EENEN EEN KAARTVERKOOP MEGA HUSICAL DANCE "MOOI HUIS VOOR MOOIE OUDEREN" LAAT DE VOORSTELLING MAAR BEGINNEN I moordrecht. Opening ouderenhuis Rumah Orang tua tuo Koplading Musical Ester in De Zuidpias Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 maart 2007 pagina 31 Aflevering elf van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel iets leuks voor het dorp te doen. Het moest iets groots worden dat door de hele Moordrechtse ge meenschap zou worden gedragen. Boudewijn Luijendijk: "Dat is zeker gelukt. Als ik op de fiets rijd wordt ik regelmatig aangesproken over de musical. Het leeft echt. Aan me dewerking vanuit het dorp en om geving is er geen tekort. Voor het bouwen van de decors is er onder andere hulp van dorpsgenoten, maar ook van de middenstand. Het doel was om met vrijwilligers vanuit diverse geledingen, geza menlijk aan de slag te gaan. Plezier en saamhorigheid zijn daarbij een Gouda/Moordrecht - De kaart verkoop is gestart voor de Mega Musical Dance op 31 maart in de Goudse Schouwburg. Aan deze voorstelling, die geheel in het teken staat van musicals, doen alle groepen van Fit Fun Sports uit Mood recht mee, evenals Diana's Free Aerobic en TOOS uit Wad- d;nxveen, Va Bene en Jazzdans •eeuwijk uit Reeuwijk en Olym- 1 uit Haastrecht. Het geheel zal gepresenteerd worden door Toni belangrijke drijfveer geweest." Bij het organiseren van een productie als deze in Moordrecht kon de or ganisatie geen gebruik maken van een bestaand theater. Om deze reden is de grote Zuidplaszaal om gebouwd tot een echt theater met foyer. Luijendijk: "Het gaat eigen lijk heel goed. We hebben ontzet tend van de voorbereidingen ge noten, maar het is nu tijd voor de voorstelling. We hebben er veel zin in. We zijn met een groep ander half jaar bezig geweest en zeker het laatste halve jaar loopt het als een trein. Eigenlijk kan het nu al niet meer stuk!" Macaroni. Liza Minelli komt live zingen en de familie Von Trapp uit de Sound of Music is een aantal van de kinderen kwijtgeraakt tus sen het publiek. Na afloop vindt de uitreiking van de Mega Musical Award plaats. De middagvoorstel ling begint om 14.00 uur en de avondvoorstelling om 20.00 uur. Kaarten bedragen 11,— en zijn te verkrijgen bij Fit Fun Sports en bij de Goudse Schouwburg. Voor meer informatie: 0182-376177. Foto gemaakt op woensdag 28 februari 2007, 17:29:00. De tijd even stilgezet. Kijken naar twee keer een autoveer over de Hollandse IJssel bij Moordrecht. Moeder neigt naar dochter... Moordrecht - In samenwerking met Gemeente Moordrecht, Plat form Ouderen en Gehandicapten, de Vierstroom Zorgring, Stichting Meander en Zorgberaad Midden holland hebben de Molukse Ou deren Adviseurs een ouderenhuis opgezet aan de Prinses Margriet straat. Zaterdag 17 maart werd het huis in aanwezigheid van Bur gemeester en Wethouders en vele ouderen officieel geopend. "De mantelzorgers in de wijk konden hun taak niet meer aan", vertelt Joke Sapuletej, uitvoerend coördinator ouderenhuis. "Daar naast dreigde de dagopvang aan Land voor Water gesloten te wor den. Toen hebben ze de koppen bij elkaar gestoken en zijn door middel van huisbezoeken gaan inventariseren wat er leeft onder de ouderen in de wijk." Uit het onderzoek bleek dat veel ouderen starten de musical in de Perzische tijd en langzaam gaat het verhaal naar het heden toe. Zonder al te moralistisch over te willen komen, hopen we met dit verhaal toch een boodschap mee te geven." Anderhalf jaar geleden ontstond het idee voor de musical bij Gar- brich Baalbergen, de predikant van de gereformeerde kerk in Moor drecht met de intentie om weer Lint doorknippen en gebed 'Tante' Mina Huwae-Aipassa, een van de Molukse dames die gebruik gaat maken van de dagopvang, Wethouder, burgemeester en anderen: wachtend op de opening. 