Binnendijks GEA GRAVESTEIJN TEVREDEN OVER DE VOORTGANG CONCERT GROOT MANNENKOOR GEEN UITZENDING VANUIT BOEKHANDEL MOORDRECHT "VEEL NIEUWE DONATEURS GEEFT JUBILEUM IETS EXTRA'S Moordrecht I Door Karin Heeren Stichting orgelconcerten Moordrecht ff KERKDIENSTEN 25 maart pagina 30 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 maart 2007 Hart van Holland in goed gesprek met iemand die zijn sporen verdiend heeft in de Moordrechtse samenleving. Moordrecht - Bijna een jaar is er vol, een boeiend eerste jaar voor wethouder Gea Gravesteijn. Zij kijkt op een positieve manier terug op het jaar: "Het bevalt heel goed, het is een hele aardige ge meente. Het was tijdens de zitting op het stem bureau voor de provinciale statenverkiezingen dat ik de opmerking kreeg dat ik wel erg veel mensen ken." Bij aanvang van haar periode als wethouder was dat overigens al duidelijk, Gea Gravesteijn voelt zich geen vreemde in de ge meente Moordrecht. Door sportactiviteiten en haar eigen schoolperiode waren er al banden met Moordrecht. Molukse wijk Bij de installatie van het nieuwe college in april vorig jaar kreeg het college een speciale opdracht mee: de raad is van mening dat deze periode daadwerkelijk gewerkt moet worden aan de her ontwikkeling van de Molukse wijk in Moordrecht. Van het college wordt gevraagd een visie te ont wikkelen met betrekking tot de woningbehoefte van de verschillende doelgroepen. Een taak die valt in de portefeuille van wethouder Gravesteijn. Terugkijkend op het afgelopen jaar stelt Gea van Gravesteijn vast dat de gesprekken met vertegen woordigers uit de Ambonwijk constructief zijn geweest. "Er is gesproken over punten uit het ver leden die er nog lagen, de huurharmonisatie en medehuurderschap. De onderwerpen komen heel helder op tafel. We zijn het lang niet altijd met elkaar eens, maar in ieder geval is er voor alle par tijen duidelijkheid gekomen in eikaars verwach tingen en mogelijkheden." Stappenplan "Veel is er niet veranderd", zo verteld de wet houder, "er is nu alleen een formeel stuk waarin die afspraken vastliggen. Het medehuurderschap is natuurlijk een mooie regeling voor iedereen die altijd bij de eigen ouders heeft gewoond of langere tijd voor je ouders hebt gezorgd. Aan de andere kant is er gewoon een grote vraag naar woonruimte. Het is ook de Molukse gemeenschap zelf die het eerst vrijgekomen woningen aange boden krijgt, die uitzondering hebben we wel gemaakt dat een vrijgekomen huis eerst binnen de eigen gemeenschap wordt aangeboden." In de maand april kan de raad een stappenplan van de wethouder verwachten, een stappenplan hoe te inventariseren wat er nodig is, ook in overleg met het gemeentelijk woningbedrijf, hoe de bewoners uit de wijk betrokken zullen worden, wat de wen sen zijn en welke mogelijkheden er zijn. WMO De officiële opening van het ouderenhuis 'Rumah Orang tua tua' is een mooie opstap van de Moluk se wijk naar de WMO, een ander belangrijk dos sier van de wethouder. "Het afgelopen zaterdag geopende ouderenhuis is speciaal voor ouderen zonder indicatie en belangrijk ter ondersteuning van mantelzorgers. Het is tot stand gekomen met provinciale subsidie. Een erg mooi project wat een voorbeeld kan zijn voor de regio." Gea Gravesteijn kijkt met tevredenheid terug op de invoering van de WMO: "In Moordrecht is de aanbesteding goed verlopen. We zijn er in ge slaagd continuering van de zorg te bewerkstelli gen en daar ben ik heel blij om. Tegelijkertijd is er keuze gekomen voor de cliënten die gebruik ma ken van Thuiszorg." In zijn algemeenheid vraagt de wethouder zich wel af of marktwerking nu wel zo goed is voor de zorg. Zij is in dat opzicht wel een voorstander het zogenaamde 'Zeeuw model' waarbij in het bestek is de prijs voor de zorg is op genomen. ledereen die daar aan kan voldoen kan meedoen in de aanbesteding. Gravesteijn: "We moeten denk ik het idee loslaten dat het bij aan besteden om de prijs gaat. Dat idee komt uit het bedrijfsleven. In de zorg zou het ook om kwaliteit kunnen gaan." Participatie van de burger en vraaggericht werken is de volgende stap in de invoering van de WMO. Een klankbordgroep staat de wethouder daarbij voor ogen. Het starten van een project met een lo ket voor wonen, welzijn en zorg staat daarna ook nog op de wensenlijst