genda "DE VLIEGRAMP OP TENERIFE HERINNER JITSU BIJ BUDOCLUB GEISHA IK MIJ ALS DE DAG VAN GISTEREN" ZES LEERLINGEN MUZIEKSCHOOL WINNEN OP IJSSELC0NC0URS POLITIEBERICHTEN ^ÏÈUWERKERK I Coen Deering over vliegramp in 1977: ZELFVERDEDIGINGSSPORT TAI PAASRIT SKYMASTERS VEDJ'S BOLLYWOOD DANCELES MUZIEKWORKSHOPS PARANORMALE AVOND MET MARJA VAN TOL TAROT KAARTEN LEGGEN pagina 44 Hart van Holland; dé krant voor de Zuidpias 4 april 2007 Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - De grootste vliegramp uit de ge schiedenis welke op 27 maart 1977 op Tenerife tussen een KLM toestel en een vliegtuig van Pa- nAm plaatsvond en waarbij 583 slachtoffers vielen, heeft op Coen Deering diepe indruk gemaakt. Bij de ramp kwamen de 34-jarige ondercommandant van de Nieu- werkerkse vrijwillige brandweer Jacques Paul, zijn 31-jarige vrouw Marian en hun 9-jarige zoon Mi chael om het leven. Het gezin was met het KLM vliegtuig onderweg naar hun vakantiebestemming toen het vliegtuig een tussenlan ding maakte op Tenerife. In dichte mist vloog het toestel bij de start tegen het PanAm toestel, dat even daarvoor was geland, met rampzalige gevolgen. Coen Deering herinnert zich deze vliegramp als de dag van gisteren. Alle herinneringen aan die zwarte bladzijde uit de historie van de 1 vrijwillige brandweer, waar Coen destijds deel van uitmaakte, ko men boven. Zeker nu op Tenerife, dertig jaar na dato, een indruk wekkende plechtigheid plaats vond voor de nabestaanden, waar een monument voor de slachtof fers werd onthuld. "Het was ge bruikelijk dat wij alleen bij cala miteiten via onze pieper werden opgeroepen om naar de brand- weerkazerne te komen", vertelt Coen. Dat gebeurde op die 27ste maart en daar hoorden de col lega-brandweerlieden het trieste f nieuws, dat het gezin Paul inder daad, zoals Coen al vermoed had, bij de ramp was omgekomen. Bij de familie Deering sloeg dit be richt in als een bom. "Onze zoon Jan Coen, nu jachtvlieger bij de Koninklijke Luchtmacht, speelde met Michael Paul in hetzelfde pupillenelftal bij de voetbalver eniging Nieuwerkerk. Evenals de toen 10-jarige Koen Baas, thans eigenaar van drukkerij Baas." De families Paul en Deering gin gen privé veel met elkaar om en Michael kwam nog even langs bij zijn voetbalmaatje. Coens vrouw Hannelies gaf aan, dat Michael wel een weekje bij hun kon logeren als hij niet mee wilde op vakantie. Maar hij vond het juist heel span nend om met een vliegtuig mee te gaan. "Nadat wij op de hoogte gesteld waren van de gebeurte nissen moest er het een en ander geregeld worden voor een offici ële herdenkingsdienst", gaat Coen verder. De rouwdienst vond plaats in de Goede Herderkerk in Rotter- dam-Schiebroek, waarna de rouw stoet naar Nieuwerkerk vertrok voor de begrafenis op de algeme ne begraafplaats Essehof. Een aan tal brandweerlieden vormden een erewacht en de drie kisten werden door andere collega brandweerlie den naar het graf gedragen. Zeer veel belangstellenden, onder wie burgemeester en mevrouw Van der Linde, medewerkers van het bedrijf Kröger IJzer en Staal uit Papendrecht, waar Jacques Paul directeur was, woonden de plech- (foto: archief Coen Deering) tigheid bij. "De drie gezinsleden werden in een familiegraf begra ven. In het midden de kist met het stoffelijk overschot van Michael, en links en rechts van zijn vader en moeder". Coen Deering heeft in een plakboek een groot aantal berichten, brieven en advertenties uit de lokale kranten verzameld, die een indruk geven van de grote belangstelling, die er destijds in Nieuwerkerk rond deze gebeurte nis bestond. In het clubblad van de voetbalvereniging wordt bij de Puppies Corner in een In Memo- riam over Michael vermeld: "Me neer, ik kan op zaterdag 2 april en zaterdag 9 april niet voetballen, want ik ga met vakantie". "Oké Michael, bedankt