"JE DOET VOORAL MEE VOOR DE EER" MUZIKALE LEERLINGEN TONEN VORDERINGEN w EXPOSITIE BIBLIOTHEEK FINALEPOULE BLIJFT SPANNEND MASSAGES VOOR HET GOEDE DOEL ZEVENHUIZEN - MOERKAPELLF Skills Masters voor de vakman SCHAKEN NATIONAAL MS FONDS ZOEKT ORGANISATIETALENTEN FitFirst - Right to Play sportmassage marathon ACTIVITEITEN-AGENDA Zevenhuizen Oud Verlaat. Moerkapelle Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 april 2007 p9 y IN 9 1 Door Mariska van Bommel Zevenhuizen -Richard Verhagen heeft de derde plek behaald op het Skills Masters Evenement in Ahoy, Rotterdam bij de nationale beroepenwedstrijden stukadoren. Skills Masters Skills Masters en Arbeidsmarkt vormen samen één jaarlijks evene ment, waar van alles te zien en te doen valt. VMBO'ers, MBO'ers en werkzoekenden kunnen hier alles te weten komen over opleidingen en vacatures. Een van de onderde len tijdens de beurs is de nationale beroepenwedstrijd waaraan Ri chard Verhagen meedeed op 15, 16 en 17 maart. Drie dagen vakwerk Meedoen betekende drie dagen bezig zijn met je vak. Richard kreeg drie werkstukken om in drie dagen af te handelen, zoals een schouw en spachtelputz met kleur. De deelnemers werkten hier afge zonderd in eigen afgezette 'ruim tes' aan. Foutje Richard is reeds werkzaam als stucadoor en zit daarnaast op school in Rotterdam. Vorig jaar heeft hij ook al meegedaan aan de voorselectie van de nationale beroepenwedstrijden. Hij zat toen echter nog niet zo lang in het vak en kwam toen niet door de voorselectie. Dit jaar was het vakmanschap met hem en kon hij wel door. Helaas maakte hij een foutje met het stuk van spachtel putz op kleur. "Daar kwam ik zelf op dat moment ook achter, maar dan kun je er al niets meer aan doen", zegt Richard. "Het is jam mer, maar ik ben tevreden en ik vond het leuk om er dit jaar wel te staan. Volgend jaar kan ik niet meer meedoen, ik ben nu 20 jaar en je kunt meedoen tot je 21e jaar." Richard heeft als prijs een medail le gekregen, evenals de andere prijswinnaars. Er was verder geen andere prijs aan verbonden. Ri chard: "Dat hoeft ook niet, je doet het toch vooral voor de eer". Zevenhuizen - In het kleine kerkje aan de Dorpsstraat vond onlangs een leerlingenconcert plaats van de cursussen piano, viool, dwars fluit en ensemblespel. De leerlingen lieten hun vorderin gen op muzikaal gebied horen in een concert van een klein uur. De meeste leerlingen speelden samen met hun docenten; de pi anisten speelden allemaal een solostuk. Heel bijzonder was het optreden van het ensemble (een fluitiste, vier violisten en een pia nist). Er werd goed gemusiceerd. De vele toehoorders lieten hun waardering blijken met een dave rend applaus. Ensemblespel met muziek van Telemann. Moerkapelle - Na een verrassende finaleronde vorige week werden er ook vrijdag twee spannende partijen gespeeld voor het club kampioenschap. Om te beginnen speelde Dick Bac een korte en zeer krachtige pot tegen Arno Luinen- burg. Arno die vaak hele rare stel lingen om weet te zetten in winst kreeg deze keer een koekje van ei gen deeg. Dick speelde heel sterk en gecontroleerd en liet Arno alle hoeken van het bord zien; 1-0. De tweede partij werd gespeeld door Wouter Vroegindeweij en Gerard van Ommeren. Wouter kreeg ge durende de partij een licht voor deeltje in zijn stelling en gaf dit eigenlijk niet meer weg. Na gecon troleerd uitspelen gaf Gerard op; 1-0. Ook werd er nog gespeeld om de eerste drie plaatsen in groep 2. Maarten Vroegindeweij liet ook dit keer zien dat hij misschien wel een plaatsje in de finale poule ver diende door van Ad Voerman te winnen en zo zijn leidende positie Zevenhuizen-Moerkapelle - Het Nationaal MS Fonds zal voor het eerst huis aan huis collecteren in de gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle. Naast collectanten zoekt de organisatie één of meerdere collecte-coördinatoren. Deze spil van de plaatselijke collecteorga nisatie vormt het aanspreekpunt voor de collectanten, is verant woordelijk voor het verspreiden van de collectebussen en maakt een wijk of straatindeling, het Nationaal MS Fonds zoekt een creatief, inventief iemand die houdt van regelen en organiseren en beschikt over goede sociale vaardigheden. Zevenhuizen - In de maand april exposeert Ellen Vermeulen-van der meer Meer zestien van haar schilderijen in de bibliotheek De Groene Venen, vestiging Zevenhui zen. Ellen schildert sinds 2000 met acrylverf. Ze experimenteert graag met de verf zelf, maar ook met an dere materialen zoals bijvoorbeeld textiel en zand. Dit is terug te vin den in de schilderijen die zowel beeldend als abstract zijn. Naast een serie met bloemen, hangt er ook een aantal abstracte werken in de bibliotheek. Draden van stof zijn hierin bepalend voor de vorm. Voor meer informatie: www.bibli- otheekdegroenevenen.nl. Nationaal MS Fonds zet zich n om de kwaliteit van leven van mensen met MS te verbeteren. Dit et zij door voorlichting te ver