HOLE IN ONE, WENSEN VOOR EEN LEEFBARE, GEZONDE AARDE OPEN DAG DE ZEVENSPRONG OP 27 MAART BOSKOOP Midgetgolfclub De Trekvogels CARNAVAL-CD KROOSHAPPERS GIFTEN VOOR CONCORDIA CONDITIETRAININGEN IN HET GOUWEBOS GOEDE DOELEN KRINGLOOPWINKEL VOOR BOSKOOP Nationale Boomfeestdag Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 maart 2007 pagina 13 Door M. Lindhout Boskoop - Midgetgolfclub De Trek vogels hield als opening van het seizoen haar jaarlijkse nationaal toernooi op de clubbaan aan de Azalealaan. De club speelt op korte banen van zo'n 6 meter lengte. De banen dragen namen als venster, stompe kegel,passage, zig-zag en rechte baan. Alhoewel de club niet groot is, is het op de clubavond op dinsdag gezellig druk. Er moet ten slotte wel getraind worden. Nadenodigeomzwervingen kwam de club op deze plek terecht, deels kan daaruit de naam worden ver klaard. Sinds 1980 is Boskoop de vaste, mooie stek; er is een flinke kantine, de banen zijn ingebouwd in de beplanting en er is intussen ook een jeu de boulebaan. In de zomer is het terras een aangename verpoosplaats. Midgetgolf Landelijk zijn er 45 verenigingen die vallen onder de Federatieve Ne derlandse Midgetgolf Bond. De on geveer 900 leden zijn ingedeeld in vier districten, De Trekvogels spe len in district West. Er zijn twee af delingen: korte en lange banen. In Boskoop is er alleen de korte baan met verschillende hindernissen. Ballentas Of je nu een team uit Appelscha of Nuth ziet spelen, er wordt ge sjouwd mettassen of koffertjes. Als die opengaan zie je allerlei soorten balletjes. Secretaris Ed van Voskui len verzekert dat de balkeuze echt invloedrijk kan zijn. Hoe snel is de baan, is er stroefheid, hoe ver wil je een bal van de grond afkrijgen. De grootte, gewicht en veerkracht gelden volgens toegestane regels. Zeker in deze wedstrijd was de wind een tegenstander van for maat. Dan helpt een zwaarder bal letje niet meer. Op sportief gebied is de club rede lijk succesvol geweest met teams tot in de hoogste klasse. Vandaar ook dat Ed stelt dat zo'n toernooi weer een opkikker is. "Het brengt je weer bij de les, want na de win ter moet de conditie en de sou plesse weer terugkomen. Bedenk dat hier gespeeld wordt om pres taties neer te zetten." De meer dan 100 deelnemers van zaterdag en zondag sloegen niet zo maar een balletje. Uiterste concentra tie, zoeken naar de juiste houding, rekening houden met de richting van de wind. Zo simpel is een balle tje slaan niet. De secretaris speelt zelf om te ontspannen maar wel Sinds 1980 is Boskoop de vaste, mooie stek. met de drive om met inspanning tot leuke slagen te komen, liefst natuurlijk een hole in one op één van de 18 banen. Met de club gaat het buiten het sportieve aspect ook goed. Op zaterdag- en zondagmiddag zijn de banen open voor recreanten. "Echt, midgetgolf is een populaire bezigheid aan het worden. Kinder partijtjes zijn er regelmatig. Zelfs een gezelschap kan komen spelen met als afsluiting een barbecue." Ed van Voskuilen is optimistisch over de club waar hij al heel lang secretaris van is. Uitslagen Er werd gestreden om te win nen. Ed van Voskuilen, Wendy van Luypen uit Ridderkerk,Els van der Stroom en Zoetermeer 1 waren de winnaars. De prijzen bestonden uit bomen en planten, een prima pro motie voor het groene Boskoop. Boskoop - Carnaval leeft in Boskoop. Vorige maand werd het uitgebreid gevierd. Er wordt een cd uitgegeven met daarop een fotoverslag van carnaval 2007. De cd is te verkrijgen door 7 euro over te maken (tot 11 april) op 309821347 ter attentie van C.V. De Krooshappers te Boskoop, onder vermelding van naam, adres, woonplaats en telefoonnummer. De CD-Rom wordt dan zo spoedig mogelijk thuisbezorgd. Jubileumfeest De Krooshappers bestaan 33 jaar. Op 14 april is er een jubileumfeest yoor leden en in oktober worden eesten gehouden met nationale topartiesten. Boskoop - De christelijke muziek vereniging Concordia Boskoop heeft onlangs vanuit het VSB Fonds een gift van 10.000,-ontvangen, et geld wordt gebruikt om nieuw mstrumentarium aan te schaffen, ^vaaronder een drietal sousafoons, e=n hobo en een nieuw klokken spel, die tijdens het laatst gehou- concert in de Plantariumhal icieel in gebruik zijn genomen, jdens de aubade op Koninginne dag hoopt de vereniging de ove rige instrumenten te presenteren, evenals de benodigde uniformen. Naast deze bijdrage heeft Concor dia de toezegging dat er vanuit het Prins Bernhard Cultuurfonds een bedrag van 6.500.