DEELNEMER KOM IN DE KAS: "GEEN ALCHEMIST EN GEEN ILLEGALEN IN DIENST" BURGEMEESTER FIJEN FELICITEERT 100-JARIGE IN BETH SAN LITIE BERICHTEN MÉÉ ^ZEVENHÜÏZËN~-n\/IOÉRKAPELLE_ OPBRENGST COLLECTE WOORD EN DAAD OPBRENGST COLLECTE JANTJE BETON DIER VERMIST OF GEVONDEN? LEZING OVER AUTISME PAASZANGAVOND THEMA VEILIGHEID IN CLIËNTENCAFÉ Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 maart 2007 pagina 7 Zevenhuizen-Moerkapelle - Kom in de Kas wordt dit jaar gehouden op 31 maart. Tien tuinders aan het Zaaipad, het Jan Hendrikspad en de Bredeweg stellen hun bedrijf open voor het publiek. Waarom doen ze dat? Ze moeten er veel tijd in steken, er bestaat een risico dat ziekten van het ene bedrijf naar het andere worden meegenomen, ze lopen het risico op gewasbe schadiging en hun verdiensten zullen er niet of nauwelijks door verhogen. Op het eerste gezicht meer na- dan voordelen. Cor de Vrij, kweker van anthuri- ums aan het Zaaipad doet voor de tweede maal mee met Kom in de Kas: "Toen we twee jaar geleden gevraagd werden mee te doen met Kom in de Kas aan de G. van Dort Kroonweg, waar ons vorige bedrijf was gevestigd, hadden we deze bezwaren ook. We hebben toen de gok genomen en het is ons honderd procent meegeval len: Het publiek gedroeg zich heel netjes en vroeg heel veel. Je krijgt de kans om veel over je bedrijf uit te leggen en wat meer bekend heid te geven aan de bedrijfstak. Wij zijn erg enthousiast geworden en doen graag weer mee." Gifspuit en illegalen Vooral de informatie over de tuin bouw vindt De Vrij belangrijk: "Wij zijn in de ogen van het pu bliek nog steeds alchemisten en werken met illegalen. Het is niet waar dat wij altijd met de gifspuit aan de gang zijn. We werken te genwoordig met biologische be strijding: er worden natuurlijke vijanden van bijvoorbeeld de luis uitgezet in de kas en we proberen op die manier de plaag in de hand te houden. We hoeven maar zel den bij te sturen." Ook het werken met illegalen is niet meer aan de orde. Er is een intensieve controle en de boetes voor de tuinders zijn erg hoog als er illegale werkne mers worden aangetroffen. Maar omdat er veel allochtonen werken in de tuinbouw, blijft het beeld bestaan. "Ook zullen we informa tie geven over de belichting, voor bepaalde gewassen in de glastuin bouw is dit in economisch opzicht niet meer weg te denken. Binnen afzienbare tijd wordt er aan ge werkt het licht bijna geheel af te schermen. We hopen dat er meer begrip ontstaat door de informa tie." Anthuriums De Vrij is sinds een half jaar ge vestigd aan het Zaaipad. Hij werkt daar samen met zijn vrouw In eke en dochter Corine. Daarnaast heeft hij nog drie fulltime en drie parttime medewerkers. Het bedrijf is 17.000 vierkante meter groot. Ze kweken zeven verschil lende soorten anthuriums. "Meer kleuren ook, veel mensen denken dat er alleen rode anthuriums be staan, maar er zijn ook roze, witte en groene varianten." Tijdens Kom in de Kas worden in de schuur ver schillende soorten anthuriums ge toond. Ook zullen er bloemstukjes verkocht worden. Ze zijn er nog niet helemaal uit of ze de kas ook openstellen: "Vanuit de schuur zijn de bloemen ook goed te zien. Het gevaar blijft eenmaal bestaan dat er toch ziektes worden over gebracht." Mand met lekkernijen voor mevrouw De Bruin-De Bruin. Moerkapelle - Honderd jaar gele den, op 11 maart 1907, zag Maria Petronella de Bruin het levenslicht. Zij woont momenteel in Beth San en op woensdag 14 maart vierde zij haar verjaardag in het Trefpunt in het zorgcentrum. Burgemeester Pijen kwam haar persoonlijk felici teren en bracht een mand met lek kernijen voor haar mee. Maria Petronella werd geboren in Geldermalsen als vijfde in het gezin De Bruin. Ze bracht haar jeugd door in Wadenooijen, waar ze moest meewerken op de boer derij van haar ouders. Haar man, Willem de Bruin, ontmoette ze 'laar ook. Hij was vertrokken naar Amerika, om daar zijn geluk te beproeven, en voor verlof in Ne derland. De vonk sprong over en niet lang daarna vestigden zij zich samen in Paterson, New Jersey. Ze zijn in 1930 getrouwd in Amerika. Mevrouw De Bruin kon daar echter niet wennen. Ze had veel last van heimwee en twee jaar later kwam terug naar Nederland. Haar man volgde haar enige tijd later. Zij vestigden zich in Den Haag-Be- zuidenhout, waar zij een groente zaak begonnen. In 1945 werd hun huis gebombardeerd en moesten ze noodgedwongen een nieuwe start maken in Scheveningen. Haar man overleed twintig jaar gele den. Samen kregen zij acht kinderen en twintig kleinkinderen en inmiddels heeft mevrouw De Bruin ook een achterkleinkind. Ze woont sinds acht jaar in Beth San, waar de fa milie bij elkaar kwam om haar ver jaardag te vieren. Hoewel het erg vermoeiend was voor haar, genoot ze van het samenzijn. Moerkapelle - De onlangs gehou den collecte van Woord en Daad heeft 1.381,09 