f LAATSTE OPROEP VOOR GASTGEZINNEN EERSTE MAROKKAANSE KAASBOER OP BEZOEK IN NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL KAMERMUZIEK AAN DEN IJSSEL OP 24 MAART COMMISSIE ONDERWIJS AKKOORD MET KREDIETVERLENING BOUW SCHOLEN ESSE ZOOM VAKMANSCHAP BIJ WERELDWINKEL TIJDENS AMBACHTENDAG OPEN GOLF DAG GOLFBAAN HITLAND NIEUWERKERK— Hart van Holland; dé krant voor de Zuidpias 21 maart 2007 pagina 25 Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste Marokkaanse kaasboer, Montassir Menouar, die op dit mo ment stage loopt in Nederland, overhandigt donderdag 22 maart een brief aan burgemeester Bont huis. De brief is een antwoord op een eerder verzonden brief van burgemeester Bonthuis aan de burgemeester van het kleine Ma rokkaanse stadje Jereda. Om 15.00 uur zal burgemeester André Bont huis de delegatie speciaal verwel komen in het raadhuis. Het stadje Jereda is door de Stich ting Human-Force uitgekozen voor het kaasproject in het kader van samenwerking tussen verschil lende culturen. Stichting Human Force is inmiddels een aantal jaren intensief met het project bezig om de werkgelegenheid in het Noord Oosten van Marokko te vergroten. In Nederland woonachtige Marok kanen kunnen door middel van een Franchise Concept een eigen onderneming in Marokko opzet ten. Informatie over Human Force De stichting Human Force streeft heeft een positieve blik op ande re culturen. Zij probeert verschil lende culturen met elkaar te laten verbroederen zodat we kunnen profiteren van eikaars talenten. Gezocht wordt naar manieren om met name de nieuwe generatie jongeren te helpen om in de nieu we omgeving of in het moeder land een bestaan met perspectief op te bouwen. Stichting Human Force wil het cultuuridealisme ge bruiken om krachten te bundelen. Met voorlichting en mentaliteits trainingen heeft Stichting Human Force antwoord gevonden op de huidige problematiek voor de overheid, gemeenten en scholen in Nederland. Voor meer informatie: www.human-force.nl projecten. Nieuwerkerk aan den IJssel - De commissie Welzijn, Cultuur en Onderwijs heeft unaniem positief gereageerd op een voorstel van het college om kredieten beschik baar te stellen voor de realisering van een Brede School met daarin twee basisscholen, kinderopvang, buitenschoolse opvang en een kinderdagcentrum voor verstan delijk gehandicapten in de wijk Esse Zoom. Het gebouw, met daar bovenop een aantal appartemen ten, wordt ontwikkeld door Vestia Nieuwerkerk aan den IJssel. Het betreft onder meer de noodza kelijke vervangende nieuwbouw voor de dependances van de Prins Willem Alexanderschool en de Gi- deonschool en het gymnastieklo kaal aan de Rijskade. De Brede School is meer dan een plek waar onderwijs wordt gege ven, het vervult een spilfunctie in de wijk waar gezamenlijke activi teiten worden georganiseerd. Het gebouw is een ontmoetingsplaats voor kinderen, ouders, buurtbe woners; mensen met én zonder handicap. Ook wordt bekeken of het gym nastieklokaal met nevenruimte buiten de schooltijden gebruikt kan worden in samenwerking met de lokale sport- en culturele instel lingen. Aanstaande donderdag wordt tussen de partners van de Brede School een samenwerkings overeenkomst getekend. Deze partners zijn de Gemeente Nieu werkerk aan den IJssel, Openbare Basisschool Prins Willem Alexan der, Protestants Christelijke ba sisschool Gideon, Gemiva-SVG Groep, Stichting Kinderopvang Humanitas en Vestia Nieuwerkerk aan den IJssel De verdere uitvoering van de plannen door Vestia Nieuwer kerk is gericht op een daadwer kelijke realisering eind 2007. De ingebruikname zal dan uiterlijk in augustus 2009 bij de start van het schooljaar 2009/2010 moeten plaatsvinden. De totale investe ring bedraagt €5.486.114,00. