VW AGENTSCHAP IN DAGCENTRUM KORENAER )e Helena, ingebruikname steiger Molen Windlust en opening informatiepunt VVV Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 maart 2007 pagina 23 Lenie Dwarshuis-van den Beek. niet alleen langs deze rivier werden uitgevoerd, maar ook in Duitsland en Engeland bestonden vergelijkbare initiatieven. In de Hollandsche IJssel regio werken sinds 1999 elf overheden al nauw samen binnen het Project Hollandsche IJssel onder het motto 'schoner, mooier, Hol- landscher IJssel'. Ook het Artery project is on derdeel van dit project waarmee het al meteen onderdeel was van een goedlopende regionale samenwerking. Door de Nederlandse, Duitse en Engelse initiatieven te bundelen werd er niet al leen financiële steun gekregen van de Europese Unie, maar werd ook kennis en ervaringen uit gewisseld met deze buitenlandse collega's. Van de eerste tien voorbeeldprojecten, die in de drie landen werden gerealiseerd, werd in het Duits en Engels al een boekje uitgegeven. Wethouder Jacobs kon met trots de Nederlandse uitgave presenteren en het eerste exemplaar werd door hem officieel overhandigd aan de voorzitter van de Stuurgroep Hollandsche IJssel, mevrouw Lenie Dwarshuis-van den Beek. Lenie Dwarshuis was blij dat er een aantal dingen nu concreet te zien is. "Er gaat bij de overheid veel papierwerk vooraf aan de realisatie van dit soort projecten, maar nu kunnen we al een aantal resultaten van dit werk in de praktijk zien." Zij complimen teerde de gemeente Capelle met de realisatie van het Vuykpark, dat de rivier weer naar het dorp heeft gebracht. Namens de Stichting Mo len Kortenoord nodigde voorzitter Maarten Molenaar het gezelschap vervolgens uit om met het historisch zeilschip De Helena een vaartocht te maken naar Molen Windlust in Nieuwerkerk, om daar de nieuwe aanlegsteiger officieel in gebruik te nemen. Nieuwerkerk - Wethouder Eco nomische Zaken Siem van Loon heeft vrijdag gezamenlijk met een aantal cliënten van ASVZ Zuid West de officiële openings handeling verricht van het VVV Agentschap in het Dagcentrum Korenaer bij Molen Windlust. Met het wegtrekken van een aantal vlaggetjes werd het VVV bordje aan de gevel van het mole naarshuis onthuld, waarmee het agentschap in het dagcentrum voor het publiek toegankelijk is geworden. In het dagcentrum kan men terecht voor toeris- tisch-recreatieve informatie over Nieuwerkerk aan den IJssel en het Groene Hart. Eveneens zijn er vele fiets- en wandelroutes verkrijgbaar. Ook worden er de VVV Irischeques en de Nationale Dinercheques verkocht. Ray mond Smits van Waesberghe, di recteur van de VVV Het Groene Hart, sprak van een unieke situ atie, want het VVV Agentschap in De Korenaer is het eerste in Nederland dat wordt bemand door mensen met een verstan delijke beperking. Naast het agentschap exploiteren zij ook de ambachtelijke bakkerij en de theeschenkerij.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 23