genda PEUTER IN ZICHT POLITIE NEEMT ZEDENZAKEN SERIEUS VERDACHTE AUTO-INBRAAK AANGEHOUDEN KAARTEN MAKEN EXPOSITIE HERMAN DE PEINDER HONDENPENNING TEGEN DIERPROEVEN ONTHULD CARNAVAIZWEMMEN IN POLDERBAD I I I I I I I nieuwerkerk/regio Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den Ijssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 PC Nieuwerkerk aan den Ijssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Woensdag 14 februari poppentheater Locatie: Bibliotheek aanvang 14.30 en 16.00 Woensdag 14 februari filmverslag molen/ hoe goed kennen we ons dorp Locatie: Chrysantheum aanvang 14.00 Woensdag 14 februari Voorspeelavond Viool Locatie: Muziekschool aanvang 19.00 Donderdag 15 februari Voorspeelavond Saxofoon Locatie Muziekschool aanvang 19.30 Dinsdag 20 en 27 februari Volksdansen Locatie Chrysantheum Boslaan 1 aanvang 14.30 Expositie werkstukken van de boekenbende van Roald Dahl Vanaf 7 februari in de bibliotheek DEBAT OVER KLIMAAT VERANDERING BIJ TV0 HUISDIER VERMIST OF GEVONDEN? PROEFLES KINDER-YOGA Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 februari 2007 pagina 23 Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor peuters wordt de wereld steeds groter en zij ontwikkelen zich razend snel. Dit is voor ouders boeiend om te zien, maar ook wel eens lastig. In de cursus 'Peuter in Zicht' komen onderwerpen aan de orde zoals (het stimuleren van) de ontwikkeling van de peuter en manieren om het gedrag van je kind te sturen. De cursus duurt vijf avonden en start 28 februari om 20.00 uur in Nieuwerkerk aan den IJssel. Inschrijven kan via telefoon 0182-594500 of e-mail ledendien- sten@vierstroom.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Jeug dige bezoekers aan het Polderbad kunnen woensdag 21 februari deelnemen aan hetcarnavalzwem- men. Van13.00 tot 16.00 uur wor den er allerlei spelletjes in en rond het zwembad gehouden. Het is de bedoeling om zoveel mogelijk in carnavalskleding naar het zwem bad te komen. Om 13.15 uur wordt met een gezamenlijke sprong in het instructiebad de middag of ficieel geopend. Daarna kan ie dereen meedoen aan de diverse spelletjes en genieten van de car navalssfeer. Regio - Yet van Mastrigt, team chef Sociale Jeugd- en Zedenpo litie van Politie Hollands Midden, heeft donderdag 1 februari in het programma De Ochtenden van Radio 1 gereageerd op uitspra ken van de Tweede Kamer over onderzoeken naar zedenzaken. De Tweede Kamer wil de politie verplichten altijd onderzoek te doen naar een melding van ze denzaken. Zij vindt dat de politie geen onderscheid moet maken in melding of aangifte. Aanleiding zijn de uitlatingen van de familie van Henk van D. die ver dacht wordt van verkrachting en moord in 2e Exloërmond. De ve ronderstelling van de familie is dat de politie meldingen van zeden delicten niet serieus neemt. Mede namens het landelijke expertteam Zeden legt Van Mastrigt uit dat als er een melding wordt gemaakt van een zedendelict er door de politie direct informatie wordt verzameld, terwijl de betrokkene nadenkt over het wel of niet doen van aangifte. Niet voor niets geldt sinds 1994 een langere verjarings termijn voor zedenzaken. De be trokkene heeft dan meer tijd om aangifte te doen. De politie stelt dat de veiligheid van het slachtof fer altijd voorop staat. Wanneer die veiligheid in het geding is, kan en zal de politie ambtshalve ver volgen. "Een melding of aangifte is elke keer maatwerk. De politie moet zorgvuldig te werk gaan, afwegingen maken en voorzich tig zijn bij het bestempelen van een persoon ais verdachte", zegt Van Mastrigt. Is er geen gevaar voor personen dan wordt er geen nader onderzoek ingesteld. In dat geval wordt er pas na een aan gifte een onderzoek ingesteld. Het verhoren van een eventuele verdachte, het opnemen van ge tuigenverklaringen gebeurt pas wanneer er een aangifte ligt. Van Mastrigt geeft aan wel begrip te hebben voor de uitspraken van de politici. ftTXMttMG CUtTUfttil Vil'WmttN AAN MN Uttïl I I Nieuwerkerk aan den IJssel - Het maken van kaarten voor diverse gelegenheden kan op vele ver schillende manieren. De Work- Shop houdt iedere vrijdagochtend van 9.30 tot 12.00 uur een bijeen komst 'Kaarten maken'. Voor meer informatie en aanmelding: tele foon 0180-324842. