LOCATIEKEUZE TWEEDE SPORTHAL VOOR NIEUWERKERK "KARATE IS MIJN LUST EN MIJN LEVEN" KENNISMAKINGSCURSUS QUILTEN "nieuwerkerk I Korateleroor Peet Peek BRIDGE UITSLAGEN EN TUSSENSTANDEN Hart van Holland: dé krant voo^deJuidplas_M£febmari_2007_ PODIUM Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - De Karate Vrienden Club Peek vierde onlangs haar tienjarig bestaan. Met bijna 200 mensen werd gevierd dat in 1997 de Nieuwerkerkse karateclub officieel werd opgericht. Leden, vrienden, collega's en familie waren aanwe zig om Peet Peek te feliciteren met het beha len van deze mijlpaal. De vereniging die ooit begon als een club vrienden is uitgegroeid tot een vereniging met 150 leden. Een enthousiaste Peet Peek vertelt: "We hebben een heel goed gezond verloop. Er gaat wel eens iemand weg en er komt weer iemand bij. De laatste vier jaar draaien we al met een dergelijke grote groep. De leden variëren in de leeftijd van zeven tot vieren- vijftig jaar. En we hebben dik vijfenzestig jeugdleden op de woensdagmiddag." Peet Peek is trots op zijn vereniging: "De vereni ging is net een familieclub en heeft ook een grote sociale functie, ledereen werkt hard en met respect voor elkaar. Het is een goede nette vereniging. Soms komt er wel eens een koekenbakker bij de club, maar die valt dan vanzelf door de mand." Vechtsport Peet Peek is in zijn jeugd met de vechtsport in aanraking gekomen. Peek: "Vroeger woonde ik in Rotterdam-Crooswijk. Ik kreeg daar altijd op mijn lazer van andere kinde ren, want ik was namelijk niet zo groot. Op een dag kreeg ik van mijn vader een stok en hij zei tegen me: En nu sla je erop! Daarnaast heeft hij me ook op judo gedaan." In de loop der jaren heeft Peek de zwarte band judo gehaald. Later is hij ook aan karate gaan doen. Peek: "In 1999 heb ik de 4e Dan karate gehaald. In 2000 heb ik mijn karateleraar A en B gehaald. Tijdens deze twee opleidingen leer je onder meer hoe je een vereniging moet leiden." Tien jaar geleden is hij begon nen met lesgeven. Peek: "Mijn broer werkte toen bij de beveiliging. Een collega van hem had gevraagd of ik hem misschien wat hand grepen wilde leren om hem wat weerbaar der te maken. In een gymzaal in Nieuwer kerk zijn we daar toen mee begonnen. Op een gegeven moment vroeg mijn buurman of hij ook mee mocht doen. Wat later de den de kinderen van de buurman ook mee. Daarna vroeg een collega op het werk ook hij mee mocht oefenen en zo is het balletje gaan rollen. Ik kan er een boek over schrij ven, maar het is ook mijn lust en mijn leven." Op een dag zei Peet Peek tegen zijn vrouw dat hij naar de Kamer van Koophandel wilde gaan om van zijn club een vereniging te ma ken. Peek: "Mijn vrouw zei: Dat moet je niet doen. Daar komt zoveel bij kijken en je hebt het al zo druk. Maar ja, ik heb het toch ge daan." Jeugdsportkamp Sinds een aantal jaren geeft Peek ook ju doles tijdens de Action Jeugdsportkamp in Arnhem. Een week vol met sport voor jon gens en meisjes uit het hele land met een lichamelijke beperking in de leeftijd van negen tot en met veertien jaar. Peek: "Op een dag kwam een collega naar mij toe en vroeg aan me of ik geen interesse had om les te geven tijdens het Action jeugdsport kamp. En dat doe ik nu alweer een paar jaar. Je verdient er niets mee, maar al moet ik zelf geld meebrengen; ik heb twee gezonde jongens." Zijn vrouw en zoon Jimmy helpen ook mee tijdens het jeugdsportkamp. "Mijn vrouw is in 2004 vrijwilliger van het jaar bij Action geworden," vertelt Peek, terwijl hij trots de award laat zien die zijn vrouw daar bij in ontvangst mocht nemen. "Het