"STEEDS TRAINING AANPASSEN AAN KARAKTER HOND" OUDHOLLANDSE MIDDAG BIJ SINGEND GOETJE B ZEVENHUlZEFTn\/iOERKAPlLLÉ^ W/m Verhoef 40 jaar actief bij politiehondentraining INFORMATIEOCHTEND BURGEMEESTER KEIJZERSCH00L 12E MOERKAPELLE RAPID SCHAAKTOERNOOI ONDERLINGE WEDSTRIJDEN TARZAN PAASZANGAVOND VOORJAARSCONCERT DE KLEINE TROMPETTER BILJARTKAMPIOENEN PROLONGEREN DISTRICTSTITEL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 maart 2007 pagina 7 Door Paulien de Graaf Bijna vanaf de oprichting in 1967 is Wim Verhoef betrokken bij de politiehondvereniging De Verde diger. Eerst in Zoetermeer, later in Zevenhuizen. Ook zit hij sinds 38 jaar in het bestuur van deze onbe kende topsportvereniging. Vraag hem naar zijn honden en hij begint te glimmen: "Het is heerlijk om lekker buiten bezig te zijn met de honden. En elke hond isanders, je moet de training steeds weer aanpassen aan het karakter van het dier." Hij steekt ontzettend veel tijd in de vereniging en in de training van zijn honden Hij is een van de terreinleiders bij de vereni ging en in feite ook de grondleg ger van de sport in Zevenhuizen. "De meeste mensen weten niet dat de politiehondenvereniging bestaat. Maar sinds 1930 worden er in Zevenhuizen politiehonden getraind", vertelt Verhoef. Zelf is hij gestart met het trainen van honden in Zoetermeer. "Die ver eniging hield na een paar jaar op te bestaan. Ik heb toen geregeld dat we in de recreatie mochten trainen en ons eerste clubhuis was de Roerdomp." Later vond de vereniging een onderkomen in een oud zomerhuis van de familie Verhoef aan het Korenmolengat en in 1977 werd een eigen on derkomen gebouwd dat in 2004 afbrandde. Inmiddels staat er een gloednieuw gebouw wat de ver eniging gebruikt als clubhuis met een kennel voor de honden, nog steeds aan het Korenmolengat. De vereniging telt maximaal veer tien trainende leden. "Dit is om het overzichtelijk te houden. De honden moet goed begeleid wor den in hun training." Er wordt minimaal twee keer in de week getraind voor het Basiscertificaat Politiehond. Deze training duurt ruim twee jaar en de honden worden onder andere getraind in zoeken, speuren zwemmen en springen en later het zogenaam de 'pakwerk'. "Maar eerst worden ze onder appèl gebracht", ver telt Verhoef. "Hoewel een hond meestal nauwkeurig wordt uitge kozen op bloedlijn, blijkt tijdens de eerste trainingen snel genoeg of een hond geschikt is als sport hond." Tijdens een keuring moe ten ze laten zien wat ze kunnen en ontvangen bij goed resultaat het basiscertificaat. Meestal wor den ze verkocht. "Een scout van de politie heeft vaak al een hond op het oog die naar zijn mening geschikt is voor een bepaalde dienst." Behalve naar de politie gaan honden ook naar de particu liere beveiliging of naar particu lieren als waakhond. De honden worden meestal bij politiehon denverenigingen getraind. Overlast of preventieve werking Veel inwoners van Zevenhuizen kennen de hondensport alleen van de zondagse wandeling langs de Hennip. "Men heeft geen idee wat wij aan het doen zijn en er rent wel eens hond van een re creant door het trainingsveld. We proberen deze dan zo snel moge lijk weer weg te krijgen, want je weet wel wat je eigen hond doet maar nooit wat die loslopende hond gaat doen", vertelt Wim. Enkele keren waren er klachten over geluidsoverlast: "Dan wil den ze dat het recreatieschap of de gemeente de vergunning voor het trainen intrekken. Omdat wij een erkende vereniging zijn heb ben we net zo veel recht op een oefenveld, maar als ik dan om bij voorbeeld het voetbalveld vroeg, mochten we toch in de recreatie blijven." Aan de andere kant trai nen ze op verzoek van de eigenaar in de winter op de camping. "Het aantal inbraken is fors gedaald sindsdien!" Honden De meeste trainers hebben een huishond en een sporthond, die in een kennel blijft, maar wel wordt gesocialiseerd door het familieleven. Verhoef heeft zelf een diensthond voor zijn werk als bijzonder opsporingsambtenaar bij de GZH. "De hond heb ik zelf getraind, is getest door de hon denbrigade van politie Rijnmond. Daarna is hij door mijn werkgever gekocht." De diensthond moet twee maal in de week getraind worden en eens in de twee jaar examen doen. "Deze hond wordt gebruikt als geweldsmiddel Alshij aanvalt of bijt zonder wettelijke noodzaak, heb ik een groot pro bleem." Daarnaast heeft hij een jonge hond van negen maanden die 'aan de paal staat' tijdens de trainingen: hij mag vast meekij ken. "En daar leren ze al een hoop van!" Vooral met zijn diensthond heeft Verhoef een sterke band: "Die mag oud worden bij me." Moerkapelle - De Burgemeester Keijzerschool organiseert voor de tweede keer een informatieoch tend op woensdag 11 april. De och tend is bedoeld voor alle ouders in Moerkapelle en omgeving die kinderen hebben die tot