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de tweede keer dit seizoen orga niseert Kamermuziek aan den IJs sel een avond voor amateurs. Was het programma van de avond in januari vol, dit keer wordt het wat rustiger: ruim een uur muziek. Het programma is afwisselend: onder andere zang, piano 4-handig, vi ool, piano solo en een sonate voor twee fluiten staan geprogram meerd. Belangstellenden zijn van harte welkom. In plaats van entree wordt een kleine bijdrage in de onkos ten gevraagd. De avond begin om 20.00 uur en vindt plaats in de aula van de muziekschool. Nieuwerkerk aan den IJssel - Terug naar de basis en live genieten van vakmanschap, dat kan op zaterdag 24 maart op de Ambachtendag in en rond de Wereldwinkel. Naast een bamboefluitmaker toont im ker Johan Beckers van Imkerij de Moerbei alle wetenswaardigheden van honing. Van 13.00 tot 15.00 uur is iedereen van harte welkom om de demonstraties en presen taties te bezoeken. Vakmanschap, een ambachtelijk productieproces en hart voor het vak kenmerken de activiteiten en producten van deze ambachtslieden. Op de Am bachtendag delen zij graag met de bezoekers het verhaal achter de bamboefluit en honing. Uiteraard is de Wereldwinkel de gehele dag geopend. Bijen houden dateert waarschijnlijk al uit het oude Egypte. In de loop van de eeuwen ontwikkelde het imkervak zich tot de hedendaagse moderne imkerij met bijenkasten. De tijd van de romantische bijen teelt in strokorven is voorbij, maar imker Johan Beckers beheerst nog steeds de kunst om de bijenkorven zelf te maken. Tegenwoordig wor den bijen gehouden in meerdelige houten of kunststof kasten. Over het houden van bijen, honingbijen en het maken van 'honingkaarsen' kan imker Johan Beckers boeiend vertellen. Voor diegenen die meer willen weten van de bamboefluit, houdt de bamboefluitmaker een demonstratie. Een bamboefluit is een blaasinstrument dat gemaakt is uit een bamboestengel. De wijze van spelen is vergelijkbaar met die van de blokfluit. De toon van de bamboefluit is echter zachter, maar wel heel mooi van klank. Net als bij de blokfluiten is er ook bij de bamboefluit te kiezen uit verschil lende instrumenten van sopraan, via alt en tenor tot zelfs bas. De Wereldwinkel van Nieuwerkerk aan den IJssel is gevestigd aan de Prins Bernhardstraat 7-a, vlakbij het NS station. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur, zaterdag tot 16.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op Golfbaan Hitland vindt zaterdag '4 april een Open Golf Dag plaats. Deze dag wordt geïnitieerd door de NVG (Nederlandse Vereniging van Golfaccommodaties). Over het hele land verspreid doen 50 go'ibanen mee. Op deze dag kan men kennismaken met de golf- spor Voor golfclubs en ballen wordt gezorgd. Een sportieve outfit en schoenen met een grof profiel zonder hak zijn de enige vereisten. -pedaal voor kinderen tot en met jaar zullen er 'juior putwed- stri;djes' worden georganiseerd, in de golfshop zijn deze dag tal i activiteiten en aanbiedingen, or de geoefende golfer bestaat de mogelijkheid om clubs te tes ten Daarnaast wordt door mede werkers van de golfshop om 13.30 oor een modeshow gehouden waar de nieuwste modetrends te z;-n zijn. De meer gevorderde golfer kan °P deze dag terecht op de 9 no'es par 3-baan. ledereen met een baanpermissie (van andere banen is ook toegestaan), een gaPpaspoort, een golfvaardig- "isbewijs of een officiële NGF- icap, kan tussen 12.10 en kosteloos gebruik maken 1 de par 3-baan. Men kan zich vanaf 10.30 uur aanmelden bij de inschrijfbalie. Een starttijd reser veren is op deze dag niet moge lijk. Is men zelf in het bezit van een golfpaspoort, een GVB of een NGF-handicap, dan kan men een speler begeleiden die nog niet in het bezit is