Raad en commissies 5 gemeentelijke regelingen op een rij Sluiting gemeentelijke diensten Ruimtelijke Ordening Spreekuur Zorg en Zekerheid Er op uit met de Paasdagen? Zet in uw agenda: gratis compost Het volgende spreekuur staat gepland voor dinsdagochtend 10 april 2007 van 9.00 tot 12.00 uur. Veerpont 't Verlaat vaart weer Aanvragen bouwvergunning Bouwvergunningen/vrij stellingen: Besluiten algemene plaatselijke veror dening WEEK 14 ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE.NL Vergaderoverzicht Commissie I 11 april 2007 (let op verzet naar woensdag) Commissie II 10 april 2007 Raad 24 april 2007 De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorps straat 89 te Zevenhuizen. De aanvang is om 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, beslui tenlijsten en voorstellen van respec tievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Ze venhuizen, "De Vierkap" te Oud Ver laat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeentelijke informatie. Te vens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voor zien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aan vang van de vergadering aan te mel den bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180-637713 of via h.sterken@zevenhuizen-moerkapelle. nl. Agenda's commissies Op de agenda van Commissie II onder andere.: Plan van aanpak fusieproces Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle Kadernota Integraal Veiligheidsbeleid 2007-2009 Monumentenverordening Verkeersmaatregel Korenstraat te Zevenhuizen Adviseren Commissariaat voor de Media over het verlenen van een zendmachtiging aan de Stichting Lokale Omroep Nieuwerkerk aan den IJssel Onderhoud begraafplaatsen Uitgangspunten begroting 2008 Op de agenda van Commissie I onder andere: Nota van uitgangspunten voor het beleidsplan Wet maatschappelijke ondersteuning. Definitieve afrekening tussen de gemeente en de Stichting Scholengroep Holland De complete agenda inzien In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moer kapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente lijke informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeente lijke website. Voor inwoners van Zevenhuizen- Moerkapelle die een minimuminko men hebben, bestaan er een vijftal gemeentelijke regelingen. Wij heb ben ze voor u op een rijtje gezet. Aan gezien deze informatie niet volledig is, is het raadzaam bij de afdeling So ciale Zaken te informeren of u daad werkelijk in aanmerking komt. 1. De langdurigheidstoeslag Wet werk en bijstand Voor mensen die gedurende een langere periode afhankelijk zijn van een inko men op minimumniveau en die niet het vooruitzicht hebben om door werk het inkomen te verhogen, is het moeilijk om geld voor toekomstige uitgaven te reserveren. Mogelijk biedt de langdu righeidstoeslag uitkomst. De langdurig heidstoeslag is er voor mensen tussen de 23 en 65 jaar. 2. De bijzondere bijstand Bijzondere bijstand is extra geld dat u kunt krijgen voor dingen die veel geld kosten en die echt noodzakelijk zijn. U moet denken aan hulpmiddelen als steunzolen, gehoorapparaten en hoge woonkosten. Iedereen die een laag in komen heeft, kan bijzondere bijstand aanvragen. Met een laag inkomen wordt Op Goede Vrijdag 6 april en Tweede Paasdag maandag 9 april a.s. zijn de gemeentelijke diensten gesloten. een minimuminkomen bedoeld, bij voorbeeld een bijstandsuitkering, maar ook mensen die het minimumloon ver dienen. 3. De regeling chronisch zieken en gehandicapten Personen die niet (langer) kunnen wer ken en daardoor van een minimuminko men moeten rondkomen, kunnen voor een financieel extraatje van 250,- per jaar in aanmerking komen. In tegenstel ling tot voorgaande berichten verstrekt de afdeling Sociale Zaken deze vergoe ding onbelast. 4. De Rotterdampas 2007 Het meedoen aan de Rotterdampas, de voordeelpas voor Rotterdam en omstre ken, zorgt ervoor dat inwoners van de gemeente in aanmerking komen voor kortingen op veelsoortige activiteiten en evenementen. Bekende Rotterdamse topattracties zo als Euromast, Spido en de meeste Rot terdamse musea zijn gratis te bezoeken. Daarnaast ontvangt u fikse korting bij Diergaarde Blijdorp, Tropicana, op dag tochten en op vervoersbewijzen van de RET. Maar de Rotterdampas biedt meer. Een bioscoopje pakken bij Pa thé? Dat doet u met uw pas gratis. Een cursus volgen, zwemmen, winkelen of naar de kapper? Met de Rotterdampas bent u al tijd voordeliger uit. Zo'n 400 bedrijven en instellingen doen u een aanbieding via de pas. Inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle krijgen daarnaast ook nog korting bij Openbare Bibliotheek Zevenhuizen 5. De collectieve ziektekostenverze kering De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft in 2007 samen met verzekeraar Zorg en Zekerheid uit Leiden