ÉBBI "ZEVENHUIZEN MOET EIGEN KARAKTER BEHOUDEN" ECHTE ROLLS ROYCES BIJ ZEVEN DWERGEN BLIJ MET KOM IN DE KAS TOEKENNING BUDGETSUBSIDIE AGENDA JEUGDGROEP WETHOUDER BIJ VROUWEN VAN NU KERKDIENSTEN 18 FEBRUARI "7PvfnhTmzên^moêrkap1llê] Nieuw raadslid PvdA Mariska Arron-de jong WMffi Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 ds. C. Haasnoot; 19.00 uur ds. L.Romein. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur L.C. de Borst. Geref. kerk 9.30 uur drs. Th. Fossen. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 februari 2007 pagina 7 Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst. Herv. Gem. 9.30 uur V.BUC1C, IU...V uur ver. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. L. Groenenberg; 19.00 uur ds. J. van Rossem. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-iocatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek- Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Kwadraad maatschappelijke dienstverlening, Dorpsstraat 75 (gebouw Vierstroom), tel. 0180-631280. Telefonisch- en in loopspreekuur ma. 9.00-10.00 uur. www.stichtingkwadraad.nl, www. info stichting kwadraad. ill. inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle (Weide- plantsoen 20) do. 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Spoedeisende hulp voor die ren, Dierenkliniek Zevenhuizen, Nijverheidscentrum 10, 2761 JP Zevenhuizen, tel: 0180-631458. Moerkapelle - Vrouwen van Nu houdt op woensdag 21 februari haar jaarvergadering. Na de ver gadering ontvangt zij mevrouw M. te Mey, wethouder van Zeven huizen-Moerkapelle. Zij licht de plannen toe die voor de woonkern Moerkapelle en de directe omge- ving gemaakt zijn of worden. Ook mevrouw A. Hoogma is op deze avond aanwezig. De avond wordt gehouden in dorpshuis Op Moer, aanvang 20.00 uur. ledereen is we lkom. Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Door het overlijden van Baradina Spekman is er een plaats opengevallen in de fractie van de Partij van de Arbeid. Ma riska Arron-de Jong, nummer 7 op de kieslijst, gaat deze plaats innemen. Na de vervanging van Jaap Staal door Gerard Zweere is zij het tweede nieuwe fractielid binnen de partij. Nadat Mariska ooit een eenmans actie hield om het busvervoer in Zevenhuizen te behouden, werd ze verscheidene malen gevraagd lid te worden van de PvdA. "In 2001 werd ik weer door Baradina Spekman benaderd of ik lid wilde worden. Dan kan je twee dingen doen: Of je blijft langs de zijlijn staan of je wordt lid en gaat daad werkelijk iets doen. Ik ben lid ge worden en heb plaats genomen in de steunfractie." Inmiddels is Arron ook congresaf gevaardigde voor de landelijke en provinciale partijbijeenkomsten. Ze dacht bij de laatste verkiezin gen op een onverkiesbare plaats te staan, zodat ze wat meer tijd had voor haar kinderen, maar Zevenhuizen - De glastuinbouw in Zevenhuizen heeft tijdens het evenement Kom in de Kas dit jaar een bijzondere attractie: een Rolls Royce. Hij staat te pronken naast een motor van dezelfde fabriek die in de glastuinbouw wordt ge bruikt om van aardgas warmte en elektriciteit te maken. Een zoge noemde WK-installatie. Het is de grootste in zijn soort. In Zevenhui zen doen op zaterdag 31 maart ne gen bedrijven mee. Ze zijn open gesteld van 10.00 tot 17.00 uur. De opengestelde bedrijven lig gen aan het Jan Hendrikspad en het Zaaipad. Er worden tomaten, paprika's, rozen, alstroemeria's, snijanthuriums en bloeiende pot planten geteeld. Stroomleveranciers Het thema van Kom in de Kas is dit jaar 'Ondernemend met water en energie'. In Zevenhuizen is goed te zien hoe efficiënt de glastuinbouw daarmee omgaat. In de glastuin bouw wordt al tientallen jaren flink geïnvesteerd in energiebesparing, onder meer in WK-installaties. De glastuinbouw loopt daarmee voo rop. De WK-stroom die niet nodig is op het bedrijf, wordt geleverd aan het net. De glastuinbouw voorziet zo inmiddels in 8 procent van de elektriciteitsbehoefte van huisgezinnen. In tijden van nood kan dat zelfs worden opgerekt tot 15 procent. Voor woningen wor den volgend jaar verwarmings ketels geïntroduceerd die volgens hetzelfde WK-principe werken. Rozen bewegen door de kas Tijdens de open dag kan het pub door het wegvallen van Baradina is ze nu toch raadslid geworden. "Het voelt niet als de plaats inne men van Baradina", zegt Mariska. "Het wegvallen van Baradina is een groot verlies voor de PvdA. Ze beschikte over veel dossierkennis en een groot netwerk. Dat moe ten we weer opbouwen." Hoe wel de PvdA-fractie momenteel uit allemaal nieuwe raadsleden bestaat, kan de fractie bogen op de ervaring van bijvoorbeeld Rob Fermont en Henk Doornhein. "En ik heb in de steunfractie ook alles langs de zijlijn gevolgd. Het is dus niet helemaal nieuw voor me." Ar ron is de tweede vrouw in de raad. liek onder meer terecht bij een rozen- en een paprikateler die sa men een zogeheten energiecluster vormen. Doordat de warmtebe