- tegemoet kan worden gezien. Concordia is ontzettend blij met deze financië le ondersteuning, naast de onder steuning vanuit het Jongerenfonds Boskoop, het C.Mesmanfonds en het C.Verboomfonds waarvoor al eerder voor dit doel forse bijdra gen mochten worden ontvangen. Boskoop - De loopgroep van AV'47 gaat vanaf 26 maart gedurende de zomermaanden op maandag avond van 19.45 tot 20.45 uur in het Gouwebos trainen. Op deze avond wordt getraind op basis snelheid en looptechniek. Iedere loper wordt bij de training bege leid en het programma wordt af gestemd op persoonlijke capaci teiten. Start is bij de parkeerplaats aan het Noordeinde. Om kennis te maken met het lopen kan ge durende zes weken gratis meege- traind worden. Enige loopervaring is wel vereist. Voor meer informa tie: 0182-640355. Boskoop - In het winkelcen trum aan de Linnaeusweg opende vorige week dinsdag de Kringloopwinkel Boskoop. De winkel draait volledig op vrijwilligers. De opbrengsten zijn bestemd voor goede doe len welke door het stichtings bestuur periodiek worden gekozen. "Er is lang gewerkt aan de voorbereiding, maar nu is het eindelijk zover", zegt voorzitter en initiatiefneem ster Marijke de Nijs uit Bos koop. "We hebben zo'n 100 vierkante meter winkelruimte met kleding, gebruiksartike len, boeken, speelgoed en zovoort. Alleen meubelen en andere grote zware dingen verkopen we niet." De winkel is open van dinsdag tot en met zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Voor meer informatie 0172- 462949,06-51024401 of www. kringloopwinkelboskoop.nl Boskoop-Doorde(combi)groepen 6 en 7 van de Boskoopse basis scholen wordt vandaag, woens dag 21 maart, de 50e Nationale Boomfeestdag gevierd. Vanwege het jubileumjaar worden er di verse activiteiten georganiseerd. Uiteraard staat ook dit jaar het planten van een boom centraal. Op alle schoolpleinen wordt ter gelegenheid van de nationale boomfeestdag een kastanjeboom geplant. Basisschool de Brug (lo catie Populierenhof) plant de boom tijdelijk bij de Proeftuin van Holland (Rijneveld 153). Dit vanwege de renovatie van het schoolplein. Wethouder Schota nus hield de kinderen vanmorgen met het planten van de boom. Omdat het dit jaar de 50e maal is dat de Nationale Boomfeestdag wordt gevierd, heeft Koningin Beatrix een persoonlijk verzoek gedaan. Haar wens is dat ieder een zich inzet voor een leefbare, gezonde aarde. Als antwoord op het verzoek schrijven de leerlin gen van de deelnemende klassen een wens voor de aarde en han gen deze wens in de boom die zij planten. Daarnaast schenkt de gemeente Boskoop aan de deelnemende klassen bijpassend lesmateriaal in de vorm van een ideeënbundel met spelactivitei ten, een bomenpaspoort, een herinneringsvaantje en voor ie dere deelnemer het Care For Tree polsbandje. Dit polsbandje, dat voor een nieuwe rage onder de jeugd moet gaan zorgen, staat symbool voor een gezonde groe ne en schone wereld. De Stichting Nationale Boom feestdag heeft als doelstelling kinderen kennis en respect voor de natuur in hun directe leefom geving bij te brengen, zodat de kinderen zich daadwerkelijk gaan inzetten voor het behoud en de bescherming van bomen en na tuur. Deze doelstelling sluit prima aan bij de Groenstructuurvisie van de gemeente Boskoop en wens 4 van de Boskopers: breng de groe ne identiteit ook in de openbare ruimte tot uitdrukking. leden) samen aan een prettig leef- en werkklimaat, ledereen heeft hierin zijn eigen taak. Belangstellenden zijn tijdens de open dag van harte welkom aan het adres Klaverblad 49. Boskoop - 25 jaar inmiddels zet Christa Brouwer zich in voor de EHBO deling Boskoop. Zij ontving voor haar jarenlange onbezoldigde ii zet het EHBO-speldje uit handen van Jan Sieferink. Boskoop - Bij de Jenaplanschool De Zevensprong wordt dinsdag 27 maart van 8.45 tot 15.00 uur een Open Dag gehouden. Wie de school binnenwandelt, zal zich snel verbazen over wat er allemaal gebeurt. In een hoekje zijn twee kinderen bezig met een natuur- kundeproef. Ergens anders is een groepje kinderen met een ouder een leestekst aan het bespreken, terwijl in het groepslokaal kinde ren aan het rekenen zijn. Er vindt een veelheid aan activiteiten plaats. Achter al die bedrijvigheid schuilt een uitgekiend systeem: het Jenaplan. Dit schoolmodel werd door de Duitse opvoedkundige Peter Pe tersen in de stad Jena ontwikkeld. Van de school wilde hij een echte leef- en werkgemeenschap maken. De persoonlijke ontwikkeling van het kind stond voor hem voorop. Ook op de Zevensprong werken allen (kinderen, ouders en team-

Hart van Holland | 2007 | | pagina 13