Brengt de paA de eieren? wrratsim nteP Peten, Kö#22e in-isarii <g{S> ggvanHUi: (TtTDO Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 4 april 2007 pagina 26 Dorpsstraat 119 Zevenhuizen ZH Telefoon 0180 - 63 11 11 Fax 01 80 - 63 30 24 Openingstijden: op werkdagen tot 18.00 uur vrijdag koopavond tot 21.00 uur zaterdag 10.00 - 17.00 uur; zondag gesloten Van de paashaas wordt in Neder land vertelt dat hij eieren brengt tijdens pasen. In België en Frankrijk vertelt men de kinderen dat de paaseieren door depaasklokken gebracht worden. De klokken zijn na het luiden tij dens hetGloria van de Mis op Witte Donderdag naar Rome vertrokken om er de eieren te halen. Deze klokken hebben de vorm van kerkklokken met vleugel tjes en vliegen door de lucht. Deze paasldokken-traditie bestaat in Nederland alleen in het zuiden van Limburg. In Nederland heeft de haas een mandje op zijn rug met daarin eieren waarvan niet duidelijk is door wie ze gelegd zijn. Sommige kinderen wordt verteld dat de paashaas ze verstopt, bijvoorbeeld in de tuin of op het balkon tussen de planten. Een enthousiaste speurtocht op paasmor- gen hoort bij deze traditie. Oorsprong Zeer veel heidense gebruiken waarmee de terugkeer van de lente gevierd werd, zijn in de gebruiken rond het christelijke paasfeest overgenomen. Het ei is het zinnebeeld van het ontkiemende leven in het vroege voorjaar. De haas is een van oorsprong heidens symbool en is altijd een zinnebeeld van vruchtbaarheid geweest. Samen met eieren werd hij afgebeeld bij de godin Ostare, waarvan de naam nog te herkennen is in de Duitse en Engelse benaming voor pasen (Ostern, easter). Bron: Wikipedia Op zoek naar een leuk uitje met Pasen? Bij Keukenhof statui naast diverse muziekoptre- dens en vele binnenshows, extra activiteiten voor kinderen op het programma. Kinderen kunnen beide paasdagen paaseieren zoeken in de speelweide en in het doolhof en de Paashaas zal Keukenhof met een bezoek verblijden. Daarnaast kunnen kinderen een Bollebozen-speurtocht door het park maken en een uitje voor de hele klas winnen. Tweede paasdag extra vroeg genieten van de lente met een Zweeds Ontbijt. Het park is op tweede paasdag 9 april extra vroeg open. Het park opent haar poorten al om 7 uur om vroege vogels de gelegenheid te geven een keer te genieten van het ontluiken van de bloe menpracht en het ontwaken van de dieren. Keukenhof is een waar paradijs voor filmers, fotografen en rustzoekers. Speciaal als de zon opkomt zijn er in het parkdecor feeërieke beelden te schieten. Ontbijt maken is niet meer nodig, de koks van Keukenhof hebben speciaal voor deze dag een Zweeds Ontbijt samengesteld dat tussen 7.00 en 9.00 uur in het Willem Alexander paviljoen wordt geserveerd. Voor de vroege vogels die voor 8.00 uur binnen zijn is de prijs voor toegang tot Keukenhof inclusief het ontbijt €15,- voor volwassenen en €7,50 voor kinderen van 4 tot en met 11 jaar. Op tweede Paasdag is Keukenhof ook even het Manhattan van de bollenstreek. De Easter Parade is nóg geen traditie, zoals in New York, maar het enthousiasme van organisa toren en bezoekers Ls geweldig. De show van extravagante hoeden was niet alleen 'kijken en bekeken worden', maar ook een eerbetoon aan het vakmanschap van de hoedenmaker. Het publiek heeft dan de mogelijkheid om met zijn/haar zelfgemaakte hoed in drie ca tegorieën (amateur, professioneel en kinderen) mee te dingen naar aantrekkelijke prijzen en om mee te paraderen in de Keukenhof Easter Parade. Verder wordt om 11.00, 14.00 en 16.00 uur een drietal hoedenshows gehouden. Aansluitend vindt om 16.00 uur de prijsuit reiking plaats en trekt vervolgens de Easter Parade (Hoedenparade) door het park. Jackie Habets organiseert de internationale hoedenprijs voor de vierde maal. In 2000 was het thema 'film', in 2002 'Spaanse kunst' en in 2004 'Growing Hats'. De laatste werd voor het eerst in Keukenhof gehouden en sindsdien is de belangrijkste hoedenshow )met uitzondering van Prinsjesdag?) niet meer weg te denken tussen de bloemen in LLsse. In 2005 en 2006 stond de Nederiandse vormgeving centraal. In 2007 zal het thema "Royal Hats - Koninklijke Hoeden' zijn. Volgens Anne- marie Gerards, manager public relations van Keukenhof, past het koninklijke accent van het thema 2007 overigens perfect bij de entou rage. Dit jaar heeft Keukenhof gedurende de- gehele openingsperiode een tentoonstelling van koninklijke hoeden. Voor meer informatie: www.Keukenhof.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 26