WETHOUDER DIRK LONT IN ACTIE VOOR BOOMFEESTDAG i LOPEN VOOR ETHIOPIË BIJ ANTILOPE strrT waddinxveen KERKDIENSTEN APRIL medische weekenddienst THEMABIJEENKOMST INSPIREERT JONGE ONDERNEMERS ETEN BIJ T0I-T0I CURSUS JEUGDVISSEN KAARTAVOND GOUWE RIJDERS KLAVERJASSEN BIJ W.S.E. GEZAMENLIJK INITIATIEF OPEN KERK PAASEIEREN SCHILDEREN BLACK GOSPEL WORKSHOP Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 maart 2007 pagina 17 Waddinxveen - De stichting Nati onale Boomfeestdag bestaat dit jaar vijftig jaar. Tijdens de Natio nale Boomfeestdag van 21 maart werd bij dit jubileum uitgebreid stilgestaan. Koningin Beatrix was eregast op die dag. De koningin plantte in de nieuwe Amsterdamse stadswijk IJburg samen met basis schoolleerlingen een aantal bo men. Daarna gaf ze het startsein voor de landelijke boomfeestdag door een grote Boomfeestdag-bal lon op te laten. Ze deed dat onder het toeziend oog van mevrouw G. Verburg (minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit), de heer H. Borghouts (Commissaris van de Koningin van Noord-Hol land) en J. Cohen (burgemeester van Amsterdam). De jubileumdag van de Nationale Boomfeestdag werd 's avonds afgesloten met een BomenGala. Tijdens Boomfeestdag plantten zo'n 130.000 leerlingen verspreid over het hele land bo men. In Waddinxveen gebeurde dat aan de Zonnehof in de wijk Zuidpias en bij de Stationsstraat. Wethouder Dirk Lont gaf acte de présence in de Zuidpias. Hier plantte hij samen met leerlingen van groep 8 van de Prins Willem Alexanderschool een aantal bomen. Respect voor de natuur Boomfeestdag is ontstaan vanuit de gedachte dat de wereld groen en gezond blijft door nieuwe bomen aan te planten. Omdat kinderen de toekomst hebben werden zij al snel bij de activiteiten van Boomfeestdag betrokken. Leerkrachten grijpen de Nationale Boomfeestdag vaak aan als gelegenheid om de kinde- Wethouder Lont assisteerde de boomplanters in de wijk Zuidpias. Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. Z. de Graaf; 18.30 uur ds. C. Haasnoot. Ontmoetingskerk 9.30 uur pastor GJ. Martini. Wijkge meente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong; 19.30 uur pastor G.J. Martini, dhr. J.D. Geel. Boskoop Chr. Ger.kerk. 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Vrij. Pro. gem. ds. J.A. Brostrom. Ev.Gem. Parousia. 10.00 uur Arie Baak. Chr.gem. Bethel 9.30 uurThomas Oskam. De Stek kand. G.T. Mole naar. Zijdekerk dr. R. de Reuver. Dorpskerk ds. E. Baljet. Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gou da, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, s nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - De Kerngroep On twikkelingssamenwerking Wad dinxveen houdt 18 april voor de achtste keer een sponsorloop voor alle leerlingen van de Wad- dinxveense basisscholen. Dit jaar nemen zes scholen aan de sponsorloop deel: Dick Bru- naschool, Koningin Beatrix- school, Koningin Julianaschool, de Leilinde, de Regenboog en de Kardinaal Alfrinkschool. De Kern groep hoopt op 300 kinderen. De sponsorloop zal dit jaar niet plaatsvinden aan de Beatrixlaan, maar op de atletiekbaan van SC Antilope aan de Alberdingk Thi- jmlaan. De Kerngroep heeft het aanbod van Antilope om gebruik te maken van hun accommodatie dankbaar aanvaard. Er zal gelopen worden in twee groepen. Om 18.30 uur starten de kinderen uit de groepen 1 tot en met 4; om 19.15 starten de kin deren uit de groepen 5 tot en met 