GOEDE RESULTATEN MOERKAPELSE JUDOKA'S CLUBKAMPIOENSCHAP BEDRIJFSVOLLEYBAL OP 9 EN 30 JUNI IN DORPSHUIS SWANLA VOORBEREIDINGEN UNICEF- BEURS IN VOLLE GANG BLUNDERS IN DE FINALEPOULE B1EN in INDIA B 7FVENHIIIZEN - MOERKAPELLE. HENGELSPORT TWEE AVONDEN OVER "KNIELEN OP EEN BED VIOLEN" VAN JAN SIEBELINK SCHAKEN StudentenWerk doet grootschalig onderzoek onder studenten JONGEREN LIEGEN TIJDENS SOLLICITATIEGESPREK Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 maart 2007 pagina 11 Zevenhuizen/Moerkapelle - De eerste wedstrijd van het clubkam pioenschap werd gehouden in de Leidsche Vaart ter hoogte van Rijn- saterwoude. De tien deelnemers boden in totaal 25.940 gr vis ter weging aan. Eerste werd J.Klomp met een gewicht 6.820 gr vis, tweede werd J.Kok met een ge- Zevenhuizen - Volleybalclub Nes- selande organiseert ook dit jaar het 't Graanhuys Bedrijfsvolleybal- toernooi Zevenhuizen. Het succes volle evenement, dat alweer zijn 18e jaargang kent, vindt plaats op de zaterdagavonden 9 en 30 juni. Tijdens twee spannende wedstrijd rondes gaan tientallen bedrijven in dorpshuis Swanla de strijd met elkaar aan. Het toernooi is mede bedoeld als een kennismaking met het volleybal en het vergroten van de naamsbekendheid van de plaat selijke volleybalvereniging. Het hoofddoel is echter gezelligheid. De organisatie nodigt alle bedrij ven uit de regio Zevenhuizen uit om het op te nemen tegen de win naar van vorig jaar: 'De Koornmo- len'. Zij wisten in een spannende finale te winnen van 'Autobedrijf wicht van 3.940 gr en derde werd J.van Elswijk met een gewicht van 3.820 gr. De volgende wedstrijd is op zaterdag 31 maart. Er wordt dan gevist in de Rotte (balkegat). Vertrek om 06.30 uur van de par keerplaats La Barque. Voor meer informatie: www.h-z-m.com. Jaap Eindhoven'. Momenteel is de organisatie druk bezig met de voorbereidingen van het Bedrijfsvolleybaltoernooi. Dui delijk is al dat allebei de avonden weer garant zullen staan voor de nodige gezelligheid. De eerste avond wordt verzorgd door Time less Entertainment. Op de slot- avond staat een optreden op het programma van de coverband Su per Groover. Er is een fout rekeningnummer op het inschrijfformulier komen te staan. Het goede rekeningnum mer is 3750.42.261; betalingen via het andere rekeningnummer kun nen hniet uitgevoerd worden. Voor meer informatie en inschrij ving: bedrijfsvolleybal@planet.nl of www.vcnesselande.nl. Moerkapelle - Tijdens de zaterdag 17 maart gehouden judo-kam pioenschappen van Sportschool Leunis in Bleiswijk is er goed ge presteerd door de Moerkapelse afdeling. De deelnemers waren tijdens dit jaarlijkse toernooi inge deeld naar leeftijd en gewicht. In de klasse tot 60 kilogram behaal de Florens van der Spek moeite loos zonder verliespartij de eerste plaats. Bij de 8- en 9-jarigen pres teerde Dennis van de Bos bijzon der goed. Zonder een verliespartij bereikte hij de finale. Hij moest echter zijn meerdere erkennen in Sam van Wingerden uit Bleiswijk. Met slechts een verliespartij tegen Zevenhuizen - De Hervormde en Gereformeerde kerken organis eren twee discussieavonden in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat 106 over het boek van Jan Siebelink 'Knielen op een bed violen'. Dit boek kreeg vorig jaar de AKO-literatuurprijs 2006. Degenen die vragen heb ben naar aanleiding van het boek zijn welkom op woensdag 21 maart of 28 maart om 20.00 uur. De avonden staan onder leiding van dominee Hans van Walsum en dominee Jaap van den Akker uit Zoetermeer Christiaan van der Gaag plaatste Mark Smaal zich voor de afvalron- des. Mark plaatste zich uiteinde- lijkvoor de finale, waar hij weer tegen Christiaan moest vechten. Deze bleek wederom de sterkste. Met diverse winstpartijen en een gelijk spel in de voorrondes plaatste Jaap Weerheim zich voor de afvalrondes. In de finale bleek hij niet opgewassen tegen Jeroen Jacobs. Ton Reijneveld behaalde de derde plaats, een zeer goed re sultaat als je voor de eerste keer meedoet aan judowedstrijden. Een hele spannende wedstrijd was er tussen Floor Stoffels uit Noot dorp en de Moerkapelselse Mark Zevenhuizen - In de Gerefor meerde Kerk wordt