VESPERDIENSTEN IN STILLE WEEK "KORTERE LIJNEN TUSSEN BURGERS EN GEMEENTE" RONDEMISS WADDINXVEEN MUSICAL DE KLEINE SYMFONIE BIJNA UITVERKOCHT HEBBEN WE CONTACT? POLITIEBERICHTEN WADDINXVEEN Project Leefbare Wijken van start REUMAFONDS BEDANKT WADDINXVEEN TRAINING CONFLICTHANTERING ROMMELMARKT OP ROWAH TERREIN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 maart 2007 pagina 19 Door Paulien de Graaf Waddinxveen - Burgemeester en wethouders zaten om de tafel met verschillende afvaardigingen uit alle wijken: Wijk en Buurtbeheer, Woonpartners Midden-Holland, politie, vrijwilligerswerk en een afvaardiging van de Brede School, en bespraken het voorlopig pro jectplan Leefbare Wijken. Ook maakte burgemeester Roijers be kent welke wethouder aan welke wijken wordt gekoppeld. Waddinxveen is grofweg in vieren verdeeld: Wijk I omvat de Oranje- wijk en de Vondelwijk en is toebe deeld aan wethouder Lont, Wijk II is Groenswaard en wijk III de Zuidpias. Deze beide wijken zullen vallen onder wethouder Dorenda Gerts. Wijk IV is de Oostpolder- wijk, de Zeeheldenwijk en Zuid en hiervoor wordt wethouder Dijk- sterhuis de directe contactpersoon. Deze indeling is nog een punt van discussie omdat het centrum op deze manier over vier wijken wordt verdeeld. Afgevaardigden uit het centrumgebied pleitten tijdens dit overleg om het als een geheel te behouden. Jan Kuipers, projectlei- Groe woo Vond. °T Wijk i Wijk II l'&ade WAODIN Wijk III Rehelden- Wljk IV der Leefbare Wijken: "We gaan kij ken of het centrum een vijfde wijk wordt of als geheel bij een van de andere wijken kan worden onder gebracht." Doel van het project is om van de wijken gemeenschappen te maken waarbinnen mensen met elkaar verbonden en meer op hun omge ving betrokken zijn. Per wijk wordt een platform samengesteld waarin een aantal afgevaardigden uit de wijk, een afvaardiging van de po litie en de wijkwethouder plaats nemen. Het is de bedoeling dat er een convenant getekend gaat wor den met alle wijkplatforms. "In het projectplan gaan we ervan uit dat dat voor de zomer kan plaatsvin den, maar tijdens het overleg gaf men aan daar ruim de tijd voor te willen nemen. Zij wilden het liever over het zomerreces heen tillen. We hebben het tijdsbestek dus aangepast", vertelt Kuipers. In dit convenant wordt precies omschre ven wat men wil bereiken en waar men invloed op kan uitoefenen. "De wethouders worden recht streeks aanspreekpunt voor de wijkplatforms", aldus de project leider. "Daarnaast wordt er per wijk een ambtenaar aangesteld als wijkregisseur, die de activiteiten binnen de wijk en het gemeente- huisopelkaarzal afstemmen." Pro blemen binnen de wijk, van welke aard dan ook, kunnen nu sneller worden gemeld bij het college en er kan alerter en sneller worden gereageerd. "In 2008 of 2009 zul len we het project evalueren," al dus Kuiper. "Als nulmeting gaan we uit van de politiecijfers die nu bekend zijn. Hopelijk kunnen we dan constateren dat criminaliteit en overlast zijn verminderd." Waddinxveen - Mariska Vermeulen fungeert op 2e Paasdag 9 april als Rondemiss tijdens de 15e wieler rondevan Waddinxveen. Dewieler- dag vindt plaats op het Coenecoop Bedrijventerrein. De Moordrechtse Mariska is 19 jaar en volgt een op leiding tot kapster. Ze loopt stage bij Body Culture in Waddinxveen. Het eerste startschot voor junioren valt om 10.30 uur. De rest van het programma: 12.00 uur vrouwen, 13.30 uur Amateurs A, 15.00 uur Rabo dikke bandenrace voor jeugd (7 t/m 12 jaar) op gewone fietsen, 16.00 uur Elite en beloften. Voor meer informatie: www.rondevan- waddinxveen.nl Waddinxveen - Op slechts 70 kaar ten na zijn alle 1.050 kaarten voor de voorstelling van de musical 'de kleine symfonie' van zaterdagmid dag 31 maart in het Coenecoop College verkocht. Wie nog belang stelling heeft, kan voor de laatste plaatsbewijzen terecht op tele foonnummer 0182-617129. Aan deze musical werken 65 kinderen en tal van vrijwilligers mee. Het verhaal van 'de kleine symfonie' gaat over een groep nonnen, een groep monniken en een groep no vices ofwel jonge nonnetjes. Allen wonen in hetzelfde klooster, ge naamd "Kluisteren". Wanneer non Maria als gouvernante in een gezin met zeven lastige kinderen en een strenge vader wordt geplaatst, neemt een andere non haar plek in. Zij verandert onder meer het o zo devote nonnenkoor in een swingende soulmachine. Bezorgd om de toekomst van het klooster besluiten de geërgerde monniken de novices te ontvoeren naar het huis waar non Maria is onderge bracht. Wanneer Maria daar de jonge nonnetjes ontdekt, heeft zij geen idee hoe ze dit probleem moet oplossen. Totdat... Waddinxveen - Het Reumafonds heeft 7.860,— opgehaald tij dens de jaarlijkse collecteweek. Met dit geld kan het fonds nóg me er onderzoek doen naar de bestrijding van reuma, zeker nu uit onderzoek in samenwerking met TNO is gebleken dat reuma een 'volksepidemie' dreigt te worden. Eén op de vijf inwoners jn Nederland boven de twintig jaar heeft last van een vorm van reuma. Het reumafonds