GOEDE DOEL PROFITEERT VAN AFGEDANKTE WELVAART GROEN, MOET JE DOEN SLECHTE COMPETITIESTART VOOR DE TREKVOGELS BOSKOOP Kringloopwinkel Boskoop 16+ INLOOP SIERAAD MAKEN BIJ KW Boomfeestdag Boskoop WHATS NEXT 10 JAAR MIDGETGOLF Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 maart 2007 De winkel ziet er helder, overzichtelijk en fris uit. Door M. Lindhout Boskoop - Kringloopwinkel Bos koop opende 13 maart de deuren. Marijke Nijs, een van de initiatief nemers: "De zaken lopen goed, eigenlijk boven verwachting. Er is lang gewerkt aan de voorberei ding." Nijs heeft de eerste week bijna fulltime gewerkt, wat niet de opzet is. "Spannend, zo'n be gin. Maar het winkelende publiek heeft ons tot nu toe beloond." Idealisme? Marijke vindt niet dat er sprake is van idealisme. Ze is wel praktisch en vindt het voortreffelijk dat af gedankte goede spullen een nieu we bestemming vinden. Zo kunnen anderen meedelen in afgedankte welvaart. Het is geen Wereldwin kel, er worden alleen artikelen aangeboden voor hergebruik. Het moeten toonbare, bruikbare kle ren zijn, kleine meubels, glaswerk, sieraden, speelgoed et cetera, "ledereen kan goederen afgeven, dan worden die eerst bekeken op bruikbaarheid. Achterom is een in gang om verkoopbare spullen af te geven. Maar ook in de winkel kun nen desnoods spulletjes worden afgegeven." Oude rommel wil Ma rijke niet verkopen. Zij heeft ruime ervaring opgedaan in Zoetermeer. Haar grootste zorg nu is om aan steeds andere spullen te komen. Etaleren De winkel ligt in het winkelcen trum aan de Linnaeusweg naast de Hoogvlietsupermarkt. Dat is fanta stisch, want zodoende kijken win kelende mensen ook snel in de eta- Boskoop - In Jongerencentrum De Tunnel wordt voor vrijdag 30 maart om 20.00 uur een 16+ in loop georganiseerd. Op zaterdag 31 maart is er een optreden van de Rock Coverband What's Next. Zij vieren hun 10-jarig bestaan in de Tunnel. De avond wordt tevens gevuld met een gastoptreden van de band Hard Zat. Deur open om 21.30 uur. De toegang is vrij. Boskoop - De leden van de Katho lieke Vrouwen Vereniging gaan dinsdag 3 april, ond er leiding van Natascha de Brouwer, een sieraar lage en winkel van de Kringloop. De winkel ziet er helder, overzich telijk en fris uit. Keurig geëtaleerd, goed belicht, opvallend geklede paspoppen voor de kleding bij de ingang. Snel rouleren van de aangeboden voorwerpen is wat Marijke wil. Een klant moet niet na vijf keer geweest te zijn denken dat er niets is verkocht. De winkel is dagelijks open van dinsdag tot en met zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Vrijwilligers De initiatiefgroep is ervan overtu igd voldoende steun te krijgen. Bi jvoorbeeld van mevrouw Loef, een geboren Boskoopse, eerder actief voor de Wereldwinkel. Ze geniet ervan bezig te zijn met uiteindelijk een goed doel. Ze kent veel men sen en daarom is het in de winkel de ene begroeting na de andere. Dat geeft een hartelijke en uit nodigende sfeer. Geen wonder dat het een komen en gaan oplevert. Wie zich wil aanmelden als vrijwil liger kan bellen naar 0172-462949. Goede doel "De zaken lopen goed en hopeli jk blijft dat zo", zegt Marijke. "In de eerste plaats moeten we ons kunnen bedruipen, want de huur moet wel betaald worden. Daarna komt het goede doel. Op de websi te www.kringloopwinkelboskoop. nl staat een hele reeks van moge lijkheden. Wat het wordt, moet zich nog uitkristalliseren. Past het Rode Kruis beter bij Boskoop dan bijvoorbeeld Artsen zonder gren zen. Periodiek wordt een goed doel gekozen. maken. De avond begint om 19.30 uur in de Parochiezaal van de RK- kerk aan de A.P. van Neslaan. Voor meer informatie: 0172-217120. Boskoop - De band Whats Next viert op zaterdag 31 maart van 22.00 tot 01.00 uur haar 10-jarig bestaan in de Tunnel in Boskoop met een spetterende avond vol rockmuziek, een gastoptreden van de band Hard Zat en een aan tal verrassende acts. De toegang is vrij en vrienden en bekenden zijn van toegang verzekerd door de plaatsing van hun naam op de gastenlijst. De deur gaat open om 21.30 uur. Door M. Lindhout Boskoop - Om 9 uur 's ochtends stonden heerlijk in het zonnetje leerlingen van basisschool De Brug gereed om samen met wethouder Schotanus een boom te planten ter gelegenheid van de 50e Nationale Boomfeestdag. Deze boom (een