Zevenhuizen- Gemeente Sporten stimuleren bij zevende en achtste groepers Huurders kunnen veel doen om hun woning te verbeteren Eerste paal woningen op scholenlocatie kern Zevenhuizen Besluitenlijst raad 13 maart 2007 Ruimtelijke Ordening a? iHHÊf Project Kies voor Hart en Sport Aanvragen bouwvergunning Bouwvergunningen/vrij stellingen Vrijstelling bestemmingsplan Vrijstelling bestemmingsplan Hart van Holland 21 maart 2007 WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPELI.R NI Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Begin 2006 heeft de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle het initiatief genomen om, samen met de Provinciale Sportraad Zuid-Holland, een sportstimulerings- project op te zetten dat gericht is op het stimuleren van deelname aan sport- en bewegingsactiviteiten door de jeugd in de leeftijd van 10-12 jaar en het bevorde ren van een actieve en gezonde leefstijl. Ook voor het schooljaar 2006-2007 is dit project voortgezet. Alle zevende en acht ste groepers van de basisscholen in onze gemeente hebben inmiddels 5 lesmodules gehad over gezond leven en eten. De ge meente acht dit project van groot belang omdat er een stijgende lijn van overge wicht is bij de kinderen van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle in de afgelopen tien jaar. Zelf je sport uitkiezen Er zijn cursusboekjes uitgedeeld, waarin maar liefst 16 sport kennismakingscur sussen door de sportverenigingen zijn aangeboden. Uit dit aanbod hebben de leerlingen een keuze gemaakt om met twee sporten kennismaken. 72 Leerlingen hebben van 134 aanbiedingen gebruik ge maakt. Blijven sporten Het project bestaat uit twee onderdelen: een deel gezondheidsvoorlichting, sporto riëntatie en sportintroductie dat op school en onder schooltijd plaatsvindt en een deel sportkennismaking buiten schooltijd bij de sportaanbieders in de vorm van ken nismakingscursussen. Op deze manier hoopt de gemeente een bijdrage te leveren aan het gericht en mogelijk blijvend mo tiveren van kinderen om in de vrije tijd en op vrijwillige basis deel te nemen aan sport- en bewegingsactiviteiten. Uitgangs punt hierbij is dat, als kinderen een acti viteit of sport vinden waarbij ze zich goed voelen, er een grotere kans is dat ze sport als een wezenlijk onderdeel van hun dage lijks leven blijven beschouwen. Dit project is gefinancierd door de GGD en Sportservice Zuid-Holland van het project Lijf en Balans. y Bij het verbeteren van een huurwoning mogen huur ders vaak meer dan ze den ken. Bijvoorbeeld een ligbad plaatsen, de zolder isoleren of extra bovenkastjes in de keuken aanbrengen. Voor ingrijpende veranderingen moet de verhuurder wel toestemming verlenen. Veel verhuurders zijn daar heel coulant in. Sinds kort be staat er een hulpmiddel dat huurders helpt. De reeks Ver beter uw Huurwoning geeft inzicht in de mogelijkheden en de te nemen beslissingen. Maatregelen om energie en milieu te besparen zijn hier in meegenomen. Sinds 2003 hebben huurders meer (wettelijke) mogelijk heden om hun huurwoning te verbeteren. Verbeter uw Huurwoning sluit daarbij aan. Zo hoeft de huurder de woning meestal niet meer achter te laten in de oor spronkelijke staat. Het is dan wel belangrijk dat de huurder vooraf goed over legt met de verhuurder. Met behulp van de reeks Verbe ter uw Huurwoning gaat de huurder beter geïnformeerd dit gesprek in. Verhuurders staan vaak positief tegenover goed uitgevoerde verbete ringen, omdat de verhuur baarheid en waarde van de woning kan toenemen. Als de huurder vooraf heldere af spraken hierover maakt met de verhuurder, vergoedt deze mogelijk een deel van de in vestering. Duidelijke afspraken Op dit moment is informa tie beschikbaar over vier veel voorkomende verbe termogelijkheden in een huurwoning, namelijk ener giebesparing, de keuken, de indeling en uitbreiding van de woning, vloeren en trap- bekleding. Op www.verbeter- uwhuurwoning.nl kunnen huurders de vier brochures downloaden. Vrijdag 16 maart is de eer ste paal geslagen voor de woningen op de scholenlo catie. Wethouder Bosman verricht te de handeling. Daarna werd 'feestelijk' een fles ontkurkt en zweefden vele ballonnen boven de bouwlocatie. Naar verwachting kunnen de laat ste nieuwe bewoners over een jaar de sleutel in hun voor deur steken. 1. Vragenuur. De heer Zijderhand stelt een tweetal vragen. De eerste vraag gaat over de stand van zaken van een aantal on derwerpen in de Termijnagenda. Hij meent te interpreteren, dat het ambi tieniveau, zoals verwoord in het col lege/coalitieprogramma is bijgesteld. Hij vraagt of zijn interpretatie juist is en zo ja wat daarvan de redenen zijn. Specifiek noemt hij de volgende pro jecten: uitvoering van bouwplannen, ontwikkeling Dorpsstraat Moerkapelle en visie buitensportaccommodaties. De tweede vraag gaat over de breuk in de samenwerking tussen de wo ningbouwcorporatie Woonpartners Midden-Holland en de Zevenster bij de gezamenlijke intentie om te komen tot nieuwbouw in de zorgsector voor ouderen en de gevolgen van het uitstel van deze nieuwbouwplannen. Wet houder De Jong zegt dat een visie op de buitensportaccommodaties, gelet op de ontwikkelingen in de Zuidpias, op dit moment geen prioriteit heeft. Als er nieuwe inzichten komen, lean het standpunt worden herzien. Wet houder Bosman zegt dat in de commis sievergadering al