ón êl?êM in NARREN, VOORDRACHTEN, MUZIEK EN LIMERICKS GOED FUNDAMENT GESLAGEN VOOR BOUW HUIZEN WOONPARTNERS RONDT INGRIJPEND RENOVATIEPROJECT AF Boekenbal lof der zotheid' pagina 40 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 maart 2007 Scherts, satire en ironie. Door Natasha Qualm Zevenhuizen - Onder toeziend oog van de toekomstige bewo ners heeft wethouder Bosman afgelopen vrijdag de eerste paal geslagen van de woningen op de scholenlocatie. Hiermee gaf hij het officiële startsein voor de bouw van 14 appartementen, zes star- terswoningen, 12 luxe drive-under woningen en 28 huurappartemen- ten. Het bouwterrein op de Scholenlo catie was voor even veranderd in een feestlocatie. In een grote tent werden genodigden ontvangen en getrakteerd op koffie met gebak. Naast de tent was een metershoge champagnefles geplaatst en daar achter stond de heistelling klaar voor gebruik. Om 15.30 uur wer den de toekomstige bewoners en overige geïnteresseerden welkom geheten door de heer Verburg van Burgland Projectontwikkeling. Hierna nam wethouder Bosman plaats in de heistelling. Met een druk op de knop ging de officiële paal de grond in. Na deze hande ling werd de champagnefles door de wethouder 'ontkurkt' waarbij tientallen ballonnen de lucht in vlogen. Lil Eenmaal in de tent gaf wethou der Bosman een toespraak: "Wie had kunnen denken dat op deze locatie deze woningen gebouwd zouden worden. Nadat het oude schoolgebouw was gesloopt ont stond ruimte voor de bouw van een groot aantal woningen. De nieuwe woningen zullen qua stijl aansluiten bij de karakteristieke woningen die er al staan. Uniek is dat er tegen de komst van de woningen geen bezwaren zijn in gediend. Normaal worden we ge plaagd door bezwaarprocedures. Er zullen huizen gebouwd gaan worden voor jong en oud en in de goedkopere en duurdere prijsklas sen. Met de bouw van de school is het goed verlopen. We hopen dat het met de bouw van de wo ningen hetzelfde zal gaan. Als je wilt bouwen moet je graven tot dat je een goed fundament hebt en dat hebben wij hier letterlijk en figuurlijk gedaan." De wethouder eindigde zijn toespraak met het toewensen van veel woonplezier voor de toekomstige bewoners. Ook de heer Verburg hield een korte toespraak. In zijn toespraak gaf hij aan dat de zojuist geslagen paal niet de eerste, maar eigenlijk de laatst geslagen paal van dit pro ject was. Verburg: "Het slaan van 'de eerste' paal is altijd een bijzon der moment. Vijf december 2005 hebben we de eerste paal van de school geslagen. Twee weken gele den was de opening van de school. Vandaag hebben we weer de eer ste paal in de laatste fase van de bouw geslagen. We willen de toe komstige bewoners feliciteren met dit heugelijke feit." De bijeenkomst was een mooie gelegenheid voor de toekomstige bewoners om hun toekomstige bu ren te leren kennen. Onder het ge not van een drankje kwam de ken nismaking gemoedelijk op gang waarbij ondermeer al verhuistips werden uitgewisseld. Mevrouw Steenwijk, één van de toekomsti ge bewoners: "Het is wel een mijl paal, hoor. Toen wij in Zevenhuizen kwamen wonen werd de school De Eendragt net gebouwd. Onze kin deren zijn er naar school geweest. Nu is de school afgebroken en ko men we zelf op deze locatie te wo nen. Ik krijg er steeds meer zin in." De toekomstige bewoners moeten nog even geduld hebben. Volgens planning zijn de eerste woningen in het laatste kwartaal van 2007 klaar en worden de laatste wonin gen in het tweede kwartaal van 2008 opgeleverd. Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - Twee narren vormden de rode draad tij dens het Boekenbal dat op dinsdag 13 maart in de bibliotheek Rei gerhof gehouden werd. Met het Boekenbal werd traditioneel de Boekenweek geopend die dit jaar in het teken staat van 'Lof der Zot heid', vol met scherts, satire en iro nie. Tijdens het Boekenbal droegen diverse lokale schrijvers voor uit eigen werk. Daarnaast vertoonden leerlingen van de Muziekschool en het Thorbecke Voortgezet Onder wijs hun kunsten aan het publiek. Ruim veertig mensen waren op deze avond naar de bibliotheek gekomen om daar te luisteren naar de voorgedragen werken. Het Boe kenbal was georganiseerd door de Stichting Cultureel Netwerk Nieu werkerk aan den IJssel in samen werking met de Nieuwerkerkse Muziekschool en Bibliotheek Rei gerhof. Patricia van Schaik van de organisatie: "Met het Boekenbal en de Boekenweek willen we lan delijk mensen kennis laten maken met literatuur en kunst. Vanavond staan hier mensen uit Nieuwerkerk die hun eigen werk voordragen. Alles wat je maakt komt