RUIM 30.000 BEZOEKEN PER DAG IN HOOGSEIZOEN IN GEBIED LT0 NOORD ORGANISEERT BEZOEK FL0RAH0LIAND ^UIDPLASREQO Presentatie Gebiedsvisie Recreatieschap Rottemeren Achtergrond ÉfMBspMBR yys-.jMÉL estuurders uit Zuidpias op bedrijfsbezoek bij bloemenveiling Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 april 2007 pagina 3 er een is. Daarnaast zullen verbete ringen in bestaande deelgebieden worden uitgevoerd. Momenteel zijn er zes verschillende deelgebie den in het recreatieschap: het Rot- temerengebied met de Bleiswijkse Zoom en de Zevenhuizerzoom, Het Hoge Bergse Bos, het Lage Bergse Bos, het Nessebos en de Zevenhui- zerplas. De heer Rumpff heeft per deelgebied toelichting gegeven op de projecten die het recreatieschap in de planning heeft staan. Voor de aanwezigen tijdens de informatieavond aan de oostzijde van de Rotte waren de uitbreiding van de Zevenhuizerplas, parkeren en het ophalen van het huisvuil bij de vakantiewoningen van de Bonk. Bewoners van de vakantie woningen krijgen boetes omdat zij het huisvuil niet goed aanbieden en worden voor hun gevoel van het kastje naar de muur gestuurd. Voor wat betreft de problemen die er zijn ontstaan rondom parke ren voor de bewoners van de Bonk erkende de heer Rumpff dat er hier sprake is van een probleemgebied. Er is tot voor kort gedoogd dat au to's op de dijk geparkeerd werden, dat is echter niet meer mogelijk sinds recent de kade is opgehoogd. Een van de aanwezigen vroeg zich af waarom het nu beschikbare geld dan niet wordt gebruikt om hierin te voorzien. Het probleem van de vuilcontainers was onbekend bij de heer Fijen, hij heeft de betref fende bewoners toegezegd dit Het Recreatieschap Rottemeren is een samenwerkingsverband van de gemeenten Rotterdam, Bergschenhoek, Bleiswijk en Ze- venhuizen-Moerkapelle en de provincie Zuid-Holland. Het recreatieschap heeft als taak de belangen van de openluchtre creatie en van de natuurbescher ming gehartigen en het natuur- en landschapsschoon te bewaren en te bevorderen. Het recreatieschap Rottemeren wordt 3,6 miljoen keer per jaar bezocht, op rustige dagen 5000 keer en op topdagen 30.000 be- Door Karin Heeren Zevenhuizen - Het recreatieschap Rottemeren heeft in zijn gebieds visie aangegeven welke priori teiten er zijn als het gaat om het beheer van het kostbare groen rondom, of liever tussen, verste delijkte gebieden. Met een con crete actielijst, vertaald naar een aantal projecten, wordt inhoud gegeven aan het beleid van het recreatieschap en wordt er daar mee gezorgd voor het buitenge bied waar steeds meer mensen gaan recreeeren. Alleen al het Rot temeren gebied is goed voor 3,6 miljoen bezoeken per jaar. Tijdens een informatieavond voor in- en omwonenden waren burgemees ter Fijen en Erik Rumpff als verte genwoordigers van het Recreatie schap Rottemeren aanwezig om toelichting te geven en vragen te beantwoorden. De nieuwe gebiedsvisie gaat in op de visie van het bestuur op de ontwikkeling van de Rottemeren met aandacht voor de aanleg en ontwikkelingen van nieuwe gebie den, waarvan de Eendragtspolder Zes verschillende deelgebieden, elk met een eigen karakter Verboden te zwemmen in een straal van 30 m ronD om de steiger Stïlgtr Mtn Deshmö Watersport relatief weinig gedaan op de Rottemeren. punt mee te nemen. Hij was daar bij van mening dat in ieder geval duidelijk moet zijn waar mensen zoeken per dag. Fietsen, wandelen, skaten en skeeleren zijn activiteiten die veel worden gedaan in het gebied. Watersport wordt relatief weinig beoefend terwijl er wel uitste kende mogelijkheden voor zijn in het gebied. Bij een recreanten- onderzoek werd het hele gebied goed gewaardeerd als het gaat om veiligheid, bereikbaarheid en onderhoud. Minder tevreden wa ren de bezoekers over de drukte in het hoogseizoen en de sanitai re voorzieningen, waaronder ook invalide toiletten, in het gebied. hun huisvuil moeten aanbieden. De drukte op fietspaden tijdens het hoogseizoen was ook een be langrijk onderwerp. Een van de projecten van het Recreatieschap is het verbreden van het bestaan de fietspad. De verkeersdruk op de Middelweg