uitvoerig is ingegaan op de uitvoering van de bouwplannen. Hij heeft daar op dit moment niets aan toe te voegen. Bij de ontwikkeling van de Dorpsstraat in Moerkapelle zijn meerdere contractpartners betrokken. De tijdsfactor is hierbij erg belangrijk. Tenslotte zegt hij, dat de Zevenster op korte termijn met nieuwbouwplannen komt. De ontwikkelingen ter zake wor den nauwlettend gevolgd. De heer Roo ker vraagt om bij de voorbereiding van de nieuwbouwplannen woningbouw in Moerkapelle N/O eveneens het initi atief te nemen tot een onderzoek om de Rehobothschool en de Keijzerschool in één gebouw te huisvesten. Hij denkt hierbij aan het project dat in Zevenhui zen tot stand is gekomen.Wethouder Te Meij zegt dat de vergelijking met Ze venhuizen niet opgaat, met name voor wat betreft de haalbaarheid. Er zijn op dit moment geen redenen om hiervoor plannen te maken. Zij zegt regelmatig overleg te hebben met het onderwijs. Dan zal blijken of er in de richting van de gedachte van de heer Rooker gedacht kan worden, ook al omdat er bij de bestaande schoolgebouwen geen uitbreidingsmogelijkheden zijn. 2. Machtigen van het college van burge meester en wethouders betreffende de voorbereiding en afwikkeling van pro cedures tegen raadsbesluiten op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht en de Wet Ruimtelijke Ordening met het recht van substitutie. 3. Wijzigen van de Verordening Program maraad Lansingerland, Capelle aan den IJssel, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle (2e wijzi ging). 4. Overhevelen van het budget invoeren Wet Maatschappelijke Ondersteuning naar de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel. 5. Vaststellen van de Verordening Wmo Adviesraad. 6. Accountantscontrole 2006. 7. Vaststellen van de Planning en Control- cyclus 2007. 8. Beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor de inhuur van personeel in 2007. 9. Beschikbaar stellen van een krediet aan de Rekenkamercommissie voor het uitvoeren van het doelmatigheidson derzoek naar de serviceverlening aan de burgers. De heer Heemskerk wordt geacht tegen te hebben gestemd. 10. Algemene aanpassing van de exploitatiebudgetten 2007. 11. Motie armoedebestrijding. De raad neemt kennis van het besluit van het college ter zake. De fracties van de PvdA en de Christenunie trekken hun motie in. 12. Beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het fusieproces. In de periode van 08/03/2007 t/m 15/03/2007 zijn de vol gende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Knibbelweg 9c te Zevenhuizen, plaatsen warmte buffertank (BR/2007/0026) Potgietersingel 1 te Zevenhuizen, veranderen dak en gevelaanzicht (BR/2007/0027) Tirionstraat 41 te Zevenhuizen, veranderen zijgevel (BL/2007/0010) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informa tie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsproce dure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning/vrijstelling verleend: verzonden 15/3/2007 Knibbelweg 67 te Zevenhuizen, oprichten woning (BR/2006/0046); Bredeweg 32b te Moerkapelle, gedeeltelijk ver nieuwen bedrijfsruimte met buiten fietsenstalling (BR/2007/0010): Dorpsstraat 80 te Zevenhuizen, gedeeltelijk verande ren van kozijnen zijgevel woning (BL/20070005) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wet houders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uit reiking van het desbetreffende besluit aan de aanvra ger. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gra- venhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moer kapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het geldende bestem mingsplan voor: kleinschalige bedrijfsmatige activiteiten in het pand aan de Dorpsstraat 80 te Zevenhuizen; het vernieuwen van de woning op het perceel Rotte kade 8 te Zevenhuizen. De ontwerpbesluiten en de daarop betrekking heb bende stukken liggen vanaf 22 maart 2007 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeente huis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de ter inzage legging kunnen belanghebben den naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180-637732. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moer kapelle zijn voornemens vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het geldende bestemmingsplan voor: nieuwbouw van de woning op het perceel Juhana- straat 114 te Moerkapelle met toepassing van artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening; het plaatsen van een dakkapel op de voor- en achter zijde van de woning op het perceel Akkerweg 79 te Moerkapelle met toepassing van artikel 19 lid 3 var de Wet op de Ruimtelijke Ordening; het plaatsen van een dakkapel op de voorzijde van de woning op het perceel De Lepelaar 11 te Moerkape le met toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De ontwerpbesluiten en de daarop betrekking heb bende stukken liggen vanaf 22 maart 2007 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeente huis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de ter inzage legging kan een ieder naar keu ze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180-637732. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 112 Pubijekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur Politie 0900-8844 en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2007 | | pagina 4