GROOT ORANJECONCERT TWEE BETERBOEK VOOR PATIËNTJES IJSSELLAND ZIEKENHUIS INTERNETAANGIFTE INMIDDELS ONMISBAAR VOORSTELLINGEN ISALA THEATER MANNENKOREN IN DE LAURENSKERK REGIO HANS DORRESTIJN GAAT SOLO VERNIEUWDE WEBSITE BEVOLKINGSONDERZOEK BAARMOEDERHALSKANKER POLITIEBERICHT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 maart 2007 'Ik streef net als genieën naar de onsterfelijkheid, maar ik reik slechts tot de knieën der middelmatigheid.' Capelle aan den IJssel - Liefheb bers van Hans Dorrestijn opge let! Op woensdag 2 mei, om 20.15 uur, vertelt hij over zijn nieuwe boek en draagt voor uit eigen werk in de bibliotheek aan het Stadsplein. Deuren gaan open om 19.30 uur. De kaartverkoop op maandag 26 maart, tijdens openingsuren, in alle vestigingen van de Biblio theek. Kaarten kosten 612,50, bibliotheekpashouders betalen 610,- en multipashouders 65,-. In totaal 350 mannen vormen op deze nationale feestdag een me- gamannenkoor. De koren brengen bekende vaderlandse liederen ten gehore zoals het Wilhelmus, Piet Hein, Waar de blanke top der dui nen en tal van andere geestelijke en volksliederen. De zangers wor- De website van het bevolkingson derzoek baarmoederhalskanker in de regio West is vernieuwd. De website heeft een frisser uiterlijk gekregen en door een andere in- deling op de site kan de informa tie makkelijker gevonden worden. Vrouwen die informatie zoeken over het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker kunnen hiervoor op www.sbbw.nl terecht. Het bevolkingsonderzoek baar moederhalskanker is voor vrou wen van 30 tot en met 60 jaar. Zij krijgen iedere vijf jaar een uitno diging om mee te doen aan dit bevolkingsonderzoek. In de regio West worden deze uitnodigingen verstuurd door de Stichting SBBW of door de huisarts. De website van SBBW bevat een rubriek met veel gestelde vragen over het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker en ook is er een tabel waarin de vrouw kan opzoeken wanneer zij de uitnodi ging kan verwachten. Zo staat op de site dat in 2007 vrouwen uit genodigd worden die de leeftijd van 30, 35, 40, 45, 50, 55 en 60 jaar bereiken. Het gaat daarbij dan om de vrouwen die geboren zijn in: 1977, 1972, 1967, 1962, 1957, 1952 en 1947. Via een formulier kan een vraag worden gesteld waarvan het antwoord niet op de site staat. Naast de website heeft SBBW ook een gratis informatienummer dat elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur bereikbaar is op: 0800 - 235 72 29. Voor meer informatie: www. sbbw.nl Capelle aan den IJssel/Regio - De kinderen op de kinderafdeling van het IJsselland Ziekenhuis kregen woensdag 21 maart het BeterBoek uitgereikt: een voorlichtingsboek vol spelletjes, kleurplaten, puzzels en raadseltjes. De Sparta-spelers Yuri Rose, Yannis Anastasiou en Danny Schenkel deelden de eer ste exemplaren uit tijdens een fe estelijke bijeenkomst. De Sparta- spelers bezochten de speelkamer van de kinderafdeling en deelden handtekeningen en Spartapetten uit. De kinderen genoten er zicht baar van. Voortaan krijgen alle kinderen die worden opgenomen in het IJssel land Ziekenhuis het BeterBoek ca deau. Dit boek geeft op een toe gankelijke manier informatie over het ziekenhuis en helpt kinderen hun ziekenhuiservaringen te ver werken. den op het imposante hoofdorgel begeleid door de dirigenten Mar tin Mans en Martin Zonnenberg. Het oranjeprogramma staat in het teken van de nationale feestdag waarbij volk en vaderland centraal staan en waarbij ook samenzang is. Het 4-klaviers orgel is tevens in volle glorie te horen tijdens feestelijke orgelimprovisaties van vaderlandse en volksliederen. De toegang bedraagt 12,50; n voor kinderen t/m 11 jaar 7,50. Reser veren via www.martinmans.nl of info@martinmans.nl of op: 06- 52281279. Voor meer informatie over het GNMK: johankrins@planet.nl 8633 internetaangiftes in 2006; meer @angiftes voor vernielingen Sindsjuli 2004 hebben de inwoners van Nederland de mogelijkheid om van bepaalde strafbare feiten aan gifte te doen via internet. In 2006 is het aantal aangiftes in vergelij king met 2005 dan wel afgenomen van 9308 naar 8633, in verhouding met het totaal aantal aangiftes in 2006 is het percentage