Ze ve n h u i ze n-M oe |tai^l||| 5/^ Gemeente Inwoners Zevenhuizen-Moerkapelle vallen in de prijzen Start verkiezingscampagne Zuid-Holland invoering Wmo Heeft u een originele afvaltip? Aanvulling op verordening BELEIDSREGELS WMO Ruimtelijke Ordening Verkoop Rotterdampas in Zevenhuizen-Moerkapelle gestart Besluiten algemene plaatselijke verordening Bekendmaking Wet milieubeheer |Éjb? www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Aanvragen bouwvergunning Bouwvergunningen Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelie.nl WELK 7 Voor wie geld wil besparen biedt de Rot terdampas uitkomst. In Zevenhuizen- Moerkapelle ligt voor belangstellenden bij de volgende locaties het Rotterdam pas magazine en de begeleidende infor matiefolder: Dorpshuis Swanla, Dorps huis Op Moer, Wijkgebouw De Vierkap, Bibliotheek, Reisbureau De Zwaluw en het gemeentehuis te Zevenhuizen. Waar te koop? De Rotterdampas is te koop voor 55,- of 5,-. De prijs van de pas is afhan kelijk van leeftijd, inkomen en gezins situatie. Mensen met een laag inkomen betalen 5,- voor de pas en voor hun inwonende kinderen (3 t/m 17 jaar) is de pas gratis bij gelijktijdige aanschaf.. De Rotterdampas is voor de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle te koop bij het gemeentehuis in Zevenhuizen aan de Dorpsstraat 89. De pas is geldig van 1 maart 2007 t/m 28 december 2007. Afvalscheiden, goed bezig! De afgelopen maanden gonsde het in Ze venhuizen-Moerkapelle van de activiteiten over GFT-afval. Bas de Bij, het gezicht van de afvalscheidingscampagne, vroeg volop aandacht voor dit onderwerp. Want het ge scheiden inzamelen van GFT-afval is goed voor het milieu. Een verslag van de laatste acties, voordat Bas de Bij zich volledig gaat storten op de inzameling van textiel... Op 8 februari 2007 vielen de bewoners aan de Mauritsstraat in de prijzen. Op die dag werden de GFTcontainers in deze straat na het legen namelijk gratis gereinigd. Daar had Bas de Bij voor gezorgd. Hij koos de straat uit voor de schoonmaakactie. Stuur de de inwoners een week vóór de actie een felicitatiekaart. En zette reinigingsbedrijf Reijm aan het schoonmaakwerk. Prijswinnaar Eerder reageerden inwoners van Zeven huizen-Moerkapelle massaal op de puzzel Zzzzzudoku uit de informatieve krant Afvalnieuws, die volledig in het teken stond van het apart houden van GFT. De uitkomst van de puzzel luidt: jaarlijks verdwijnt er in de regio nog 17 miljoen kilo bruikbaar GFT in het restafval'. De prijswinnaar in Zevenhuizen-Moerkapelle is de heer Groeneveld. De prijs - een kistje vol heerlijke groenten en fruit plus een irischeque - werd op 12 december 2006 uitgereikt door wethouder De Jong en Bas de Bij. Nu aandacht voor textiel De komende tijd komt Bas de Bij in actie voor het apart houden van textiel. Het college van burgemeester en wethouders deelt mede dat het op 19 december 2006 de beleidsregels voor zieningen maatschappelijke ondersteu ning en het besluit maatschappelijke ondersteuning heeft vastgesteld. Deze regels en het besluit geven aan hoe de gemeente omgaat met de verstrekkin gen van individuele voorzieningen in De publiekscampagne voor de Provinci ale Statenverkiezingen van Zuid-Holland is van start gegaan. Het startsein, gegeven door de Com missaris van de Koningin Jan Franssen, is op film vastgelegd. Meer informatie over de Provinciale Statenverkiezingen van Zuid-Holland kunt u vinden op de Hoe houdt u uw afval apart? Stuur uw afvaltip naar Cyclus, per e-mail: afvaltip@cyclusnv.nl per post: o.v.v. afvaltip, antwoord nummer 10075, 2800 VB Gouda. De leukste tips worden opge nomen in een boekje over afval scheiden, dat Cyclus uitbrengt ter gelegenheid van de campagne 'Afvalscheiden, goed bezig!'. Meer informatie vindt u op www.afval- scheiden.info bij textiel. En binnenkort valt de informatieve krant Afvalnieuws over textiel op uw deurmat. Kijk voor meer informatie, ook over andere afvalsoorten, op www.aJvalscheiden.info speciale website: http://verkiezingen. zuid-holland.nl Natuurlijk kunt u op www.zuid-holland.nl de komende we ken meer over de verkiezingen lezen. U stemt graag? Stem dan ook op 7 maart tijdens de Provinciale Statenver kiezingen. De regie is in goede handen, maar u heeft het voor het zeggen. het kader van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). De Wmo is een zogenaamde raam- of kaderwet. De regels voor de uitvoering van de Wmo zijn vastgelegd in de veror dening voorzieningen maatschappelij ke ondersteuning. De onlangs vastge stelde beleidsregels en het besluit zijn een aanvulling op deze verordening. Het college van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle heeft besloten de navolgende ve rgu n n i ngen/on theffingen te verlenen aan: Het Nederlandse Rode Kruis om in de periode van 25 tot en met 30 juni 2007 een collecte te houden in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Prinses