LEREN OVER BELANGRIJKE GEBEURTENISSEN IN SURINAME Bk DAK- EN THUISL0ZEN0PVANG IN NESSELANDE PAASDIENST EN MUSICAL IN KERK NESSELANDE PIANOCONCERT IN DE KERK IN NESSELANDE r ÈjÈ i NF-SSELANDE Suriname project bij basisschool Het Spectrum KERKDIENSTEN ZONDAG 8 APRIL CURSUS BABYMASSAGE WÊÊÊKÊ&— mW Hart van Holland; dé krant voor de Zuidpias 4 april 2007 pagina 41 Door Carlo Willemsen Nesselande - Leerlingen van basis school Het Spectrum kregen vorige week wel heel bijzonder onderwijs. Alle lessen stonden namelijk in het teken van Suriname. Behalve dat de kinderen van alles leerden over onze voormalige kolonie, mochten ze zich op creatief gebied volledig uitle ven. "De klassen zijn enthousiast aan de slag gegaan," vertelt Jerney Cheong, lerares groep 1/2. "Twee lokalen waren omgetoverd tot een heuse jungle, inclusief zelfgemaakte slangen, vogels en vlinders. Oudere leerlingen hebben onder meer een muurkrant gemaakt, met daarop belangrijke gebeurtenissen uit de geschiedenis." Ook is er hard gewerkt aan Maduro- Suriname. "Inderdaad, Suriname in het klein," legt Jerney uit. "Elke klas heeft een onderdeel gemaakt. Bomen, dieren, huizen, het stond er allemaal. Zelfs het Onafhankelijk heidsplein was nagebouwd. Het was voor de leerlingen van het Spectrum goed om eens wat meer over andere bevolkingsgroepen te leren. Kinde ren denken vaak dat wij alleen op de wereld leven. Deze week hebben ze ontdekt dat er nog veel meer cultu ren bestaan. Ook zijn ze van alles te weten gekomen over de band tussen Nederland en Suriname. Waarom er zoveel Surinamers in Nederland wo nen en waarom er in Suriname Ne derlands gesproken wordt." Vrijdag was de afsluiter van het Su- rinameproject. "Jammer dat het al weer voorbij is," vindt Jerney. "De kinderen hebben een leuke week gehad. Ze waren dolenthousiast. De afsluiter moest natuurlijk wel bijzon der worden, dus daar hebben we Onafhankelijkheidsplein nagebouwd. Op bezoek in de jungle met slange, vogels en vlinders. een groot feest van gemaakt. Alle ouders, broertjes en zusjes mochten komen kijken naar wat de kinderen hadden gemaakt. Er waren heerlijke Surinaamse hapjes en drankjes en diverse culturele dansvoorstellin gen. Ook konden de toeschouwers hun haren laten vlechten, kettingen maken of een henna-tatoeage laten zetten." Tot slot hielden de leerlingen een modeshow. "De afgelopen week hebben ze geleerd dat er in Suri name vijf bevolkingsgroepen leven. Hindoestanen, Chinezen, Indianen, Javanen en Creolen. Van al die cul turen hebben we kledingstukken ingezameld. Zo hadden we een aan tal prachtige Chinese jurken. Helaas is het niet gelukt om Indiaanse kle dingstukken in handen te krijgen. Maar dat maakte de modeshow er niet minder mooi op." Veel geleerd over een andere bevolkingsgroep. Het doel van dit project was geld in zamelen voor een school in Parama ribo, waarmee Het Spectrum een sa menwerkingsverband heeft. Jerney: "Ze hebben daar een nieuw dak no dig, omdat het huidige lekt. Om geld in te zamelen hebben de leerlingen ,t lege flessen ingezameld. Ook kre gen zij een kaart van Suriname mee naar huis. De tien districten waaruit Suriname bestaat konden voor 0,50 eurocent worden verkocht." Alle docenten van Het Spectrum kijken terug op een zeer geslaagde week: "De kinderen hebben niet alleen hun stinkende best gedaan, maar ook nog eens een heleboel geleerd. Na dit project staan ze veel meer open voor andere culturen. Dat is in deze tijd heel belangrijk. Boven dien hebben ze het hartstikke naar hun zin gehad en dat is tenslotte t waar het allemaal om gaat." Nesselande - Met veel enthousias me wordt door de kinderen van de Kerk in Nesselande, Robert van 't Hoffstraat 10, geoefend om op Eer ste Paasdag 8 april in de dienst van 9.50 uur de musical "Opa Knoest vertelt het paasverhaal" op te voeren. In deze musical staat Opa Knoest stil bij wat er is gebeurd op Goede Vrijdag en met Pasen. Alle kinderen van de kerk worden bij Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur ev. G. vd Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken I huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl dit project betrokken. Zo hebben de kinderen van de club gezorgd voor een prachtig decor en zijn er tal van kinderen die meedoen met het projectkoor. Tevens worden er bekende paasliederen gezongen en is er een korte bezinning op de betekenis van Pasen. Voorganger van de dienst is Gert van den Bos. Voor de kleine kinderen is er kin deroppas aanwezig. Nesselande - In de Brede School, Robert van 't Hoffstraat 14, start op dinsdag 22 mei van 9.30 tot 11.30 uur een cursus Babymassa ge onder leiding van Maria Bex- kens. De vijfwekelijkse cursus is bestemd voor ouders met baby's van zes weken tot negen maan den. Naast de massage leert men meer over tiltechnieken, het dragen van de baby op hap- tonomische wijze, darmkrampjes en worden er veel praktische tips gegeven. Voor meer informatie en aanmelden: 010-2518988 of www.curzusenzo.nl. Nesselande - In de kerk in Nesse lande wordt zaterdag 14 april een pianoconcert gegeven door de jonge talenten Luciënne Larden- oye en Bernd van den Bos. Luciënne Lardenoye (1987) volgde vanaf haar achtste jaar pianoles bij AndréTelderman in Breda. Hoogte punten uit haar nog jonge carrière zijn onder andere haar deelname aan het Prinses Christina Concours en het Bloemendaals Piano Con cours. Zij ontving onlangs lovende kritieken over haar spel in piano concert K 414 van Mozart, wat ze onlangs in Brede uitvoerde. Regelmatig werkt zij in binnen- en buitenland mee aan concerten - zowel solistisch als begeleidend. Momenteel studeert zij klassiek pi ano bij Martijn van den Hoek aan het conservatorium van Utrecht. Bernd van den Bos (1982) doorliep van 1997 tot 2000 het voorop leidingstraject lichte muziek van de Hogeschool voor de Kunsten Arnhem. Hij studeerde van 2001 tot 2006 klassiek piano bij Klara Wurz en Martijn van den Hoek. In 2006 combineerde hij dit met les sen lichte muziek van Bert van den Brink aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht. In dat jaar be haalde hij cum laude het diploma v v' jSHHV - Ir Bachelor of music piano klassiek, met een aantekening voor lichte muziek. Sinds september 2006 studeert hij aan de HKU lichte muziek piano bij Bert van den Brink en Cor Bakker. Tijdens de matinee op de vrije za terdagmiddag staan onder andere de volgende werken op het pro gramma: Twee lichte muziek im provisaties en 1e ballade van Fre- derique Chopin, drie werken van Sergei Rachmaninoff voor vierhan dig piano, opus 11; Militaire Mars van Franz Schubert; eerste deel uit Grieg sonate in e moll opus 7; daar naast zal Bernd van den Bos twee maal een improvisatie verzorgen Het pianoconcert wordt gehouden op zaterdag 14 april van 16.00 tot 17.30 uur in de Brede School Nes selande, De Knoop, Robert van 't Hofstraat 10. Toegangskaarten a €5,- zijn voor de aanvang van het pianoconcert verkrijgbaar bij de ingang. Voor meer informatie: www.KerkinNesselande.net Nesselande - Ondanks het feit dat veel Nesselanders tegen de komst van een dak- en thuislo- zenopvang hebben geprotes teerd, heeft de deelraad toch besloten dat er in Nesselande een dergelijke voorziening voor maatschappelijke opvang wordt gerealiseerd. De exacte plek is in verband met de onderhande lingen nog geheim, Rotterdam wil een trendbreuk in de opvang van dak- en thuis lozen. De opvang wordt klein schaliger en is gericht op het wonen met begeleiding en dag besteding. De aanpak is gericht op het bieden van perspectief. Uiteindelijk moet ook de over last verminderen. Vooraf is ge keken naar een evenwichtige verspreiding over de stad. Niet alleen gebieden met bestaande maatschappelijke voorzienin gen zijn gekozen maar ook an dere stadsdelen, zoals onder andere Nesselande. Het pro gramma betekent een nieuw perspectief voor 2900 Rot terdamse dak- en thuislozen, bestaande uit een persoonlijk trajectplan en een passende woonvorm met zorg en active ring. Voor 2010 moet de eerste fase van het programma zijn af gerond.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 41