van Gea Gravesteijn. "Deze kleine gemeente is met heel veel tegelijk bezig, naast deze zaken ook bijvoorbeeld de nieuwbouw voor de scholen en niet in de laatste plaats het fusietraject. Dat vergt veel van de organisatie." Aldus de wethouder. Moodrecht- In de hervormde kerk wordt zaterdag 24 maart een con cert gegeven door het Randste delijk Mannenkoor onder leiding van Arjan Breukhoven. Tijdens dit concert zullen er bekende man- nenkoorwerken gezongen wor den van onder andere Gounod en HandelHet koor wordt begeleid door een strijkensemble onder leiding van Martin de Deugd. Voorts wordt medewerking ver leend worden door Arjen Uitbe- ijerse op orgel, Lydia van Mourik op dwarsfluit en Lennart Moree op piano. Aanvang 20.00 uur, kerk open 19.30 uur. De toegang bedraagt 7,-, kinderen tot en met 12 jaar betalen 5,-. Kaarten zijn verkrijg baar aan de zaal of via: concert- 24maart@gmail.com Door Paulien de Graaf Moordrecht - Nieuwsgierige bezoekers die wel eens een uit zending van Radio Moordrecht wilden meemaken en daarvoor af gelopen zaterdag naar Boekhan del Moordrecht kwamen, stond een teleurstelling te wachten: de geplande boekenweekuitzending van RaMo vond niet plaats bij de boekhandel. Er is 's morgens een start gemaakt, maar vanwege technische problemen is men om ongeveer half tien gestopt en zijn de uitzendingen gecontinueerd vanuit de studio. 's Morgens is Peter Vroegindeweij wel gestart met RaMo Magazine vanuit Boekhandel Moordrecht. "Er hebben hier verschillende schrijvers aan tafel gezeten en ook Monica Hilgerson heeft haar boeken- bladentips gegeven. Maar we hadden problemen met de doorgave via internet: het ge luid was erg slecht. We moesten besluiten om de uitzending hier te beëindigen, want er kwam niet veel meer door dan ruis." Waarschijnlijk zijn de problemen ontstaan door de speciale ADSL- aansluiting die de boekhandel heeft voor de pinapparatuur. "De bandbreedte is waarschijnlijk te smal voor ons." Moordrecht - 25 Jaar geleden werd het initiatief genomen om in Moor drecht orgelconcerten te organi seren op de drie historische orgels binnen de gemeente. Dit leidde in april 1985 tot de oprichting van de Stichting Orgelconcerten Moor drecht. Het jaar 2007 is daarom min of meer een jubileumjaar; dat wordt tot uitdrukking gebracht in de verschillende concerten die door de Stichting worden georga niseerd: -Zaterdag 2 juni: ocaal dubbel- kwartet 'Magnificat' onder lei ding van dirigent Jaap de Wit en organist Margien Uitbeijerse; -Zaterdag 30 juni: organist Wim Magré; -Zaterdag 1 september: organist Martin Zonneberg en de fluitiste Marjolein de Wit; -Zaterdag 13 oktober: organist Harm Hoeve; De concerten beginnen om 20.00 uur en worden gehouden in de Dorpskerk aan het Kerkplein. Bij het samenstellen van de concer ten is rekening gehouden met de wensen die voortkwamen uit de eerder gehouden enquête onder donateurs. Mede door een initia tief vanuit het gemeentebestuur is destijds de Stichting Orgelconcer ten Moordrecht (SOM) opgericht om deze orgels aan een breed pu bliek van orgelliefhebbers te pre senteren. Ook heeft de burgerlijke gemeente vanaf het begin deze activiteiten ondersteund met het verlenen van jaarlijkse subsidies. Sinds enkele jaren worden de werk zaamheden van de Stichting onder steund door een 25-tal donateurs die daarmee 'De Vriendenkring van de Moordrechtse Orgelconcerten' vormen. Het bestuur van de stich ting zou het jubileum graag iets extra's geven door het donateurs aantal flink te laten toenemen. "Wij zouden het zien als een ge schenk ter eren van het jubileum. Het donateurschap kost 15,- per jaar en daar krijgt u nogal wat voor terug, zoals een passe-partout voor alle door de Stichting te organise ren concerten, een boekje met een overzicht van alle historische orgels in Moordrecht en naast de gebrui kelijk vier concerten op het orgel in de Dorpskerk wordt jaarlijks gepro beerd een concert op het orgel in de Ontmoetingskerk of de Rooms Katholieke Kerk te organiseren Voor meer informatie een aanmel ding: 0180-316765, 0182-372697, 0182-373209 of 0182-373414. Moordrecht Herv. gem. 10.00 uur ds. H. Schipper. R.K. parochie St. Johannes 10.00 uur presentatieviering 1e Communie Pastor T. v.d Horst.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 30