is heel veelzijdig werk. We geven les, helpen bij de verzorging van de kinderen en luisteren naar hun verhalen. Het is echt waanzinnig mooi werk. De kinderen hebben de week van hun leven en hun ouders hebben een week rust. Het is ook een stuk van mijn leven gewor den. Als ik weet wanneer het kamp is, plan ik vrij van mijn werk, want daar wil ik heen. Tijdens mijn werk als politieagent kom je wel eens beroepsmopperaars tegen, maar als je dit doet weet je hoe gelukkig je bent. Ik zie het als een week vakantie, al kom je kapot terug." Familie Peet Peek is trotse vader van twee zoons en gelukkig getrouwd. Peek: "Mijn jongste zoon Jimmy is vorig jaar in Amerika op trai ning geweest en mag zich nu officieel Billy Blanks Tae-Bo Instructeur noemen. Hij geeft ook les op de vereniging, maakt mede ons clubblad en onderhoudt de website. En niet te vergeten, mijn vrouw staat volledig achter mij. Dat is ook heel belangrijk. Want als die niet achter je staat dan houdt het vlug op." Peek is een druk bezet man. Behalve lesge ven, organiseert hij ook wedstrijden, kam pen en marathons. "Ik ben veel weg. Het is ook mijn drive. Ik sta er mee op en ga er mee naar bed. Het is mijn leven. Als ik het niet meer kan ga ik er van uit dat Jimmy de toko overneemt. Maar voorlopig ga ik er mee door. The show must go on." Voor meer informatie: www.kvcpeek.nl of info@kvcpeek.nl Nieuwerkerk aan den IJssel kent sinds een aantal jaren een tekort aan sporthalruimte, sportvelden en aan tennisvelden. De Commissie Welzijn, Cultuur en Onderwijs buigt zich vanavond tijdens de commissievergadering over de 'Startnotitie tweede sporthal', waarin een aantal mogelijkheden wordt genoemd voor een locatie voor een tweede sporthal, mogelijk in combinatie met een aantal sportvelden. De commissie wordt gevraagd om allereerst een keuze te maken over een van de twee 'hoofdrichtingen' en over de mogelijke locaties. Het gaat specifiek over de vraag of er een solitaire sporthal moet komen of een sporthal in combinatie met sportvelden. Daarnaast zal de commissie zich uit moeten spreken over de beheervorm. Dat kan gebeuren door de Stichting Polderbad, een stichting vanuit de sportverenigingen, de gemeente of een andere partij. De verschillende opties zijn nog niet uitvoerig behandeld, omdaternog enkele onzekerheden zijn, die de plannen kunnen beïnvloeden. Het gaat hierbij vooral om de planning en de financiële haalbaarheid. De stichtingskosten voor een tweede sporthal met bijbehorende parkeerplaatsen worden geschat op maximaal 129.800,00 per jaar. Locatiekeuze In de startnotitie wordt een aantal mogelijke locaties voor een tweede sporthal en een sporthal met verplaatsing van een aantal sportvelden aangegeven. Als locatie voor een tweede sporthal wordt aangegeven, dat deze naast de huidige sporthal zou kunnen komen. Daarnaast zijn locaties aan de Zuidplasweg, naast de spoorlijn in de wijk Esse, het terrein van het Racketcentrum aan de 's Gravenweg en het bedrijventerrein Kleine Vink mogelijke opties. Voor de bouw van een sporthal en verplaatsing van sportvelden zijn de opties: naast de spoorlijn in de wijk Esse, waarbij de korfbal en de jeu de boules de sportvelden in gebruik kunnen nemen. Eveneens wordt hiervoor de locatie aan de Zuidplasweg aangegeven, een sporthal op het sportpark en de locatie op het bedrijventerrein Kleine Vink, waarbij de korfbal en jeu de boules verhuizen of de korfbal, jeu de boules en de tennisvereniging. Uit de startnotitie blijkt ook dat de NS grond te koop heeft aangeboden aan de gemeente. Ook de eigenaar van het racketcentrum 