LOPEN VOOR ETHIOPIË WAMAWA KOMT LANGS CURSUS JEUGDVISSEN NORDIC WALKING: DE HYPE ONTGROEID? S.C. ANTILOPE START ERMEE! POLITIEBERICHTEN PROEFLESSEN BIJ TOIMINTAA waddinxveenT Opbrengst sponsorloop voor huizenbouw BAANTJESBEURS LEZING LINKS EN RECHTS VAN DE GOUWE GEZAMENLIJK INITIATIEF OPEN KERK BLACK GOSPEL WORKSHOP Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 april 2007 Waddinxveen - Loco-burgemees ter Dijksterhuis lost woensdag 18 april het startschot voor de spon sorloop voor Ethiopië van de Kern groep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen. Om 18.30 uur is de eerste start en zal het jong ste deel van de naar verwachting 300 lopers vertrekken om in een half uur zoveel mogelijk rondjes te lopen op de atletiekbaan van SC Antilope. Vanaf kwart over zeven zijn het vervolgens de kinderen uit de groepen 5 tot en met 8 die hun beste beentje voor zetten. En dat alles om geld bij elkaarte brengen voor de bouw van flatwoningen met gezamenlijke keukens en toi letten in een krottenwijk in Addis Abeba, de hoofdstad van Ethio pië. De afgelopen dagen hebben le den van de kerngroep bijna alle klassen van de zes deelnemende scholen bezocht. Zij hebben de leerlingen verteld over hoe het is om te leven in een krottenwijk en de kinderen opgeroepen mee te doen aan de sponsorloop en zich in te zetten om heel veel sponsors te vinden. Sinds zes jaar steunt de Kerngroep in Addis Abeba de organisatie IHA- UDP. Deze afkorting staat voor In tegrated Holistic Approach Urban Development Project een kleine organisatie die - onafhankelijk van de overheid - met grote inzet aan het werk is om de levensom- Waddinxveen - Het lijkt erop dat Nordic Walking het afgelopen jaar echt goed is doorgebroken als nieuwe outdoorsport. De gro ep wandelaars die met stokken door de landelijke omgeving loopt groeit gestaag. Nordic Walken is sportief, intensief wandelen met behulp van twee speciale wan delstokken, de 'poles'. De sport is in Finland ontstaan als zomertrai- ning voor langlaufers. Vergeleken met normaal lopen, is er bij Nordic Walking meer druk op de grond. Nordic Walkers maken bovendien intensief gebruik van hun schou der- en bovenarmspieren, maar ook de rug-, borst- en buikspieren worden aangesproken. Voor men sen die willen afvallen is dit een ideale sport. Een ander voordeel is dat door het gebruik van de poles de gewrichten van de onderste ledematen veel minder belast worden, waardoor Nordic Wal king ook voor mensen met slechte knieën een uitstekende lichaams beweging is. Nordic Walking biedt voor ve len nog een ander voordeel, wat vaak als allerbelangrijkste wordt genoemd: het sociale aspect. En hieraan kan atletiekvereniging S.C. Antilope een bijdrage leveren. Want na een succesvol verlopen cursus Nordic Walking start deze vereniging zaterdag 14 april met een trainingsgroep. Iedere zater dagochtend van 9.00 tot 10.30 uur wordt, onder leiding van Harry van den Bulk, een trainingsprogramma afgewerkt, ledereen die de tech niek beheerst kan meedoen. Maar ook diegenen die het eens willen proberen, kunnen een keer mee- trainen. De poles worden dan gra tis beschikbaar gesteld. Voor meer informatie en opgeven: 0182- 616089 (na 6 uur s' avonds). standigheden van de mensen in de krottenwijken te verbeteren. In de wijk waar IHA halverwege 2005 is gestart met haar succesvolle aan pak wonen ruim 5000 mensen. De meeste van de inwoners zijn erg arm en zijn werkeloos, een enke ling heeft een klein pensioen en sommigen werken als dagloner. De 'huizen' waar ze in wonen zijn ongeschikt voor bewoning soms zijn ze gemaakt van lompen, kar ton en plastic. De hygiëne-situatie is erg slecht, er zijn niet voldoende latrines (toiletten), er zijn geen gezamenlijke keukens en het rio leringssysteem werkt ook niet. Bij na 600 huizen zijn zo slecht dat ze vervangen moeten worden door nieuwe. In plaats van huisjes, wor den er flats van drie verdiepingen gebouwd. Dit jaar komen er 64 flatwoningen en 42 tijdelijke hui zen waarin