BATAVIERLAAN EVEN BATARIVIERLAAN "IN EEN GROEP SPELEN IS ALTIJD LEUKER DAN ALLEEN" 4 RECORD OPBRENGST COLLECTE REUMAFONDS Co van der Flier van het Meespeelproject Da Capo LITIE BERICHT DIEFSTAL AUTO'S DIER VERMIST OF GEVONDEN? IRISCOPIE BIJ VROUWEN VAN NU EHBO Bli KINDEREN pagina 30 Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Symfonisch Blaasorkest Da Capo is 13 februari gestart met een meespeelproject. Onder het motto 'Samenspelen is leuker dan alleen' is ieder een die (weer) eens wil 'proeven' hoe het is om in een orkest mee te spelen welkom. Oud of jong, beginner of gevorderde, ieder een kan meedoen. Plezier in het muziek ma ken staat voorop. Co van der Flier is één van de leden van Da Capo. Als contactpersoon voor geïnteres seerden is hij nauw betrokken bij het mee speelproject. Van der Flier: "Voor orkesten is het tegenwoordig moeilijk om jonge leden te krijgen. Om deze reden is ook het mee speelconcert ontstaan. Het idee daarvoor kwam van Corrie de Klepper, één van de le den van ons orkest. Zij geeft ook les op de Nieuwerkerkse Muziekschool en het leek haar een goed idee om daar een balletje op te gooien. Ze heeft de leerlingen van de muziekschool verteld dat ze met ons orkest konden meespelen. In het totaal spelen er nu tien tot vijftien leerlingen met ons mee. Daarnaast heb ik een stukje voor de krant geschreven over het meespeelproject, waar ook een aantal mensen op af zijn gekomen. En nog steeds is iedereen van harte welkom, dus als mensen zich willen aanmelden kun nen ze dat bij mij doen op telefoonnummer: 0180-315734. Het verplicht je tot niets." Overweldigend Het doel van het meespeelproject is tweele dig. Van der Flier: "We hopen met dit project nieuwe leden te werven. Daarnaast willen we de leerlingen kennis laten maken met het spelen in een orkest. Ik denk dat dit ook ten goede zal komen aan het studeren. Het zal een positieve impuls kunnen geven om met de muziek verder te gaan. We merken dat de leerlingen het ook leuk vinden om met een groep muziek te maken. Het is toch anders dan les krijgen met twee andere leerlingen. Het is overweldigend om verschillende groe pen blaasinstrumenten om je heen te horen spelen." Op 20 april wordt het meespeelpro ject afgesloten met een concert. "We hopen dat een aantal leerlingen tegen die tijd zul len zeggen dat ze het leuk hebben gevon den en dat ze willen blijven meespelen. Per soonlijk heb ik het idee dat het aanslaat bij de leerlingen," vertelt van der Flier enthou siast, "Je ziet bij de repetities dat ze echt komen en vorige week dinsdag hoorden we een aantal leerlingen al zeggen dat ze geïn teresseerd zijn om lid te worden. Ja, ik ben echt tevreden over het project." Gevoel Co van der Flier is zelf jong begonnen met muziek. "Ik zat zelf vroeger ook op de mu ziekschool. Daar vroegen ze aan mij of ik het leuk vond om trombone te spelen, want daar was behoefte aan. Als er toen gezegd was dat ze een trompettist nodig hadden, was ik misschien wel die kant op gegaan. De klank van de trombone vind ik heel mooi en ook de veelzijdigheid van het instrument. Met de trombone speel je op het gevoel. De noot die je wilt spelen zit in een bepaalde positie en dat moetje horen en aanvoelen. Ik heb eigen lijk nooit het idee gehad dat ik een ander in strument wilde bespelen. Nou ja, misschien de hobo, maar dat kwam veel later. De hobo vind ik ook een mooi instrument, maar ik begin er niet meer aan. Ik ben te oud om dat goed te leren." Hervonden Een lange tijd heeft Co van der Flier geen trombone gespeeld. "Toen ik wat ouder was ben ik naar het buitenland gegaan om daar te werken. Daar ben ik verliefd geworden op een meisje. Uiteindelijk ben ik met haar getrouwd en zijn we in Rotterdam gaan wonen op een bovenverdieping. Vanwege geluidsoverlast en tijdgebrek omdat onze oudste al snel geboren werd, is het spelen van de trombone op de ach tergrond geraakt." Nadat hij al dertig jaar niet meer had gespeeld, kwam daar verandering in door een verhuizing. Van der Flier: "Toen we hier net kwamen wonen, had mijn vrouw een praatje over de heg met een man uit de straat. Da Capo kwam toen ter sprake en mijn vrouw vertelde hem dat ik vroegertrombone had ge speeld, waarop ik werd uitgenodigd om eens mee te spelen met het blaasorkest. Ik moest er even over nadenken, want het was toch wel lang geleden dat ik had gespeeld. Maar het kriebelde toch, dus ben ik gaan kijken en zo weer begonnen met spelen. Kakofonie Het