ZAALVOETBALTOERNOOI VEDJ 2007 BEWEGEN OM GEZOND EN ACTIEF TE BLIJVEN CONTACTBIJEENKOMST VERLIESERVARINGEN KADEWANDELING NAAR KLEIN PROFIJT SPREEKUUR PVDA GENOMINEERDEN WAARDERINGS PRIJS 'DE NIEUWE MAAN' BEKEND NATUUR NU EXTRA KWETSBAAR - HONDEN AAN DE LIJN EXPOSITIE JEROEN HENNEMAN jnËÖWERKERK/RFfiïn""P Nieuw voor 50plussers: het Actief plus project! L0TGEN0TENBIJEENK0MST PIJN-H00P Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 april 2007 Nieuwerkerk aan den IJssel - In de sporthal in Nieuwerkerk ging op j zaterdag 31 maart om 14.00 uur het zaalvoetbaltoernooi van Vedj van start. Er deden maar liefst 10 teams mee. Omdat er één team was uitgevallen, was het team Gouda/Regio - Stichting Pijn- Hoop, de patiëntenorganisatie voor mensen met chronische pijn in de regio Gouda, houdt woensdag 11 april een lotgenotenbijeenkomst. De bijeenkomst wordt gehouden in zaaltje De Punt (onderdeel van Zorgcentrum Goverwelle) aan het Middenmolenplein 266 in Gouda (Goverwelle) van 14.00 tot 16.00 uur. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen met chronische pijn, die meer willen in het leven dan alleen maar pijn hebben. Eventuele partners zijn eveneens welkom. Voor meer informatie: 0182- 375619 of 0182-559088. Nieuwerkerk aan den IJssel - De PvdA houdt donderdag 5 april haar psreekuur van 19.,00t ot 20.00 uur in het raadhuis, zijin gang apotheek. Raadslid Joke van Gelderen en commissielid Loes van Huuksloot zijn aanwe zig om vragen te beantwoorden. Voor meer informatie: 0180- 316684 of jokevgelderen@fee- ler.nl. Gouda - Jeroen Henneman staat dezer dagen volop in de belang stelling. Onlangs was hij in het nieuws door de onthulling van het beeld 'De Schreeuw', dat hij ontwierp ter nagedachtenis aan Theo van Gogh. De kunst van Hen neman is helder van lijn, maar raadselachtig in betekenis en in houd. Met gepaste trots toont de Kunstuitleen, gevestigd aan de Blekerssingel 40, van 7 april tot en met 12 mei de wonderlijke werken 1 van deze beeldende illusionist. Op zondag 15 april is de kunstenaar vanaf 14.00 uur aanwezig. van de Hoveniers zo vriende lijk om hun team te splitsen. De 'Margrietjes' en het 'Tap team' stonden uiteindelijk in de finale tegenover elkaar en het waren de Margrietjes die met 5-0 de Vedj zaalvoetbalbokaal in de wacht Regio - De waarderingsprijs 'De Nieuwe Maan' is in het leven ge roepen door de Stichting Rotter damse Museumnacht met als doel om musea, galeries en andere instellingen te stimuleren het pu bliek een unieke belevenis te be zorgen tijdens de Museumnacht. De zes genomineerden die op 11 april zullen meedingen naar de waarderingsprijs zijn inmiddels bekend. Een onafhankelijke vak jury beoordeelde de deelnemers afgelopen maand op originaliteit, creativiteit en de wijze waarop zij met hun programma een nieuw publiek bereikten. In de categorie musea zijn geno mineerd: het Chabot Museum, Museum Boijmans Van Beuningen en het Historisch Museum Rotter dam - Schielandshuis. Zij slaagden er volgens de jury het best in een breed publiek te verrassen, te en tertainen en te emotioneren. De programma's waren van hoog ni veau en de organisaties hebben zich duidelijk ingezet om hun be staande of nieuwe collecties op toegankelijke, originele wijze on der de aandacht te brengen, zon der daarbij hun identiteit te ver loochenen. In de categorie galeries en overige instellingen zijn genomineerd: Al- sleepten. Eigenlijk zou dit het laatste zaal voetbaltoernooi van Vedj zijn, maar door de overweldigende re acties en de enorme opkomst van teams zal er in 2008 wederom een toernooi georganiseerd worden. liance Fran^aise, de Laurenskerk en het V2_instituut voor de instabiele media. De jury was verrast door de bijzondere manier waarop deze instellingen de bezoekers een echte Museumnachtbeleving be zorgden. Zowel het danspaar in de Laurenskerk, de Rotterdamse dich ters van Alliance Franqaise, als het kunstwerk Camera Lucida van V2_ zorgden voor een unieke sfeer en ervaring die in alle drie de gevallen uitstekend aansloot bij het karak tervan de deelnemers. Een eervolle vermelding gaat naar Galerie V! P's en Westelijk Handels terrein, vanwege de samenkomst van alle Museumnachtelementen en de synergie daartussen. De lo catie was uitstekend ingericht, de samenwerking tussen de instel lingen was goed, het aanbod pro fessioneel en de sfeer uitstekend. Galerie VIP's en Westelijk Handels terrein was volgens de jury zonder meer een visitekaartje voor de Rotterdamse Museumnacht. Op 11 april vindt de prijsuitreiking plaats in het Nederlands Architec tuurinstituut. Voor het bijwonen van deze prijsuitreiking kan men zich opgeven op pers@rotterdam- semuseumnacht.nl. Hierop is te vens het volledige juryrapport te lezen. Nieuwerkerk aan den IJssel- De gemeente en GGD werken mee aan het Actief plus project. Ac tief plus doet onderzoek naar het beweeggedrag van volwassenen van 50 jaar en ouder, en