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het Thorbecke Voortgezet Onderwijs wordt donderdag 15 februari een debat gehouden tussen politici en leerlingen. Thorbecke heeft op school een project over klimaatverandering. Klas 3A en 3B hebben vier actieplannen bedacht: Water voor later, Samen voor het klimaat, Genoeg water voor later en Veel water voor later. De actieplannen zijn uitgewerkt en worden voorgelegd aan de politici. Dit debat maakt deel uit van de organisatie 'Code Name Future', een organisatie die opkomt voor het klimaat en het milieu. Deze organisatie wil mensen informeren over het klimaatverandering ook moeten mensen zich ervan bewust worden dat er snel wat aan het klimaat gedaan moet worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het raadhuis is van 16 februari tot 1 april een expositie te bezoeken van werk van de in Nieuwerkerk wonende schilder Herman de Pein- der. Zijn voorstellingen zijn heel divers en bevatten onder meer manne tjes, boeddha's en stillevens. Het is fijn schilderwerk in olieverf op paneel of doek. Ook zijn er teke ningen te bewonderen. Gevonden: - zwarte poes, Europalaan, Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie en aan meldingen: Amivedi Nederland, 0184-661509 of www.amivedi.nl Rotterdam - Kinderyoga is leuk en geeft kinderen kracht, het is goed voor de lichamelijke en geestelijke groei. Spelenderwijs werken ze aan stabiliteit, expressie en con centratie. In LCC Zevenkamp gaat op vrijdag 2 maart een cursus kin deryoga van start. Op vrijdag 9 fe bruari, 15.30 uur, is er een gratis proefles. Voor meer informatie en aanmelden: telefoon 010-4563993 of 010-2518988. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft dinsdagnacht 6 februari rond 4.15 uur op de Rijksweg A12 onder Driebrug- gen een 21-jarige man uit Gouda aangehouden. Zijn aanhouding volgde na een achtervolging vanaf de Goudse Poort bij Gou da. Agenten hielden daar het verkeer in de gaten nadat hen gemeld was dat er op een parkeerterrein van een hotel/re staurant aan de Parallelweg Zuid in Nieuwerkerk aan den IJssel in een auto van een man uit Enge len was ingebroken. Een auto met daarin de mogelijk dader was weggereden in de richting van de A12. Toen de agenten de vermoedelijke auto bij de Goud se Poort in de gaten kregen en naar hem toe reden, verhoogde deze auto zijn snelheid. Er werd over een stuk van de A12 met een snelheid van bijna 200 km/ h. gereden. Nabij Driebruggen liet hij zijn snelheid zakken en reageerde op het door de agen ten met de politieauto gegeven stopteken. De Gouwenaar is in gesloten. De politie zet vandaag het onderzoek tegen hem ver der. In ieder geval is het rijbewijs van hem ingevorderd. De Vereniging Proefdiervrij heeft vorige week met de onthulling van een speciale hondenpenning het Chinese jaar van de hond afge sloten. In dit jaar heeft Proefdier- vrij speciaal aandacht gevraagd voor de hond als proefdier. Met de nieuwe hondenpenning, ont worpen door Henk Schiffmacher, groot hondenliefhebber en tegen stander van dierproeven, kunnen honden en hun bazen in Neder land laten zien dat zij dierproeven onacceptabel vinden. De feestelijke onthulling van de hondenpenning vond plaats in het Vondelpark, dé plek voor honden in Amsterdam. Bekende Nederlan ders waaronder Bridget Maasland, Ellemieke Vermolen, Kim-Lian van der Meij, Belinda Meuldijk, Menno Kohier, Louise van Teylingen en natuurlijk Henk Schiffmacher wa ren hierbij aanwezig. De penning is door Marja Zuidgeest (directeur Proefdiervrij) aan alle honden ge geven. "Wij hopen dat met deze penning iedere hondenbezitter laat zien dat dierproeven voor bijvoorbeeld het testen van hon denvoer onacceptabel zijn", aldus Zuidgeest. Elk jaar sterven er te veel honden in laboratoria na een pijnlijk en uitzichtloos leven. Ze worden bij voorbeeld gebruikt in onderzoe ken naar vaccins en geneesmidde len en zelfs in het onderwijs. Maar ook voor het testen van honden voer. Henk Schiffmacher wil hier aandacht voor vragen en ontwierp voor alle honden in Nederland een bijzondere penning. Hiermee kun nen de honden én hun bazen pu bliekelijk tonen dat dierproeven op honden onacceptabel zijn. De hondenpenning is een initiatief van Proefdiervrij in samenwerking met Pet a Porter en Henk Schiff macher. De penning is verkrijgbaar via tag-on.proefdiervrij.nl. De op brengst van de penning gaat naar de Vereniging Proefdiervrij die bij politiek, bedrijfsleven en weten schap zal blijven aandringen op het gebruik van proefdiervrije tes ten.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 23