m sgi BURG KEIJZERSCHOOL KRIJGT COMPUTER NA SPAARACTIE N N N GRATIS COMPOST OPHALEN ZATERDAG 14 APRIL FABIEN in INDIA PAASACTIVITEITEN OP NATURISTEN TERREIN BERKENW0UDE M ZEVENHUIZEN - MOERKAPELLE OPBRENGST COLLECTE REUMAFONDS Paaskuikens INLOOPMIDDAG VOOR BORSTKANKERPATIËNTEN RODE KRUIS ZOEKT ERVAREN BREISTER Ruimere mogelijkheden voor WW'ers Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 april 2007 Moerkapelle - Al een aantal maan den zijn de leerlingen van de Bur gemeester Keijzerschool druk bezig met een spaaractie voor hun school. Bij de plaatselijke supermarkt Spar konden er zegels gespaard worden voor computers, laptops en digitale camera's. Met veel enthousiasme, en zelfs weekrecords, zijn er door de kinderen 14.000 zegeltjes bij elkaar gespaard. Donderdag 29 maart was het zover, de heer Dick Pak van Spar reikte persoonlijk een laptop uit. In totaal zijn er drie lap tops, één digitale camera en een USB-stick bij elkaar gespaard. Met veel gejuich werden de laptops ontvangen en de Burgemeester Ke ijzerschool is Spar zeer erkentelijk voor deze unieke actie. Moerkapelle - De opbrengst van de in maart gehouden collecte voor het Reumafonds is €1.448,01. Het Reumafonds bedankt de collectanten die dit mooie bedrag bijeengebracht hebben. Aflevering twaalf van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel Foto gemaakt op maandag 2 april 2007, 15:45:07. De tijd even stilgezet. Op een mooie dag in Zevenhuizen. In de Zevenster is een gezellige paas-high-tea. Mevrouw Abbekerk en meneer Baas poseren met een kuiken. In de bak zitten er nog acht. Met microfoon... m Fabien Schiereck werkt in India bij NGO (Niet Gouvermentele Orga-nisatie) Earth Aid Asia, waar zij coördinator is van de medische afdeling. Ze gaat een centrum op zetten voor gehandi capte kinderen in Tamil Nadu, Zuid India. Ze heeft daar te maken met enorme armoede, ziektes die in Nederland niet voorkomen en een cultuurver schil. In het Hart van Holland wordt u op de hoogte gehouden van haar ervaringen. DEZE WEEK DEEL 12. Onder het kokosnoten bladeren dak van het strandterras geniet ik van een zondags ontbijtje. Een Canadees en een visser uit het dorp zitten aan mijn tafeltje en we klet sen wat over India en onze beleve nissen hier. Een hondje trekt mijn aandacht. Alle honden zien er het zelfde uit hier, maar deze is anders; veel kleiner en broodmager. Hij rust jn de schaduw en ik vraag me af doe zo'n rare hond hier terecht gekomen is. Als hij zijn weg maakt richting de andere honden op het strand, maken die snel dat ze weg komen. Ik moet lachen om die gro te honden, bang voor zo'n klein ding dat er anders uit ziet. Ja een tijdje is er commotie op het strand een eindje verderop. Ik draai 'ie om en zie het kleine hondje ld rondrennen en een groepje vissers in paniek schreeuwen. Dan pakt een van de vissers een balk van zeker twee meter en houdt die boven zijn hoofd in de lengte. Het rondje zet zich schrap maar is kans loos. De balk komt op hem neer en U is op slag dood. Ik kijk geschokt °e en kijk naar de visser aan mijn 'a*el. Die had zich net op tijd omge- raaid om het niet te hoeven zien en vraagt of ik verdrietig ben. Ook de ober komt erbij en probeert me gerust te stellen. Het moest, hij was niet gezond en probeerde andere honden te bijten omdat hij die ziek te heeft. Als hij een kind had gebe ten, had dat kind dood kunnen gaan. Hondsdolheid. Zo ziet dat er dus uit. Het stelt me gerust en ik snap dat het nodig was maar nu zie ik dat niemand actie onderneemt als een kind vlakbij komt staan om te zien wat er gebeurt is. De visser aan mijn tafel roept iets en het kind wordt weggestuurd. De vissers dur ven de hond niet aan te raken, een van hen gooit voor de zekerheid een grote baksteen op het hoofd en rent snel weg. Dan komen een paar dappere mannen met een touw en zonder het dier aan te raken binden ze het om zijn nekje. Ze slepen het slappe lijfje weg over het zand. Richting zee. Ik ga voorlo pig nog maar niet zwemmen. Dieren leven net als de mensen op straat. Honden, katten, ratten en kippen. Alles loopt over straat en is vrij om te gaan waar ze willen. Net als de koeien. Die leggen dagelijks hele afstanden