geeft een persoonlijk beweegadvies. Boven dien maken alle deelnemers kans op het winnen van een stedentrip naar Parijs of Maastricht. Wilt u lang gezond en actief blij ven? Dan is het belangrijk om voldoende te bewegen. Hoeveel beweegt u? Wat vindt u van bewe gen en wat is uw motivatie om wel of juist niet te bewegen? Het Ac tief plus project onderzoekt, met behulp van vragenlijsten, het be weeggedrag van 50-plussers. Bent 50 jaar of ouder dan zijn wij erg benieuwd naar uw antwoorden op deze vragen. Voor het project is uw deelname dus erg belangrijk! Naast de vragen die wij u stellen, biedt het Actief plus project ook iets. Beweegadvies Maartje van Stralen, onderzoeker van het Actief plus project: "U wordt nu en na 3, 6 en 12 maan den gevraagd een vragenlijst in te vullen. Op basis van uw antwoor den op de vragenlijsten, geven wij u na afloop van het project een Rhoon - De Stichting Het Zuid-Hol lands Landschap organiseert voor zondag 8 april van 11.00 tot 13.00 uur een wandelexcursie door het natuurgebied Klein Profijt bij Rhoon. Onder begeleiding van een ervaren gids maken de deel- namers een tocht door dit specta culaire zoetwatergetijdengebied. In Klein Profijt langs de Oude Maas speelt eb en vloed een be langrijke rol. Twee keer per dag tijdens vloed overstroomt deze oer-Rotterdamse jungle met zoet rivierwater, om met eb weer leeg te stromen. Het planten- en die renleven heeft zich aan deze har de maar voedselrijke omstandig heden aangepast. Regio - De lente is begonnen. Voor de dieren in de natuurgebieden van Vereniging Natuurmonumen ten en de Stichting Het Zuid-Hol lands Landschap breken drukke tijden aan. Vogels broeden hun eieren uit, hazen werpen hun jon gen. De natuur is in deze tijd van het jaar extra kwetsbaar voor ver storing. In deze periode is het be langrijk de hond aangelijnd mee te nemen bij een natuurwandeling. Misschien geen leuke regel, wel noodzakelijk. persoonlijk beweegadvies. U krijgt dan een brief met persoonlijke ad viezen over uw beweeggedrag, en tips over hoe u meer kunt bewe gen of zo kunt blijven bewegen. Daarnaast maakt u als u alle 4 de vragenlijsten hebt ingevuld kans op het winnen van prijzen zoals een stedentrip voor 2 personen naar Parijs of Maastricht. Deelna me aan het project is vrijblijvend en gratis. Deelnemers gezocht Het project richt zich op alle vol wassenen van 50 jaar en ouder (geen bovengrens). Dus ook als u niet veel beweegt, niet van plan bent om meer te bewegen, of juist wel veel beweegt! Een groot aantal inwoners van de gemeente Nieuwerkerk aan den Ijssel van 50 jaar en ouder, heeft thuis een in formatiebrief en vragenlijst ont vangen en kan deelnemen. Indien u geen brief met vragenlijst hebt ontvangen maar wel zou willen deelnemen, kunt u contact op nemen met Maartje van Stralen, onderzoeker van Actief plus, 045- 5762164 (ma-vr 9:00-18:00uur) of Maartje.vanStralen@ou.nl. Actief plus is een samenwerking tussen GGD Hollands Midden, de Open Universiteit Nederland en de Uni versiteit Maastricht. Meer dynamiek, meer natuur De excursie voert onder andere langs de in 2005 nieuw aangelegde geul. Dit nieuwe getijdengebied sluit aan op de bestaande kreken in Klein Profijt. De dynamiek in het achterliggende natuurgebied is hierdoor vergroot. De 6 hectare nieuwe getijdennatuur, bestaat uit ondiep water, slikplaten en riet- en biezenvelden. De waden ling start om 11.00 uur bij de par keerplaats aan de Schenkeldijk. Er zijn geen kosten aan de wandeling verbonden. Voor meer informatie en aanmelding: www.zuidhol landslandschap.nl of 010-2722222 De organisatie adviseer laarzen te dragen; voor deze inspannende tocht is enige conditie vereist. In vrijwel alle natuurgebieden van Vereniging Natuurmonumenten en het Zuid-Hollands Landschap is het het gehele jaar verboden honden los te laten. Door de mo gelijk grotere gevolgen van ver storing door loslopende honden tijdens het broedseizoen, wordt deze maatregel nu extra onder de aandacht gebracht. De komende tijd zullen de boswachters van Na tuurmonumenten en het Zuid-Hol lands landschap extra controleren op naleving van deze regel. Regio - Zorgbeheer De Zellin gen organiseert voor woens dag 11 april van 20.00 tot 22.00 uur in gebouw 't Kruis punt aan de Meeuwensingel 1a te Capelle aan den IJssel een bijeenkomst voor ieder een die te maken heeft (ge had) met verlieservaringen. Het kan gaan om het verlies van een dierbare die overle den is, of om een dierbare die nog leeft, maar die door een ziekte of aandoeding ingrij pend is veranderd, bijvoor beeld na een herseninfarct of bij dementie. De bijeenkomst wordt begeleid door een des kundige. Deelnemers kunnen iemand meebrengen ter on dersteuning. De toegang is gratis voor abonnees van het Zellingen Servicepakket; niet-abonnees betalen €3,-. Voor meer informatie en voor aanmelden: 010-4420800.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 48