dekken, activiteiten en vakanties organiseren en onderzoek te verrichten. h' Nationaal MS Fondscollecteert 19 tot en met 24 november, voor meer informatie: 010-591 98 of www.nationaalmsfonds.nl Zevenhuizen - Nancy van der Hoek van FitFirst paramedische praktijk aan de Tweemanspolder 6a organiseert voor zaterdag 12 mei een (sport)massagemarathon voor het goede doel. "De grootste uitdaging is 6000 euro op te halen voor het goede doel: Right To Play. Deze organisatie begeleidt en zet kinder- en jeugdsport en speelpro- jecten op in ontwikkelingslanden en is opgericht door Johan Olav Koss, de viervoudig gouden me daillewinnaar op de Olympische Spelen." Look after yourself, look after one another! FitFirst paramedische praktijk is sinds twee jaar gevestigd als fysio- en Cesartherapiepraktijk in Zeven huizen. Nancy: "Een praktijk met een bijzondere kijk en passie voor sport en bewegen. De praktijklo catie heeft de beschikking over een moderne sportzaal en zwem bad. Onze slogan is: 'uw lichaam verdient de juiste aandacht!'. Maar laten we niet alleen naar onszelf kijken; in ontwikkelingslanden draagt sport, spel en bewegen naast een gezonde samenleving, meer dan waar ook, bij aan een betere ontwikkeling van kinderen, vreugde en vrede." Voorzet "Wij stropen de mouwen letterlijk en figuurlijk op om Right To Play een handje te helpen, en dat is nog zacht uitgedrukt. Zaterdag 12 mei staan er 30 massagetafels en meer dan 40 sportmasseurs/fysiothera peuten klaar om half uur massage te verzorgen voor een vriendelijke prijs van 10 euro per persoon, le dereen kan meedoen." Er zijn zaterdag 12 mei 600 plekjes beschikbaar a 10,-. Nancy hoopt deze plekjes te vullen en tipt: "Neem het initiatief en vorm een groep van tien personen. Dan kun je tegelijk op een vooraf afgespro ken tijdstip terecht." Nancy zoekt overigens nog enkele ervaren (sport)masseurs die op vrijwillige basis aan deze actie voor het goe de doel mee willen doen. Voor meer informatie en aan melding: www.fitfirst.nl of 06- 46444668. te verstevigen. Aan Boudewijn Weijermars de taak om de achtervolging in te zetten. Ook nu had hij weinig moeite met Arie Hoogduijn. Overige uitslagen: Maarten Pilgram - Stefan van der Zalm 1-0, Henk Doornhein - Jojan- neke Weijermars 0-1, Wim Wester man-Sander Marijt 1-0, Freek Hof man - Walter van den Berg 1-0. Ook bij de jeugd werd er weer een complete ronde afgewerkt. Seth van der Bijl - Martijn Mauritz 0-1, Jos van de Waal - Martijn Mau ritz 0-1, Jonathan Pilgram - Seth van der Bijl 0-1, Johan van Kreve len - Peter Elffers 0-1, Arie Ymker - Marijn van Krevelen 1-0, Walter van de Berg - Geert van de Hoek 1-0, Sander Marijt - Dorine Elffers 1-0, Jurian van de Waal - Bas Mau ritz 1-0. Zaterdag 7 april is het Moerkapelle Rapid Toernooi. Inschrijven via: paastoernooi@svmoerkapelle.nl. Het toernooi vindt plaats in dorps huis Op Moer, aanvang 10.00 uur. Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapel- le. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com - Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur - Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. Speel-o-theek Beestenboel in dorpshuis Swanla (kijk op www.beestenboelzevenhui zen.nl) geopend dinsdag in de even weken (groene container) van 9.15 u t/m 11.30 u - Koninginnedag 30 april van 9.00 tot 17.00 u. Het Oranje Comité heeft voor deze dag het thema 'Zevenhuizen Prinsheerlijk'. - vrijdag 4 mei 19.00 u Herv. kerk oecumenische dienst ter nagedachtenis slachtoffers van oorlog en geweld aansluitend op herdenking bij Gemeentehuis) - Avondvierdaagse 4 t/m 8 juni. inschrijven zat. 2 juni Theater Swanla 7 april Quantro Ventos De Zevenster Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avond restaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-6371114 apr., 2 mei, 6 juni, 4 juli, 3 okt., 7 nov ANBO Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (1x per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Ze venhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dinsdag avond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur 13 april contactavonden;30 juni jonge vogeldag; 8 sept. keuring/dagshow; 5 okt. en 2 nov. contactavonden. Jaarlijkse tentoonstelling 7 en 8 dec. Kaarten: 5 en 20 april; 18 mei' 8 en 22 juni; 6 en 20 juli; 10 en 24aug. De Zeven Muzen 21 april 20.00 u Amateur muziekavond Ger.kerk Dorpsstr. 106 9 mei jubileumconcert De Zingerij in de Ger. kerk 20.00 uur 30 juni 20.00 u Grote avond "Avontuur in kleur en klank" Ger. kerk DE VIERKAP Klaverjassen: Woensdagmiddag voor de jeugd:iedere 14 dagen; Schilderen: wo.avond, do.morgen en -avond (info: 010-4554051) St. Welzijn SOOS, in Dorpshuis Op Moer, van 9.30 tot 11.30 uur. Data: 12 april, 10 mei. Seniorenreis 15 mei 2007 Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middaq van 13.30 tot 15.30. zaterdag 14 april 15.15 u dorpshuis Op Moer grote Jazzshow door Jazztar

Hart van Holland | 2007 | | pagina 11