de mensen van wie het oude huis is afgebroken tijdelijk worden ondergebracht. Het hui zenbouwprogramma is maar een deel van het totale project. Daar naast zijn er al projecten gestart op het gebied van onderwijs, moeder en-kind zorg, gezondheid, opvang voor ouderen en gehandicapten enz. De Kerngroep heeft IHA-UDP toegezegd het huizenbouwpro gramma gedurende 3 jaar te zullen steunen met €8000,-. Leden van de Kerngroep bezochten de scholen. Aanrijding vrachtauto met vrachtauto Waddinxveen - De politie heeft op woensdag 28 maart, rond 11.10uur,opdeZuidelijke Dwarsweg hulp geboden bij een aanrijding tussen twee vrachtauto's. Een 42-jarige bestuurder uit Tilburg reed over de Zuidelijke Dwarsweg richting de Zuidelijke Rondweg. Hij verleende op de T-splitsing geen voorrang aan een van links komende vrachtauto, bestuurd dooreen 21-jarige man uit Dongen. De vrachtwagens botsten. De 42- jarige bestuurder uit Tilburg klaagde over pijn in de nek waarvoor de ambulance werd gebeld. Ruiten vernield bij schoenenwinkel Waddinxveen - In de nacht van zaterdag 30 maart op zondag 1 april zijn drie ruiten vernield van een schoenenwinkel aan de Anna van Burenstraat. Vol gens getuigen, bezoekers van een nabijgelegen café, wer den de ruiten ingegooid door drie jongens van ongeveer 16 jaar. De getuigen hebben nog geprobeerd de daders aan te houden, maar de drie wisten te ontkomen. Vrachtauto 'geleend' voor diefstal staal Wadinxveen - Vermoede lijk is in de avond/nacht van woensdag 28 op donderdag 29 maart een vrachtauto van een bedrijf aan de Mercurius- weg 'geleend' voor diefstal van staal. Donderdagmorgen werd geconstateerd dat de vrachtauto verplaatst was, en dat het slot in zijn geheel was verwijderd. Kort daarna meld de een bedrijf aan de Coene- coop dat er staalplaten bij hen waren weggenomen. Er werd verpakkingsmateriaal van het perste bedrijf teruggevonden hij het andere bedrijf. Beide bedrijven hebben inmiddels aangifte gedaan. Boskoop - OJC De Tunnel orga niseert in samenwerking met de Stichting Jeugd- en Jongeren werk Midden-Holland op zater dag 12 mei van 12.00 tot 18.00 uur in Jongerencentrum De Tun nel een Baantjesbeurs voor jon geren tussen de 12 en 25 jaar die op zoek zijn naar een extra zak centje of een baan in de zomer. Op deze beurs kunnen jongeren en hun ouders terecht met al hun vragen over vakantiewerk, sta geplaatsen, leer-werktrajecten en vrijwilligerswerk. Tijdens de Baantjesbeurs kunnen jongeren in contact komen met bedrijven die op zoek zijn naar jong per soneel. Lokale bedrijven bieden hier hun vacatures aan. Jonge ren kunnen leren hoe ze een sol licitatiebrief en cv moeten schrij ven en ze kunnen hier terecht met al hun vragen over welke rechten en plichten zij hebben en over bijvoorbeeld contrac ten en minimumloon. Op de Baantjesbeurs wordt samenge werkt met het Centraal bureau voor Werk en Inkomen (CWI), de vakbond(FNV), lokale uitzend bureaus en het Coenecoop Col lege. De beurs wordt begeleid door de jongerenwerkers van Boskoop en Waddinxveen. De toegang is vrij. Voor meer infor matie: www.stjjmh.nl. Boskoop - Bibliotheek De Groe ne Venen organiseert voor woensdag 18 april om 10.00 uur de lezing 'Links en rechts van de Gouwe'. De heer Maatje uit Reeuwijk zal een en ander ver tellen over deze landstreek die de plaatsen Boskoop, Waddinx veen en Reeuwijk omvat. De toe gang bedraagt €3,50 voor leden en €5,- voor niet-leden van de bibliotheek. Voor meer informa tie en aanmelden: 0172-213170 of boskoop@bibliotheekdegroe- nevenen.nl. Waddinxveen - De gemeente Wad dinxveen heeft de Stichting Wana- wa, hulp voor vrouwen en kinde ren in Kenia, vergunning verleend om in de week van 1 tot en met 7 april te collecteren. De stichting werkt samen met lokaal opgezette projecten in Kenia voor blijvende, verbeterde levensomstandighe den voor vrouwen en kinderen. In Nederland is het de gewoonste zaak van de wereld om naar school te gaan, sport, muziek of andere activiteiten te ondernemen, iedere dag