augustus volgend jaar 4 jaar worden. De ochtend begint om 11:30 on der schooltijd met een ontvangst door de kinderen van groep 8. Zij begeleiden ouders en kinderen tijdens een rondleiding door de school. Daarna staan koffie, thee en limonade klaar. Peter de Gruijl, directeur van de Burgemeester Keijzerschool, vertelt daarna over de dagelijkse gang van zaken op school. Een ontvangst in de kleu tergroep van juf Renee zal niet ontbreken, de eerste plek op school voor de nieuwe leerlingen. Na afloop is er nog gelegenheid om ervaringen uit te wisselen in de centrale hal van de school. De informatieochtend is woens dag 11 april, de Burgemeester Keijzerschool is gevestigd op de Beatrixlaan 3. Meer informatie: 079-5931788. Moerkapelle - In dorpshuis 'Op Moer' aan de Raadhuisstraat 40 wordt voor zaterdag 7 april het jaarlijkse Rapid Toernooi geor ganiseerd. Er wordt geschaakt in 4 groepen: senioren A (rating 1600), senioren B (rating<1600 en huisschakers), jeugd D en jeugd E. De oudere jeugd speelt bij de seni oren. Inschrijfgeld: jeugd D en E €4,-senioren 6,- Zaal open om 9.30 uur. Aanvangs tijd is 10.00 uur en de prijsuitrei king zal omstreeks 16.30 uur zijn. Aanmelden op paastoernooi@sv- moerkapelle.nl onder vermelding van naam, vereniging en rating. Moerkapelle - De onderlinge wed strijden van gymnastiekvereniging Tarzan worden zaterdag 31 maart gehouden in dorpshuis Op Moer. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur. De leden turnen aan de ringen, op de brug, balk en lange mat en er wordt gesprongen op de mini trampoline. Publiek is van harte welkom. Moerkapelle - De Gereformeerde Gemeente Moerkapellle organi seert voor donderdag 29 maart om 19.30 uur een paaszangavond. Medewerking verlenen de koren De Kleine Lofstem uit Woerden onder leiding van Kees Walhout en Asarela uit Moerkapelle onder leiding van Rien van der Werff. Zevenhuizen - De Kleine Trom petter geeft zaterdag 14 april haar jaarlijkse voorjaarsconcert in dorpshuis Swanla. Hierbij zullen alle groepen van de vereniging zich laten horen: het opleidingsor- kest, de slagwerkkids, het harmo nie-orkest en Afslag 9. Er zullen zeer uiteenlopende stukken ten gehore gebracht gaan worden. Voorts is De Kleine Trompetter druk bezig met de voorbereidin gen voor een jubileumconcert op 3 oktober naar aanleiding van het 110-jarig bestaan. De aanvang van het concert op 14 april is om 15 uur en de toegang is vrij. In de pauze wordt een loterij gehou den. Zevenhuizen - Het was druk in het lokaal van de Duivenvereniging De Stormvogels in het Nijverheidscen trum op zondag 18 maart. Het Fol kloristische koor 'Singend Goetje had deze middag familie, vrienden en donateurs uitgenodigd voor een optreden. Het thema van de middag was 'Oudhollands' wat onder meer tot uiting kwam in de eigengebak ken appeltaart bij de koffie, het Oudhollands buffet met diverse stamppotten en erwtensoep en in de aankleding van de zaal. Het koor trad drie keer op, eerst met Oudhollandse liedjes, zoals 'Komt goede gezellen mijn'. Het tweede optreden omvatte feest- en dans liedjes als 'Bij het klinken der boka len' en het laatste optreden werd besloten met volksliedjes van over de grenzen, die gezongen werden in de Engelse, Japanse, Spaanse en Finse taal. Een verrassing voor iedereen, óók voor dirigente Mar- gré van Gestel en voor de meeste koorleden zelf, was tussendoor een kort optreden van de lage al ten met het liedje 'Een muis op de trap'. Wie donateur van 'Singend Goetje' wil worden kan contact op nemen met 0180-632792. Nieuwe leden zijn welkom, met name hoge sopranen of lage alten. Het combo kan eveneens versterking gebrui ken van een fluit, een accordeon of een gitaar. De repetities zijn op maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur in Dorpshuis Swanla. Voor meer informatie: www.singendgoetje.nl Moerkapelle- Afgelopen maan dag is het eerste driebanden team van B.V. Moerkapelle voor de tweede maal in successie kampioen geworden van het dis trict Gouda. De laatste wedstrijd van het seizoen werd aangevan gen met 18 punten voorsprong op Moerkapelle 2. In Nieuwerkerk aan den IJssel was het daarom niet moeilijk om de benodigde 13 punten te behalen. Cor Buitendijk, Danny en René van Leeuwen en Kees de Knegt mogen nu in Den Haag gaan proberen om het Regio kampioenschap te veroveren, waarna het Nederlands Kam pioenschap wacht. Zij zijn im mers de regerende Nederlands Kampioen. Gisteren werd ook het eerste libreteam van B.V. Moerkapelle districtskampioen. Bij B.V. De Brug in Waddinxveen hadden Kees de Knegt, Marcel Drost en Cock Verstoep vanwege hun immense voorsprong al aan 6 punten voldoende om zich te plaatsen voor het Regiokam pioenschap. Ook zij willen hun Nationale titel van vorig jaar pro longeren.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 7