non Jezus d Plaizier Ajpercqes, qeniePr enuon mnh Posen w. Tuin en terreininrichting www.pleunis.com Verweij Caravans en Tuinmeubelen De Nefit TopLine HR-ketel is gearriveerd! Bredeweg 15 Waddinxveen 0180-638183 www.edplaizier.nl De ultieme HR-ketel! iSSÖ&jjr tin Alles voor betrouwbare 'T Ontwerp straatwerk tuintimmerwerken etc. Gebruikte stenen en tegels Zakgoed, grind, zand, split enz. a Leveren/afhalen grond en zand a Schuttingen, palen, bevestigingsmaterialen Tevens speciale maten en/of maatwerk mogelijk Zakken haardhout het hele jaar leverbaar Bredeweg 156a 2761 KC Zevenhuizen Tel. 0180 - 32 80 85 Fax 0180 - 32 80 19 Mob. 0653 - 54 91 66 f.pleunis@12move.nl 2e Paasdag open v.a 12.00 uur Dealer van BERG Skelters en Trampoline's Dit weekend speciale aktie Openingstijden Showroom Woe t/m zat. 9.00-17.00 uur 2e Paasdag open v.a. 12.00 u Rottekade 9 Zevenhuizen'fnabij Oud-Verlaat) Einde Middelweg rechts, richting jachthaven) Tel: 0180-633115 voor route www.verweijcaravans.nl Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 4 april 2007 pagina 29 Het ontstaan van Pasen heeft weinig met hazen en eieren te maken; des te meer met de oude Egyptenaren en Mozes: een joodse baby die als volwassen man voor een keerpunt in de geschiede nis zou zorgen. Mozes wordt als baby gevonden door dochter van de Egyptische farao. Hij wordt grootgebracht binnen de koninklijke familie, maar moet vluchten wanneer hij bij het verdedigen van een (joodse) slaaf een Egyptenaar doodt. Mozes krijgt vervolgens van God de opdracht zijn volk, de joden, te bevrijden van de eeuwenlange onder drukking door de Egyptenaren. Met hulp van God, die als waarschuwing vele rampen en plagen laat plaatsvinden, laten de Egyptenaren tenslotte het joodse volk gaan. De Israëlieten vieren deze bevrijding uit de slavernij nog elk jaar met het vie ren van het paasfeest. Hierbij worden lammetjes geslacht en speciale broden gegeten. De joodse geschiedenis blijft zijn stempel op Pasen drukken. Enkele eeuwen later, in dezelfde tijd van het jaar, wordt Jezus namelijk gearresteerd. Judas, één van zijn leerlingen, heeft hem aangewezen als de Koning der Joden. O de vrijdag voor het paasfeest wordt Jezus voorgeleid voor de hoge priesters. Zij veroordelen hem tot de kruisdood. Deze vrijdag is bekend als Goede Vrijdag en staat, ondanks de misleidende naam, in het teken van droefheid. Het lijden van Jezus en zijn opoffering voor de mensheid wordt herdacht. Wanneer de volgelingen van Christus enige dagen na de kruisi ging het lichaam van Jezus willen balsemen, treffen zij zijn graf leeg aan. Hij is uit de dood opgestaan. Me Pasen wordt sindsdien door Christenen de wederopstanding vanjczus gevierd. Het herdenken van de wederopstanding gaat n de Rooms Katholieke Kerk gepaard met veel symbo liek. Tijdens de Paaswake, in de nacht voor Pasen, wordt het Licht, de paaskaars (Lumen Chrisü) feestelijk binnengedragen en bezongen. In de kaars zijn vijf wierookkorrels in kruisvorm gestoken; zij verbeelden de vijf wonden van Jezus in handen, voeten en hart. Na het ontsteken en binnendragen van de paaskaars wordt de plechtige paasbood- schap gezongen. In de dienst van het woord wordt verteld hoe God in het Oude Verbond de verwachting van het Licht heeft opgeroepen. Daarna volgt de zegening van het doopwater en hernieuwen de gelovigen de doopbeloften. Het Doopsel is een onuitwisbaar teken in het hart, maar om 'afdwalen' te voorkomen, nodigt de Kerk gelovigen ieder jaar uit in de Paasnacht zich opnieuw bewust te worden van de belofte en de genade van het Doopsel. Nefit TopLine Erik Huizebosch heeft hem persoonlijk bij ons afgeleverd: de internationaal bekroonde Nefit TopLine, de ultieme HR-ketel. Als het gaat om betrouwbaarheid kan er niets tippen aan deze nieuwste innovatie van het merk HR-ketels dat al meer dan 25 jaar het meest verkochte van Nederland is. Wilt u absolute zekerheid als het gaat om warmte en warm water in huis? Wij zor gen ervoor met dienstverlening van topkwaliteit en Nefit TopLine HR-ketels. Maak kennis met de nieuwste generatie HR-ketels bij: Behaaglijke warmte en al het warme water dat u nodig heeft? Gecombineerd met een grote energiebesparing? Dat kan! Wij helpen u graag met persoonlijk advies over HR-ketels, boilers, enz. En heeft u uw keus gemaakt, dan zorgen wij voor vakkundige installatie, onderhoud en een snelle service. Zo garanderen wij dat u onge stoord kunt genieten van warmte en warm water in huis. Bel vrijblijvend voor meer informatie. P. VISSER ZONEN Centrale verwarmmgs- en service Instollatieburo Zevenhuizen Dorpsstraat 167-169, 2761 AR Zevenhuizen Telefoon: 0180-631206. Fa*: 0180-632816 E-mail: infofa visserverwariiiing.nl Internet: wsvw.s-isservcrwarming.nl Wij 4 J Pi teren NEFIT j-ri*-c'.s3»y: De nieuwe collectie tuinmeubelen zijn binnen: o.a Hartman, Summergarden teak, Aluminium Tuinkussens van Hartman, Cinderella, Summerset enz. Patton barbeques, gasflessen, Crespo, caravanaccessoires, caravanoccasions, onderhoud en stalling caravans Net voor Pasen komen de asperges binnen. Dit seizoensproduct is op veie manieren te bereiden, bijvoorbeeld de groene asperges met ham, tijm, walnoten en honing; daarbij gekookte krieltjes, nimm.... Of witte asperges met kaassaus en ge kookte eieren als vegetarische variatie. Veel mensen houden zich echter het liefst bij het traditionele recept met ham, eieren en botersaus. Leg de asperges op het gehakte eiwit. Leg tussen de asperges rolletjes gekookte ham. Om de asperges en hamrolletjes warm te houden, de schaal afdek- I ken met aluminiumfolie en even in de oven zetten. S Ondertussen de botersaus bereiden van 1/3 liter I bouillon, 'A kopje water, een eetlepel mai'zena en 200 gram roomboter: breng de bouillon aan de kook. Roer de maïzena door het halve kopje water en voeg ze al roerend aan de kokende bouillon toe. Twee minuten doorkoken. Tenslotte de boter in het vocht laten smelten en de saus goed opkloppen met de garde. Eet smakelijk!

Hart van Holland | 2007 | | pagina 29