genda NIEUWERKERKERS AAN DE SLAG MET 0PZ00MEREN OPEN GOLF DAG OP GOLFBAAN HITLAND "WIJ ZIEN VOOR DE GEMEENTE EEN BELANGRIJKE REGIEROL" OECUMENISCHE AVONDGEBEDEN IN DE TIJD VOOR PASEN NIFUWERKERK Samenwerkingsovereenkomst Brede School Esse Zoom getekend BOELHUIS P.C.O.B. NODIGT GEMENGD KOOR LES CHANTRES UIT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 maart 2007 pagina 00 Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - "Wij zien voor de gemeente een be langrijke regierol bij de realisatie van de Brede School", verklaarde Onderwijswethouder Jan Verbeek vrijdag tijdens een feestelijke bij eenkomst op het gemeentehuis. In de raadzaal tekenden verte genwoordigers van zes partners van de Brede School een samen werkingsovereenkomst. De eerste gesprekken dateren van de jaren 2002/2003. Langzamerhand werd er niet alleen gesproken over de bouw van twee basisscholen, maar kwamen er nieuwe partners bij, die in het ambitieuze project wil den deelnemen. Uiteindelijk komt in de wijk Esse Zoom een Brede School met niet alleen de twee scholen, maar ook een kinderop vang, buitenschoolse opvang en een kinderdagcentrum voor men sen met een verstandelijke beper king. Wethouder Verbeek vond het een belangrijk moment voor de ge meente. "Er zal veel van de part ners worden gevraagd. Zij moeten vertrouwen hebben in elkaar en dan moet het allemaal lukken." Naast de gemeente, Gemiva-SVG Groep, Stichting Kinderopvang Humanitas en Vestia, participeren de openbare basisschool Prins Wil len Alexander en de protestants christelijke basisschool Gideon in de Brede School. Het openbaar en christelijk onderwijs komen straks in één gebouw. "Maar hun eigen cultuur en identiteit blijft gehand haafd", verzekerde Jan Verbeek. "De Brede School gaat vandaag van start. Het is een duidelijk voor beeld van Nieuwerkerk in Actie en van het thema van de gemeente: 'Bruggen bouwen tussen mensen'. Een duidelijk voorbeeld vormt de samenwerking binnen de sa menwerking van de eerste Brede School in deze gemeente. Met het ondertekenen van de samen werkingsovereenkomst door ver tegenwoordigers van de deelne mende partners hoopt men eind 2007 met de feitelijke bouwwerk zaamheden te kunnen beginnen. Als alles volgens plan verloopt, kunnen de scholen bij aanvang van het schooljaar 2009/2010 de Brede School in gebruik nemen. Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNNt.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RG Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Dinsdag 27 maart Volksdansen Locatie: Chrysantheum aanvang 14.30 Zaterdag 31 maart Oudheidkamer Locatie: 's Gravenweg 6 open 14.00 - 17.00 Zaterdag 31 maart Concert Les Chantres Locatie Ontmoetingscentrum Bospolderstraat aanvang 20.00 Zaterdag 31 maart IJsselconcours Capelse muziekschool Locatie: Fluiterlaan 400 Capelle a.d IJssel aanvang 10.00 Tot 1 april expositie van Herman de Peinder - Raadhuis Tot 1 april expositie van Agnes de Hartogh - Bibliotheek Woensdag 11 april Voorspeelavond Dwarsfluit en Piano Locatie: Muziekschool aanvang 19.00 Woensdag 18 april Voorspeelavond Dwarsfluit en Piano Locatie: Muziekschool aanvang 19.30 Vrijdag 20 april Voorspeelavond Orkesten Locatie: Muziekschool aanvang 19.00 Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - Scho lieren van een aantal basisscholen in de gemeente en diverse inwo ners zijn vorige week aan de slag gegaan om de omgeving van de school of de woonomgeving van het nodige zwerfafval te ont doen. Nadat eerder leerlingen van de Elimschool en de Prins Willem Alexanderschool al deelgenomen hadden aan het zogeheten Opzoo- meren, was het zaterdag tijdens de jaarlijkse Opzoomerdag de beurt aan diverse wijkbewoners. Wethouder Siem van Loon gaf za terdagmorgen het officiële start sein, waarbij hij benadrukte dat de schoonmaakbeurten in verschil lende buurten goed is voor de on derlinge sociale contacten en ook omdat de burgers op deze manier bewust hun verantwoordelijkheid voor de buurt kunnen laten zien. De gemeente heeft zich ook dit jaar aangesloten bij de Landelijke Nieuwerkerk schoon; daar zit muziek in. Opschoondag die georganiseerd wordt door Nederland Schoon, een stichting die zich bezighoudt met de preventie en bestrijding van zwerfafval. Ruim 130 burgers hadden zich opgegeven voor deze Opzoomerdag en kregen daar bij steun en medewerking van de gemeente. Deze vertrokken vanaf Elimschool Opzoomert. 