tenminste één warme maaltijd te eten en kennis en mogelijkhe den te hebben voor de toekomst. Helaas is dit geen vanzelfspre kendheid in veel andere landen in de wereld, waaronder Kenia. Door onmacht, slechte gezondheid, onverschilligheid van de lokale overheid, onvoldoende middelen (professioneel personeel, logistiek materiaal, financiële middelen) en gebrek aan hulp vallen de kansar men in Kenia buiten de boot. Ge zocht moet worden naar een meer structurele aanpak voor deze pro blemen. Stichting Wanawa hecht er dan ook sterk aan dat de door haar te ondersteunen activiteiten daadwerkelijk een duurzaam ef fect zullen hebben. De mensen in Kenia moeten uiteindelijk zelf in staat zijn de eigen situatie in de hand te kunnen nemen en te ver beteren. Help mee en steun Stich ting Wanawa. Voor meer informatie: www.wanawa.nl Waddinxveen - Toimintaa biedt Nordic Walking trainingen aan voor ieder die gezond met het lichaam bezig wil zijn, lekker wil bewegen en graag buiten is. Bij Toimintaa is het voor mensen met een beper king ook mogelijk te starten met Nordic Walking. Er wordt getraind in kleine groepjes van 4 tot 6 perso nen. De groepen worden in overleg ingedeeld in mensen met en zon der beperking. De trainer biedt U vakkundige trainingen en adviezen en is opgeleid trainer Nordic Wal king KNAU, gediplomeerd sport leider aangepast sporten (CIOS) en in bezit van een reanimatie en EHBO diploma. Dat Nordic Walking meer is dan alleen maar met stok ken lopen wordt u uitgelegd in een proefles. Hierbij wordt uitleg over de techniek en het materiaal gege ven. Zaterdag 7 april vanaf 13.00 tot 14.00 uur zijn de volgende proeflessen. Ook maandag tweede Paasdag 9 april is er gelegenheid tot het volgen van een proefles, vanaf 11.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 14.00 uur en van 15.00 tot 16.00 uur. Voor alle trainingen geldt prijs inclusief gebruik materiaal. Locatie is Randstad Kampeersport, Mer- curiusweg 16-B in Waddinxveen. Aanmelden Toimintaa - Yolanda Slot 06-13107325 of 0182-619702 of via www.toimintaa.nl Waddinxveen - Hengelsportvereniging 'Waddinxveen' organiseert in samenwerking met Stichting Wijkwerk De Zuidpias voor dinsdag 8 mei een cursus 'jeugdvissen met de vaste hengel' voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. De cursus bestaat uit acht lesavonden van 19.00 tot 20.15 uur en wordt afgesloten met een wedstrijd op zaterdag 23 juni van 10.00 tot 15.00 uur in het water van de Coenecoopvij- vers. De vereniging zorgt voor de benodigde hengelsportartikelen tijdens de cursus. De deelnemende kinderen moeten in het bezit zijn van zwemdiploma A. Voor meer informatie en opgeven' 0182 - 619005, 0182 - 617889 of 0182 - 617406. Waddinxveen - Omdat in Nederland de meeste kerken door de week gesloten zijn, hebben de Immanuëlkerk en de Ontmoetingskerk enige tijd geleden het plan opgevat de kerkdeuren wat vaker open te zetten. Dit gezamenlijk initiatief is zowel bestemd voor kerkleden als voor be woners van Waddinxveen en omstreken om hen een moment van rust en bezinning aan te bieden, ledereen is welkom op woensdagavond van 18.30 tot19.30 uur in de Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan 2. Er is gelegenheid om te bidden, een kaars aan te steken of om gedachten in een gastenboek te schrijven. Aangezien er tijdens de 'Stille week' iedere avond korte vieringen zijn, komt de 'Open kerk' van woensdag 4 april te vervallen. Waddinxveen - Dit jaar wordt voor de derde keer een Black Gospel Work shop georganiseerd in de Ontmoetingskerk onder leiding van Edith Cas- teleyn op dinsdag 11 en donderdag 13 september van 19.00 tot 22.30 uur en op zaterdag 15 september van 13.00 tot 17.00 uur. Aansluitend is er die avond om 19.30 uur een concert van de liederen die ingestudeerd zijn. Voor meer informatie en opgeven: 0182-649880 en 0182-611413, petrablonk@filternet.nl of www.blackgospelwaddinxveen.nl. Leeftijd vanaf 15 jaar.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 25