Beatrix Fonds om in de periode van 9 tot en met 15 september 2007 een collecte te houden in de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle. De burgemeester van de gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle heeft besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan: Kanovereniging RCC voor de organisatie van een kanomarathon op 2 september 2007 over de Rotte en de Rottemeren te Zevenhuizen-Moerkapelle. Bezwaar verleende vergunningen/onthef fingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij respectievelijk de burgemeester en of het college van burgemeester en wethouders, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ontheffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetref fende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Bekendmaking beleidsregels Het college van burgemeester en wethou ders deelt mede dat het op 19 december 2006 de beleidsregels voorzieningen maat schappelijke ondersteuning en het besluit De beleidsregels en het besluit treden in werking na de dag van deze publica tie en liggen kosteloos ter inzage in het gemeentehuis. Een ieder kan op ver zoek tegen betaling van een bedrag aan leges, een afschrift ervan verkrijgen. Voor vragen kunt u contact opnemen met de afdeling Sociale Zaken, bereik baar via tel. (0180) 637777. maatschappelijke ondersteuning heeft vastgesteld. Deze regels en het besluit ge ven aan hoe de gemeente omgaat met de verstrekkingen van individuele voorzienin gen in het kader van de Wet maatschap pelijke ondersteuning (Wmo). De Wmo is een zogenaamde raam- of kaderwet. De regels voor de uitvoering van de Wmo zijn vastgelegd in de verordening voorzieningen maatschappelijke onder steuning. De onlangs vastgestelde beleids regels en het besluit zijn een aanvulling op deze verordening. De beleidsregels en het besluit treden in werking na de dag van deze publicatie en liggen kosteloos ter inzage in het gemeentehuis. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges, een afschrift ervan verkrijgen. Voor vragen kunt u contact opnemen met de afdeling Sociale Zaken, bereikbaar via tel.(0180)637777 In de periode van 01/01/2007 t/m 08/02 /2007 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Bredeweg 158 te Zevenhuizen, gedeeltelijk vernieuwen woning (BR/2007/0011) Bredewg 86B te Zevenhuizen, gedeeltelijk veranderen schuur door plaatsen lichtreclame (BR/2007/0012) Bredeweg 20 te Moerkapelle, gedeeltelijk vergroten woning (BR/2007/0013) Beatrixlaan 54 te Moerkapelle, plaatsen dakkapel aan de voorzijde )BR/2007/0014) Noordeinde 57 te Zevenhuizen, plaatsen varianthal (BR/2007/0015) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een bouw vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning/vrijstelling verleend: verzonden 6/2/2007: Knibbelweg 73 te Zevenhuizen, vergroten woning (BL/2006/0048); Wethouder Kreftlaan 9 te Zevenhuizen, vergroten entree woning (BL/2007/0001); Hazeveld 16 te Zevenhuizen, vergroten woning (BL/2006/0047) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uit reiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een ver zoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Graven- hage. Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. VERGUNNING Het college van burgemeester en wethouders van Zeven huizen-Moerkapelle maakt het volgende besluit bekend: Beschikking Nuon Tecno inzake het wijzigen op grond van artikel 8.23 (Wm) van de op 31 juli 1997 verleende oprich tingsvergunning voor een transformatorstation op het perceel Bredeweg 64a, 2752 AB Moerkapelle. Deze beschikking kan vanaf 15 februari tot en met 30 maart 2007 worden ingezien bij de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle. Beroep tegen een beschikking kan tot en met 30 maart 2007 worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wanneer u beroep instelt, blijft een beschik king van kracht, tenzij een voorlopige voorziening wordt aangevraagd bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. In beide gevallen is griffierecht verschuldigd. Beroep kan worden ingesteld door: belanghebbenden, die eerder zienswijzen hebben ingebracht tegen een ontwerpbeschikking; belangheb benden, die zienswijzen hebben met betrekking tot de wijzigingen ten opzichte van een ontwerpbeschikking; belanghebbenden, die redelijkerwijs niet in staat waren zienswijzen in te brengen tegen een ontwerpbeschik king. Inzage Voor inzage en informatie kunt u tijdens kantooruren terecht in het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerka pelle, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen (telefoon 0180- 637777). Voor inzage buiten bovengenoemde tijden kan telefonisch een afspraak worden gemaakt. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm Politie Brandweer 112 0900-8844 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2007 | | pagina 4