8. De djemb spelers van Kreater en Concordia houden de stemming erin. De opbrengst van de sponsorloop is bestemd voor de verbetering van de levensomstandigheden van de bewoners van een sloppenwijk in de Ethiopische hoofdstad Ad dis Abeba. Concreet zal het geld worden gebruikt voor de bouw een aantal flatwoningen met ge zamenlijke keukens en toiletten. De Kerngroep onderhoudt directe contacten met de organisatie IHA- UDP. Deze Ethiopische organisatie is vorig jaar gestart in een wijk die grenst aan de wijk waar men sinds 1997 met succes de leven somstandigheden van de bewon ers heeft verbeterd. In het gebied wonen ruim vijfduizend mensen. Samen met hen wordt het project uitgevoerd. Vorig jaar namen 245 kinderen aan de sponsorloop van de kerngroep deel. Zij liepen een bedrag van 6657,93 bij elkaar. Dankzij een pre mie van Wilde Ganzen in het kader van de actie 'Jeugd voor Jeugd' werd dit bedrag verhoogd tot 10.299,82. Ook voor de loop van 2007 heeft de Kerngroep de Wilde Ganzen verzocht in aanmerking te komen voor een premie. ren kennis over én respect voor de natuur bij te brengen. Wethouder Lont sprak hier met de Waddinx- veense kinderen over. Hij vertelde onder meer dat bomen levende wezens zijn en van groot belang voor een gezond milieu. Vervolgens plantte hij samen met de leerlingen 20 prunussen en vier lindes. Aan de Stationsstraat waren kinderen van de Theo Thijssenschool actief. Zij plantten hier 14 bomen. Lange historie Nationale Boomfeestdag wordt ge organiseerd door de Stichting Na tionale Boomfeestdag. Deze stich ting werk hierbij nauw samen met Staatsbosbeheer en IVN. De historie van Boomfeestdag gaat overigens al verder terug dan 50 jaar. Al in 1919 was er in ons land voor het eerst sprake van een boomplant- dag. Het duurde echter tot 1954 voor er serieus werd gekeken naar de mogelijkheid om hier een jaar lijks terugkerend evenement van te maken. Dit gebeurde toen op ini tiatief van de FAO, de voedsel- en landbouworganisatie van de Ver enigde Naties. Deze organisatie riep elk land op om bomen te planten en zo een groene leefomgeving te behouden. In 1956 was Nederland het eerste niet-Amerikaanse land, dat zich inzette voor een jaarlijkse boomplantdag. In 1957 werd die ook daadwerkelijk georganiseerd. In Apeldoorn plantten in dat jaar tijdens de eerste officiële Nationale Boomfeestdag 1600 kinderen bo men. Vandaag de dag wordt in zo'n 400 gemeenten boomfeestdag ge vierd. In totaal zijn er in de afgelo pen 50 jaar zo'n 10 miljoen bomen en struiken geplant. Waddinxveen - Zalencentrum Het Trefpunt was woensdag 21 maart het decor van een inspirerende bijeenkomst voor jonge onderne mers. Topzeiler Jeroen van Cats vertelde over zijn sportieve droom en de teambreuk die ontstond op weg naar de Olympische Spelen in Beijing. De jonge zeiler wist met zijn eerlijke presentatie de waar dering en het respect van de aan wezigen te winnen. Na een korte pauze nam trainer Frans van Rooy het woord. In een leerzame en vermakelijke workshop gaf hij zijn visie op persoonlijke communica tie. Met humoristische en tegelijk herkenbare voorbeelden wist hij het publiek van begin tot eind te boeien. De avond werd afgesloten met een borrel. De themabijeen komst werd georganiseerd door Contact Jonge Bedrijven (CJB) Midden-Holland. Deze organisa tie biedt jonge ondernemers de gelegenheid ervaringen uit te wis selen en een zakelijk netwerk op te bouwen. Vrijwel