echter sta biel gebleven. In zowel 2005 als in 2006 wordt 20% van de aangiftes via internet gedaan. Meer internetaangiftes van vernielingen Wanneer dieper op de cijfers wordt ingegaan is een verschuiving te zien van het strafbare feit waar voor internetaangifte wordt ge daan. Onder de noemer vernielin gen zijn er meer aangiftes gedaan via internet dan het jaar daarvoor. Onder deze noemer valt onder an dere de vernieling van een open baar gebouw. In 2005 werd er 673 aangiftes gedaan, in 2006 is er 757 keer internetaangifte gedaan. Het totaal aantal aangiftes van vernieling in 2005 was 1044, in 2006 bedroeg dit 1017. Dit bete kent dat 64% van de aangiftes van vernieling in 2005 via het internet werden doorgegeven. Dit percen tage is in 2006 gegroeid naar 74%. Steeds meer mensen maken dus voor het doen van aangifte ge bruik van het internet. De politie vindt dit een gunstige tendens. Internetaangifte zorgt ervoor dat de drempel voor het doen van aan gifte laag wordt gehouden en dat is goed voor de informatiepositie van de politie. Om deze reden wor den er steeds meer mogelijkheden aangeboden om aangifte te doen. Uiteraard is het altijd mogelijk om op het politiebureau aangifte te doen, maar redelijk nieuw is het doen van telefonische aangifte via 0900-8844. Telefonische aangifte via 0900-8844 Sinds begin 2006 is het ook mo gelijk via 0900-8844 telefonisch aangifte te doen. Dit kan voor dezelfde feiten als er internet aan gifte gedaan kan worden. Sinds de invoering is hiervan ongeveer 1730 keer gebruik gemaakt. Signaleringsfunctie Het is voor de politie heel belang rijk dat er van strafbare feiten al tijd aangifte wordt gedaan. De po litie kan bijvoorbeeld een toename van vernieling of diefstal in een bepaalde wijk signaleren en met deze informatie een gerichte aan pak voorbereiden en uitvoeren om daarmee de veiligheid in de wijk te vergroten. Een voorbeeld uit de praktijk. Uit de (internet)aangiftes van 2005 bleek dat er veel fietsen werden gestolen in Katwijk. De politie van Katwijk heeft vervolgens een team geformeerd die zich bezig ging houden met deze toename. Uiteindelijk heeft dit geleid tot de aanhouding van fietsendieven en helers en is het aantal fietsendief stal afgenomen. Philippe Elan - Du jaune/ du blanc Philippe Elan is ondertussen al zo lang in Nederland, dat hij moei teloos zowel Jacques Brei als Jaap Bakker kan vertolken. Philippe Elan staat garant voor een avond vol onvervalste Franse chansons. Met zijn gevoelige stem en ei genzinnige repertoire oogst de chansonnier sinds vijftien jaar be wondering en verwondering. Hij zingt naast eigen werk chansons van Jacques Brei en Jean Ferrat en bijzondere bewerkingen van nummers van ondermeer ABBA en Stephen Sondheim. Vrijdag 30 maart - 20.15 uur Grote Zaal - Entree 19,00, pashouders: 16,70. Jeugdtheaterhuis - Dani Bennoni Lang zal hij leven Voor hun nieuwe productie heeft het Jeugdtheaterhuis gekozen voor het bekroonde boek van de schrijver Bart Moeyaert. De voor stelling speelt zich af in het Vlaan deren van 1939. Een nieuwe oorlog dreigt en Moon moet in dienst. Zijn broertje Bing blijft alleen achter. Bing wil een goede voetballer wor den en dit laten zien aan zijn broer als die terug komt. Hij wil les van Dani Bennoni, de voetbalheld van het dorp. Alleen hij wil Bing geen les geven. Bing is vastberaden om toch zijn zin te krijgen. Zonder te liegen. Hoogstens door een paar dingen te verzwijgen. Het Jeugd theaterhuis brengt een boeiende voorstelling over de angst om al leen over te blijven en de wil dat er van je gehouden wordt. Zaterdag 31 maart - 20.30 uur Luc Lutz zaal - Entree 16,70, pashou ders: 15,55 - Vanaf 12 jaar. Voor meer informatie en reserve ringen: 010 - 4586400 of www.isa- latheater.nl Isa la Theater, Stadsplein 5, Capelle aan den IJssel. Rotterdam - Het Groot Neder lands Mannenkoor uit Woerden onder leiding van Martin Mans geeft op Koninginnedag, maan dag 30 april, om 20.00 uur een concert in de Laurenskerk aan het Grotekerkplein. Het gastkoor dat hierbij optreedt is het Christelijk Sliedrechts Mannenkoor Ichthus onder leiding van Martin Zonnen berg. Jeugdtheaterhuis

Hart van Holland | 2007 | | pagina 48