MOOI SPEL MET DUIDELIJKE BOODSCHAP BOMEN WAAR MUZIEK IN ZIT GEZELLIGE HANGPLEK VOOR JEUGD MET SERIEUZE BOODSCHAP moordrIcht Musical Ester in De Zuidplas Vijftigste Nationale Boomfeestdag KERKDIENSTEN 1 april pagina 36 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 maart 2007 Wethouder Gast, vaardig in bomen planten, notenbomen. Door Paulien de Graaf Moordrecht - In het kader van de Nationale Boomfeestdag mocht groep 8 van de Sint Jozefschool bomen planten langs de Wethou der Visweg. Wethouder Ron Gast hielp hen met de zware klus. De kinderen werden 's morgens verwelkomd in kinderboerderij In de Krom. Wethouder Gast ver telde hen dat het thema van dit lustrumjaar 'Bomen en muziek' is. "Je kan muziek horen in het rui sen van de bomen", vertelde hij. "Maar muziek lees je door mid del van noten. Daarom hebben we besloten dat er notenbomen langs de Wethouder Visweg ko men: walnotenbomen." Hij ver telde de kinderen dat er over on geveer vijf jaar walnoten aan de bomen groeien. "Wij zijn dat niet meer gewend om noten te gaan verzamelen, maar dat kan over een paar jaar wel. Je kunt ze dro gen en eten!" De kinderen gingen vervolgens naar buiten waar de bomen al klaarstonden in gegraven gaten. "De bomen zijn te groot om door jullie geplant te worden, dus is dat vast voor jullie gedaan. Jul lie mogen de grond weer bij de boom scheppen." De kinderen gingen fanatiek aan de gang, ge holpen door de wethouder. Na de klus werden ze in de kinderboer derij getrakteerd op limonade en koek en kregen ze allemaal een aandenken mee. "Zolang de wereld bestaat en er mensen op aarde leven zijn sommige mensengroeperingen door andere mensen onderdrukt." Door Natasha Qualm Moordrecht - Nadat woensdagavond de generale repetitie was gehou den en de laatste puntjes op de i waren gezet, vond op donderdagavond in De Zuidpias de première van Musical Ester plaats. Ook op vrijdag en zaterdagavond werd de musical met veel enthousiasme opgevoerd. Met een laatste voorstelling op zondagmiddag kwam er een einde aan een lange periode van plannen, organiseren en heel veel oefenen. Tijdens de voorstellingen die elk twee uur duurden werd er door de grote groep spelers een goed Verhaal neergezet. Ondanks de komische noot die door het hele verhaal heen te horen was werd er met de musical een duidelijke boodschap meegegeven. Met tek sten als: 'Al lang in de geschiedenis hoor je woorden als weggedreven, verbannen, opgejaagd, verkracht, gemarteld' en 'In Irak vallen er duizenden onschuldige doden', proberen de schrijvers tijdens het stuk het publiek duidelijk te ma ken, dat zaken als discriminatie en onderdrukking van alle tijden zijn. Door in het stuk hedendaagse ele menten aan te halen werd dit ef fect versterkt. Zo werd ergens in het stuk de eigentijdse kreet 'drank maakt meer kapot dan je lief is' geroepen en werd er een miss verkiezing uitgeschreven om een nieuwe koningin voor de koning te vinden, waarbij de deelnemers gecoacht werden door een man op hakken. Ook liepen de spelers aan het begin van de musical rond in kleding van weleer om aan het ein de de musical in moderne kleding af te sluiten. Dat we altijd de keuze hebben om iets aan dit onrecht te doen werd in de musical duidelijk gemaakt. In een lied werd dit mooi aangehaald: "Waar komt die haat vandaan? Wat is jou aangedaan? Verzet begint met een vraag. Het antwoord is verzet." Behalve dat er met de musical een boodschap werd meegegeven, was het vooral ook genieten van het spel dat werd opgevoerd. Met dans en zang, drama en humor, is er door de organisatie en de spe lers een musical neergezet waar ze trots op mogen zijn. Koning Ahasveros" "Waar blijft het feest?" Door Paulien de Graaf Moordrecht - Renske Gast, Mark de Bruijn en Remco van Soest ma ken deel uit van het achttien kop pen tellende team van Youthhome More. Eenmaal per maand orga niseren zij in het gebouw van de IJsclub een gezellige avond voor jongeren, mét een christelijke boodschap. Youthhome More heette vroeger gewoon 'de koffiebar', voor velen een bekender begrip. Deze is zo'n 18 jaar geleden gestart. "Tien jaar geleden hebben we de naam ver anderd", vertelt Renske. "We wil den een naam die jongeren meer aanspreekt; dat werd Youthhome More!" Het team dat de avon den organiseert is lid van de Volle Evangelie Gemeente 'In 't Goudse', maar dat wil niet zeggen dat er al leen jongeren uit deze kerk naar de avonden komen: "Er komt een heel breed publiek, van 12 tot 40 jaar, en als het mooi weer is, lopen er ook vaak jongeren binnen die toevallig langslopen", aldus voor zitter Mark de Bruijn. "Een tijdje terug hadden we een rapper 'Ori ginal Atalaya' die een workshop rapmaken gaf, toen hadden we ineens heel veel 'hangjongeren' binnen." Avonden De avonden die worden georgani seerd hebben steeds een heel ver schillende invulling. "We hebben pas die rapper gehad, en bijvoor beeld Rob Favier, een christelijke cabaretier en liedjesmaker. Toen was het mudvol!" vertelt Mark. "Aan het begin van het nieuwe jaar organiseren we een gala met stijldansen en we hebben thema avonden met een eigen invulling. Op 7 april is er een avond rondom het thema 'Hit it for....'. Dan ver zorgen alle leden van het team een onderdeel van het programma bijvoorbeeld een film, een rapop- dracht, een quiz een gedeelte dat er praise-liederen gezongen wor den en iemand die iets over zijn persoonlijk geloof vertelt." Daar naast worden er in de zomer- en kerstvakantie sporttoernooien georganiseerd: 's zomers een voet bal- en volleybaltoernooi buiten in park Het Moerhout en 's winters in de sporthal een zaalvoetbaltoer nooi. Promotie Twee weken van tevoren wordt de avond voorbereid. "Dan wordt er ook een gebedsbijeenkomst ge houden. "Zodat we niet uit het oog verliezen dat we het tot eer van God doen." De week daarna worden er huis-aan-huis folders rondgebracht en wordt er tege lijkertijd nogmaals een bidstond gehouden. "Ook staan we op de braderie met folders. Het is voor ons belangrijk dat we mensen be reiken met de boodschap van God. Daar stellen we onze kwaliteiten voor beschikbaar", aldus promo tor Renske. Voor meer informatie: www.youthhomemore.tk Moordrecht Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schip per. R.K. parochie St. Johannes 10.00 uur gezinsviering palmpa sen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 36