voor donder dag 29 en vrijdag 30 maart een kinderkleding- en speelgoed beurs georganiseerd ten gunste van Unicef. De zomerkleding en het speelgoed (alles schoon en in goede staat) kunnen thuis geprijsd worden (maximaal 42 stuks). De prijslijsten kunnen op gehaald worden op de Perkstraat 55, de Kratonlaan 134 en de Bo- slaan 52 en in Moerkapelle op Beatrixlaan 22. van der Kooij om de derde plaats. Na de reguliere speeltijd en twee maal een verlenging won Mark nipt op beslissing scheidsrechter. Verder waren er derde plaatsen voor Lars Geitenbeek en Job Noor- land. Geen enkele deelnemer ging met lege handen naar huis, na af loop kregen alle sporters een her- inneringsprijs mee. Iedere dinsdagavond en donder- middag wordt er getraind door de judoka's van sportschool Leunis in dorpshuis Op Moer. Voor meer informatie:0182-615576 of sportschool.leunis@hetnet.nl Kleding en speelgoed kunnen in geleverd worden op donderdag 29 maart van 9.00 tot 18.30 uur. Ook daar kan geprijsd worden, maar dan maximaal 30 stuks. Eenderde van de opbrengst is bestemd voor Unicef, de rest is voor de aanbieder. De verkoop vindt plaats op donderdag 29 maart van 19.30 tot 21.00 uur en op vrijdag 30 maart van 8.30 tot 11.00 uur. Voor meer informatie: 0180-633971 of 0180-633381. Fabien Schiereck werkt in India bij NGO (Niet Gouvermenteie Orga-nisatie) Earth Aid Asia, waar zij coördinator is van de medische afdelihg. Ze gaat een centrum op zetten voor gehandi capte kinderen in Tamil Nadu, Zuid India. Ze heeft daar te maken met enorme armoede, ziektes die in Nederland niet voorkomen en een cultuurver schil. In het Hart van Holland wordt u op de hoogte gehouden van haar ervaringen. DEZE WEEK DEEL 11. In Mamallapuram worden jaarlijks cncketwedstrijden gehouden. Cricket hier is als ons voetbal, iedereen speelt het en de nationa le wedstrijden worden gevolgd en bediscussieerd. En ieder dorp heeft een cricketteam. Mamallapuram heeft er drie omdat het uit drie gemeenschappen bestaat: de vis sers, de Dalits (laagste kaste) en de stadsjongens (de middenstanders d'e uit verschillende families, kas- 'en en zelfs staten komen). Anand 1 eeft samen met zijn broers een restaurant in Mamallapuram. Hij slaagt over zijn team dat steeds ut elkaar valt. "De stadsjongens rijn geen eenheid, ze komen alle maal uit verschillende families ter wijl de tegenstanders allemaal iamilie van elkaar zijn. We winnen ue wedstrijd maar dan is het ach- sraf altijd vechten en dat verlie zen we, we komen niet voor ikaar op zoals de andere teams. 'at is onze maatschappij in het klein." Je metafoor fascineert me. In het afgelopen jaar heb ik veel gezien van de verwoestende rol die het xaste-systeem op India heeft. Het ioudt zichzelf in stand doordat mensen ervan overtuigd zijn dat alleen hun eigen kaste te vertrou wen is. Waar wij in het westen worden opgevoed met het idee dat als je maar je best doet, je veel kunt bereiken, is dat in India zo goed als onmogelijk. Je blijft Dalit, je blijft visser ook al doe je nog zo je best op school. De jonge generatie begint in te zien dat er iets niet klopt. De stu denten uit de laagste kaste krijgen studiebeurzen en bezatten zich van het geld want hun ouders zijn helemaal niet arm (niet allemaal) en de arme mensen uit de hogere kasten kunnen nergens op reke nen omdat de overheid er van uit gaat dat die gesteund kunnen worden door hun 'eigen' mensen. Daarmee houdt de overheid het systeem in stand, want het moe digt mensen aan alleen om te kij ken naar de mensen uit hun eigen kaste. De maatschappij versnippert en een nieuw probleem ontstaat: individualisering in een land waar mensen geen besef hebben van individualiteit. Tijdens een cricket wedstrijd roept de coach iets naar zijn spelers. Maar de coach is niet van dezelfde kaste en de speler is woest; wie is hij om me terecht te wijzen en wie neemt het voor mij op? Het nieuwe team is verre van een team omdat de spelers niet bereid zijn een nieuwe groeps identiteit aan te nemen. Een tafel verderop zit een stel jonge studenten die me ergeren. Een meisje met drie jongens en ze gedraagt zich aanstellerig. Ze praat te hard en daagt