uit jezelf, wat het heel persoonlijk maakt en heel mooi. Het is jammer dat er niet meer mensen gekomen zijn vanavond. Uit een dorp met 20.000 inwoners verwacht je toch meer mensen dan de nu aanwezige veer tig tot vijftig man. Een hoop men sen hebben iets gemist." Het programma van de avond was divers. De avond werd geopend door een optreden van de Minis- tars. Een bandje van zes kinderen van de Muziekschool op drum, gi taar, keyboard en saxofoon wat met hun opvoering bij het publiek veel vertedering opriep. Daarna volgde Rein Kwast die een aantal van zijn Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - In september 2006 startte woningcorporatie Woon- partners Midden-Holland met een ingrijpend renovatieproject aan de Alpherwetering. Van 56 wo ningen werd de buitengevel van de woning volledig afgebroken en opnieuw opgebouwd. De aanlei ding voor de werkzaamheden was vochtoverlast. Woonpartners loste dit probleem aanvankelijk op door een gedeelte van de gevel op te breken en het isolatiemateriaal te herstellen. Dit bleek niet voldoen de en om die reden werd besloten tot deze rigoureuze bouwkun dige ingreep. Onlangs werden de werkzaamheden afgerond. Woon partners organiseerde voor de bewoners een feestje rondom de oplevering. Dit vond plaats in de (lege) woning die tijdens het pro ject dienst had gedaan als direc tiekeet voor de uitvoerder. Voor de deur van de woning stond een luchtkussen, waar de kinderen uit de buurt onder een heerlijk len tezonnetje dankbaar gebruik van maakten. Dankwoord Tijdens de gezellige receptie, sprak Willem van den Berge, adjunct directeur van Woonpartners Mid den-Holland zijn tevredenheid uit over het verloop van het project. Carel Hagemans van het gelijkna mige aannemersbedrijf sprak zeer positief over de samenwerking met Woonpartners én met de be woners van de Alpherwetering. "Zij bleven 'cool' en professioneel. eigen gedichten voordroeg, waar onder een gedicht over vakantie- drukte op het Gardameer in Italië. Cora Kuyvenhoven, ooit wethou der in Nieuwerkerk, vertelde over het boek dat ze geschreven heeft. In haar boek komen fragmenten uit brieven voor gericht aan de ge meente die ze destijds verzamelde. Delen uit haar boek werden door haar voorgelezen waarbij het pu bliek regelmatig met een lach en herkenning reageerde. Dat Nieu werkerk nog niet zo n slechte ge meente is om in te wonen getuigde het volgende fragment: "Ik had graag informatie gehad over het zo spoedig mogelijk in aanmerking ko men voor een huurwoning in deze gemeente, daar ik achttien jaar hier heb gewoond en sinds ik ben ver huisd sterf van de heimwee." Na een optreden van Suzanne Zui- derveld op de Keltische harp was het tijd voor het interactieve ge deelte. Door Piet Veenstra werd een gedichtenworkshop gehouden. Na een inleiding ging het publiek aan de slag met limerickjes en elfjes. Tien minuten later werden de ei gen kunsten voorgedragen, terwijl vier leerlingen van het Thorbecke Voortgezet Onderwijs de woor den met verf omzetten in beeld. Een limerick van Jan Willen van der Kamp verwoordde het interactieve gedeelte als volgt: "Een volksdichter uit Nieuwerkerke Die zette ons allen aan het werke Met krassen en zweet Inspiratie - wat heet Ja, een limerick! Maar niet zo'n sterke.." Na een voordracht van Peter van Zwienen waarbij een schaatstocht werd beschreven onder begelei ding van vioolspel, werd de avond met een borrel afgesloten. De ge maakte schilderijen worden op de boekenmarkt van zaterdag 24 maart in de Reigerhof verkocht voor het goede doel. Felicitatie met bubbels. Tevredenheid alom over het verloop van het project. prima mee om Springen in de lentezon. Zelfs als er door al het werk lichte schades ontstonden. Wij moesten regelmatig in de tuinen zijn en dan stonden de tuinafscheidingen soms flink in de weg. Ook werd er zo nu en dan op onmogelijke tij den doorgewerkt. Dit legde nogal wat druk op de bewoners, maar aannemer liet bij alle bewoners op de dag van oplevering een mand met voorjaarsbloemen bezorgen om hen te bedanken voor hun begrip. Deze blijk van waardering werd met veel plezier ontvangen. Piet Grootendorst, voorzitter van de bewonerscommissie Oostpol- derwijk, sprak tijdens de receptie enkele woorden namens de bewo ners. Overlast tijdens werkzaamheden De bewoners konden tijdens de werkzaamheden in hun woning blijven wonen, maar ondervon den wel overlast. Zo zijn onder meer wekenlang de ramen van de woningen geblindeerd geweest. Ook werd er in de kerstperiode ge woon doorgewerkt om het project

Hart van Holland | 2007 | | pagina 40