Maar het plaatse lijke bestemmingsplan verbiedt dat en de gemeente is ook niet bereid om daarvan een onthef fing te verlenen. Het bestemmingsplan staat wel drie afzonderlijke kassen toe van elk 2,5 hectare op de naast elkaar gelegen langwerpige percelen. Maar samenvoeging is uit den boze, omdat dit tot grootschalige kassen leidt in de polder De Wilde Veenen. De gemeente en de pro vincie voeren juist het beleid om glastuinbouw in deze polderte la ten uitsterven. De Zuidplaspolder moet het nieuwe gebied worden waar de glastuinbouw wordt ge concentreerd. Maar Duijsens vindt dat de ge meente zich schuldig maakt aan pesterijen, omdat er hoe dan ook 7,5 hectare kas aan de Herenweg mag worden gebouwd. Het sa menvoegen van de kassen is be drijfseconomisch gunstiger, stelt de advocaat. Door het gebruik van nieuwe technieken in de glas tuinbouw zouden langwerpige klassen minder geschikt zijn, dan de vierkante kas die Vijverberg en zijn compagnons willen. Zeer opmerkelijk is dat twee Haag se rechters in twee afzonderlijke rechtszaken over dit kassenpro- ject tot tegenstrijdige oordelen zijn gekomen. De bezwaren van Vijverberg werden door de ene Haagse rechter afgewezen. Die concludeerde dat de gemeente terecht medewerking weigerde, omdat gemeente en provincie een uitsterfbeleid voeren voor glastuinbouw in dit gebied. De andere Haagse rechter kwam na bezwaren van de compagnon van Vijverberg tot de conclusie dat de gemeente te vlot mede werking had geweigerd. Het be leid om glastuinbouw over te he velen naar de Zuidplaspolder was nog niet duidelijk genoeg, aldus de rechter. De gemeente moet van die rechter zijn huiswerk over maken en beter argumenteren waarom de samenvoeging van de kassen niet kan doorgaan. Volgens gemeentewoordvoerder A. de Vries is dat een absurd oor deel. "Het beleid voor verplaat sing naar de Zuidplaspolder ligt in meerdere plannen vast", zegt De Vries. "Het is dus meer dan duide lijk." Naar zijn idee kan Vijverberg de grote kas echt vergeten. Want al zou de gemeente dit geschil met Vijverberg verliezen, dan nog kan de gemeente hem geen toe stemming verlenen. "De provincie zal altijd blijven weigeren om de daarbij vereiste medewerking te geven." De uitspraak volgt over zes we ken. Moerkapelle-Bijdevv Moerkapelle is de commissie van het Bedrijfs Zomeravond Voetbaltoernooi al een aantal weken druk bezig met de organisatie van de 25e editie van dit toernooi. Ook dit jaar wordt het toernooi gesplitst in een prestatieve- en recreatieve competitie. Het toernooi wordt gehouden van medio mei tot medio juni. Geïnteresseerden (bedrijven, families, straten, vriendenkringen etcetera) kunnen zich opgeven via telefoon 079-5932339 of e-mail Iamher1@hetnet.nl. Moerkapelle - Met een volle bus ging Rolling'90 afgelopen week end op weg naar Helmond, waar vereniging De oude Molen het NK- show en formatie 2007 had geor ganiseerd. Het werd een bewogen Kampioenschap met in totaal drie keer een eerste plaats, vier keer een tweede plaats en één keer een derde plaats. At Midnight beet de spits af en deed dit goed. Zo goed zelfs dat de jury het met een eerste plaats waardeerde, wat deze groep dus Nederlands Kampioen maakt. Touch Down bracht het nummer VET-COOL. Omdat er gebruik werd gemaakt van decorstukken op wielen die rollend bewogen kunnen worden, trok de jury enkele punten af van het eindcijfer. Desondanks was het eindresultaat een tweede plaats. Een derde plaats was er voor Char med by Charlie. Fire reed beter dan ooit en dat was terug te zien in de uitslag: een mooie tweede plaats. Forma tie liep niet zo soepel als gehoopt, beide teams maakten fouten die normaliter niet gemaakt worden. Toch twee eerste plaatsen, maar met iets minder glans dan anders. Changes in Nature moest genoe gen nemen met de tweede plaats en wachten op revanche volgend jaar of tijdens het EK. Moerkapelle - Met een mooie overwinning is het derde team van schaakvereniging Moerkapelle definitief uit degradatiegevaar. In Moerkapelle werd het 5-3. Mi- chiel Rensen opende de score met winst, kort hierna wonnen Freek Hofman en Matthias Freeke ook hun partij. Stefan van der Zalm en Wim Westerman wisten niet te winnen. Hierdoor was de stand 3-2 in het voordeel van Moerkapelle. Maarten Pilgram stond iets beter in het eindspel, Gerrit van Meete- ren stond gelijk en Teun Kooij had na een sterke opening zijn dame weggegeven maar had nog wat kansen. Maarten Pilgram kon zijn goede eindspel niet omzetten in winst en het werd remise, maar Gerrit won wel en Teun wist alsnog een remise uit het vuur te slepen. Het derde team staat nu op een vierde plek in de derde klasse. In de onderlinge competitie wer den ook partijen gespeeld. Wou ter Vroegindeweij speelde tegen Gerard, maar bereikte niet meer dan een half punt. André Nieuw- laat won een belangrijke partij door een blunder van Maarten Vroegindeweij en komt hierdoor weer dichter bij de top 6. Verder waren er remises tussen Kevin Bak ker en Pieter Perdijk en tussen Jan Blok en Ad Voerman. Het duel tus sen de jeugdspelers Walter van den Berg en Sander Marijt werd in het eindspel in het voordeel van laatstgenoemde beslist. Tenslotte won Jojanneke Weijermars na een zwakke opening toch nog van Henk Doornhein, die in het eind spel een stuk weggaf. Bij de jeugd eindigde de topper tussen Jurian van der Waal en San- der Marijt in een remise. Hierdoor blijven zij bovenaan staan. Bart Mauritz wist van Geert van den Hoek te winnen. Dorine Elffers verraste vooral zichzelf met een overwinning op Walter van den Berg. In groep 2 leek het erop alsof Mar- tijn Mauritz ging winnen van Peter Elffers, maar hij zette hem pat en dus werd het remise.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 11