de jongens voortdurend uit. Totaal tegen alle culturele voorschriften in. Wie kan haar verwijten dat ze zich als een prinses voelt en gedraagt tussen haar aanbidders. Slechts weinig vrouwen van haar leeftijd mogen zich vrij bewegen tussen leeftijd genoten van de andere sekse en hoewel haar vader haar die vrij heid geeft, is ze niet in staat ermee om te gaan. Pas als meerdere vrou wen zich vrij kunnen maken en ontdekken welk beeld de eerste generatie studentes heeft achter gelaten, zullen zij in opstand komen en vechten voor gelijke rechten en eisen om meer te zijn dan een lustobject voor hun mede studenten. India heeft honderd jaar sociale ontwikkeling in te halen en met het enorme verschil in achtergrond en cultuur, kan ik niet wachten om te zien wat er gaat gebeuren. De stadsjongens zijn voor de vier de keer in vijf jaar op zoek naar een nieuw team omdat een aantal weer beledigd opgezegd heeft. Ze hadden nog wel gewonnen. Meer weten over dit project? Kijk op www.earthaidhol- land.nl Donaties zijn van harte welkom op rekening 37.50.32.940 t.a.v. Fabien Schiereck te Amsterdam o.v.v. Project donatie Ami Nadu. Moerkapelle - Het derde team van schaakvereniging Moerkapelle heeft haar laatste wedstrijd met 6-2 verloren van Papendrecht/AI- blasserdam. Sander Marijt won als enige, verder behaalden Matthias Freeke en Henk Doornhein een re mise. Hierdoor is het derde team als middenmoter geëindigd, een goed resultaat na de promotie van vorig seizoen. Ook nadert het einde van het sei zoen van de interne competitie en dat betekent dat de finalepoule is begonnen. De beste zes schakers spelen allemaal een keer tegen elkaar en gaan uitmaken wie de nieuwe kampioen van schaakver eniging Moerkapelle wordt. In de eerste ronde werden er veel blunders gemaakt. Hugo van Elte- ren speelde met de witte stukken tegen Arno Luinenburg, na een blunder in het middenspel raakte Hugo een stuk kwijt en kon enkele zetten later opgeven. Hetzelfde gebeurde in de partij tussen Dick Bac en Wouter Vroegindeweij, Wouter stond beter in het eindspel maar gaf plotseling een stuk weg, hierdoor won Dick eenvoudig. In de laatste finalepoule partij was er een overwinning te noteren voor Gerard van Ommeren, Gerard buit te kleine voordeeltjes uit en kwam steeds meer pionnen voor te staan waarna André zich gewonnen gaf. In de tweede groep behield Maar ten Vroegindeweij zijn koppositie door te winnen van Boudewijn Weijermars. Verder won Ad Voer man in het eindspel wel erg veel pionnen van Kevin Bakker waar door hij weer een overwinning kon bijschrijven en speelde Walter van den Berg alweer een sterke partij. Na de remise van vorige week kon hij nu ook Jan Blok op remise hou den. Bij de jeugd werd er al leen vriendschappelijk ge speeld. Geert v/d Hoek en Bart Mauritz gaven allebei hun dame weg waarna tot remise werd be sloten. Verder was er een goede overwinning van Peter Elffers op Arie Ymker en won Johan van Kre velen van Jos van der Waal. Een grootschalig onderzoek onder 5000 jongeren heeft uitgewezen dat jongeren niet altijd eerlijk zijn tijdens een sollicitatiegesprek. Er wordt gelogen over belangrijke gegevens zoals personalia, werk ervaring of opleiding. Eén op de drie jongeren geeft toe dit wel eens te hebben gedaan. Van de ondervraagde jongeren gaf 13% aan af en toe niet eerlijk te zijn tijdens een sollicitatiege sprek. 17% liegt alleen als ze meer kans maken hierdoor de baan te krij gen. Zij passen gegevens zo aan, zodat deze gunstig aansluiten op de functie eisen. Er zijn zelfs jongeren die aangeven altijd te liegen tijdens een sollicitatiege sprek. Bijna 68% van de ondervraagden gaf aan dat ze dat nooit zouden doen. Er wordt dus gelogen, maar wat wordt er verder gedaan om een betere indruk te maken? Bijna 80% van de jongeren geeft aan zich netjes kleden als zij op solli citatiegesprek gaan. Hiervan gaat 12% altijd strak in pak naar een gesprek en 9% trekt kleding aan die hij of zij dagelijks aanheeft. Dit onderzoek is gedaan door Stu dentenWerk en gehouden onder ruim 5.000 studenten in de leef tijdscategorie 16 tot 26 jaar.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 11