blaasorkest geeft meerdere keren in het jaar een concert. Daar gaat veel oefenen aan vooraf. Van der Flier: "Een hele tijd speel je de zelfde nummers. Op een gegeven moment lo pen die nummers en komt de dirigent met iets nieuws. Als we met dat nieuwe stuk beginnen hoor je een kakofonie van geluiden. Door het enthousiasme en de kennis van de dirigent gaat het uiteindelijk toch klinken. Het doet je goed als het dan toch weer lukt en je iets neer zet. Soms als we met de band een bepaald nummer spelen, krijg ik er kippenvel van. Ik kan van muziek echt in vervoering raken. Ik heb er ook geen spijt van dat ik weer mee met het spelen van de trombone ben begonnen. Het geeft me nog steeds voldoening." Nieuwerkerk - De inwoners van Nieuwerkerk werden woensdag 21 maart opgeschrikt door een storing van de drinkwaterleiding. Bewo ners merkten dat de druk op hun waterleiding vrijwel nihil was en belden met het waterleidingbedrijf of de gemeente. Al snel werd dui delijk wat de oorzaak was van de storing. Bij het rooien van een aan tal boomstronken aan de Batavier laan was de hoofddrinkwaterlei ding geraakt. Rond kwart voor één ontstond een enorm gat waar het water met grote kracht uitstroom de. In korte tijd stond de weg bij de kruising van de Batavierlaan en de Beijerinkstraat volkomen blank. Fietsers en automobilisten hadden het idee dat zij door een ondiepe rivier reden, wat toegestroomde kijkers de opmerking ontlokte dat de Batavierlaan op dat moment veranderd was in Batarivierlaan. Na een half uur werd de weg voor alle autoverkeer afgesloten en werd het verkeer omgeleid. Mede werkers van het Drinkwaterbedrijf Zuid Holland begonnen met het afsluiten van een gedeelte van de hoofdwaterleiding, waarna de aan voer van drinkwater voor de be woners van het getroffen gebied via een omleiding weer geregeld werd. Vanaf half vier werd de Bata vierlaan weer vrijgegeven voor het verkeer. Donderdagmorgen begon men met het uitgraven van het ge deelte van de weg waar het lek was ontstaan. Daarna werd een gedeel te van de leidingbuis weggezaagd en door een nieuw stuk vervangen. De werkzaamheden zijn tot begin deze week doorgegaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - De opbrengst van de in de week van 12-17 maart gehouden col lecte voor het Reumafonds heeft 9.120,12 opgebracht (vorig jaar 8.230,45). Met dit geld kan het Reumafonds nog meer onder zoek doen naar de bestrijding van reuma. De hoge opbrengst was mede te danken aan de leer lingen van het Comeniuscollege die enthousiast collecteerden bij de winkelcentra en aan een gift van een sponsorloop op een ba sisschool voor speciaal onderwijs in Rotterdam. Het Reumafonds bedankt alle vrijwilligers en col lectanten, alsmede de Rabobank voor de hulp tijdens de collecte. Alsnog een gift overmaken kan op giro 324 ten name van het Reu mafonds in Amsterdam. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft deze maand vier aan giftes van diefstal auto's opgeno men. Alle auto's zijn op onbeken de wijze weggenomen vanaf de parkeerplaats in de buurt van de woning van de aangevers. Opval lend is dat het auto's betreft, alle van het merk Nissan, model Sedan stationwagon. De auto's staan ge signaleerd. Vermist: - Een ongecastreerde cyperse ka ter, witte voejes voor, sokken achterbef, klein wit vlekje op neus, 8 mnd. oud. Oosteinde te Moordrecht. Gevonden: - Een Husky, heeft een franse chip, en een zwarte Labrador.Hitland te Nieuwerkerk a/d IJssel. Voor informatie en aanmeldingen: Amivedi Nederland 0184-661509 of www.amivdi.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Vrouwen van Nu, afdeling Nieuwerkerk aan den IJssel, wordt donderdag 29 maart een koffieochtend gehouden. Me vrouw Everaars-Asjes spreekt over iriscopie. De ochtend wordt gehouden in het Chrysanthe mum; aanvang 10.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Leden hebben gratis toegang; niet-leden betalen 3,50. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Zorgiseenkeuze.nl aan het Raad huisplein 5 gaat op 11 april een EHBO-training van drie avonden van start. De cursisten leren le vensreddend te handelen bij ver stikking en verdrinking en krijgen een reanimatietraining speciaal gericht op kinderen. Daarnaast wordt geleerd wat te doen bij ver giftiging, brandwonden, hoofd letsel, botbreuken, wonden en dergelijke. Opgeven en voor meer informatie: 0180-310180 of info® zorgiseenkeuze.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 30