SPETTERENDE MUSICAL ONDER LEIDING VAN INGRID LODDER m Waddinxvener Waddinxveen leeft! in het nieuws... L week van de Lentekriebels INWONERS GEMEENTE WADDINXVEEN J LL0NNEN LUIDEN DE LENTE IN BIJ KAMELEON NAAR AN INCONVENIENT TRUTH KERKDIENSTEN 25 MAART WADDINXVEEN In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... PAASWORKSHOP Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 maart 2007 pagina 15 èoLa Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. G.G.S. van Hoogstraten. Vrij. Pro. Gem. ds. J.A. Brostrom. Ger. Kerk. 9.30 ds. E. Brink; 16.30 uur leesdienst. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. H.G. van Vliegen. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong; 18.30 uur ds. C. de Jong, Vesper. Boskoop Chr. Ger.kerk. 9.30 uur ds. C. Langbroek; 16.00 uur ds. E.J. van der Linde. Vrij. Pro.gem. ds. J.G. Amesz. Ev.Gem.Parousia. 10.00 uur Arie Baak (Wellantcollege). Chr.gem. Bethel 9.30 uur Tho mas Oskam. De Stek ds. A.J.G. Dronkert. Zijdekerk ds. E. Baljet. Dorpskerk dr. R. de Reuver. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gou da, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen -In de aula van het Coenecoop College vinden 30 en 31 maart de jaarlijkse voorstellin gen plaats van musicalgroep Re joice. Dit jaar speelt de groep de musical 'De kleine symfonie'. In- grid Lodder schreef evenals voor gaande jaren de tekst voor deze voorstelling. Daarnaast is ze ook de regisseur. De kleine symfonie is gebaseerd op twee bekende ver haallijnen uit de film- en musical wereld: 'The Sound of Music' en 'Sister Act'. Aan de musical doen zo'n 65 kinderen in de leeftijd van 7 tot 20 jaar mee. 35 Anderen staan op de wachtlijst. Volgens Ingrid is dat niet zo vreemd. "De kinderen vinden het erg gezellig bij Rejoice. Ze blijven echt tot hun twintig ste lid en vinden het dan jammer dat ze moeten stoppen. Kinderen die op de wachtlijst staan probe ren we wel bij de voorstelling te betrekken. Aanstormend talent laten we bijvoorbeeld vooraf een liedje zingen." De Rank Ingrid Lodder is geboren in Pa- pendrecht waar ze tot haar 21e woonde. Na haar huwelijk ging ze met haar man in Waddinxveen wonen. Ingrid Lodder is getrouwd met Simon en heeft vier kinderen (9,15,18 en 19 jaar). In het dage lijks leven is ze verpleegkundige op de afdeling Orthopedie in het Groene Hart Ziekenhuis. Ingrid leidt een actief leven. Naast haar werk en gezin besteedt ze veel tijd en aandacht aan het kerkenwerk. Ingrid is diaken bij de hervormde gemeente De Rank. Hier leidt ze een bijbelstudieochtend en speelt ze een actieve rol bij de kinderne- vendienst. Daarnaast collecteert ze ieder jaar voor het Astmafonds. "De Rank is een levendige, nog jonge kerkgemeenschap. Men sen hebben er oog voor elkaar en gaan op een warme manier met elkaar om. Dat zie je bijvoorbeeld na de kerkdienst op zondag. De meeste mensen blijven dan nog wel even koffie drinken en pra ten gezellig wat met elkaar na. De saamhorigheid is groot. Onze ge meente is laagdrempelig en staat open voor iedereen. Als diaken zie je om naar mensen die wat ex tra aandacht nodig hebben, zoals zieken of oudere mensen die niet zo veel familie meer hebben. We begeleiden bijvoorbeeld ouderen die voor onderzoek naar het zie kenhuis moeten, bezoeken hen bij opname of gaan op huisbe zoek. Tijdens feestdagen zorgen we voor een maaltijd of gezellig uitje." Rejoice De musicalgroep Rejoice is ont staan vanuit de kinderclub van de Rank. Inmiddels staat de groep ook open voor inschrijving van le den buiten deze kerk. "In Papen- drecht was ik ook betrokken bij de jeugdclub van de kerk. leder jaar voerden de kinderen van die club tijdens de jaarvergadering een toneelstukje op. Dat was wel leuk, maar niet echt vernieuwend. Na onze verhuizing naar Wad dinxveen sloten we ons hier aan bij de hervormde gemeente. Kort daarna werd de Rank opgericht en daar voelden we ons helemaal thuis. Al in het eerste jaar na op richting werd er een kinderclub/ musicalgroep gevormd. In die tijd waren daar zo'n dertig kinderen bij aangesloten. Deelname aan de musical was min of meer vanzelf sprekend als je lid was van de club. Ik wilde graag een aantal vernieu wingen doorvoeren. Ik besloot zelf een musical te schrijven en de groep los te koppelen van de kinderclub. Op die manier werden aanwezige talenten uit de kinde ren naar boven gehaald. Aanvan kelijk was niet iedereen bij de kerk enthousiast. Een aantal mensen was bezorgd, dat het optreden door de combinatie van toneel, zand en dans te ver van het geloof kwam te staan. Niets bleek minder waar. De musicals waren een groot succes en verhoogden bij de kin deren juist hun geloofsbewustzijn. Inmiddels is de musical niet meer weg te denken. Vanaf december zijn we met 65 kinderen en 35 vol wassen vrijwilligers actief bezig met de uitvoering. Onder leiding van pianist Peter Brinkhorst speelt er een 5-koppig orkest. Peter be werkt