iedere maand wordt een activiteit georgani seerd, waarbij zowel inhoudelijke onderwerpen als persoonlijke ont moeting centraal staan. Voor meer informatie: www.cjb.nl. Waddinxveen - Na een intensieve tijd van voorbereiding presenteert toneelvereniging Toi-Toi op 20 en 21 april het toneelspel 'Eten' van auteur Cock Dielenman. Ook dit jaar is Toi-Toi er in geslaagd, om onder regie van Kitty Schrever, een inhoudelijk goede voorstel ling te maken met een vrij grote cast. Eten staat centraal in de voor stelling; is eten wel de kern waar het om gaat in dit toneelspel? De uitvoeringen vinden plaats in het Zoldertheater van basisschool de Kameleon aan de Kanaalweg 4, aanvang 20.0 Ouur. Kaarten a €7,50 kunnen telefo nisch gereserveerd worden: 0182- 630854 of 617634. Waddinxveen - Hengelsportver eniging 'Waddinxveen' organi seert in samenwerking met Stich ting Wijkwerk De Zuidpias voor dinsdag 8 mei een cursus 'jeugd- vissen met de vaste hengel' voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. De cursus bestaat uit acht lesavonden van 19.00 tot 20.15 uur en wordt afgesloten met een wedstrijd op zaterdag 23 juni van 10.00 tot 15.00 uur in het wa ter van de Coenecoopvijvers. De vereniging zorgt voor de beno digde hengelsportartikelen tij dens de cursus. De deelnemende kinderen moeten in het bezit zijn van zwemdiploma A. Voor meer informatie en opgeven: 0182 - 619005, 0182 - 617889 of 0182 -617406. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert voor donderdag 29 maart om 20.15 uur haar traditionele klaverjas- avond in Hotel Café Restaurant De Unie aan de Kerkweg Oost 226. Inschrijven vanaf 19.45 uur. Er worden 4 ronden gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn. Voor informatie: 079-3315205. Waddinxveen - Voetbalvereni ging W.S.E. organiseert voor vrij dag 30 maart om 20.00 uur in de kantine aan de Willem de Rijkel aan een klaverjasavond. Waddinxveen - Omdat in Nederland de meeste kerken door de week gesloten zijn, hebben de Immanuëlkerk en de Ontmoetingskerk enige tijd geleden het plan opgevat de kerkdeuren wat vaker open te zetten. Dit gezamenlijk initiatief is zowel bestemd voor kerkleden als voor bewoners van Waddinxveen en omstreken om hen een moment van rust en bezinning aan te bieden, ledereen is welkom op woensdagavond van 18.30 tot19.30 uur in de Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan 2. Er is gelegenheid om te bidden, een kaars aan te steken of om gedachten in een gastenboek te schrijven. Aangezien ertijdens de 'Stille week' iedere avond korte vieringen zijn, komt de 'Open kerk' van woensdag 4 april te vervallen. Waddinxveen: Kinderboerde rij Dierendal organiseert voor woensdag 4 april een doemid- dag. Vrijwilligers en ouders hel pen kinderen om paaseieren te beschilderen. De entree bedraagt 2,—. Voor meer informatie en opgeven: 0182-610777. Waddinxveen - Dit jaar wordt voor de derde keer een Black Gospel Workshop georganiseerd in de Ontmoetingskerk onder lei ding van Edith Casteleyn op dins dag 11 en donderdag 13 septem ber van 19.00 tot 22.30 uur en op zaterdag 15 september van 13.00 tot 17.00 uur. Aansluitend is er die avond om 19.30 uur een concert van de liederen die inge studeerd zijn. Voor meer infor matie en opgeven: 0182-649880 en 0182-611413, petrablonk@ filternet.nl of www.blackgospel- waddinxveen.nl. Leeftijd vanaf 15 jaar.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 17