hoefte van beide teelten zo veel verschilt, kan voor beide bedrijven met één WK-installatie worden volstaan. Eén van de twee open gestelde rozenbedrijven heeft een mobiel teeltsysteem. Om de rozen te oogsten hoeven de medewerk ers niet meer alle rozenplanten langs. De rozen komen naar de oogster toe. Die kan op één plek in de kas blijven staan. Dat heeft allerlei voordelen. De teler kan de bezoeker alles vertellen over dit nieuwste staaltje teelttechniek. Activiteiten voor het hele gezin Op de opengestelde bedrijven zijn allerlei aantrekkelijke activ iteiten georganiseerd voor het hele gezin. Voor de kinderen is er onder andere een springkussen en een suikerspinnenkraampje. Ook is er een kleurwedstrijd, kan er paard gereden worden en is er schminkgelegenheid. Verder is er een rozen- en gerberashow en een tentoonstelling van oude tuinbou- wwerktuigen en zijn er demon straties bloemschikken. Eveneens present zijn de volkstuinverenig ing Zevenhuizen en een kunste naarsvereniging. Een hovenier presenteert in zijn buitenkeuken lekkere hapjes van (uiteraard) kas- groenten. Rolschaatsvereniging Rolling '90 verrast de bezoekers met bijzondere rolschaatsdemon- straties. Voor meer informatie: www.ko- mindekas.nl naast Aafke Hoogma, die raadslid is voor Gemeentebelangen. "En we hebben natuurlijk een vrouw als wethouder." Ze vindt het jam mer dat er zo weinig vrouwen in de raad zitten: "Dat geeft een an dere sfeer. Het is broodnodig dat daar verandering in komt." Zevenhuizen Door haar werk bij een woning corporatie, gaat haar interesse uit naar volkshuisvesting. Daar naast volgt zij de ontwikkelin gen rondom de WMO met veel belangstelling en hebben sociale thema's haar aandacht. Ook de ontwikkelingen in de Zuidpias Zevenhuizen - Het bestuur en de leidsters van peuterspeelzaal de Zeven Dwergen zijn bijzonder blij met het unanieme besluit van de gemeente om de peuterspeelza len budgetsubsidie toe te kennen. Werd er in 2003 nog besloten tot het afbouwen van de subsidie aan peuterspeelzalen en zag de toe komst er somber uit, nu is de ge meenteraad doordrongen van de belangrijke functie die een peuter speelzaal heeft in de ontwikkeling van peuters naar kleuters. Bij de Zeven Dwergen is het vier dagen in de week een komen en gaan van kinderen tussen de 2,5 en vier jaar die lekker komen spelen, knutse len, lezen en die andere activitei ten doen die hun ontwikkeling op allerlei gebied stimuleren. De groepen zijn maximaal 20 kinde ren groot en bij elke groep horen Zevenhuizen-Moerkapelle - De jeugdgroep Zevenhuizen-Moerka pelle houdt de komende week de volgende activiteiten: 13 februari van 19.30 tot 21.30 uur: Valentijn/week van de liefde, voor jongeren van 12 tot en met 18 jaar in dorpshuis Opmoer; 16 februari van 15.30 tot 18.00 uur: Jip/Jop bus bij dorpshuis Op Moer; 19 februari van 13.00 tot 16.00 uur: sportmid dag, voor jongeren van 10 tot en met 15 jaar in dorpshuis Swanla; 19 februari van 19.00 tot 21.30 uur: streetdance voor jongeren van 12 tot en met 18 jaar in dorpshuis en de fusie met Nieuwerkerk en Moordrecht houdt ze goed in de gaten. "Ik ben geboren en op gegroeid in Zevenhuizen en heb hier altijd met plezier gewoond. Ik hoop dat mijn kinderen met net zo veel plezier hier zullen op groeien en daarom wil ik ervoor waken dat het karakter van het dorp bewaard zal blijven." Ze heeft twijfels bij de meerwaarde van een fusie. "Ik zal het proces kritisch blijven volgen. Ik wil zien wat de voordelen zijn en die vraag moet iedereen zich blijven stellen. De fusie moet geen doel op zich worden, het moet een versterking van de gemeente zijn." twee leidsters. De meeste kinde ren komen twee vaste dagdelen in de week maar is er plek over dan kan een kind extra geplaatst worden. Ook kinderen die een be paalde ontwikkelingsachterstand of een medische indicatie hebben kunnen naar de peuterspeelzaal. Zij krijgen extra begeleiding waar door ze in de meeste gevallen toch goed voorbereid naar het basis onderwijs kunnen doorstromen. Hiervoor wordt samengewerkt met het opvoedbureau en het con sultatiebureau en er zijn goede contacten met de basisscholen. Er is voor de kinderen veel tijd om te spelen zowel binnen als buiten en daarnaast worden er geregeld werkjes gemaakt rondom bepaal de thema's zoals zomer, herfst, winter, lente, Sinterklaas, kerst en pasen. Op Moer; 20 februari van 19.30 tot 21.30 uur: soosavond voor jongeren van 12 tot en met 18 jaar in dorps huis Op Moer; 23 februari van 15.30 tot 18.00 uur: Jip/Jop bus in Le liestraat Zevenhuizen; 27 februari van 19.30 tot 21.30 uur: soosavond voor jongeren van 12 tot en met 18 jaar in Dorpshuis Op Moer; 28 fe bruari van 19.30 tot 21.00 uur: start cursus theatersport in dorpshuis Swanla (opgeven tot 26 februari). Informatie: 06-12839280 of e-mail jeugdgroepzevehuizen-moerkapel- le@hotmail.com. Kijk ook op www. jeugdgroep-zh-mkp.tk

Hart van Holland | 2007 | | pagina 7