AANSTORMEND TONEELTAIENT PRESENTEERT ZICH IN ZEVENHUIZEN SCHRIJVERSAVOND MET ARTHUR JAPIN Zevenhuizen Moerkapelie 7FVENHUIZEN - MOERKAPELLE ACTIVITEITEN -AGEN DA De Zevenster ANBO Musea Zevenhuizen Vogelvereniging Zang en Kleur Dud Verlaat. FOTOCURSUS KEYBOARD-LES SUCCESVOLLE START SAMENSPELGROEP Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 februari 2007 pagina 9 Door Jac Spekman Zevenhuizen - Vijftien kinderen van de musicalgroep van De Ze ven Muzen hebben zaterdag hun toneeltalenten gepresenteerd. Tij dens een bijzondere auditie in de theaterzaal van dorpshuis Swanla werden zij beoordeeld op diverse onderdelen. Zangdocente Margré van Gestel vertelde dat de deelnemers telkens veertig minuten de tijd kregen om een stukje van de onderdelen dans, zang of drama in te studeren en uit te voeren. Vier commissieleden beoordeelden of de jonge deelne mers voldoende talent hebbem om in de talentengroep van De Zeven Muzen opgenomen te worden. De vaste docenten voor dans, Saskia Huijzendveld, voor drama, Mata- sya Kagwa en voor zang, Margré van Gestel, werden geassisteerd door Janouke Goosen, studente muziek en theater. Na een korte instructie begon nen de aanstormende talenten in groepjes aan een dansdemonstra- tie, waarbij niet alleen gelet werd op danstechniek maar ook op dansexpressie. Na een korte pauze was het onderdeel zang aan de beurt. Margré gaf op een bord de toonladder aan en de deelnemers moesten om de beurt de diverse Dansen maakt je blij; er wordt in ieder geval dapper geglimlacht. tonen zingen, die door haar aan gegeven werden. Daarna was het weer een zangrepetitie en mocht ieder individueel haar of zijn zang talenten laten horen. Hierbij werd niet alleen gekeken naar de zang kwaliteiten, maar ook naar de me lodische vaardigheden en de ritmi sche vaardigheden. Bij het onderdeel drama moesten de deelnemers werken met tekst, werd hun spel en inzet bekeken en gaven de juryleden punten voor concentratie en expressiviteit. Alle deelnemers kregen na afloop een certificaat van deelname en daarna kwam het spannendste moment van de middag, de keuze van de commissieleden wie er in de talentengroep worden opge nomen. De gelukkigen gaan na de voorjaarsvakantie na afloop van de normale training van de musical- groep trainen in de talentengroep. Binnenkort wordt er ook auditie gehouden voor de leden van de jongerenafdeling, die bestaat uit jongeren van 16 tot 20 jaar. Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapel- le. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur: 8 maart: Martine Visser. - Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel geopend dinsdag in de even weken (groene container) van 9.15 ut/m 11.30 u - Koninginnedag 30 april van 9.00 tot 17.00 u Het Oranje Comité heeft voor beide aktivi- teiten het thema "Zevenhuizen Prinsheerlijk". 29 en 30 maart kinderkledingspeelgoedbeurs t.b.v. Unicef in de Ger. kerk Dorpsstraat 106 Zevenhuizen. Theater Swanla 24 febr. Sjaak Bral; 3 maart Knijn; 9-10-16-17 maart Polderromance musical Seven Brides for seven brothers; 7 april Quantro Ventos Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur,-welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avond restaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111): 7 mrt., 4 apr., 2 mei, 6 juni, 4 juli, 3 okt., 7 nov. Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in DeZevenster; Fietsen: (1xper 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Ze venhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dinsdag avond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur. 2 mrt en 13 april contactavonden;30 juni jonge vogeldag; 8 sept. keuring/dagshow; 5 okt. en 2 nov. contactavonden. Jaarlijkse tentoonstelling 7 en 8 dec. Kaarten:16 febr.; 16 mrt.; 6 en 20 april; 18 mei; 8 en 22 juni; 6 en 20 juli; 10 en 24aug. DE VIERKAP Klaverjassen: Woensdagmiddag voor de jeugd:iedere 14 dagen; Schilderen: wo.avond, do.morgen en -avond (info: 010-4554051) - St. Welzijn SOOS, in Dorpshuis Op Moer, van 9.30 tot 11.30 uur. Data: 8 maart, 12 april, 10 mei. - Seniorenreis 15 mei 2007 - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. Zevenhuizen - De bibliotheek in Zevenhuizen organiseert in sa menwerking met De Zeven Muzen, De Wereldwinkel en Boekhandel Karssen voor dinsdag 6 maart een schrijversavond met Arthur Japin. Arthur Japin houdt deze avond een voordracht uit en over eigen werk. In 1987 stopte Japin met acteren om een schrijverscarrière te begin nen. In dat jaar ontdekte hij name lijk het historische, maar tot dan toe onbekende verhaal van twee Afrikaanse prinsjes die in het 19- eeuwse Nederland als Hollanders werden opgevoed. Na tien jaar on derzoek publiceerde hij dit histori sche noodlotsdrama in romanvorm als De zwarte met het witte hart. Voor deze roman ontving Japin de ECl-prijs. Inmiddels heeft Japin meerdere boeken op zijn naam staan, waaronder het boeken weekgeschenk van 2006, getiteld De grote wereld. Japins boeken zijn in diverse talen vertaald; ze kregen ook in het buitenland jui chende recensies. Op de schrijversavond van 6 maart is