opgebracht. Het comité bedankt collectanten en gevers voor hun bijdrage. Zevenhuizen - Van 5 tot en met 10 maart zijn ouders van kinde ren die peuterspeelzaal De Zeven Dwergen bezoeken, bezig ge weest voor de collecte van Jantje Beton. Dat leverde €963,40 op; dat betekent €481,70 voor zowel Jantje Beton als voor De Zeven Dwergen. Het geld is bestemd voor de aanschaf van nieuw spelmateriaal. De organisatie bedankt collectanten en gevers voor hun bijdrage. Gevonden: -schildpadpoes met witte tenen voor, sokken achter, vlek tussen voor en achterpoten, Bredeweg, Zevenhuizen; -kater, ongecastreerd zwart/witte poten, nek, snoet, buik. N207 t.h.v. Berkesteyn Meubelen, Wad- dinxveen. Voor meer informatie en aanmel dingen: Amivedi Nederland 0184- 661509 of www.amivedi.nl Moerkapelle - Ouderenvereniging van gehandicapten 'Helpende Handen', afdeling Den Haag, orga niseert voor woensdag 28 maart in bejaardencentrum Beth-San aan het Kerkplein 1 om 20.15 uur een lezing over autisme. Spreekster is mevrouw M. Stip. Zij is werkzaam in de geestelijke gezondheids zorg. Voor meer informatie: 010- 5990678 of wimat@kliksafe.nl. Moerkapelle - De Gereformeerde Gemeente Moerkapellle organi seert voor donderdag 29 maart om 19.30 uur een paaszangavond. Medewerking verlenen de koren De Kleine Lofstem uit Woerden onder leiding van Kees Walhout en Asarela uit Moerkapelle onder leiding van Rien van der Werff. Bedrijfsongeval Zevenhuizen - Een man uit Delft is dinsdag 13 maart, rond 16.15 uur, onder een zware ijzeren ta fel terecht gekomen. De man, een vrachtwagenchauffeur, was de tafel aan het inladen bij een bedrijf aan het Nijverheidscen trum. De tafel werd met behulp van een heftruck de vrachtwa gen ingeladen. Op een bepaalde hoogte klapte de tafel echter om en viel op het been van de Delftenaar die op dat moment op de laadbak van zijn vracht wagen stond. De man heeft on der de tafel bekneld gezeten. De brandweer heeft hem uiteinde lijk kunnen bevrijden. De Delf tenaar is per ambulance naar het Dijkzigt Ziekenhuis in Rot terdam gebracht. De arbeidsin spectie zal, zoals gebruikelijk bij bedrijfsongevallen, onderzoek doen naar de oorzaak. Onderzoek bedreiging Zevenhuizen - De politie stelt een onderzoek in naar een be dreiging van een 51 jarige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel. De man kreeg het zaterdag 10 maart omstreeks 08.15 uur op de Middelweg in Zevenhuizen aan de stok met twee mannen. De Nieuwerkerker had net zijn hond uitgelaten en liep terug naar zijn auto ter hoogte van de Zeven- huizerplas toen een hond, type terriër, in zijn achterbak sprong. Daar ontstond tussen de twee honden een vechtpartij waarbij de Nieuwerkerker probeerde de andere hond weg te krijgen. Twee jonge mannen, kennelijk eigenaren van de andere hond. kwamen erbij en schopten al scheldend hierop de hond van de Nieuwerkerker. Een van de twee dreigde hierop de hond neer te steken. Geschrokken probeerde de Nieuwerkerker weg te komen met zijn auto, echter de man die in het kaki gekleed was probeer de de deur open te maken. De Nieuwerkerker kon het portier dicht krijgen en wist hierna weg te rijden. De politie is op zoek naar getuigen en verzoekt hen te bellen via 0900 - 8844. Controle afval Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft maandag 12 maart samen met de gemeente, naar aanleiding van een aantal klach ten, een controle afval gehou den op de Zuidpias. Het is verbo den het voor afvoer aangeboden afval te doorzoeken om spul len mee te nemen. Er werden vier personen bekeurd voor het doorzoeken van het afval. Een boete bedraagt 75 euro. Portemonnee met geld gevonden Zevenhuizen - Een inwoner van Zevenhuizen heeft woensdag 14 maart een portemonnee met een behoorlijk geldbedrag gevonden. Naast het geld be vatte de portemonnee ook een bijzondere ketting. De inwoner heeft de vondst gemeld bij de politie en de portemonnee af gegeven. De eigenaar van de portemonnee heeft zich nog niet gemeld. De politie verzoekt degene die meent de eigenaar te zijn contact op te nemen via 0900-8844. Gouda - De Zorgvragers Organi satie Geestelijke gezondheidszorg Midden Holland (ZOG MH) orga niseert voor donderdag 29 maart van 15.00 tot 16.45 uur het maan delijks cliëntencafé aan de Hoge Gouwe 65 met als thema 'Veilig heid'. Dit thema sluit geheel aan op het landelijke thema in de Week van de Psychiatrie 'Voel je veilig'. Onderwerpen van gesprek kunnen bijvoorbeeld zijn: Veilig heid in je werk/dagbesteding of zelfstandige woonsituatie; vei ligheid binnen de instelling bij (gedwongen) opname; veiligheid na melding van een agressie in cident. Voor het delen van erva ringen of het stellen van vragen zijn belangstellenden van harte welkom. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0182 - 519060 of www.zogmh.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 7