's Gravenweg heeft het complex te koop aangeboden. Na de commissievergadering van 14 februari is op 27 februari het woord aan de gemeenteraad om zich over de startnotitie uit te spreken. De voorkeursoptie(s) kunnen in het voorjaar 2007 worden uitgewerkt, waarna de commissie WCO op 13 juni zich kan buigen over de definitieve besluitvorming en de gemeenteraad zal hetzelfde kunnen doen op 26 juni. In september kan daarna gestart worden met de noodzakelijke procedures. Als alles volgens plan verloopt, kan de uitvoering in 2008 ter hand worden genomen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Work-Shop geeft op drie vrijdag ochtenden vanaf 16 maart van 9.30 tot 11.30 uur en op drie maan dagavonden vanaf 2 april een kennismakingscursus Quilten. In deze kennismakingscursus wordt een kussenhoes gemaakt. Bij het maken van deze hoes komen vier verschillende quilttechnieken aan bod. Voor meer informatie en aan melding: telefoon 0180-324842 De Work-Shop is gevestigd aan het Raadhuisplein 31. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd maandag 5 februari de vierde ron de van de derde parencompetitie van het seizoen 2006-2007 ge speeld. De uitslag is als volgt: Poule A 1. Piet en Adrie van Dort- mont 63.78, 2. Wim Schreuder-Ton Vissers 58.69, 3. Renate Tournier- Lucy Wijnen 57.80, 4. Ada vd Lin- de-Greet Gallagher 54.29, 5. Thea Michels-Selma vd Berg 54.17, 6. Martha Boers-Joan Sipman 53.45, 7. Marijke Blok-Gerda Goedhart 53.42, 8. Anneke Jansen-Marianne Verhoeff 51.67, 9. Jaap Severs-Tru- di Kerkhoven 51.01, 10. Gerda Vis- sers-Cor Lageman 50.12, 11. Betty Geurts-Karen Schuddeboom 49.46, 12. Wim Verhoeven-Ron van Dom burg 44.88, 13. Lenie de Kreek- Kees van Winden 43.93, 14. Frithjof Blok-Michiel de Korver 40.65, 15. Wim van Hoorn-Nenneke de Regt 35.36, 16. Martha Verhoeven-Rob v Leeuwen 33.99. Poule B 1. Maarten Goedhart-Pe ter Bijsterveld 62.50, 2. Rina Kool- haas-Frans Bijl 61.46, 3. Freek Bijls- ma-Ruud Rijks 60.42, 4. Ineke vd Heuvel-Lucy Eldering 54.17, 5. Leny Hoogland-Elisabeth Tump 50.69, 6. Arie van Veen-Rob Moelker 49.65, 7. Tiny van Winden-Wil Noten boom 48.96, 8. Else Jansen-Stella de Wit 47.92, 9. Hans vd Heuvel- Elly Timmerman 47.57, 10. Helen en Herman Voorwinde 45.83, 11. John Jansen-Ad Verhoeff 45.49, 12. Irma en Ab Sonneveldt 43.40, 13. Wil Blok-Wil Valk 40.97, Alice vd Heuvel-To Schreuder 40.97. Poule A tussenstand: 1. Manjke Blok-Gerda Goedhart, 2. Gerda Vissers-Cor Lageman, 3. Wim Schreuder-Ton Vissers, 4. Thea Mi chels-Selma vd Berg, 5. Wim Ver hoeven-Ron v Domburg, 6. Renate Tournier-Lucy Wijnen, 7. Martha Boers-Joke 't Hoen, 8. Jaap Se- vers-Trudi Kerkhoven, 9. Lenie d Kreek-Kees v Winden, 10. Ada vd Linde-Greet Gallagher, 11. Frithjof Blok-Michiel d Korver, 12. Anneke Jansen-Marianne Verhoeff, 3 Martha Verhoeven-Rob v Leeu wen, 14. Joan Sipman-lrene d Hol lander, 15. Betty Geurts-Karen Schuddeboom, 16. Wim v Hoorn- Nenneke d Regt. Poule B tussenstand: 1. Leny Hoog land-Elisabeth Tump, 2. Maarten Goedhart-Peter Bijsterveld, 3. Wil Blok - Wil Valk, 4. Freek Bijlsma- Ruud Rijks, 5. John Jansen-Ad Ver hoeff, 6. Frans en Adrie Bijl, 7. Rins Koolhaas-Adele Flores, 8. Ineke vd Heuvel-Lucy Eldering, 9. Arie vd Linde-Evelien Dolk, 10. Arie van Veen-Rob Moelker, 11. Alice vd Heuvel-To Schreuder, 12. Tiny v Winden-Wil Notenboom, 13. Hans vd Heuvel-Elly Timmerman, 1* Else Jansen-Stella de Wit, 15. Irma en Ab Sonneveldt, 16. Helen en Herman Voorwinde. De uitslagen staan ook op www denieuwerkerkse bridged ub.box nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 20