af over het strand en door de straatjes en steegjes van het dorp. Toen ik op bezoek was bij een vissersfamilie knalde plotseling de tuindeur open en stapte er een koe de drempel over. Ik schrok en de jongste dochter ook, maar ver der vond iedereen het prima dat het dier onder de waslijn uit een plastic zak de resten van de lunch kwam opeten. Het brengt geluk, als een koe je huis bezoekt. Vorige week was er de jaarlijkse Poeja. De huizen waren versiert met bananen bladeren en vanuit een café kon ik zien hoe een koe zich aan de versie ring tegoed deed. Niemand anders zag er de humor van in. Het was juist goed dat een koe dat huis kwam zegenen. Poeja is een gebruik waarbij je al je bezittingen zegent. Je spat er een spetter gele verf op en maakt het af met een rode stip. Alles ga je af: de koelkast, je tv, je bed, de deur, de spiegel, maakt niet uit. Dan vul je een groe ne pompoen met rode verfpoeder en stopt er munten in. Auto's moe ten over vier citroenen rijden en krijgen bloemen en slingers en verf- spetters. Een ritueel volgt met uit geperste citroenen, vuur, wierook, belletjes en een optocht door het hele huis en alles eindigt met het breken van de pompoen voor je deur. Het is geen religieus ritueel, iedereen doet het. Natuurlijk is het meteen een goed excuus om je huis weer eens schoon te maken en mensen zijn dagen van te voren druk met de voorbereidingen. Na de poeja ga je je buren af en geeft ze gemarineerde kikkererwten of gepofte rijst. Na drie handen vol kikkererwten zit ik een beetje vol maar gelukkig komt er net een koe voorbij. Ik leg het voor haar op de straat. Kijk een Bertha, voor jou. Mooie stip heb je op je voorhoofd. Meer weten over dit project? Kijk op www.eartnaidhol- land.nl Donaties zijn van harte welkom op rekening 37.50.32.940 t.a.v. Fabien Schiereck te Amsterdam o.v.v. Project donatie Ami Nadu. Zevenhuizen/Moerkapelle - De inwoners van de gemeente Ze- venhuizen-Moerkapelle kunnen op zaterdag 14 april tussen 9.00 en 12.00 uur gratis zakken com post ophalen bij het gemeentelijk Afvalbrengstation aan de Zuid- plasweg 14b te Zevenhuizen. In woners dienen daarvoor een spe ciale compostbon en een geldig legitimatiebewijs mee te nemen. Deze compostbon zal in het plaat selijk huis-aan-huisblad op 11 april worden gepubliceerd. De compost wordt door Afvalverwerkingsbe drijf Cyclus aangeboden als dank voor het gescheiden inzamelen van afval. De compost is goed voor het milieu, de tuin of bloembak ken. Voor belangstellenden is er ook een folder over het gebruik van compost beschikbaar. Regio - Op het terrein van Zon en Leven in de Krimpenerwaard wor den voor zondag 8 april diverse paasactiviteiten georganiseerd. Het terrein is vanaf 11.00 uur geopend. Tevens kan er, tegen een kleine vergoeding, gebruik gemaakt worden van de sauna. Belangstellenden zijn van harte welkom. Voor meer informatie en voor het maken van een afspraak voor een rondleiding over het ter rein: www.zon-en-leven.org. Gouda - In het patiëntenservice bureau op de Jozef Locatie van het Groene Hart Ziekenhuis (ingang Jan van Beaumontstraat) wordt woensdag 11 april van 14.00 - 16.00 uur een inloopmiddag geor ganiseerd, bedoeld voor vrouwen met borstkanker die voor, tijdens of na hun behandeling vragen en/ of problemen hebben en daarover willen praten. Voor meer informa tie: 0182-617627, 0182-538214 of ehevwdb@hotmail.com. Zevenhuizen - Het Welfare Team van het Rode Kruis is op zoek naar een ervaren breister die het vrijwil- ligersteam wil komen versterken. Voor inlichtingen kan men contact opnemen met 0180-633515. Er is dit jaar veel veranderd in de WW. Zo is de maximale uitkeringsduur verkort van vijfjaar naar 38 maanden. En de eerste twee maanden is de uitkering 75% van het loon, daarna 70% van het loon. Verder wordt het starten van een eigen bedrijf makkelijker, hoeft voor de WW bij ontslag geen bezwaar meer te worden aangetekend en zijn er ruimere mogelijk heden voor hulp bij het vinden van werk. Meer over de nieuwe maatregelen is te vinden op www.szw.nl. Kijk onder 'uitkeringen' en 'werkloosheidswet'. En op de sites www.cwinet.nl en www.uwv.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 15