bestaande liedjes en maakt ze zo geschikt voor de musical. Dit jaar is het thema muziek. De ver haallijnen van The Sound of Music en Sister Act worden bij elkaar ge bracht en in elkaar geweven door drie groepen die ik in de kleine symfonie heb toegevoegd: novi ces, hofmeisjes en monniken." Als de musicals zijn gespeeld werkt Ingrid al direct aan de voor stelling van het volgende jaar. "De kinderen krijgen direct na afloop een inschrijfformulier voor het komende jaar mee. Dat is nodig omdat de verhalen die ik schrijf volledig op de deelnemende kin deren zijn afgestemd. Ik moet dan natuurlijk wel vooraf weten wie er meedoen. Mijn fantasie begint direct na de voorstellingen te wer ken en het verhaal krijgt vaak ge stalte tijdens de bergtochten die we in de zomervakantie maken. In augustus en september als de kinderen weer naar school gaan, komt het als vanzelf op papier. Die inspiratie haal ik uit een 'lijn tje naar boven.' In december gaan de repetities van start en zo'n 4 maanden later zijn we dan weer helemaal klaar voor een nieuw spetterend optreden." Waddinxveen - Met het oplaten van ballonnen, met daaraan kaart jes met lieve wensen, zijn de of ficiële start van de week van de Lentekriebels. Alle kinderen van basisschool De Kameleon lieten een ballon op met een zelf verzon nen berichtje voor de vinder, met hun eigen 'lentekriebel'. Hiermee is de Week van de Lentekriebels officieel begonnen, een week waarin relationele en seksuele vor ming centraal staan. Basisscholen in het hele land nemen deel aan bit project. De GGD Hollands Mid den ondersteunt 24 basisscholen ln de regio bij de voorbereidingen. Alle scholen die meedoen aan de Week van de Lentekriebels be schikken over een lespakket speci aal samengesteld voor de groepen 1 tot en met 8. Aandacht voor relationele en sek suele vorming in het basisonder wijs is volgens de GGD van groot oelang. Kinderen worden via me dia als televisie en internet steeds vaker geconfronteerd met seksueel getinte beelden. Deze beelden zijn vaak eenzijdig, rolbevestigend en weinig gevoelsmatig. Daarom acht e GGD het belangrijk als thuis en op school daar goede en juiste in formatie tegenover wordt gezet. de Week van de Lentekriebels ls er daarom aandacht voor nor men en waarden rondom relaties Waddinxveen - Het Platform Duur zaam Waddinxveen en De Wind- vogel nodigen inwoners van Wad dinxveen uit de vertoning van Al Gore's 'An inconvenient truth' bij te wonen. Met het vertonen van de film willen beide organisaties Waddinxveners bewustmaken van de gevolgen van klimaatverande ring. De film wordt op 29 maartom 19.30 uur vertoond in de filmzaal van Kreater aan de Kerkstraat 13. Wiebrand Dijksterhuis, wethouder Milieu, neemt na de vertoning het eigendom en beheer van de C02- thermometer aan de Zuidelijke Rondweg in ontvangst. Klimaatverandering staat hoog op de politieke agenda. De film van Gore levert een belangrijke bij drage aan de discussie hierover. De beelden vergroten het besef dat, om mogelijke catastrofale gevol gen van klimaatverandering tegen te gaan, maatregelen moeten wor den genomen. Het Platform Duur zaam Waddinxveen en de coöpe ratieve vereniging De Windvogel vragen al lange aandacht voor de noodzaak van vermindering van C02-uitstoot. De Windvogel biedt wethouder Dijksterhuis het eigendom en be heer van de C02-thermometer aan. Deze 'thermometer' werd in december vorig jaar geplaatst aan de Zuidelijke Rondweg en heeft als doel inwoners van de gemeente inzicht te geven in hun energiever bruik. In de filmzaal is plaats voor hon derd personen. Waddinxveners die de vertoning willen bijwonen kunnen zich inschrijven bij De Pu- blieksbalie van de gemeente Wad dinxveen (0182 624 624). Aanmel ding vindt plaats in volgorde van binnenkomst. Meer informatie over de activiteiten van Het Plat form Duurzaam Waddinxveen en De Windvogels vinden inwoners op www.duurzaamwaddinxveen. nl en www.windvogel.nl. Boskoop - Stichting Boskoop Creatief organiseert voor don derdag 29 maart van 20.00 tot 22.00 uur in het Praathuis aan de Bosweg 2 een paasworkshop die gegeven wordt door Fransje van Pelt. Er wordt een tafelver siering gemaakt in de vorm van een halve bol die bekleed is met mos en eierschalen. Bovenin ko men bloemen en andere mate rialen. De kosten, inclusief ma teriaal, bedragen 19,95. Voor meer informatie en aanmelden: 0172- 212274 of www.boskoop- creatief.nl. en seksualiteit. Kinderen leren hierdoor respect te hebben voor zichzelf en de ander te hebben en krijgen ze vaardigheden die ze no dig hebben in het omgaan met el kaar. Op latere leeftijd zijn zij dan beter in staat keuzes te maken bij het aangaan van relaties. De initiatiefnemer voor het project is het NIGZ, Nationaal Instituut voor Gezondheidsbevordering en Ziektepreventie. Het project wordt gefinancierd door het ministerie van VWS. Lieve wensen de lucht in.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 15