rf lo. ooo J STARS BIKEN EN ZWETEN VOOR VILLA PARDOES VOETBALPLAATJESACTIE DE 'SPAARD00S' VOOR VILLA PARDOES SPINNING CH€Q U€ OJf$iKg$ 2007 I Villa Pardoes I fl^REGlQl Doe/ von 40.000 euro gerealiseerd Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 maart 2007 pagina 3 Zes uur lang de sterren van de hemel fietsen. vakantieweek voor 22 gezinnen bij Villa Pardoes. Afleiding met de 'Lion King'. Waddinxveen - Stars on Bikes is zaterdag 17 maart een zinderend succes geworden. De ambitie van sportman in hart en nieren, Pieter Westdijk, om een substantieel be drag bij elkaar te krijgen voor Vil la Pardoes heeft, ondanks dat de verwachtingen al hoog gespan nen waren, de eerste doelstelling ruimschoots overtroffen. Heel persoonlijk gemotiveerd door de ernstige stofwisselingsziekte van zijn zoon Jonathan, heeft Pieter Westdijk velen in zijn enthousi asme meegenomen. Het gezin Westdijk heeft vijf jaar geleden zelf ondervonden hoe belangrijk Villa Pardoes is voor gezinnen waar een kind ernstig ziek is. Waddinxveen - De Jeugd Activitei ten Commissie (J.A.C.) heeft een eigen actie te houden voor Villa Pardoes. Van de voetbalplaatjes actie van de Plus supermarkt heeft de jeugd 12.758 plaatjes bij elkaar gespaard, goed voor 17 albums. Met nog vijf volle gebrachte al bums en extra kaartjes en albums van Plus Rijnart is het totaal ge komen op 25 albums voor Villa Pardoes. Het jeugdbestuur van Be Fair wilde de actie van hun com missie graag aanvullen, en schenkt Villa Pardoes 5 voetballen. Rinske van Villa Pardoes heeft za terdag 17 maart op het complex van Be Fair de 25 albums, plaatjes en de ballen in ontvangst geno men. Namens de J.A.C. heeft Jani- ne van E6 de albums overhandigd. Brian van F5 heeft namens het jeugdbestuur de voetballen over gedragen aan Villa Pardoes. Tij dens de overhandiging kreeg de J.A.C. een pop van Pardoes aan geboden, ze gaan deze een mooie plaats geven in de kantine. Voor het goede doei Minister Gerda Verburg (LNV) kwam een uur mee spinnen voor Villa Pardoes in sporthal De Dreef in Waddinxveen. "Het zindert hier, het is sprankelend", zo sprak zij alle aanwezige spinners toe. Op de vraag waarom zij als minis ter mee doet met een dergelijk evenement was haar antwoord eenvoudig: "Om dezelfde reden als jullie, gewoon voor het goede doel. Als je zelf gezond bent, is het prettig als je iets voor men sen kunt doen die niet gezond zijn." Ook gaf Gerda Verburg mo rele ondersteuning: "Ik ben nu al trots op jullie allemaal. Het is hier een feest, het bruist hier. Denk op moeilijke momenten, en die zullen er zeker komen, aan het goede doel en dan krijg je weer vleugeltjes. Maak samen het doel van 40.000 euro waar, trap het bij elkaar." Vakantie voor 22 gezinnen De spinningmarathon was de hele dag feest, het werd een groot suc ces. In de loop van de dag werd het steeds warmer en vochtiger in de Dreef. Er waren wel veel momen ten met entertainment. Tot aan de laatste minuten bleef de stem ming goed en tot bleven de spin ners fanatiek op de pedalen staan. Onder de enthousiaste begeleiding van Pieter Westdijk tikten de laat ste minuten weg en toen was het tijd voor een uitgebreide cooling- down. Inmiddels waren de vrouw Yvonne en kinderen van Pieter op het podium verschenen en werd het tijd voor de grote finale: de overhandiging van de cheque aan Pardoes en aan Rinske Stege, fond senwerver van Villa Pardoes. Een bedrag van 40.000 euro, goed voor Minister Verburg: 'Ik ben trots op jullie allemaal!" een vakantieweek voor 22 gezin nen. Rinske Stege: "Een hartver- varmend bedrag, ik heb nog nooit zoiets als dit meegemaakt. Jullie zijn fantastisch, dit is uniek." Stars De hele dag was er voor de spin ners van alles te zien en te horen. Naast enthousiaste dj's die de hele dag voor muziek zorgden was er ook het illusionistenduo Winfried en Angelique dat bij de opening van de dag voor spanning zorgden. Gelukkig kwam Angelique ondanks brandende toortsen en houten spiezen steeds weer uit de doos. Jazzdans Reeuwijk-dorp was op een aantal momenten van de dag te zien in een indrukwekkend goed uitgevoerde dans; een spontane bijdrage van dansdocente Miranda Heemskerk aan de marathondag. Ook George Baker heeft een op treden verzorgd. Daarnaast was er een aantal videoboodschap pen van 'stars' die niet aanwezig konden zijn maar wel morele on dersteuning wilden bieden aan de spinners. Ook de stars op het po dium naast Pieter hebben de hele dag gezorgd voor ondersteuning. Uiteindelijk waren alle deelnemers de 'stars' van de dag, de hele dag werden de sterren van de hemel gefietst.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 3