AiiA:,tAs,t WESSEL VAN DEN BERG NAAR NK TURNEN DE BRUG DOET MEE AAN HEART DANCE AWARD 2007 ERICA TERPSTRA GEEFT STARTSCHOT VOOR MINI-ELFSTEDENTOCHT TURNEN BOSKOOP ""P SCHAATSEN POLITIEBERICHT pagina 50 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 april 2007 Door M. Lindhout Boskoop - De officiële installatie van de WMO-raad vond plaats in de sfeervolle raadszaal van het gemeentehuis. Burgemeester Rijs- dijk opende de vergadering en sprak over een belangrijke stap in een decentralisatieproces, zo dat mensen langer zelfstandig en comfortabel thuis kunnen blijven wonen. Over de noodzaak van de wmo-raad kreeg wethouder Oos- terwijk het woord. Burgerparticipatie Wethouder Oosterwijk spreekt nadrukkelijk van een feestelijke gebeurtenis. "De gemeente gaat in overleg met betrokken Bosko pers een beleidsplan voor de wmo maken. Het is een inzet voor de Boskoopse inwoners." In dat plan komt te staan wat de gemeente de komende vier jaar gaat doen aan maatschappelijke ondersteu ning, hoe ze dat gaat doen en wat de gemeente uiteindelijk wil be reiken. Daarom is de wethouder verheugd over de brede vertegen woordiging in de raad met bijvoor beeld ook kerkelijke organisaties. "Er wordt gebruik gemaakt van de bestaande structuren. Met elkaar gaan werken, zodat in 2008 daad werkelijk goede plannen kunnen worden uitgevoerd." Leden Daarna volgde feestelijke en offi- ciële installatie van de wmo-raad. Zeker belangrijk is te weten welke personen zich willen inzetten voor dit werk. Namens de Katholieke Bond van Ouderen neemt deel mevrouw C.A.C. Job-Jagers. De heer A. de Jong namens de Ou derenvereniging Ons Belang. De Nederlandse Patiëntenvereniging wordt vertegenwoordigd door de heer J.BIoemendaal. Mevrouw M.P. Veerman vertegenwoordigt de Protestantse Gemeente Bos koop. Op persoonlijke titel neemt de heer C.Boere zitting. Mevrouw J.A.Broström-Bruin komt namens de Vrijzinnige Protestantse ge meente Boskoop in de raad. Voor de Protestants Christelijke oude renbond komt de heer C.Roodbol zitting nemen. Op persoonlijke ti tel is mevrouw L.M. van den Nieu- wendijk aanwezig en tenslotte komt mevrouw J.Snel deelnemen namens MEE. MEE staat voor mee doen, meedenken, meepraten en is een landelijke, onafhankelijke organisatie. Deze mensen werden door de wet houder persoonlijk uitgenodigd om te tekenen voor hun deelname en daarna was de raad officieel in functie en snijdt een van de leden de feesttaart aan. De bijeenkomst mocht zich verheu gen in een grote belangstelling. Er moesten stoelen aangesleept wor den om de vele belangstellenden een zitplaats te verschaffen. Tij dens de koffie met gebak werden de eerste contacten gelegd. Of je nu sprak met de heer Bloemendaal of mevrouw Veerman of mevrouw Snel, je merkte duidelijk kennis van zaken en betrokkenheid bij de problematiek. De gemeente Bos koop kan stellig een plan van aan pak tegemoet zien dat de burgers vooruit zal helpen. Boskoop - De openbare basis school De Brug doet ook dit jaar mee aan de Heart Dance Award, de danswedstrijd van de Neder landse Hartstichting. De Hart stichting organiseert deze wed strijd om kinderen te laten zien hoe leuk en gezond bewegen is. De leerlingen van groep 8 (loca tie Populierenhof) zijn op dit mo ment druk aan het oefenen en op woensdag 4 april treden ze op met een swingende dans in Thea ter Isala in Capelle aan den IJssel. Op het nummer 'Land of the li ving' hebben de leerlingen een dans ingestudeerd met als thema 'met elkaar gezond'. De dans gaat er over dat het moeilijk is om in je omgeving gezond te eten als iedereen ongezond leeft. Als je echter met elkaar gezond eet, is dit makkelijker vol te houden. De kinderen hebben samen met de juf het verhaal bedacht en de dans in elkaar gezet. Basisschool De Brug vindt het be langrijk dat er aandacht besteed wordt aan een gezonde leefstijl. Halsteren/Boskoop - In het week end van 31 maart en 1 april werden in Halsteren zowel kwartfinales als halve finales van het Nederland Kampioenschap heren turnen ge organiseerd. Boskoper Wessel van den Berg, uitkomend voor het TOOS Turn Team uit Waddinxveen turnde een sterke wedstrijd waar mee hij het goud voor zich opeiste en zich plaatste voor het NK. Voor de bovenbouwturners (ouder dan 14 jaar) was dit de eerste van twee kwartfinales, waarvan de beste 24 turners zich plaatsen voor de halve finales. Richard Nobel turnde in de 3e divi sie, niveau Senior 5 voor het TOOS Turn Team. Een goede wedstrijd leverde hem een 7e plaats op, hij ligt hiermee goed op koers voor de halve finales. Bas van Agten, Menno Versluis en Daan Vermeij kwamen uit in de 2e divisie, ni veau Junior II - 5. Daan turnde een zeer goede wedstrijd en miste op een haar na het podium, hij werd vierde. Bas turnde een constante wedstrijd en werd verdienstelijk zevende. Menno startte met een dubbele blessure aan zijn lies en zijn pols. Er moest hierdoor af en toe worden geïmproviseerd bij enkele oefeningen. Alle inspan ningen werden beloond met een mooie 19e plaats. TOOS turner Wouter de Graaff vertoonde zijn kunsten in de 1e di visie, niveau Junior II - 4. Een zeer goede wedstrijd leverde hem een zilveren medaille