'Tante' Mina Huwae-Aipassa zet de schaar erin. mocht het lint voor de deur door knippen. Toen alle bezoekers bin nen waren, werd er in het Maleis een gebed uitgesproken als officiële opening. Het huis is ingericht als een gezellige huiskamer, waar verschil lende activiteiten zullen worden aangeboden. "We hebben inmid dels al veel aanmeldingen, maar we hopen dat het een multiculturele opvang zal worden en dat ook niet- Molukse ouderen de weg naar de Margrietstraat zullen weten te vin den." Na de opening werd een klei ne uitgave van het monument dat in de wijk staat overhandigd. Naambord en boeken Wethouder Gea Gravensteijn is erg blij dat de dagopvang van de grond is gekomen: "Hoewel de dagopvang aan Land voor Water uiteindelijk niet gesloten is, heeft de opvang daar een ander karak ter. Dat de opvang daar openbleef was wel de reden dat het erg lang duurde voordat het huis aan de Margrietstraat gestalte kreeg." De gemeente wilde als cadeau een naambord geven voor het huis: "Maar het lijkt wel of het erbij hoort: het is nog niet af!" Om niet met lege handen te komen, had ze een tas met boeken bij zich over Indië. "Ik ben onder de indruk van al deze mooie ouderen, en van de grote opkomst die veel betrok kenheid toont", zei Pieter de Jong, directeur van de Vierstroom. "De dagopvang is een voorbeeld voor de toekomst: het is bedoeld om de mantelzorgers te ontlasten. Dit past volledig binnen de WMO, de nieuwe wet die per 1 januari is in gevoerd en die in de toekomst de maatschappelijke betrokkenheid van de omgeving bij de verzorging van ouderen wil vergroten. Door Natasha Qualm Moordrecht - Na een periode van anderhalf jaar organiseren en oe fenen zal op donderdagavond in 'De Zuidpias' de première van mu sical Ester plaatsvinden. Bij de pre mière zullen de burgemeester en de wethouders aanwezig zijn. Ook op 23, 24 en 25 maart zal de twee uur durende musical voor een uit verkochte zaal worden opgevoerd. Alle 130 medewerkers van de musi cal zijn er klaar voor. De musical gaat over het Joodse weesmeisje Ester die leefde in de tijd van de Perzische koning Ahas- veros, die regeerde van 485 - 465 voor Christus. Ester belande op ad vies van haar oom en voogd Mor- dechai in de harem van de koning in zijn residentie in Susan. Haar oom Mordechai haalde zich de woede op de hals van Haman, een hoge ambtenaar aan het hof van Aoasveros, door hem niet de voor geschreven eer te betonen. Haman ontwikkelde hierdoor een haat tegen het Joodse volk en wist bij de koning te bewerkstelligen dat een plan werd opgesteld om alle Joden uit te roeien. Om het tijdstip waarop deze slachting zou moe ten plaatsvinden werd geloot. Het werd de dertiende van de maand Adar, in het Perzische Poer. Ester, die inmiddels koningin was gewor den, wist dit noodlot voor de Joden een zodanige draai te geven dat van de geplande moordpartij niets terecht kwam. Haman moest zijn snode plannen met de dood be kopen. De ontlading over de over winning op Haman uitte zich in een uitbundig feest dat nog steeds als het Poerimfeest wordt gevierd. Boudewijn Luijendijk, producent van het stuk: "Het is een verhaal van alle tijden. Het gaat over hen die anders zijn. Het oorspronke lijke verhaal is herschreven. We last hebben van vereenzaming en ook de zorg voor zichzelf niet altijd goed kunnen dragen. Wethouder Ron Gast heeft toen de locatie aan de Margrietstraat 3 voorgedragen als goede locatie voor een dagop vang.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 31