van één van de boven genoemde baaneisen. Op deze manier kan men iemand die nog niet bekend is met het golfspel een keertje meenemen de par 3- baan op. Mocht men een kijkje willen ne men op de par 3-baan, maar zelf nog geen golfervaring hebben, en ook niemand weten in de ken nissenkring die zou kunnen bege leiden, dan kan men ook met één van onze 'sterspelers' een aantal holes op de par 3-baan meema ken. Zij zullen het een en ander over golf vertellen en uiteraard hun kunsten aan u tonen. Na afloop van alle activiteiten worden de sportieve prestaties beloond met een drankje in het restaurant. Deskundige personeel is aanwezig om vragen omtrent de golfsport te beantwoorden en advies te geven over golflessen en speelmogelijkheden. Inschrijven voor de diverse activi teiten is vanaf 9.30 uur bij de 'in formatietafel'. Voor meer informatie en voor het Nieuwerkerk aan den IJssel/Regio - Europa Kinderhulp is op zoek naar de laatste gastgezinnen die deze zomer een kansarm kind uit een achterstandswijk voor even uit zijn dagelijkse sleur van el lende willen halen. Het gaat om kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 12 jaar, die hier in de zomer drie weken verblijven bij een gast gezin. Vooral in Nieuwerkerk en Zevenhuizen worden nog nieuwe adressen gezocht, ledereen kan zich aanmelden: jong, oud, alleen staanden en gezinnen met of zon der kinderen, opa's en oma's. Jaarlijks komen ongeveer tweedui zend kinderen uit kansarme gebie den hiervan een vakantie genieten. Daarvan komen er ongeveer 400 in Zuid-Holland terecht. De kinde ren komen uit achterstandswijken in Engeland, Duitsland, Frankrijk maar ook in Nederland en voor malige oorlogsgebieden in Bos nië. Voor hen is vakantie normaal gesproken een onhaalbare droom die nooit werkelijkheid wordt. Voor hen betekent een vakantie meer dan voor andere kinderen. Het is voor hen een steuntje in de rug dat ze in het dagelijkse leven noodgedwongen zo vaak moeten missen. Voor de meeste mensen simpele zaken in het leven, zoals bijvoorbeeld boodschappen doen, een keer naar het zwembad of sa men eten, is voor hen vaak al heel bijzonder. Europa Kinderhulp zoekt in Zuid- Holland ongeveer 50 tot 60 nieu we adressen waar een kind mag verblijven. Hoewel de werving ex tra vroeg dit jaar is gestart en er in januari nieuwe aanmeldingen zijn binnengekomen, is er nog altijd vraag naar adressen. Ed Ringel- berg van Europa Kinderhulp: "We willen zoveel mogelijk kinderen een zorgeloze vakantie bieden. Als je ziet hoe hard die kinderen het nodig hebben; velen leiden een uitzichtloos bestaan. Voor hen kan kennismaken met een 'normaal gezinsleven' net die extra motiva tie zijn om toch vooral hun best te doen op school. Uit ervaring weten wij dat het voor de kinderen de mooiste zomerweken van hun le ven zijn. Zij kunnen er weer tegen en kijken uit naar de volgende va kantie, bij misschien wel hetzelfde gastgezin." De data dat de Europese kinderen dit jaar naar ons land kunnen ko men, zijn inmiddels bekend. Franse kinderen: 1-19 juli, 4-25 juli en 21 juli-11 augustus. Duitse kinderen: 16 juli-augustus, 23 juli-11 augustus. Nederlandse kinderen (onder an deren uit kindertehuizen): 23 juli- 10 augustus. Daarnaast heeft Europa Kinder hulp ook dit jaar een speciaal pro ject voor Bosnische kinderen. Om dat de stichting geen partij kiest, komen zowel Bosniak kinderen (moslim), Bosnisch-Servische kin deren als Bosnisch-Kroatische kin deren naar ons land. De kinderen komen uit heel arme gezinnen, ook zijn er kinderen uit weeshui zen bij. Zij verblijven van 30 juli tot en met 17 augustus in Nederland. Voor meer informatie en aanmel ding: 0180-320379 of www.euro- pakinderhulp.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 25