op. Voor de onderbouwturners (t/m 14 jaar) was dit de halve finale van het Nederlands Kampioenschap, met acht startbewijzen voor het Ringenspecialist Yuri van Gelder hangt Wessel van den Berg de gouden medaille om. NK en twaalf plaatsen voor de play off om te verdelen. Erik Koppenaal turnde in niveau Instap 9, 1e divisie. Na een zeer goede wedstrijd moest hij tot de conclusie trekken dat de concur rentie het nog beter had gedaan. Zijn elfde plek geeft hem de mo gelijkheid om zich via de play off alsnog te plaatsen voor het NK. Tenslotte kwam Boskoper Wessel van den Berg uit bij de Bejamin- nen, niveau 10, talentdivisie. Na gouden medailles tijdens de voor wedstrijden in het district bleek Wessel ook bij deze wedstrijd de beste. Echter was de strijd om deze gouden medaille een stuk span nender dan tijdens de vorige wed strijden. Door zeer netjes te turnen liet Wessel de concurrentie net achter zich en kan hij zich op gaan maken voor een zeer spannend Nederlands Kampioenschap. De laatste week van januari heeft heel de school in het teken van een gezonde leefstijl gestaan. Er is met elkaar geluncht, gesport en gewerkt. Heart Dance Award De Heart Dance Award is dé dans wedstrijd voor leerlingen van groep 7 en 8. Op het thema ge zonde leefstijl studeren deelne mers een dans in en treden met de hele klas op in een echt theater. Alle voorrondes worden live uit gezonden op www.heartdancea- ward.nl. Na voorrondes door het hele land en een halve finale strij den de 10 beste groepen tegen elkaar tijdens de finale in Theater Spant in Bussum. De Hartstichting gaat uit van het principe 'jong ge leerd is oud gedaan' en probeert kinderen op speelse wijze na te la ten denken over sport, bewegen en gezonde gewoonten. Daarom organiseert zij dit jaar voor de achtste keer deze danswedstrijd. In 2006 deden 15.000 kinderen mee aan de Heart Dance Award. Voor meer informatie: www. heartdanceaward.nl Den Haag/Regio-Voor de zevende maal werd zaterdag op de schaats baan van De Uithof onder auspi ciën van de KNSB een mini-Elfste dentocht georganiseerd voor alle jeugdschaatsers van de regionale schaatsverenigingen, waaronder de Gouwe Streek uit Waddinxveen en de Otweg uit Boskoop. Deze afsluiting van het schaatssei zoen wordt sinds 2001 ieder jaar georganiseerd voor ruim 1400 kin deren van zo'n 13 schaatsvereni gingen, die schaatslessen voor hun jeugdleden verzorgen op de Uit hof. Voor deze gelegenheid wor den de hele 400 meter buitenbaan, de in het midden gelegen Funrink en de krabbelbaan in een paar uur omgetoverd tot een slingerend traject met een totale lengte van ongeveer 1 km. Alle plaatsen van de Elfstedentocht zijn in de route uitgezet en zijn herkenbaar door bruggetjes, huisjes, molens en an dere objecten waar de kinderen doorheen, onderdoor, overheen of tussendoor moeten schaatsen of klunen, De versiering met vlag gen en honderden buxusplanten maken het aanzien van de buiten baan van De Uithof voor een paar uur een waar Elstedenparcours. De tocht werd zaterdag in twee se ries met elk ongeveer 700 kinderen verreden. Het startschot voor de eerste groep werd om precies 17.45 uur gegeven door Erica Terpstra, voorzitter van sportkoepel NOC NSF. Vanaf de verschillende start plaatsen gingen de schitterend verklede schaatsertjes op weg ach ter de jeugd marathonploeg van Groene Hart Sport om hun Elfste- denkruisje te behalen. Onder aan moediging van een groot publiek van ouders en belangstellenden en op de maten van een disco en een heus dweilorkest reden de kinde ren zoveel mogelijk rondjes en lie ten elke ronde hun Elfstedenkaart afstempelen bij de stempelposten. De koek-en-zopie kraampjes van de verenigingen zorgden ervoor dat regelmatig aangelegd kon worden voor een versnapering of voor een drankje. De verreden rondjes wer den uiteindelijk beloond met een Elfstedenkruisje. Erica Terpstra heeft vooraf vanuit de jurykamer gadegeslagen hoe het parcours werd opgebouwd en benadrukte het belang van dit soort activiteiten, niet alleen voor de verenigingen, maar voor de maatschappij in het bijzonder. Zij stak haar bewondering voor alle vrijwilligers die dit evenement mo gelijk maken dan ook niet onder stoelen of banke, en ging persoon lijk alle stempelposten langs om overal een praatjete maken en wel willend met kinderen op de foto te gaan. Hiermee heeft zij haar eigen Elfstedenkruisje verdiend. De organisatie van dit evenement is in handen van een grote groep vertegenwoordigers van alle deel nemende verenigingen, ook dit jaar weer onder aanvoering van Margöt Barendse van IJsvereniging HVHW en Annemieke van Uffelen van de IJsclub Pijnacker. Voor meer informatie: www.mini-elfsteden- tocht.nl. Diefstal van bedrijfsterrein Boskoop - De politie is een on derzoek gestart naar een dief stal in de nacht van woensdag 28 op donderdag 29 maart van een bedrijfsterrein aan de Zijde te Boskoop. Van auto's die daar stonden werden specifieke on derdelen weggenomen, zoals koplampen en bumpers. Moge lijk dat er getuigen zijn, zij wor den gevraagd contact op te ne men met de politie van Boskoop via 0900-8844.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 50