tamme kastanje) wordt tijdelijk op de Proeftuin van Holland ge poot vanwege renovatie van het schoolplein. Op alle schoolpleinen in de gemeente werd trouwens een boom geplant. Leerlingen sjouwden de boom gezamenlijk naar de pootplek, de palen lagen gereed, de spa was er: er kon ge poot worden. Groen In zijn toespraak spoorde de wet houder de kinderen aan eens aan hun ouders te vragen waar toch al de bomen van de afgelopen 50 jaar zijn gebleven. Op verzoek van de Koningin maakten de deelnemers aan de boomfeestdag een wens kenbaar. De wethouder schreef te hopen dat alle kinderen van Boskoop in een veilige en groene omgeving mogen opgroeien. Ook de leerlingen hingen een wens in een boom of struik op de proef tuin: 'meer op de fiets naar school komen', 'veel bomen planten' en geen bomen kappen, anders is er minder zuurstof. Er moet minder co2 in de lucht'. Doen Daarna begon voor de leerlin gen op de proeftuin een project. Ze kregen in kleine groepjes de opdracht een boompaspoort te maken. Er werd gelet op vorm en Boskoop - In het Noord-Hollandse Heerhugowaard is door De Trek vogels, uitkomend met drie teams, de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen gespeeld. Twee teams spelen in de eerste klasse en één team in de tweede. De Trekvo gels 1 verdedigt dit seizoen de vo rig jaar behaalde titel in ditzelfde Heerhugowaard. In de eigenlijke bezetting speelt het eerste team met vijf spelers, maar door ziekte moest Hans Re- degeld afzeggen. Jan-Kees van Voskuilen werd vervangen door Irene Blanken. Zo bleven van de oorspronkelijke bezetting alleen Jan en Els van der Stroom en Ed van Voskuilen over, die samen met Irene Blanken de eer hoog moes ten houden in een team dat nu alle scores moest tellen. Dit in te genstelling tot teams die vijf spe lers hadden, want die konden de slechtste score schrappen. In de eerste ronde hadden De Trekvogels 1 en 2 beiden 109 geslagen; de ach terstand op de overige teams was er wel, maar viel nog te overzien. In de tweede ronde bleek al snel dat de Boskopers het erg moeilijk zouden krijgen. Met 113 bewees De Trekvogels 1 zichzelf geen goe de dienst. De achterstand werd alsmaar groter en na vier ronden bedroeg het totaal aantal slagen van De Trekvogels 1 446. De Trek vogels 2 volgde met 456 slagen. Ook dit tweede team was danig verzwakt door de absentie van Leo van der Bas, maar speelde wel met vijf man. Gelukkig voor de Bosko pers was de eindoverwinning voor Heerhugowaard met 403 slagen, zodat Hole Ridders 1, de grote ge gadigde voor een topklassering, met 405 tweede werd en niet de maximale winst wist te halen. Het Alphense Amigo werd 3e met 420 slagen. Het is te hopen dat de Bos kopers zich komend weekend in Rotterdam beter kunnen verwe ren en zo zichzelf terug naar boven kunnen werken. Eerst sjouwen kleur, op de omgeving, er moest een schorsafdruk worden ge maakt. Anderen waren met een meetlat de dikte van de stam aan het meten. In die opdracht komt de doelstelling van deze dag naar voren: kinderen zo vroeg mogelijk kennis en respect bijbrengen voor de natuur in hun eigen omgeving. Hopelijk gaan ze zich dan inzetten voor het behoud en de bescher ming van bomen en natuur. Dat sluit ook aan bij groenstructuur visie van de gemeente Boskoop. De wethouder gaf aan dat men door een andere structuur bij de gemeente het openbare groen structureler onderhoudt en aan legt. Voor meer informatie: www. boomfeestdag.nl. Lespakketten, excursies, zelfs via een songfesti val wordt de jeugd kennis en be grip voor bomen bijgebracht. Dat is hard nodig, want de gemiddelde levensverwachting van een stads- boom is 10 jaar. Zo'n 10 procent van wat in de afgelopen jaren is aangeplant, is alweer verdwenen. Groen is van levensbelang. Groen in stad en dorp zorgt ervoor dat mensen zich veiliger, gelukkiger en gezonder voelen. "Een boom is één van de eerste dingen die een kind leert tekenen, ledereen heeft er een beeld bij en dat is meestal positief." Vandaag zijn in 400 gemeenten zo'n 110.000 leerlingen en 30.000 volwassenen in actie geweest. "Zo'n prima initiatief kan zijn doel niet missen. Vandaag gaan er 300.000 bomen de grond in. Laat de 'longen van de aarde' de kans krijgen op te groeien tot volle wasdom." ....dan planten.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 22