kwam ook uitgebreid aan de orde, de aanwezigen verwachten dat deze nog veel zal toenemen na de ontwikkeling van de Eendragtspol der. Vooral de internationale roei- baan zal veel bezoekers trekken, zo verwachtten de aanwezigen tij dens de informatieavond. De vraag aan het bestuur was dan ook wel ke maatregelen er genomen wor den omdat de Middelweg dit naar verwachting niet aan kan. De ver keersdruk op de Middelweg is al toegenomen na het afsluiten van de Wollenfoppenweg en een aan tal aanwezigen zijn bang dat een deel van de verkeersafwikkeling opnieuw door de kern Zevenhui zen zal gaan. De Rumpff verwacht dat de extra toename met de komst van de roeibaan wel mee zal vallen, in Amsterdam, waar al een dergelijke baan is, is de verkeers druk niet significant toegenomen. Burgemeester Fijen lichtte toe dat er in het bestemmingsplan voor de Eendragtspolder is voorzien in een nieuwe ontsluitingsweg die het mogelijk moet maken de Mid delweg eenrichtingsverkeer te ma ken en de andere kant het verkeer langs de noordelijke zijde van het nieuwe plas-drasgebied te leiden. Op dit moment zijn er echter nog geen financien om deze weg ook daadwerkelijk aan te leggen, zo vertelde burgemeester Fijen de aanwezigen. voor passanten veerpont Door Karin Heeren R<:gio - Heel vroeg in de ochtend vamen een groot aantal regiona le bestuurders woensdag 28 maart naar de Bloemenveiling FloraHol- 1 nd voor een werkbezoek geor ganiseerd door LTO Noord. Een ndleiding door de veiling, met een blik op de veilingklok en het log'stieke proces van binnenkomst van de bloemen en planten tot de verdeling naar de klanten die gebo den en gekocht hebben. In groepen konden de bestuurders zelf kennis nemen van het veilingproces, wat een belangrijke schakel is tussen veel regionale producenten in on der andere het gebied Oostland/ Zuidplaspolder en detaillisten. Na een inleiding van Arthur Arent, vestigingsmanager FloraHolland in Bleiswijk ging het gezelschap op bezoek bij Koninklijk Tuinbouwbe drijf Lemkes en Edelman. Bij het ontbijt kregen de bestuurders meer te horen over de geschiedenis van de bloemenveiling, die al meer dan 100 jaar geleden begonnen als bemiddelingsbureau tussen producent en detaillist. Het huidige pand werd 25 jaar geleden geopend door de Koningin in een financieel moeilijke tijd: "Terwijl er aan de voorkant feestelijk werd geopend werd aan de achterkant zowat het faillisement naar binnen gebracht." Door het ingewikkelde logistieke proces, wat door de aard van de handel ook snel uitgevoerd moet worden is er een duur systeem nodig dat maar korte tijd per dag nodig is en daarmee relatief erg duur is. Efficient werken is bij de veiling dan ook een must, er wordt nauw samengewerkt met kwekers en er wordt steeds meer ingezet op E-commerce, het handelen via internet. Wel is het zo dat veel afnemers nog steeds het liefst het assortiment even zien en daarom nog steeds 's morgens heel vroeg naar de veiling komen om te bieden opde door hen gewenste producten. Naast de blijvende daghandel op de klok ziet FloraHolland een groeiende behoefte aan maatwerk en bemiddeling en een groeiend marktaandeel van retailbedrijven. De aanwezige bestuurders kregen van de boodschap mee van de Arent dat het van belang is het organiserend vermogen te vergroten. In het Oostland gebied, wat op zich al veel minder bekend is dan het Westland gebied, hebben bestuurders te maken met drie streekplannen, vijf gemeenten (recent nog zeven gemeenten), drie gemeentelijke samenwerkingsgebieden, drie waterschappen en twee Kamers van Koophandel. De her Arent benadrukte dat er ontwikkelingsgelden beschikbaar zijn ten behoeve van de ruimtelijke ontwikkeling in relatie tot de Greenport discussie en dat deze gelden voor het Oostland nog niet opgeeist zijn. "Samenwerken is hierbij van belang", aldus de heer Arent, "het is namelijk in ieders belang om van Oostland iets slagvaardigste maken." Samen iets slagvaardigs maken van Oostland. Na veiling direct op transport. Zelf eerst nog even komen kijken naar de handel.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 3