voor de mede deling en een prettige vakantie". Het waren de laatste woorden, die de pupillencommissie met Michael Paul wisselden, zo wordt hierin vermeld. Dertig jaar later komen bij het doorbladeren van zijn plak boek deze herinneringen bij Coen Deering naar boven. Herinnerin gen, die hem hem altijd bij zullen blijven.... Nieuwerkerk aan den IJssel - Met ingang van 2 april is Budodub Gei sha op de maandag van 18.00 tot 19.00 uur gestart met Tai Jitsu in de Gereformeerde Kerk aan de Bospol derstraat. Tai Jitsu betekent letter lijk lichaamskunst. Het is een vorm van ongewapend vechten, op niet professionele basis. Dat wil zeggen zonder wedstrijdvormen. Tai-Jits- uka's gebruiken hun hele lichaam om zich daarmee te verdedigen en eventueel ook aan te vallen. Ze le ren zowel vechten tegen gewapen de als ongewapende tegenstan ders. Hierbij worden alle denkbare methoden en technieken toegepast om in een gevecht te overleven. Tai-Jitsu heeft een zeer logische en praktische stijl, gericht op echte ge vechten. Hierbij wordt getracht om zo effectief mogelijk een tegen stander uit te schakelen, dan wel te controleren. De moderne Tai-Jitsu is een sport die vele elementen bevat van Judo (worpen en klemmen), Ai kido (roterende bewegingen, klem men, worpen). Jiujitsu (wurgingen, klemmen, worpen, atemi's) en Ka rate (trappen of geri's en stoten of atemi's). Door technieken uit deze sporten te combineren ontstaat een zeer effectieve stijl, die erop ge richt is de tegenstander maximaal te controleren, door een minimum aan inspanning. Tijdens de lessen wordt veel aandacht besteed aan de innerlijke stabiliteit. Technieken zoals stoten en trappen worden als semi-contact uitgevoerd. Voor de jeugd krijgen deze technieken een sportief karakter. Het hoofddoel van deze lessen is het controleren van de agressie en het bevorderen van de harmonie. Omdat tijdens Tai Jitsu het hele lichaam word gebruikt is het een zeer complete sport. Tai Jitsu wordt gegeven door Ed Stuut. Sinds zijn vijfde jaar is hij een actief beoefenaar van Judo, is hij tweemaal Nederlands Kampi oen geweest en heeft hij op vele wedstrijden geschitterd. Gekleed in T-shirt en joggingbroek zijn belang stellenden welkom om zelf te er varen wat deze sport voor hen kan betekenen. Zie ook de advertentie elders in dit blad. Nieuwerkerk aan den IJssel - Automobielclub A.M.C. The Skymasters organiseert voor donderdag 5 april haar traditi onele Paasrit, die verreden zal worden in de omgeving van Nieuwerkerk. De rit wordt beslo ten met een rad van avontuur. Voor diegenen die eens kennis willen maken met een autopuz- zelrit is er een beginnersregle ment in de C-klasse. Voor de start wordt er uitleg gegeven over het rijden van een puzzel- rit. Voor deze beginners vervalt het inschrijfgeld. Voor de A- en B-klassers geldt het NRF/KNMV 2000 en DRR reglement. Inschrijving vindt plaats in Sportcomplex Parkzoom bij zwembad Het Polderbad aan de lersestraat 15tussen 19.45 en 20.30 uur. Voor meer informa tie: 06-15038814. Aanhouding na vechtpartij Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft 30 maart een 22 ja rige Gouwenaar aangehouden op verdenking van mishandeling. De verdachte zocht diezelfde mor gen ruzie met meerdere klanten van een tankstation langs de A20. Toen hij een 20-jarige man uit Den Bosch bedreigde vroeg deze wat hij daarmee bedoelde. De ver dachte zou hierna de man hebben willen aanvallen. De aanval werd echter afgeweerd met een trap. Vervolgens ontstond er een vecht partij waarbij collega's van de man uit Den Bosch en een vriend van de verdachte probeerden de twee te scheiden. De verdachte werd kort daarna in Gouda aangehouden. Er zijn meerdere aangiften gedaan. De verdachte wordt 2 april voor geleid bij justitie. Hennepkwekerij ontmanteld Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft 26 maart een hennep kwekerij met 250 planten in een flatwoning aan het Madeliefveld aangetroffen en ontmanteld. De gehele woonkamer en de keuken bleken ingericht te zijn als kweke rij. Alle planten, 25 assimilatielam pen, een aantal koolstoffilters en andere apparatuur van de kweke rij zijn in beslaggenomen en ver nietigd. De stroom werd illegaal afgetapt. Het energiebedrijf doet aangifte van diefstal. De 40-jarige bewoner heeft zich 30 maart ge meld aan het politiebureau. Hij is inmiddels gehoord over de kwe kerij. Deze zou sinds drie weken in werking zijn. ii Ck ™fc CS Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNNt.a.v. Patricia van Schaick, Uilen daal 9, 2914 RG Nieuwerkerk aan den Ijssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Woensdag 11 april Voorspeelavond Dwarsfluit en Piano Locatie: Muziekschool aanvang 19.00 Woensdag 18 april Voorspeelavond Dwarsfluit en Piano Locatie: Muziekschool aanvang 19.30 Vrijdag 20 april Voorspeelavond Orkesten Locatie: Muziekschool aanvang 19.00 Nieuwerkerk aan den IJssel - Zes leerlingen van de Nieuwerkerkse Muziekschool hebben een prijs ge wonnen tijdens het IJsselconcours in Capelle aan den IJssel. De deel nemers werden ingedeeld in drie leeftijdscategorieën en beoor deeld door een deskundige jury. In de leeftijdscategorie 11 jaar was er een eerste prijs voor Ramon Dad, leerling van docent Koos van Vliet, met piano. Richard Boukema, leer ling van Harald Boxtart behaalde een tweede plaats met gitaar. In de leeftijdscategorie 12-15 jaar was er een eerste prijs voor Mar- tijn Wisse, leerling van Koos van Vliet, met piano. Een zogeheten spetterprijs (voor een opmerkelijk optreden)was er voor Philomena Alakopsa met zang. In de categorie 15-18 jaar was een tweede prijs voor Suzanne Zijder- veld, leerlinge van Tamara Baar, met harp en een derde prijs voor Joanne Malotaux, leerlinge van Koos van Vliet met piano. Aan het IJsselconcours namen leerlingen uit Capelle, Krimpen en Nieuwer kerk aan den IJssel deel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting VEDJ organiseert voor iedere vrijdagavond een cursus Bollywood dansen. Voor kinderen van 4 tot en met 11 jaar van 19.00 tot 20.00 uur en voor iedereen vanaf 12 jaar van 20.00 tot 21.00 uur. De cursus vindt plaats in gebouw Con Musica op sportcomplex Dorrestein. De prijs bedraagt €12,50 voor vier weken. Voor meer informatie: info.vedj@ gmail.com of 06-38787180. Nieuwerkerk aan den IJssel - In jeugdsociëteit Taverna start vanaf zaterdag 14 april een nieuwe reeks muziek workshops onder leiding van Sebas van Vugt, allround musi cus, drummer bij de band The Rare, zanger en gitarist bij The Pure en mede-oprichter van C.B.T.. Een workshop bestaat uit twee onderdelen, te weten 'bandcoaching' en les op een instrument naar keuze. Lessen zijn mogelijk in zang, drums, gitaar en basgitaar. Een work shop bestaat uit 15 lessen. Voor meer informatie: http://www. muziekworkshops.tk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting VEDJ organiseert voor woensdag 25 april van 20.00 tot 22.30 uur in Con Mu sica, Sportpark Dorrestein 2, een paranormale avond met Marja van Tol. De zaal gaat open om 19.30 uur. Leeftijd minimaal 14 jaar. De entree be draagt €4,50. Voor meer infor matie en opgeven (verplicht): info.vedj@gmail.com of via 06- 38787180. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting VEDJ organiseert vanaf woensdag 11 april van 20.00 tot 22.00 uur gedu rende 4 weken een workshop Tarot in gebouw Con Musica, Sportpark Dorrestein 2. De workshop wordt op een ver antwoorde wijze gegeven door een erkende paragnost. De kosten bedragen €10,— per avond. Voor informatie en op geven (verplicht): vedj@gmail. com of 06-38787180.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 44