bedankt alle vrijwilligers die in de regio hebben meegeholpen tijdens de collecte. Omdat het Reuma fonds geen subsidie krijgt van de overheid is het geld dat in Wad dinxveen is opgehaald hard no dig voor goed onderzoek en de ontwikkeling van medicijnen om reuma zo snel mogelijk de we reld uit te helpen. Waddinxveen - Voor detraining Conflicthantering zijn nog en kele plaatsen beschikbaar. Deze training is bedoeld voor vrijwil ligers die actief zijn in een be stuur of samenwerken met an- deren.Tijdens de training leert men omgaan met kritiek en spanningen. Ook het reageren op tegenstellingen en op con flicten, het voorkomen ervan en herkennen van de mogelijk heden om tot een oplossing te komen worden behandeld. De training wordt verzorgd door de heer Hoogeveen en vindt plaats op maandag 2 april en dinsdag 17 april van 20.00 tot 22.00 uur. Voor meer informa tie en aanmelden: 0182-631932 of info@vrijwilligerswerkwad- dinxveen.nl. Waddinxveen - In de week voor Pasen, de Stille Week, van zon dag 1 april. Palmzondag, tot en met vrijdag 6 april, worden er in de Immanuelkerk aan de Prin ses Beatrixlaan 2 iedere avond om 19.30 uur vesperdiensten gehouden. De diensten eindi gen op zaterdag 7 april. Stille Zaterdag, met een Paaswake, welke om 22.00 uur begint. De vespers worden geleid door de plaatselijke pastores, maar ook leken voorgangers leveren een belangrijk aandeel. Verder wordt er meegewerkt door koren en vocale en instru mentale solisten. Jaarlijks wordt een thema be paald dat als een rode draad door de diensten loopt. Dit jaar is het thema 'Van aangezicht tot aangezicht'. Na afloop van de diensten wordt gecollec teerd voor de vastenactie voor de campagne van 'Kerkinactie' wat als thema heeft "Zoek de balans" De diensten zijn op RTW FM 103.4 alleen via de kabel te be luisteren. Op de website van de PKN staat het liturgieboekje af gebeeld www.pkn-pgwaddinx- veen.nl. Voor meer informatie: 0182-615993 of 0182-617753. Poging inbraak in bedrijven Waddinxveen - Bij een kapsalon aan de Brederostraat is in het weekend van 24 maart gepro beerd in te breken. Men heeft een raam ingegooid om de zaak in te kunnen. Vooralsnog worden er geen goederen uit de kapsalon gemist. Tussen 23 en 24 maart is eveneens getracht in te breken in een supermarkt aan het Jan van Bijnenpad. Hier werd een raam opengebroken om de winkel bin nen te komen. Vermoedelijk is men niet binnen geweest. Ook hier is niets weggenomen. Inbraak in woning Waddinxveen - In de avond van 23 en de nacht van 24 maart is inge broken in een woning aan de Prins Bernhardlaan. Men heeft een deur geforceerd om de woning binnen te komen. Vervolgens werd een aantal kamers doorzocht op spul len. Uit de woning werd een auto sleutel en geld weggenomen. De politie stelt een onderzoek in. Een buurtonderzoek maakt daar deel van uit. Aangifte van mishandeling Zevenhuizen - Een 23 jarige Rot terdammer heeft aangifte bij de politie gedaan van mishandeling. In een uitgaansgelegenheid aan de Zuidplasweg in Zevenhuizen zou hij op 25 maart, rond 02.45 uur, woorden hebben gekregen met twee onbekende mannen. Een van de mannen gooide een glas naar hem toe, waarna er een worsteling ontstond. Buiten zette de worsteling zich voort. Toen de politie ter plaatse kwam was de vechtpartij gestopt. Agenten trof fen de Rotterdammer gewond aan op de grond. Per ambulance is hij naar het Groene Hart Ziekenhuis gebracht. De twee onbekende mannen zijn niet mee aangetrof fen. De politie zet een onderzoek in om de identiteit van de mannen te achterhalen. Waddinxveen - In het overgang sweekend van zaalcompetitie naar veldcompetitie houdt hand balvereniging Rowah op zaterdag 31 maart van 10.00 tot 13.00 uur een rommelmarkt op sportpark De Sniep. Met de opbrengst wordt een aantal verenigingsevenement en bekostigd. Waddinxveen - Stichting Vluchte lingenwerk, Stichting Taviza en de Brede School Noord organiseren in april een aantal ontmoetingen voor vrouwen uit verschillende culturen met als thema 'communi catie'. Op 4 april 'Hoe gaat het met jullie?'. Contact onderhouden met vrienden en familie ver weg of dichtbij. Welke manieren zijn er? Op 11 april 'Waarom een compu ter?'. Vrijwilligers van de helpdesk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk geven informatie en leggen uit hoe het werkt. Op 18 april 'Plagen of pesten?'. Er is een aantal zaken die goed contact of een prettige sfeer in de weg staan, ledereen die erbij is speelt een rol en kan een oplos sing brengen of in de weg staan. Op 25 april 'Hoe hoort het eigen lijk?'. In de opvoeding leert men leefregels (omgangsvormen) om het samenleven overzichtelijk en aangenaam te maken. Welke re gels zijn nuttig in de Nederlandse multiculturele samenleving? De ontmoetingen vinden plaats in Waddinxveen Wereldwijd aan de Mauritslaan 55 op woensdag 9.15 tot 11.15 uur. De kosten bedagen 1,- per persoon. Kinderoppas is aanwezig. De voertaal is Neder lands. Taalhulp is aanwezig.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 19