er gelegenheid tot het stellen van vragen en in de pauze signeert de schrijver zijn boeken. Boekhan del Karssen is met een boekentafel aanwezig. De avond begint om 20.00 uur. Kaartjes kunnen vanaf 19 februari gekocht worden tijdens de ope ningstijden van de bibliotheek aan de Dorpsstraat 87 of zijn te bestel len via telefoon 0180-638388 en de website www.bibliotheekze venhuizen.nl. Zevenhuizen - Bij de Zeven Muzen gaat op 26 februari de cursus Digi tale Beeldbewerking onder leiding van Ton de Bruijn van start. De cur sus bestaat uit vijf bijeenkomsten op maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur in het gebouw van de Vogelvereniging te Zevenhuizen. Meer informatie en aanmelden: te lefoon 0180-634383 of via de web site www.dezevenmuzen.nl. De wachtlijst voor keyboardleer lingen bij docent Ben Kramer van De Zeven Muzen is weggewerkt. Nieuwe leerling(en) welkom. Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla is maandag 5 februa- rieen nieuwe samenspelgroep gestart. Deze samenspelgroep is een gezamenlijk initiatief van De Zeven Muzen en De Kleine Trompetter en staat onder leiding van Madeleine Boertje. De samenspelgroep geeft jonge beginnende mu zikanten de kans om ook het samenspel te beoefenen, naast de lessen. lunch in het zand voor mijn huis. Voor de tweede lading kon ik wel de badkamer bereiken. Ik vroeg me af wat ik gegeten had maar het kon van alles zijn. Een paar dagen later, ik leek een beetje op te knappen, kreeg ik hoge koorts. Terwijl het buiten nog 37 graden was, zat ik klappertandend op mijn bed met een trui aan. En mijn gewrichten deden zo zeer dat ik ze niet meer kon bewegen en dus als een invalide me van mijn kamer naar het café en terug bewoog. Mijn enkels verdwenen in de dikke vochtophoping en maakte dat ik voetje voor voetje me moest verplaatsen en niet zonder steun een trap afkwam, ledereen om me heen leek het te hebben, de een na de ander kwam met dezelfde symptomen van de Tjigin Goenja griep waar al veel mensen aan gestorven waren in India. De goten waren met chloorpoeder bedekt (hetzelfde poeder wat na de Tsunami werd gebruikt rondom de lichamen om het verspreiden van bacteriën te beperken) en het ziekenhuis lag vol met kotsende patiënten. Ik ging er liever niet heen. Tegen griep kun je toch niets nemen behalve de paracetamol en de vitaminen die ik al had. Maar toen ik onder de warme douche uitkwam van mijn buurman die me zijn sleutel had gegeven omdat ik zelf geen boiler heb, zag ik dat mijn lijf bedekt was met rode vlekken. Ook dit had ik gezien in de dorpen waar de tji gin goenja heerste dus ik wist dat het een van de symptomen was, maar ik besloot toch mijn bloed te laten testen. De dokter wil me voor Dengue (knokkelkoorts) en lytus testen omdat de sympto men anders zijn als je bent ingeënt. Die avond nodigt mijn buurjon gen me uit om op zijn kamer tv te kijken en met twee vrijwilligers helpen ze me de trap op. Mijn col lega zou de uitslagen vragen in het ziekenhuis en komt met vege tarische parota en niet zo goed nieuws naar boven: "Je hebt Tyfus". Het valt stil in de kamer terwijl ik hem vol ongeloof aan kijk. Ik eet een halve parota en besluit dat het goed nieuws is; ik kan antibiotica nemen. Mijn moe der is bezorgd als ze het hoort, maar de antibiotica slaan snel aan en een week later ga ik alweer aan het werk. Tyfus, wat is het goed om je weer goed te voelen. Meer weten over dit project? Kijk op www.fabindia.blog- spot.nl Donaties zijn van harte welkom op rekening 37.50.32.940 t.a.v. Fabien Schiereck te Amsterdam o.v.v. Project donatie Ami Nadu. i Fabien Schiereck werkt in India bij NGO (Niet Gouvermentele Orga-nisatie) Earth Aid Asia, i waar zij coördinator is van de ij medische afdeling. Ze gaat een centrum op zetten voor gehandi capte kinderen in Tamil Nadu, Zuid India. Ze heeft daar te maken met enorme armoede, i ziektes die in Nederland niet voorkomen en een cultuurver- I schil. In het Hart van Holland wordt u op de hoogte gehouden i van haar ervaringen. Deze week deel 8. Het valt niet altijd mee om in India te wonen. Het zijn letterlijk tropenjaren maar zoals ik eerder al zei, het weegt op tegen de I warme vriendelijkheid van de j mensen waarvoor ik werk en de i kinderen die ik kan helpen. Ik heb me een tijdje niet goed gevoeld, j Al vaker had ik meegemaakt dat I mijn avondeten niet goed viel en met grote snelheid mijn lichaam I moest verlaten, maar nu ging het niet snel weg en bleef ik me slap en energieloos voelen. Na een 'i paar dagen kwam ik uit mijn werk en ging op mijn bed liggen. Meestal ga ik eerst eten maar ik I was kapot en dacht dat een half I uurtje slaap mij goed zo doen. Ik lag nog geen vijf minuten of ik j voelde dat ik moest overgeven. Ik j dacht dat ik het weg kon ademen maar de nood bleef dus ik stond j op om naar mijn wc in de tuin te gaan. Hijgend en puffend vond ik j mijn slippers die ik uit Indiase i gewoonte voor mijn deur laat J staan en ik vond het logisch om I die eerst aan te trekken. Het j bleek echter dat ik daar geen tijd voor had en ik deponeerde mijn

Hart van Holland | 2007 | | pagina 9