een collec tieve aanvullende zorgverzekering ont wikkeld. Deze aanvullende verzekering biedt inwoners van de gemeente tot een bepaald inkomen extra voordelen door ruimere vergoedingen voor zorg. Meer informatie nodig? Voor meer informatie kunt u op maan dag tijdens het inloopspreekuur tussen 10.00 en 12.00 uur terecht bij de balie van de afdeling Sociale Zaken in het gemeentehuis te Zevenhuizen. Op werk dagen is deze afdeling voor alle vragen telefonisch te bereiken tussen 9.00 en 10.00 uur. Het telefoonnummer is tel. (0180) 637777. Inwoners die via de ge meente een zorgverzeke ring hebben afgesloten bij Zorg en Zekerheid te Leiden, kunnen met vra gen terecht op een speci aal spreekuur. Elke tweede dinsdag van de maand van 9.00 tot 12.00 uur is dit spreekuur aan één van de balies in de centrale hal van het raadhuis, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel. Verzekerden die nen hun verzekeringspas mee te nemen.Tijdens het spreekuur is het ook mogelijk om nota's (origi nele!) voor vergoeding in te dienen. Voor meer informatie kunt u terecht bij de afde ling Sociale Zaken van ma t/m vrij van 9.00 tot 10.00 op tel. (0180) 33 03 00. Sinds afgelopen zondag kan iedereen weer genieten van een overtocht met de zonne- pont 't Verlaat. Een overtocht met deze veer pont is een leuke afwisseling tijdens een wandel- of fiets tocht door het recreatiege bied Rottemeren. Opstappen kan met en zonder fiets. In Wanneer? zaterdag 14 april a.s. Waar? Afvalbrengstation, Zuidplasweg 14b Zevenhuizen Hoe laat? Van 09.00 tot 12.00 uur Meenemen? Bon en legitimatiebewijs Volgende week op deze pagina meer informatie en bon voor gratis compost... april en oktober vaart de pont alleen in het weekend van 11.00 uur tot 17.55 uur. Vanaf mei tot en met septem ber vaart de pont dagelijks. Bij slecht weer vaart de pont niet. Op www.recreatiege- bied-rottemeren.nl vindt u meer informatie over de veerpont 't Verlaat en het re creatiegebied Rottemeren. In de periode van 22/03/2007 t/m 29/03/2007 zijn de vol gende aanvragen om vergunningen binnengekomen: - Van Hasseltweg 12 te Moerkapelle, oprichten tuinbouwkas (BR/2007/0034) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergun ning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning/vrijstelling verleend: verzonden: 22/3/2007: - Burgemeester Klinkhamerweg 18 te Zevenhuizen, plaatsen serre (BL/2007/0008); - Lange Zijde 28 te Zevenhuizen, vernieuwen/vergroten berging (BL/2007/0004); - Kratonlaan 9 te Zevenhuizen, tijdelijk plaatsen woonunit (BR/2006/0079) verzonden: 26/3/2007: - Juüanastraat 72 te Moerkapelle, vergroten woning (BR/2006/0076) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wet houders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uit reiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een ver zoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Het college van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft besloten de navolgende vergunningen/ontheffin gen te verlenen aan: - Dolpromotions voor het plaatsen van in totaal 15 driehoeksreclameborden in de kernen Zevenhuizen en Moerkapelle in de periode van 27 juni tot en met 6 juli 2007, om aankondiging te doen van de braderie te Moerkapelle. - Van 't Hof Makelaardij voor het plaatsen van een "straatbord" in de Dorpsstraat ter hoogte van nummer 154 te Zevenhuizen. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle heeft besloten de navolgende vergunningen/onthef fingen te verlenen aan: - Kinderkleding- en Speelgoedbeurs voor de organisatie van een kinderkleding- en speelgoedbeurs ten behoeve van UNICEF op 29 maart van 9:00 uur tot 21:00 uur, op 30 maart van 8:30 uur tot 11:00 uur, op 4 oktober van 9:00 uur tot 21:00 uur en op 5 oktober 2007 van 8:30 uur tot 11:00 uur in de Gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat 106, te Zevenhuizen. Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij respectievelijk de burgemeester en of het college van burgemeester en wethouders, naar ge lang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ontheffing. De bezwaar termijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de Presi dent van de Arrondissementsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Mutatie toezicht Wet Kinderopvang Op basis van artikel 61 van de Wet kinderopvang is de GGD Hollands Midden te Gouda belast met de kwaliteits bewaking binnen de kinderopvang in de gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle. Als gevolg van een mutatie zijn per 1 april 2007 de navolgende inspecteurs met dit wet telijk vastgestelde toezicht belast: Mevr. C. van Duin; Mevr. I. Aten; Mevr. Y Kamp. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Politie Brandweer 1 12 0900-8844 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2007 | | pagina 4