10.00 uur bij het raadhuis, gewa pend met bezems, grote schep pen, oranje zakken, zakhouders en 'grijpboys' naar de verschillen de locaties. Wethouder Van Loon, geassisteerd door Arij Groenen- daal van de afdeling Beheer, ging per fiets naar de Van 't Hoffstraat, waarna hij de Opzoomerende buurtbewoners van de Italiaanse- zoom prees voor hun harde wer ken. Na de Fransezoom ontmoette de milieuwethouder burgemeester Bonthuis, die met een bakfiets ver gezeld werd door een aantal com missieleden en raadsleden, die op verschillende locaties meehielpen met de grote schoonmaakbeurt. De Boerenblaaskapel Lekkerkapel uit Lekkerkerk speelde vrolijke mu ziek om de nijvere burgers en be stuursleden een muzikale hulde te brengen. Ook aan het Lupineveld, het Vinkeldaal, de Moldau, het Zwanendaal en het Ereprijsveld waren buurtbewoners actief aan het vegen en opruimen van het zwerfvuil. De deelnemende inwo ners kregen van de gemeente een miniprullenbak als blijk van waar dering voor hun inzet op deze Op zoomerdag 2007. Nieuwerkerk aan den IJssel - De plaatselijke Lionsclub organiseert voor zaterdag 14 april een boelhuis (veiling) in hotel Nieuwerkerk (Van der Valk). De opbrengst is bestemd voor de internationale actie 'Fight for Sight'. De actie wordt ondersteund doordeStichting Wilde Ganzen, die de opbrengst van de veiling tenminste zal verdubbelen. Particulieren en/of bedrijven kunnen spullen inbrengen, die bij opbod worden verkocht onder leiding van een veilingmeester. De inbrenger (verkoper) ontvangt de verkoopprijs minus 15%, dat voor het goede doel is, en de koper betaalt de verkoopprijs plus 20% voor het goede doel. Voor meer informatie en voor het aanbieden van spullen: 0180-314881 of www. boelhuis.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het bestuur van de P.C.O.B. heeft in deze paastijd het koor Les Chant res uit Papendrecht uitgenodigd om tijdens het jaarlijkse avond programma het concert 'The New Messiah' op te voeren onder leiding van Hans van Blijderveen. Het concert vindt plaats op za terdag 31 maart om 20.00 uur in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Zaal open om 19.30 uur. Tijdens het programma zal door gebruikmaking van beeldmate riaal nadere uitleg én een Ned erlandse vertaling gegeven wor den van de bewerkte liederen uit dit wereldberoemde muziek stuk. Dit door George Friedrich Handel in 1741 gecomponeerde meesterwerk laat u kennismak en met het leven van Jezus Chris tus. Kaarten zijn te koop in de voor verkoop op vertoon van uw P.C.O.B.- lidmaatschapsbewijs voor €7,50 per persoon. Niet- leden betalen €10,—. Ook aan de zaal kunnen, indien nog beschikbaar, kaarten gekocht worden. De prijs is dan €10,— en €12,50. De verkoopadressen zijn Rabobank Nieuwerkerk/Moor- drecht, J.A. Beijerinkstraat 31, Chr. Boekhandel l'Ecrit, Kerklaan 80 en Boekhandel Van Delft, Reigerhof 64 en Aad en Marijke, Dorpsstraat 37, Moordrecht. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op weg naar Pasen worden er in kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan 16 elke woensdag avondgebeden gehouden. Deze avondgebeden kenmerken zich door momenten van inkeer en verstilling, zingen, bijbellezing en gebed. De vieringen worden voor bereid door een werkgroep met leden uit de Rooms-katholieke St.Josephparochie en uit de Pro testantse gemeente in wording. De laatste twee data zijn 28 maart en 4 april. Het aanvangstijdstip is telkens 21.30 uur. ledereen is van harte welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op Golfbaan Hitland vindt zaterdag 14 april een Open Golf Dag plaats. Over het hele land verspreid doen 50 golfbanen mee. Op deze dag kan men kennismaken met de golfsport. Voor golfclubs en bal len wordt gezorgd. Een sportieve outfit en schoenen met een grof profiel zonder hak zijn de enige vereisten. Speciaal voor kinderen tot en met 10 jaar zullen er 'junior putwed- strijdjes' worden georganiseerd. In de golfshop zijn deze dag tal van activiteiten en aanbiedingen. De meer gevorderde golfer kan op deze dag terecht op de 9 holes par 3-baan. ledereen met een baanpermissie (van andere banen is ook toegestaan), een golfpas- poort, een golfvaardigheidsbewijs of een officiële NGF-handicap, kan tussen 12.10 en 15.10 kosteloos ge bruik maken van de par 3-baan. Aanmelden vanaf 10.30 uur bij de inschrijfbalie. Is men zelf in het bezit van een golfpaspoort, een GVB of een NGF-handicap, dan kan men een speler begeleiden die nog niet in het bezit is van één van de bovengenoemde baaneisen. Deskundige personeel is aanwezig om vragen omtrent de golfsport te beantwoorden en advies te geven over golflessen en speelmogelijk- heden. Inschrijven voor de diverse activiteiten is vanaf 9.30 uur bij de 'informatietafel'. Voor meer infor matie en voor het programma van deze dag: 0180-314986 of www. hitland.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 31